Bilgisayar'da aklınıza takılanları buradan sorabilirsiniz.

• Konbuyu başlatan Safari
  • Başlangıç tarihi

Konu hakkında bilgilendirme

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Teknoloji Dünyası kategorisinde Safari tarafından oluşturulan Bilgisayar'da aklınıza takılanları buradan sorabilirsiniz. başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 269,452 kez görüntülenmiş, 714 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Teknoloji Dünyası
Konu Başlığı Bilgisayar'da aklınıza takılanları buradan sorabilirsiniz.
Konbuyu başlatan Safari
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan nazarelif
S

su perisi

Kullanıcı
4 Ocak 2007
En iyi cevaplar
0
0
Su Perisi' Alıntı:
Thunder nerdesin? Benim pc ye bir şeyler oldu yine abi ya..msn açamıyorum..Genişletilmiş hata koduda ne ya... :-X
bu gün bir uyarı verdi,"orjinal windows dogrulaması tamamlanamadı diye ve o yazı çıktıkdan sonra bir dosya kaydetmemiz için sabahtır uyarı geliyor"WGAPlugininstall.exe" diye orjinal microsoft yazılımları sitesinden....İndirmeye korktum.. ne oldugunu bilmedigim dosyayı açmaya cesaret edemedim..geri yükleme noktasıda oluşturup sistemi geri yükledim ama halen uyarıyı veriyor ve msn yi açmama izin vermiyor :("Genişletilmiş hata kodu"da ne ya...diye sorun yokken sorun çıkarıyor...
Kim yardım edebilir bana  :(

sorunu ortadan kaldırdım,msn de açılıyor...Bu talebimi degerlendirmeye almayın.. :)

H

Harun

Kullanıcı
29 Şub 2008
En iyi cevaplar
0
36
İstanbul
leftinthedark.wordpress.com
Su Perisi sanırım insanlar artık sorularından sıkıldı ve cevaplamak istemiyor :).. Şahsım adına sorarsan ben bilsem de cevaplamıyorum çünkü istismar ettiğini ve hafif alaycı olduğunu görüyorum. Çooook acil önemli hayati bir sorunun olursa cevaplarım ama msn im açılmıyor, masaüstümde resim çıkmıyor falan bunlara cevap yazmayacağım belirteyim.  :)

S

su perisi

Kullanıcı
4 Ocak 2007
En iyi cevaplar
0
0
maxMESA' Alıntı:
Su Perisi sanırım insanlar artık sorularından sıkıldı ve cevaplamak istemiyor :).. Şahsım adına sorarsan ben bilsem de cevaplamıyorum çünkü istismar ettiğini ve hafif alaycı olduğunu görüyorum. Çooook acil önemli hayati bir sorunun olursa cevaplarım ama msn im açılmıyor, masaüstümde resim çıkmıyor falan bunlara cevap yazmayacağım belirteyim.  :)
Bende aynen senin gibi düşünüyorum bıktırdım ama başka çarem yok ::)

Bu bölüm pc sorunları ise,ve benim destek alacagım yanımda biri yok ise,buraya yazmakdan başka bir çarem kalmıyor...İllaki sorunun büyük mü olması gerek.Büyük sorunlarımda olmuştur ama onları thunderin diger sitesinde önceden hallettim :)
Ayırıca pc Sorun yaratıyor beni uğraştırıyor ve destek için başvurmama sebeb oluyorsa bu benim için büyüktür...
Ayrıca bilmedigim konularda bilen kişilerden bilgi edinmek istiyorum,alaycı bir uslubum yada bilip bilmemezlip yaptıgımda kesinlikle olmadı...Thunder bilir ben ve benim pc sorunlarımı..En son ki "masa üstü simgelerimin gölgeli şeklini degiştirmek" için 45 dk uzakdan ayrdımla ugraşı ama oda yapamadı...
Masa üstümdeki simgeleri böyle görmek beni sinir etti,birde thunderin onca dk uğraşıp yapamaması dahada sinir etti... ::)
Sorunu ben kendime ait bir yöntemle hallettim...Nasıl mı? Arka plan resmine uygun bir ton bularak gölgelendirmeleri aynı ton uygulayınca,gölge kalktı ortadan... :)

Beni dinlediginiz için, yardımınız oldu veya olmadıysada teşekkür ederim... :)

N

nazarelif

Kullanıcı
22 Nis 2008
En iyi cevaplar
0
0
Kastamonu
arkadaşlar bana yardım edin. pc ye bişi oldu ;)
ekran durduk yere kapanıyor ve bir daha açılmıyor? birde nasıl oldu anlayamadım ama ekrandaki yazının puntosu büyüdü.yazılar kocaman çıkıyor düzeltmeye çalıştım ama beceremedim. bana yardım ederseniz çok sevinirim :)

S

su perisi

Kullanıcı
4 Ocak 2007
En iyi cevaplar
0
0
Bilgim kadarıyla yardımcı olabilirim,eksiklerimi ustalar tamamlasın...

Pc kendiliginden kapanmasının bir sürü nedeni olabilir... vürüs,ekran kartında sorun, vs

Ekrandaki yazıların büyümesi olayını şöyle çözümleyebilirsin....CTRL ye basılı tutarak farenin yukarı aşagı kaydırma çubuguna yavaşca dokunarak istedigin boyuta getirebilirsin...
Bir ara benimde başıma gelmişti:) Neden oldugunu bilmeyip nasıl eski haline dönderebilirim diye az ugraşmadım degil :)

N

nazarelif

Kullanıcı
22 Nis 2008
En iyi cevaplar
0
0
Kastamonu
canım benim ya çok saol ekranın boyutunu hallettim. ama monitörüm bozuldu bu kez de. kapandı bir daha da açılmadı.ses falan geliyordu. başka bir ekran taktım normal çalışıyor. servise gitcek galiba.artık bir ay gelmez:(

I

ilhanky

Kullanıcı
25 Eyl 2008
En iyi cevaplar
0
0
Ankara
laptopumu açtığım zaman ekranda her taraftan 4 er cm olmak üzere siyah bir bant oluşuyor.dolaysiyle ekran küçülüyor acaba nedeni ne olabilir?

B

barisya

Kullanıcı
21 Ara 2008
En iyi cevaplar
0
16
laptopunuz geniş ekrandır diye düşünüyorum. masaüstünde ters tıklayıp özelliklere girdiğinizde ayarlara girin oradan çözünürlüğü geniş ekrana göre ayarlayın düzelecektir. bir ihtimalde ekran kartının tanıtılmamış olmasıdır.

B

barisya

Kullanıcı
21 Ara 2008
En iyi cevaplar
0
16
Thunder ortalarda görünmüyor, bir süreliğine sorunlarınıza yardım edebilirim. bilgisayar problemlerinizle manyak :D edin beni

B

barisya

Kullanıcı
21 Ara 2008
En iyi cevaplar
0
16
Thunder' Alıntı:
Bilgisayarımın fanı sürekli hızlı dönüyor nedendir barisya? ;)
hangi fandan bahsettiğini bilmiyorum :) işlemci? ekran kartı? kasa? işlemci veya anakart fanından bahsediyorsak bu parçalar çok ısınıyordur bu yüzden fanda ısıyı dengeleyebilmek için hızlı çalışıyordur :)

Thunder' Alıntı:
Ayrıca diğer bilgisayarımın fanı ise tam tersi aralıklarla ve sessiz çalışıyor o neden olabilir? :]
bazı bilgisayarların (özellikle ibm, hp gibi) özelliklerinden biride parçaların ısısına göre çalışmalarıdır. mesela işlemci ısınmaya başladığında işlemci fanı çalışmaya başlar. sessiz çalışmasını anlamadım ama kaliteli ve yeni fan olabilir :)

S

su perisi

Kullanıcı
4 Ocak 2007
En iyi cevaplar
0
0
Emin misin manyak edilme konusunda  ::) En son sorduklarım havada kaldıkdan sonra,birilerini m... ettigim kesin de  ;D

S

su perisi

Kullanıcı
4 Ocak 2007
En iyi cevaplar
0
0
Thunder' Alıntı:
Ayrıca diğer bilgisayarımın fanı ise tam tersi aralıklarla ve sessiz çalışıyor o neden olabilir? :]
Oda sorun mu..Benimki o kadar sesli çalışıyorki  ::)

B

barisya

Kullanıcı
21 Ara 2008
En iyi cevaplar
0
16
Su Perisi' Alıntı:
Thunder' Alıntı:
Oda sorun mu..Benimki o kadar sesli çalışıyorki  ::)
eminim :) beni aşan sorunlar muhakkak vardır, ona da çare araştırmak olacaktır :)

S

su perisi

Kullanıcı
4 Ocak 2007
En iyi cevaplar
0
0
Farenin bazen kendinden bagımsız benim hareketlerimin dışında hareket etmesinin nedeni ne olabilir?

Birde 2 haftaya yakındır internete girmek için goohleyi tıkladıgımda "sayfa görüntülenmiyor" uyarısı çıkıyor...Sayfayı yenileyince açılıyor...2 haftaya yakındır bu sorunu yaşıyorum...

Tarama yapıyorum bir tane buluyor ama hep aynı vürüsü,hangi dosyada oldugunu bulamıyorum,farklı bir isim yazıyor....

Bu sorunu en kısa yoldan( format demeyin) nasıl halledebilirim....

B

barisya

Kullanıcı
21 Ara 2008
En iyi cevaplar
0
16
Su Perisi' Alıntı:
Farenin bazen kendinden bagımsız benim hareketlerimin dışında hareket etmesinin nedeni ne olabilir?

Birde 2 haftaya yakındır internete girmek için goohleyi tıkladıgımda "sayfa görüntülenmiyor" uyarısı çıkıyor...Sayfayı yenileyince açılıyor...2 haftaya yakındır bu sorunu yaşıyorum...

Tarama yapıyorum bir tane buluyor ama hep aynı vürüsü,hangi dosyada oldugunu bulamıyorum,farklı bir isim yazıyor....

Bu sorunu en kısa yoldan( format demeyin) nasıl halledebilirim....
1. problem için biraz daha detaylı bilgi verebilir misin? mesela kullandığın mouse usb ve optic mi?

2. probleme (google) gelince bu sorun senden kaynaklanmıyor, telekom veya google kaynaklı bir problem (bu sorun nedeniyle beni gün içinde arayan çok kişi var) aynı sorunu ben evde de yaşıyorum bazen. Hata mesajı: İşlem iptal edildi (Operation cancelled) gibi mi?

3. sorununa gelince (bilgisayar bilgini bilmediğim için en sade şekilde anlatmaya çalışacağım, affet :)) Bazı virusleri sadece virus programımız ile silemiyoruz maalesef. Bu gibi virusleri silmek için birkaç yeri kontrol etmemiz ve virusu manuel silmemiz gerekiyor. Biraz karışık gibi gelebilir ama ben yine de anlatayım. bilgisayarı ilk açtığımızda virusun çalışmasını tetikleyen birşey mutlaka vardır. bunun için açılışta çalışan programları kontrol etmelisin. Bunun için Başlat>çalıştır>msconfig yazarak sistem konfigurasyon ayarlarını yapabileceğin bir ekran açılacaktır. Bu ekranda Başlangıç sekmesine tıklayıp oradaki listede sana garip gelen birşey varsa tiklerini kaldırabilirsin. hatta bu işlemi güvenli modda (bilgisayarı yeniden başlatırken F8 e basarak "Gelişmiş başlangıç seçeneklerine" girebilirsin) yapman daha sağlıklı olacaktır. Başlangıçtaki kontrolden sonra yine başlangıçta dikkatini çeken garip isimli exe dosyalarını Regeditte arattırıp silmen gerekecektir. son olarak Allah yardımcın olsun çok ihtiyacın olacak gibi görünüyor :)

S

su perisi

Kullanıcı
4 Ocak 2007
En iyi cevaplar
0
0

Tabiki veririm...
Öncelikle sorunum bir önceki mesajda bahsettiğim gibi nete girmek için googleyi tıkladıgımda,"sayfa görüntülenmiyor mesajı" tekrar tıkladıgımda yada yeniden safya açtıgımda açılıyor,bu sitelere girerkende aynı sorunla karşılaşıyorum....Tekrar tekrar tıklayınca açılıyor sitelerim...
Onu geçelim neye alışmadım ki bu pc sorunu ile ona da alışmayım:)

Dün farenin hareketlerinde gariplik,biz saga çekerken o sola,aşagı indirirker yukarı,yada inad edip bir süre hareketsiz kalısı...Oda yetmezmiş gibi,dün sorunumu buraya yazdıkdan sonra,sanki şikayet ettigimi anlamış gibi  ::) kendini kitledi,hiç bir işlem yapamadım...Klavyeden hareketle bir iki şey denemeye çalıştım,denetim masasına girerek ama ondada kısıtlandım.. Faresiz hareket etmek çok zormuş...Bu gün ilk iş format atmak olsun diye geldigimde bu sefer korkmuş olacak  ::)  çalıştı ama dünkü havailigi halen var...Dosyalarımı güvene aldım,bir daha tıkandıgında  format işlemine başlayacagım..
Ayrıca başka mause de kullandım,ışıgı yanıyor ama kımıldamıyor yerinden...
Girişde sorun olsa,bu günde çalışmaz olurdu degil mi?
Mausem kaplolu buda usb demek  oluyor sanırım...
2.  problemi anladım,genel bir sorun belki,sadece bende olsada apartmanda  :-X

3. probleme gelirsek, dediginiz yolu takip ettim,bana ordaki yazılanların hepsi garip geldi..Konum kısmındaki adresin hepsi aynı oldugu gibi  komut kısmında da exe dosyaları gördüm şüpheli..
en iyisi resmini çekip eklemek..
Hemen çekip ekliyorum...

S

su perisi

Kullanıcı
4 Ocak 2007
En iyi cevaplar
0
0
İşde resmi,bak bakalım şüpheli bir durum var mı?  :-\