Bilgisayar'da aklınıza takılanları buradan sorabilirsiniz.

• Konbuyu başlatan Safari
  • Başlangıç tarihi

Konu hakkında bilgilendirme

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Teknoloji Dünyası kategorisinde Safari tarafından oluşturulan Bilgisayar'da aklınıza takılanları buradan sorabilirsiniz. başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 269,452 kez görüntülenmiş, 714 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Teknoloji Dünyası
Konu Başlığı Bilgisayar'da aklınıza takılanları buradan sorabilirsiniz.
Konbuyu başlatan Safari
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan nazarelif
T

ThuNDeR

Kullanıcı
28 Haz 2006
En iyi cevaplar
0
0
Gaziantep
www.osmanmaasoglu.com
maxMESA' Alıntı:
Bunu soracağım hiç aklıma gelmezdi ama

Laptop un touchpad ini kapatmayı bilen var mı. Mouse kullanmak istiyorum bu şeyi kullanamıyorum ben elim çarpıp duruyor yazı yazarken herşey birbirine giriyor. nasıl kapatırım.

toshiba satellite a 105
Bilgisayarının sağ alt köşesinden Synaptics Aygıt iconunu çift tıklayıp açılan pencerenin en sağındaki sekmeye gelerek şu kısmı işaretlemelisin..

*Harici USB işaretleme aygıtı eklendiğinde dahili işaretleme aygıtını devre dışı bırak.

Eğer alt köşede Synaptics iconu yoksa Denetim Masasından(benimki klasik görünümde) fare ayarlarına girerek aynı ayara ulaşabilirsin.

H

Harun

Kullanıcı
29 Şub 2008
En iyi cevaplar
0
36
İstanbul
leftinthedark.wordpress.com
Thunder' Alıntı:
maxMESA' Alıntı:
Bunu soracağım hiç aklıma gelmezdi ama

Laptop un touchpad ini kapatmayı bilen var mı. Mouse kullanmak istiyorum bu şeyi kullanamıyorum ben elim çarpıp duruyor yazı yazarken herşey birbirine giriyor. nasıl kapatırım.

toshiba satellite a 105
Bilgisayarının sağ alt köşesinden Synaptics Aygıt iconunu çift tıklayıp açılan pencerenin en sağındaki sekmeye gelerek şu kısmı işaretlemelisin..

*Harici USB işaretleme aygıtı eklendiğinde dahili işaretleme aygıtını devre dışı bırak.

Eğer alt köşede Synaptics iconu yoksa Denetim Masasından(benimki klasik görünümde) fare ayarlarına girerek aynı ayara ulaşabilirsin.

sağol abi. dediğinde baktım ama bu vista ultimate. öyle bir ayar yok. neyse biraz daha kurcalayayım.

S

su perisi

Kullanıcı
4 Ocak 2007
En iyi cevaplar
0
0
Adminim,bilmediginiz bir şey var mı?  ::)

T

ThuNDeR

Kullanıcı
28 Haz 2006
En iyi cevaplar
0
0
Gaziantep
www.osmanmaasoglu.com
maxMESA' Alıntı:
neyse hallettim. sabahtan beri tekrar başlatmıyım bilgisayarı diye vistadan halletmeye çalışıyodum. bios ta ayarı varmış disable yaptım gittim. sağolunuz :)
TOSHIBA A300-1EC Vista'ya göre vermiştim ayarlamayı ama, genelde aynı olması gerektiğini düşünüyorum.. bahsettiğim Synaptics Aygıt ayarlarında mutlaka olmalıydı.. neyse kolay gelsin ;)

S

su perisi

Kullanıcı
4 Ocak 2007
En iyi cevaplar
0
0
Bir sorum var..

Masa üstü simgelerin gölgelenmesini sevmiyorum...
Çaresi var mı acaba,simgelerin gölgesi olmadan kullanmanın.. :-\

H

Harun

Kullanıcı
29 Şub 2008
En iyi cevaplar
0
36
İstanbul
leftinthedark.wordpress.com
Su Perisi' Alıntı:
Bir sorum var..

Masa üstü simgelerin gölgelenmesini sevmiyorum...
Çaresi var mı acaba,simgelerin gölgesi olmadan kullanmanın.. :-\
Işığı kapatın :p

bilgisayarım sağ tıkla özelliklere gir
ordan gelişmiş sekmesine gel
performans ayarlarına gir
orada görüntüyle ilgili ayarlar var oradan bularak kapatabilirsin.

S

su perisi

Kullanıcı
4 Ocak 2007
En iyi cevaplar
0
0
Işıgı kapayınca nasıl görem  8)

Gelişmişden sonra gelişmiş performans  şeçenegi diye bir tuş yoktu onun yerine ilk sıradaki ayarları tıkladım...
"Masa üstündeki simge etiketlerinde bırakma gölgesi kullan"adlı şeçenek işaretli imiş,onu kaldırdım,uygula tamam tamam yaptım ama halen gölgeli yaaa :(

S

su perisi

Kullanıcı
4 Ocak 2007
En iyi cevaplar
0
0
Bu pc açıp kapadım halen gölgeli sini oldum  :mad:

S

su perisi

Kullanıcı
4 Ocak 2007
En iyi cevaplar
0
0
Ne zor bir soru sormuşum ben ya  ::) kimse yanıtlamayadı kaç gün oldu  ::)

S

su perisi

Kullanıcı
4 Ocak 2007
En iyi cevaplar
0
0
Adminim sagol ya,sayende 44 dk ugraştın ama yine gölgeli bu...

Tamam,gölge etme başka ihsan istemiyorum  ::)

Bu pc neden yavaşladı onu bari söyle  :eek:

E

ersin1453

Kullanıcı
17 Mar 2007
En iyi cevaplar
0
0
Isparta
abla sen bana bu gölgeler mavimi onu söyle
yani simgelerin üzerinde mavi bi örtü mü var....

S

su perisi

Kullanıcı
4 Ocak 2007
En iyi cevaplar
0
0
Evet canım,aynne öyle,mavi bir gölge var ve çok sinirimi bozdu
1 saattir bunu degiştirmeye ugraşıyorum :mad:

S

su perisi

Kullanıcı
4 Ocak 2007
En iyi cevaplar
0
0
Bir sorun daha var,mause neden takılır hareketi sınırlanır,donar yani aman öyle bir şey...
ADMİNİMMMMMMMMMMMMM :mad:

E

ersin1453

Kullanıcı
17 Mar 2007
En iyi cevaplar
0
0
Isparta
masa üstüne sağ tıla simgeleri yerleştire gel orda sağdoğru çıkan menüden web öğelerini masaüstüne kilitle seçeneğindeki tikci kaldır yani ona bi daha tıkla

S

su perisi

Kullanıcı
4 Ocak 2007
En iyi cevaplar
0
0
Tıklı degildi ama tıkladım olmadı,eski haline getirdim yine aynı delirecegim  :mad:

S

su perisi

Kullanıcı
4 Ocak 2007
En iyi cevaplar
0
0
Thunder nerdesin? Benim pc ye bir şeyler oldu yine abi ya..msn açamıyorum..Genişletilmiş hata koduda ne ya... :-X
bu gün bir uyarı verdi,"orjinal windows dogrulaması tamamlanamadı diye ve o yazı çıktıkdan sonra bir dosya kaydetmemiz için sabahtır uyarı geliyor"WGAPlugininstall.exe" diye orjinal microsoft yazılımları sitesinden....İndirmeye korktum.. ne oldugunu bilmedigim dosyayı açmaya cesaret edemedim..geri yükleme noktasıda oluşturup sistemi geri yükledim ama halen uyarıyı veriyor ve msn yi açmama izin vermiyor :("Genişletilmiş hata kodu"da ne ya...diye sorun yokken sorun çıkarıyor...
Kim yardım edebilir bana  :(