Bilgisayar'da aklınıza takılanları buradan sorabilirsiniz.

• Konbuyu başlatan Safari
  • Başlangıç tarihi

Konu hakkında bilgilendirme

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Teknoloji Dünyası kategorisinde Safari tarafından oluşturulan Bilgisayar'da aklınıza takılanları buradan sorabilirsiniz. başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 269,450 kez görüntülenmiş, 714 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Teknoloji Dünyası
Konu Başlığı Bilgisayar'da aklınıza takılanları buradan sorabilirsiniz.
Konbuyu başlatan Safari
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan nazarelif
S

su perisi

Kullanıcı
4 Ocak 2007
En iyi cevaplar
0
0
İkisini aynı anda kullanmaz isem sorun yok gibi...
Kafama takılan tarayıcılar farklıda olsa arama yaptıgımız şeçeneklerde aynı sonucu vermiyor mu?
Her tarayıcının arama kapasitesi ve bulma sonuçları farklımı?

S

su perisi

Kullanıcı
4 Ocak 2007
En iyi cevaplar
0
0
Neyin olacak adminim,arama yaptıgım kelimenin en yakın sonucunu  :) Diger tarayıcılar da en yakın şeçenege götür müyor mu bizi...
Hepsinin tarama şeçenegi farklımı,onu demek istedim.. ::)

T

ThuNDeR

Kullanıcı
28 Haz 2006
En iyi cevaplar
0
0
Gaziantep
www.osmanmaasoglu.com
Öncelikle şöyle söyleyeyim, arama motoru farklı tarayıcı farklı bir şeydir.. tarayıcıyı farklı kullanmak arama motorunun sonucunu etkilemez, çünkü aranılan şey ve çıkan sonuçlarla tarayıcının hiçbir ilgisi yoktur.

Şöyle bir yanılgıda izlemliyorum, umarım izlenimimde yanılıyorumdur.
Tarayıcı =  Arama motoru
bu karıştırılıyor gibi..
Şöyle ki Tarayıcı dediğimiz şey "Browser"dır.. Bu bir bilgisayar yazılımıdır, Windows Internet Explorer ve Mozilla Firefox en yaygın kullanılan tarayıcı(browser)'lardır.

Arama motorları ise "internette arama" özelliği taşıyan sitelerdir.

Gelelim iki farklı tarayıcı(browser)'i birlikte kullanmaya..
elbette performansını bir miktar düşürebilir, eh haliyle 2. tarayıcıda işlemci ve ramlerini kullanacaktır.
Mevcut PC performansını düşükse sadece Mozilla Firefox kullanmanızı kesinlikle öneririm. Internet Explorer'den herhangi bir -'si yoktur..
Arada Internet Explorer (IE) kullanmakta istiyorum diyorsanız 6.0 versionunuzu 7.0 a yükselterek güncellemelerini yapmanızı öneririm.
Dipnot: IE 8.0 Beta kullanılmaya başlandı.

S

su perisi

Kullanıcı
4 Ocak 2007
En iyi cevaplar
0
0
Biraz anladım gibi  ::)

Tarayıcı ile arama motorunu aynı sanıyordum,bunu ögrenmiş oldum:)

Windows Internet Explorer ve Mozilla Firefox kullanıyorum ve bunlar tarayıcı oluyor,  ???
Google sayfası ise arama motoru oluyor,buraya kadar anlamışım sanırım.. ???
Başka arama motorloru nelerdir,merak ettim...Her ne kadar googleden vazgeçmez isemde,merak etim yinede...

Ve Internet Explorer  kullandıgımı söyledim ama eski versiyonudur kesin...Ben en son sürümlerini yüklemiyorum pc kasmasın diye..hem bu format atarken otomatik kendiliginden kuruluyor...Hangi versiyon oldugunu bilmiyorum,nasıl ögrenebilirim bunu,ayrıca güncellemelerini de yapmak istemiyorum,korsan bir yazılım ise başım derde girsin istemem,sonra kim yardım eder ban sen  eder misin adminim.. ::)

S

su perisi

Kullanıcı
4 Ocak 2007
En iyi cevaplar
0
0
Bir sora daha sorayım...
Modemde yanan adsl ışıgının sürekli göz kırpması normal mi? yoksa sabit mi kalamsı gerekli... :-\
Netim o kadar yavaş ki,bir sayfadan digerine kamlumbağ hızı ile geçebiliyorum sinir kat sayılarım yükseldi..bunun modeme gelen kaplonun ezilmesiyle ilgisi ve olasılıgı kaçda kaç  ::) birde modeme giren kaplonun ucundaki tırnagın kırılmasıyla alakası olabilir mi?  ::)

T

ThuNDeR

Kullanıcı
28 Haz 2006
En iyi cevaplar
0
0
Gaziantep
www.osmanmaasoglu.com
Su Perisi,
Arama motoru çok, ama işe yarar arama motoru az.
Google'dan sonra genel aramalar için kullanılan en büyük iki arama motoru bunlar..
Bunların dışında farklı amaçlara yönelik arama motorlarıda var.
Yahoo! Search
Live Search

Internet Explorer'inin sürümünü öğrenmek için;
Yardım > Internet Explorer Hakkında kısmına girersen hangi sürüm olduğunu görürsün, ama sen ugrasma ben söyleyim 6.0 :=)

Son sürümlerden korkma, ama kurmadan öncede kullanıcı yorumlarını incele forumlardan, ve tabi güncellemelerden de korkma, şart olmasa zaten güncellemeyi hazırlamazlar..

Senin bilgisayarın hatırladığım kadarı ile çokta kötü değildi, modemin ışıklarının göz kırpması normal. Bilgisayarın yavaşlığı kablonun ezilmesi ile ilgili olmamalı, kablo sadece koparsa zarar görür o zamanda zaten internete giremezsin :)

Yavaşlığın nedeni konusunda aklıma sadece virüsler ve gereksiz toolbar'lar geliyor..
Sana daha fazla yardımcı olmaya çalıştım ama sen söz dinlemiyorsun Su Perisi ;)

S

su perisi

Kullanıcı
4 Ocak 2007
En iyi cevaplar
0
0
Sürüm 6,0 mış nerden bildin bakim  :p çünkü bundan sonrası daha çıakrılmadı yada çıkarıldıysada ben son sürümlerini yüklemdigim için kullanmıyorumdur  ::)

Bu gün sonradsn kurdugum ikinci vürüs programını kaldırdım,zaten oda bir eşy bulamadı,eset32de bir şey bulamıyo..Anlamadıgım pc çokmu temiz,yada vürüsler çokmu kamufle edebiliyor kendilerini  8)
Şimdilik böyle devam edecegim ama biliyor musun eskiden 2 ayda bir format atardım,nerde ise senesi geldi format atmadım :)
Maşallah de  ::)
bilgilendirme için teşkür ederim :) ama güncelleme konusunda söz veremem güncelleme yapmak istemiyorum  ::)
Ben niye söz dinlemiyor muşum  ???

T

ThuNDeR

Kullanıcı
28 Haz 2006
En iyi cevaplar
0
0
Gaziantep
www.osmanmaasoglu.com
bilgilendirme için teşkür ederim :) ama güncelleme konusunda söz veremem güncelleme yapmak istemiyorum 
Ben niye söz dinlemiyor muşum 
İşte kendin diyorsun ya.. "güncelleme yapmak istemiyorum"
virüslerden kaçarak kurtulamazsın, üzerine üzerine gideceksin, yok edip nasıl korunacağını öğrenene kadar.. bunun içinde güncellemelerin yanı sıra sağlam bir virüs programını iyi optimize ederek yapabilirsin.

S

su perisi

Kullanıcı
4 Ocak 2007
En iyi cevaplar
0
0
Vürüs programım sağlam bu gün taradım aylar sonra bir tane bulabildi  ::)
Güncelleme konusunda halen ısrarlıyım...Yapmayacaagım,kara listeye girersem sen mi kurtaracaksın  ::)

T

ThuNDeR

Kullanıcı
28 Haz 2006
En iyi cevaplar
0
0
Gaziantep
www.osmanmaasoglu.com
Su Perisi' Alıntı:
Güncelleme konusunda halen ısrarlıyım...Yapmayacaagım,kara listeye girersem sen mi kurtaracaksın  ::)
"Kara listeden kurtarmak", bunun cevabını daha önce vermiştim şimdi buradan tekrar vermeyeyim. ;)

S

su perisi

Kullanıcı
4 Ocak 2007
En iyi cevaplar
0
0
Thunder' Alıntı:
Su Perisi' Alıntı:
"Kara listeden kurtarmak", bunun cevabını daha önce vermiştim şimdi buradan tekrar vermeyeyim. ;)
Vermiştin ama yarım vermiştin :)
Not aldım duruyor ama çok açıklamalı olmadı benim için yetersiz puanım 4  ::)

Şöyle xp nasıl uçurulur anlatımındaki ayrıntılı şekli gibi olabilir mi?  :)

N

nazarelif

Kullanıcı
22 Nis 2008
En iyi cevaplar
0
0
Kastamonu
safaricim bana güzel bir photosop programı söylermisin. kolay olanından işimi halledebileyim

Safari

Safari

Kullanıcı
7 Haz 2007
En iyi cevaplar
0
36
İstanbul
nazarelif' Alıntı:
safaricim bana güzel bir photosop programı söylermisin. kolay olanından işimi halledebileyim
Adı üstünde işte Photoshop :)))
Çok basit birşey istiyorsan bakılabilir ufak programlar var ama öğreneceksen eğer bence Photoshop CS sürümlerinden birini kurup kullanmalısın..

N

nazarelif

Kullanıcı
22 Nis 2008
En iyi cevaplar
0
0
Kastamonu
bunun için bildiğin bir adres var mı rahat bir şekilde kurabileyim. ufak bişey işimi halleder ;)

H

Harun

Kullanıcı
29 Şub 2008
En iyi cevaplar
0
36
İstanbul
leftinthedark.wordpress.com
Bunu soracağım hiç aklıma gelmezdi ama

Laptop un touchpad ini kapatmayı bilen var mı. Mouse kullanmak istiyorum bu şeyi kullanamıyorum ben elim çarpıp duruyor yazı yazarken herşey birbirine giriyor. nasıl kapatırım.

toshiba satellite a 105

Safari

Safari

Kullanıcı
7 Haz 2007
En iyi cevaplar
0
36
İstanbul
maxMESA' Alıntı:

Laptop un touchpad ini kapatmayı bilen var mı. Mouse kullanmak istiyorum bu şeyi kullanamıyorum ben elim çarpıp duruyor yazı yazarken herşey birbirine giriyor. nasıl kapatırım.

toshiba satellite a 105
ßi ara benimde başıma gelmişti :) aramadığım driver kurmadığım program kalmadı 2 kez format da attım ama..
Çözüm:
FN tuşuna basılı tutup F tuşlarının üzerindeki tounc simgesi olan tuşa beraber bas düzelicek :)
Bu kadar basit

H

Harun

Kullanıcı
29 Şub 2008
En iyi cevaplar
0
36
İstanbul
leftinthedark.wordpress.com
Safari' Alıntı:
maxMESA' Alıntı:

toshiba satellite a 105
ßi ara benimde başıma gelmişti :) aramadığım driver kurmadığım program kalmadı 2 kez format da attım ama..
Çözüm:
FN tuşuna basılı tutup F tuşlarının üzerindeki tounc simgesi olan tuşa beraber bas düzelicek :)
Bu kadar basit
basıyorum abi olmuyor. ilk onu denedim sonunda driverini silcem biostan kapatcam yada kablosunu sökcem sinirlendim o derece. bunu bulan adam kimse çok gereksiz bir adam. insan düzgün birşey bulur.  ;D

Safari

Safari

Kullanıcı
7 Haz 2007
En iyi cevaplar
0
36
İstanbul
ßence diğer tuşları da dene.. Bios la alakalı olduğunu da düşünmüyorum..