Yeni Kategori İsteği

• Konbuyu başlatan Codex
  • Başlangıç tarihi

Konu hakkında bilgilendirme

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Görüş, İstek ve Şikayetleriniz kategorisinde Codex tarafından oluşturulan Yeni Kategori İsteği başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 56,472 kez görüntülenmiş, 139 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Görüş, İstek ve Şikayetleriniz
Konu Başlığı Yeni Kategori İsteği
Konbuyu başlatan Codex
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan Codex
B

bloodelf

Kullanıcı
23 Ocak 2008
En iyi cevaplar
0
0
Bursa
felsefe bölümü açabilirmisiniz serbest kürsüden ayrılsa daha güzel olurdu

B

bloodelf

Kullanıcı
23 Ocak 2008
En iyi cevaplar
0
0
Bursa
müzik  bölümü de olabilir. müzikleri tartısma üzerine 

D

deepquant

Kullanıcı
24 Şub 2008
En iyi cevaplar
0
0
bende bloodelf e katılıyorum.müzik tartışma bölümü iyi olurdu.çünkü kişisel gelişim düzeyindeki kişiler ve büyük insanların(işadamı,bilimadamı vs) dinlediği müzikler farklı.bu konuda yardımcı da olabiliriz.

F

Feveran Estomp

Kullanıcı
6 Ocak 2008
En iyi cevaplar
0
0
Mersin
Eğer müzik adı altında bir kategori açılırsa , bu bölümde müzik paylaşımı yapılabilir mi?

K

korsan

Kullanıcı
18 Kas 2007
En iyi cevaplar
0
36
Gaziantep
deepquant' Alıntı:
bende bloodelf e katılıyorum.müzik tartışma bölümü iyi olurdu.çünkü kişisel gelişim düzeyindeki kişiler ve büyük insanların(işadamı,bilimadamı vs) dinlediği müzikler farklı.bu konuda yardımcı da olabiliriz.

Aslında ben müzik kategorisine sıcak bakmıyorum yanlış kullanılabiliyor bi zaman sonra kaliteden uzaklaşılıp.

En son ne dinledin en sevdiğin şarkı şu an ne dinliyorsun gibi başlıklar açılıyor ve malesef olması gerekenden fazla trafik oluyor şimdi diyeceksinizki bunun neresi kötü bence kişisel gelişimle ilgili konularda daha yogun bir trafik olması gerekiyor.

Müziğin kişisel gelişime etkilerini paylaşmak için illa bir kategoriye gerek yok hani eger bilimsel anlamda ki yazıları bizzat kişisel gelişim kategorisindede paylaşılabilir. Eger amaç yukarıda dikkat çektiğim baslıklar değil ise böyle bir kategoriye gerek yok.

bloodelf' Alıntı:
felsefe bölümü açabilirmisiniz serbest kürsüden ayrılsa daha güzel olurdu
Gelelim Felsefeye! arkadaslar felseye öyle bir seydirki hayatın genelini kapsar ne tür felsefi akımları tartısacagız VARLIK felsefesinimi ? eger onu tartısıcaksak içerisinde  TEİZM (DİN) barındırıki bu dolaylı yol ilede olsa  forum kurallarına aykırıdır.

TOPLUM felsefesinimi tartışacagız ? Eger öyle isede bu felsefi akımda içerisinde hem TEİZM hem SİYASET barındırır.
Eğer BİLGİ felsefenini tartışacaksakki bu da digerleri ile hep baglantıdadır.

Şimdi sunuda belirteyim ne FELSEFE nede MÜZİK karsıtı biri değilim bilakis her ikisinide severim ama burada bunların tartışılmasını yanlış buluyorum en azından ilerisi için saglıklı bulmuyorum.

Bunlar benim kişisel görüşlerimdir Yönetimin DEĞİL ayrıca bu istekler dogrultusunda alınıcak kararada katılacagımı bilmenizi isterim TESEKKUR ederim

C

cen_ka

FORUMUN PARADOKSADLI KULLANICISIYIM. HESABIMI ACAMIYORUM SORUNUN GİDEERİLMESİNİ RİCA EDERİM.TESEKKÜRLER....

Z

Zynep

Kullanıcı
17 May 2006
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
cen_ka' Alıntı:
FORUMUN PARADOKSADLI KULLANICISIYIM. HESABIMI ACAMIYORUM SORUNUN GİDEERİLMESİNİ RİCA EDERİM.TESEKKÜRLER....
Paradoks yasaklı kullanıcılar listesindedir. Bu nedenle giriş yapamadığınız gibi, yasaklı bir üyenin yeni bir kullanıcı adıyla Forum'a girmesi yasak olması nedeniyle, cen_ka kullanıcı adınızda yasaklanmıştır.
Teşekkürler.

Y

yavuzsayoğlu

Kullanıcı
9 Mar 2008
En iyi cevaplar
0
0
osmaniye
bence belli gün ve saatler oluşturup o saatler içinde yöneticilerin tamamı ve üyelerden isteyenlerin bir araya gelip kişisel gelişim hakkında bilgilerimizi paylaşacağımız bir kategori açılsa ii olur

Codex

Codex

Özgür Şahin
Site Kurucusu
14 May 2006
En iyi cevaplar
0
48
Çanakkale
www.kendinigelistir.com
yavuzsayoğlu' Alıntı:
bence belli gün ve saatler oluşturup o saatler içinde yöneticilerin tamamı ve üyelerden isteyenlerin bir araya gelip kişisel gelişim hakkında bilgilerimizi paylaşacağımız bir kategori açılsa ii olur
Online eğitim diyorsun.
Fikir iyi...
Ama uygulamak için çerçeveye sokmak gerekir.

İlgileneceğim.
Teşekkürler.

D

deniz514

Kullanıcı
19 Şub 2008
En iyi cevaplar
0
0
Eğer yeni bir kategori olacaksa bu SAĞLIK kategorisi olmalı herkesin elinde olan değerli ve yararlı bilgileri böyle bir başlık altında paylaşmak hiçde fena olmaz...Sağlık adına bilmemiz gereken ne varsa böyle bir başlık altınta tartışılıp bilgi sunumu yapılmalı..Şimdiden herkese teşekkürler... :)

Z

Zynep

Kullanıcı
17 May 2006
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
deniz514' Alıntı:
Eğer yeni bir kategori olacaksa bu SAĞLIK kategorisi olmalı herkesin elinde olan değerli ve yararlı bilgileri böyle bir başlık altında paylaşmak hiçde fena olmaz...Sağlık adına bilmemiz gereken ne varsa böyle bir başlık altınta tartışılıp bilgi sunumu yapılmalı..Şimdiden herkese teşekkürler... :)
İlginiz için teşekkürler.
Bu sayfada yer alan tüm istekler değerlendirilir.
Sağlık ile ilgili konuları Serbest Kürsü'de paylaşabiliriz şimdilik.
Ancak, sağlık ciddi bir konu olduğu için, paylaşılacak konuların çok özenli seçilmesi ve kanıtlanmış tıbbi değeri olan konular olmasına dikkat edilmelidir.

A

aykut03

Kullanıcı
19 May 2008
En iyi cevaplar
0
0
www.ayyildiz.org
MERHABALAR
sitenin içerik olarak güzel ama bazı konuların geyik muhabbetinden ileri gitmediğini gördüm,geyik tabir ettiğimiz espri şamata gırgır elbet olaçak ama o bölüm içerisinde yani (serbest kürsü)bölümü içerisnde sağlıkla ilgili konular var.isterdimki sağlıkla ilgili bir bölüm acılsın ayrıca video paylaşım bölümede olmasını isterdim insanlar kendilerini yada paylaşmak istediklerini yazılarla değilde görsel efeklerle anlatmayı tercih edebilir,bununda belirli kurallarıyla tabiki(yani kalkıpta sezen aksunun bir klibini paylaşmak yersiz olur)kendini geliştirle ilgili bir çok klip 3-5 dakikalık filimler var onlardanda faydalanmak gereklidir diye düşünüyorum ve ayrıca site sahibi ve idarecileri olarak üyelerin eklemiş oldukları hassas konuları değerlendiriyorsunuz bu çok güzel,güzel de o konun paylaşımcılara ne kadar zararlı ve ne kadar faydalı olaçağını nasıl karar veriyorsunuz (örnek veriyorum narkotik konusu)bu konunun nesi zararlı olabilir sizce.yada hangi tarafı faydalı olur o konuda o maddeleri anlatırken kullanın demiyor dikkatinizi cekerim kullanmayın bunlardan ibret alın bu maddeler kullananları bu hale sokar diye ikaz ediyor ve bu maddelerin neler olduğunu anlatıyor bunun nesi kendini geliştir.com'un misyonununa uygun değil ki eğer bu konu misyona uygun olmuyor diye kaldırılıyor ise kararı siz verin onun gibi sizde farkındasınız ki serbest kürsü bölümünde yüzlerce konu var...Bir konu değerlendirmeye alındığında yararlı kısımlarının ağırlığı ön plandaysa kaldırılmamasını riça ederim saygılar sunarım ..

A

aykut03

Kullanıcı
19 May 2008
En iyi cevaplar
0
0
www.ayyildiz.org
Cσ∂єx' Alıntı:
fıstık' Alıntı:
humyra' Alıntı:
kendimizi geliştirmek adına, insanlığın, ahlakın, edebin, güzel davranısın, ve daha nıce hareketin en büyük misali olan Efendimiz (sav) hakkında bir bölüm açılmış olsa idi çok güzel olurdu dıye düşünüyorum..
Mademki başarılı insanları örmek almanın, onların hayatlarını okumanın gelişime katkısı büyük; öyleyse; dünyanın en mükemmel insanı olan Hz. Muhammed(s.a.v.) 'i daha iyi tanımak adına güzel fikir.
Sitede DİN ve DİNİ konular kesinlikle yasaktır.
Daha detaylı bilgi için forum kurallarının tamamını incelemenizi istiyorum.
Ve ayrıca bunun nesi polimik olur ki kimden bassedildiğin farkındamısınız,

Peygamberlerin ortak özelliği, binlerce yıldan beri değişik aralıklarla gelmiş olmaları, yaşadıkları toplumda insanlara bir ahlaki öğreti, yaşama ilişkin öğretiler bütünü sunarak yaşam tarzlarını devrime uğratmış olmalarıdır. Materyalist bakış açısından ise, peygamberler birer büyük insan, filozof gibi kişiliklerdir. Şöyle ya da böyle filozoflar, bilim adamları ve peygamberler arasında karşılaştırma yapıldığında her ikisinin de insanlığın gelişimine katkıda bulunmuş oldukları ancak, hiç kimsenin insanlar üzerinde peygamberlerinki gibi binlerce yıl süren bir etki yaratmamış olduğu kolayca görülebilir. Bunu onların sadece bilgisinde değil, aynı zamanda yaşam sürelerinde sıradan insanlardan, toplumda en önemli pozisyon sahibi insanlara kadar kişilerle ilişkilerinde gösterdikleri tepkilerde ve yaşam sanatı örneklerinde aramak gerekir...

şimdi sorarım size o bilim adamı bu flozof bu düşünür bu şunu içat etti bu bunu başardı...Bizim peygamberimiz neyi başardı?  Dünyanın en mükemmel insanı olan Hz. Muhammed(s.a.v.) 'i daha iyi tanımak adına paylaşım yapılsa bunun nesi polimik olur anlatırmısınz...

saygılarımla tekrar..site site sahibinindir bizlerse burada paylaşımcı

Z

Zynep

Kullanıcı
17 May 2006
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
Merhaba Aykut;

sitenin içerik olarak güzel ama bazı konuların geyik muhabbetinden ileri gitmediğini gördüm,geyik tabir ettiğimiz espri şamata gırgır elbet olaçak ama o bölüm içerisinde yani (serbest kürsü)bölümü içerisnde sağlıkla ilgili konular var.
diye başlamışsınız, ve "geyik" olarak anılan konunun nerede olduğunu kendinizde belirtmişsiniz zaten.
Amacı kişisel gelişime, bilim ışığında katkıda bulunmak olan Sitemizde daha fazla kategori açılmasını şimdilik gerekli görmediğimiz daha önce Site Sahibimiz tarafından bu sayfalarda defalarca dile getirildi.
Ancak, buna karşın, Yönetime iletilen her görüş ve istek değerlendirmeye alınır, alınacaktır.
Serbest Kürsü, KG misyon ve vizyonuna ve özellikle Kurallarına uygun her konuyu paylaşmak için açılmıştır. Bu bölümü kullanabilirsiniz.

Video linkleri, ilgili konu başlıkları altında, gerekli gördükleri takdirde arkadaşlarımız tarafından verilmektedir zaten.
Videolar izlenir ve yine KG Kurallar'ına aykırılığı yoksa izlenime açık bırakılır.

Konuları silmek, kilitlemek tamamen Kurallar çerçevesindedir, açmış olduğunuz ve kapatılan başlıklarınız  mutlaka gerekçesiyle kapatılır ve üyeye özel mesajla bilgi verilir.
Aynen Narkotik konusunun neden kapatıldığı hakkında size ayrıntılı bir özel mesaj bilgisi verdiğim gibi.

Kural 17 Forum'da DİN,SİYASET,FUTBOL  konularının kesinlikle yasak olduğunu net bir şekilde açıklamıştır.
Bu konular istismara açık konulardır ve propogandavari tetikleyici yazılarla polemik yaratmaya dolayısıyla gerginlik oluşmasına neden olacak konulardır ve kesinlikle yasaktır.
Bir üyemiz Hz.Muhammed konularını paylaşırken, diğer bir üyemiz, "Ben dinsizim, boşverin bu uyutmaları, gelin beni dinleyin!" şeklinde bir konu açarsa, ne diyebiliriz? Ne gerekçe göstererek bu konuyu silebiliriz?
Mantık bu kadar açık ve net olmasına karşın, lütfen artık bu yasakları kabul edelim ve KG Yönetiminin sadece Kurallar çerçevesinde Site'yi yönetmekle mükellef olduğunu anlayalım.

Bu arada Aykut;
İnsanlar bir topluluk içinde yer aldıklarında, oranın kuralına uygun hareket etmekle sorumludur.
Site'mizinde kuralları bellidir, yeni üyelerimiz başlangıçta bazı hatalara düşebilmekte ve Yönetim tarafından kendisine yardımcı olunmaktadır. Ancak bu hataların devamlılığı halinde üyeler uyarılır,
Forum Kurallarını daha dikkatli okuması için.
Benimde şu anda sizden ricam lütfen bir kez daha okuyun.
Ve her Bölüm Başlığında, neyin, nasıl ne şekilde paylaşılması gerektiği Sabit Başlık olarak anlatılmaktadır, o konularıda atlamayın.

Teşekkürler.

A

aykut03

Kullanıcı
19 May 2008
En iyi cevaplar
0
0
www.ayyildiz.org
Bu arada Aykut;
İnsanlar bir topluluk içinde yer aldıklarında, oranın kuralına uygun hareket etmekle sorumludur.
Site'mizinde kuralları bellidir, yeni üyelerimiz başlangıçta bazı hatalara düşebilmekte ve Yönetim tarafından kendisine yardımcı olunmaktadır. Ancak bu hataların devamlılığı halinde üyeler uyarılır,
Forum Kurallarını daha dikkatli okuması için.
Benimde şu anda sizden ricam lütfen bir kez daha okuyun.
Ve her Bölüm Başlığında, neyin, nasıl ne şekilde paylaşılması gerektiği Sabit Başlık olarak anlatılmaktadır, o konularıda atlamayın.

Teşekkürler.

:) ilginc kurallar( şöğle bişeyde var bir üye günde 2 konu acabilir diyor,peki saat 24 den önce 2 konu acmışsa ve saat 24 gectikten sonra 2 konu daha acabilirmi nede olsa gün değişditi ama saat farkı olarak 24 saati gecmedi önemli olan saatin 24 dü gecmesimi yoksa o üyenin konuyu ekledikten sonra 24 saati doldurmasımı beklenir..

Z

Zynep

Kullanıcı
17 May 2006
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
Sabırla yanıt vermek durumundayım elbette Aykut, aslında yanıtını bildiğiniz soruya.
Gün 24 saattir. Ve evet yeni 2 konu daha eklemek için 24 saatin geçmesini beklemek durumundayız.
Ve tüm bu sorularınızın yanıtları, Sitemiz Duyurularında mevcuttur.

K

korsan

Kullanıcı
18 Kas 2007
En iyi cevaplar
0
36
Gaziantep
aykut03' Alıntı:
Ve ayrıca bunun nesi polimik olur ki kimden bassedildiğin farkındamısınız,
Peygamberlerin ortak özelliği, binlerce yıldan beri değişik aralıklarla gelmiş olmaları, yaşadıkları toplumda insanlara bir ahlaki öğreti, yaşama ilişkin öğretiler bütünü sunarak yaşam tarzlarını devrime uğratmış olmalarıdır. Materyalist bakış açısından ise, peygamberler birer büyük insan, filozof gibi kişiliklerdir. Şöyle ya da böyle filozoflar, bilim adamları ve peygamberler arasında karşılaştırma yapıldığında her ikisinin de insanlığın gelişimine katkıda bulunmuş oldukları ancak, hiç kimsenin insanlar üzerinde peygamberlerinki gibi binlerce yıl süren bir etki yaratmamış olduğu kolayca görülebilir. Bunu onların sadece bilgisinde değil, aynı zamanda yaşam sürelerinde sıradan insanlardan, toplumda en önemli pozisyon sahibi insanlara kadar kişilerle ilişkilerinde gösterdikleri tepkilerde ve yaşam sanatı örneklerinde aramak gerekir...

şimdi sorarım size o bilim adamı bu flozof bu düşünür bu şunu içat etti bu bunu başardı...Bizim peygamberimiz neyi başardı?  Dünyanın en mükemmel insanı olan Hz. Muhammed(s.a.v.) 'i daha iyi tanımak adına paylaşım yapılsa bunun nesi polimik olur anlatırmısınz...

saygılarımla tekrar..site site sahibinindir bizlerse burada paylaşımcı
Sitemizde 17 nolu kural Sitemizin  değişemez değiştirilmesi teklif dahi dedilemez kurallarından biridir.
1.Sitemiz bir ilahiyat sitesi değildir kişisel gelişim sitesidir.Bu ve gibi konu başlıkları geçmişte oldugu gibi gelecektede sitede polemik konusu olucaktır nedenleri gayet açıktır.
Hz.muhammed den başlarsak o zaman binlerce peygamberin burada neleri basardıgının paylaşılmasına yol açarız.
Teizm yanın da daima ateizm ve materyalizmide getirir.
Ve ne ateizm de nede materyalizmde peygamberler filozof yada düşünür olarak görülmez materyalizmi başka kaynaklardan okuyorsunuz anlaşılan.
Birisi çıkar darwin i paylaşır bir diğeri filozof ya marx ı paylaşır ve derken konular uç noktalara kayar ki her zaman kaymıştır.
Sonra biz kişisel gelişimde evrim teorisini yaradılışı din varmıdır yokmudur tartışırız ama sizin pencereden bakarsanız bu bir polemik konusu olmaz siz sanıyorsunuz bu sitede herkes müslüman yada teist işte asıl yanılgınız orada.
Biz bir kurumuz her duruma eşit mesafedeyiz yani siz ve gibilere bu hakkı tanır isek benim bu sitede tanıdıgım sizin tam tersi düşüncenizdeki insanlarada aynı hakkı tanımak durumunda kalırız.
Ve o saatten sonra iş çıgrından çıkmış site misyonundan uzaklaşmış kişisel gelişim değil kişisel tartışma sitesine dönüşür.
Biz bunu istemiyoruz.
Kısacası din ve siyaset konularını tartışmak paylaşmak yada fikir sunmak isteyen arkadaşlarımızı www.google.com a yönlendirip orada istedikleri içerikte istedikleri kadar interaktif sitenin oldugunu buranın bu ve gibi konulara açık olmadıgını belirtiyoruz.
Bu kuralın esnetilmesi gibi bir durum sözkonusu dahi değildir.

Bundan önce oldugu gibi bundan sonrada bu ve gibi konular 17 nolu kural gereğince yaptırıma tabi tutulucaktır.
Kural yeterince açıktır.Diğer forum kurallarınında gayet açık oldugu gibi.

Bu arada son 1dip not:Forum kuralları kural 16 ) ADMIN ve MODERATORLERE acil olmadigi sürece gereksiz özel mesaglar atilamaz. Soru ve/veya Sorunlarinizi "Öneri/Sikayet/Duyuru" forumumuzda yazabilirsiniz yazilan her msg Forum Yönetimi tarafindan degerlendirmeye alinacaktir.

Bu kuralında ihlal edilmesini sevmiyorum her konu yada yaptırıma tabi mesaj için yöneticilere pm atmayın arkadaşlar.
Gerekli açıklama hem konunun altında hemde size gönderilen pm de mevcuttur.
Bunu tekrar tekrar pm ile sorgulamanın HİÇ bir anlamı yoktur ve kural dışıdır.Bundan sonra bu kuralın ihlalindede kural ihlalini işleyen üye gerekli yaptırıma tabi tutulucaktır.
Bu konuda tüm değerli arkadaşlarımdan duyarlı davranmalarını bekliyorum.
Teşekkür ederim