Bilgisayar'da aklınıza takılanları buradan sorabilirsiniz.

• Konbuyu başlatan Safari
  • Başlangıç tarihi

Konu hakkında bilgilendirme

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Teknoloji Dünyası kategorisinde Safari tarafından oluşturulan Bilgisayar'da aklınıza takılanları buradan sorabilirsiniz. başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 268,261 kez görüntülenmiş, 714 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Teknoloji Dünyası
Konu Başlığı Bilgisayar'da aklınıza takılanları buradan sorabilirsiniz.
Konbuyu başlatan Safari
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan nazarelif
Safari

Safari

Kullanıcı
7 Haz 2007
En iyi cevaplar
0
36
İstanbul
Bilgisayar üzerinde yapmak istediğiniz, takıldığınız yer olursa buradan paylaşabilirsiniz.
Mesela bilgisayarım açılırken yavaş açılıyor kapanırken yavaş kapanıyor diyormusunuz??

E

ebru_61

Kullanıcı
29 Nis 2007
En iyi cevaplar
0
0
trabzon
bılgısayar benım elımdeyken cok donuyor sonra tekrar kapatıp acmak zorunda kalıyorum tesekkurler

Safari

Safari

Kullanıcı
7 Haz 2007
En iyi cevaplar
0
36
İstanbul
Pc kullanıcıları bilgisayar üzerinde yaptığı tüm işlemleri kaydeder. Bunların çoğu gereksizdir. Silindiğinde bilgisayar daha hızlı çalışır.

ilk olarak bilgisayarınız yavaş açılıyor ise

Bilgisayarım + C: sürücüsü ( sistemin yüklendiği sürücü ) + Windows + Prefect klasörünün içine girin. Orda uzantısı *.pf dosyalarını görüceksiniz. Tümünü seçip silmeniz bilgisayarınızın daha hızlı açılmasını daha hızlı kapanmasını sağlar.

ikinci olarak

Masaüstünüzde bulunan " Bilgisayarım " a sağ tıklayıp Özellikleri tıklayıp ardından gelişmişe gelmek suretiyle en üstte bulunan bilgisayar performansı, sanal bellek.. yazan yerin sağında ayarlar var ona tıklayıp " En iyi performans için ayarla " var onu seçip Tamam ı tıklayın. ( bu masaüstünüzün klasik modele geçirir. klasik model daha hızlı çalışır. dilerseniz sadece  masaüstündeki araç çubuğu klasik olmasın derseniz. Masaüstüne sağ tıklayıp özellikler ve görünümden düzeltebilirsiniz.

3. Adım olarak

internet explorer programına girdiğinizde üstteki araç çubuğu üzerindeki " Araçlar" Menüsünde " İnternet seçenekleri" var oraya girip " tanımlama bilgisi sil" "dosya sil ( çevrimdışı nesneleri sil i tıklayın" sonra " Geçmişi sil" i tıklayın. bu işlem 30 saniye sürebilir. sonrasında aynı form üzerinde " AYARLAR " sekmesine girip " Dosya Görüntüle" ye girip bir üst dosyaya ( Dur, ileri geri ikonunun yanında) Temp Klasörüne girip orda gördüğünüz tüm dosya ve klasörleri silin. ( hata verirse silmezse eğer açık programları kapatın. )

* "+" koyduğum yerlerde bir sonraki adımı temsil eder.

Teşekkürler.

Safari

Safari

Kullanıcı
7 Haz 2007
En iyi cevaplar
0
36
İstanbul
Monitöre devamlı baktığınızda gözlerinizde ağrı hissediyorsanız bu işlem az da olsa gözlerinizi rahatlatır.

Masaüstünde boş bir alana sağ tıklayıp özelliklerde "Ayarlar" a tıklayıp alt sağ köşede "Gelişmiş " Ardından açılan formda "Monitör" e tıklayın standart olarak 60 hz yazıyordur. ona tıklayın en üst değere getirin 85 hz uygundur.

E

ebru_61

Kullanıcı
29 Nis 2007
En iyi cevaplar
0
0
trabzon
tesekkurler bunu yaptım bırden ekran gıttı bırden patık oldum bırde bılgısayar sık kullanıldıgından dolayı cok ısı verıyor

Safari

Safari

Kullanıcı
7 Haz 2007
En iyi cevaplar
0
36
İstanbul
Bilgisayarınızın çok ısı vermesi derken kastedmek istediğinizi tam anlayamadım ama bilgisayar bir kaç saatten fazla çalıştıktan sonra yavaşlamaya başlıyorsa eğer. Kasa'nın içindeki Fanlardan biri yada bi kaç tanesi çalışmıyo olabilir ve/veya çok tozlanmış olabilir. Kasanın sol kapağını söküp diğer parçalara zarar vermeden hava kompresoru yardımıyla içindeki temizleyebilirsiniz. yine aynı sorun devam ederse eğer makina yağından bi kaç damla fanın vidasının üstüne damlatın.

Safari

Safari

Kullanıcı
7 Haz 2007
En iyi cevaplar
0
36
İstanbul
Bilgisayar sorunlarının "Kişisel Gelişim" ile ne alakası var diye aklınıza takılırsa eğer.

Bilgisayar çağımızın en çok kullanılan hemen hemen her evde birkaçtane bulunan elektronik eşyadır. Bilgisayarı merak ederseniz öğrenirsiniz. Bilmeniz iş hayatınızda size daha çok yardımcı olucaktır. Bu konunun kişisel gelişimle alakalı olduğunu düşünüyorum.

Teşekkürler.

E

ebru_61

Kullanıcı
29 Nis 2007
En iyi cevaplar
0
0
trabzon
tesekkurler verdıgınız bılgılerden dolayı

Safari

Safari

Kullanıcı
7 Haz 2007
En iyi cevaplar
0
36
İstanbul
rica ederim.
aklınıza takılan birşeyler olursa Codex ve ßen elimizden geldiğince yardımcı olmaya çalışacağız

E

esge35

Kullanıcı
19 May 2007
En iyi cevaplar
0
0
çok yararlı olduu bılgılerınız ıçın tesekkurlerrr...

A

alpdolan

Kullanıcı
17 Nis 2007
En iyi cevaplar
0
0
Bilecik
Bilgisayarımda 2 Gün Öncesine Kadar Herşey Normaldi Fakat Bugün Cache Bellekte Bi Sorun Çıktığını Düşünüyorum Ve Bundan Eminim Cache Bellek Yapması Gereken Görevleri Yapmıyor . Bilgisayarda da Bazı İşlem Yapmam Gerektiğinde Hata Veriyor Dynamic RAM da yada Static Ram da Bir Sorun Olabilirmi Ne Yapmm Gerekiyor
Teşekkürler

Safari

Safari

Kullanıcı
7 Haz 2007
En iyi cevaplar
0
36
İstanbul
cache bellekle sizin bir işiniz yokki 2 gün öncesinden bu yana kurduğunuz kullandığınız programları gözden geçirin.
CTRL + Shift + ESC tuşuna bastığınızda işlemlere gelin.
CPU Bellek Kullanımına gelin. En çok işlem gören satırda hangi program var?

A

alpdolan

Kullanıcı
17 Nis 2007
En iyi cevaplar
0
0
Bilecik
Bilgisayarımda 98 İŞletim sistemi kullanıyorum ctrl+shift+esc  olmuyor

Safari

Safari

Kullanıcı
7 Haz 2007
En iyi cevaplar
0
36
İstanbul
Bilgisayarınızın özellikleri nedir?
Anakart
İşlemci
ram
ekran kartı
Harddisk

E

esge35

Kullanıcı
19 May 2007
En iyi cevaplar
0
0
benımde bır sorum olacak uye oldugum bır sıteden bana yardımcı olsun dıye cunku cok zor durumdaydım o zaman bırını ekledım sonra yardım konularını konuştuk ıp mı ogrenıp bılgısayarıma gırmış olabılır mı? çunku bunu nerden anladım bıl normalde gayet rahat calışıyor son zamanda konuştugum zaman agırlaşıyor mesela şimdi normal..ha bırde bıl şifreli.ayrıca spyware doctor ı yukledım bırsuru kotu enfeksıyon buldu sılıyorum yıne aynı sayıda sılıyorum yıne aynı sayıda.. dun cok agırlaştı ve programda daha yuksek enfeksıyonlar oldu.. bana bu konuda bılgı verebılırsenız çok memnun olurum..