Günümüzün popüler mesleği nedir?

Konu hakkında bilgilendirme

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Meslekler Rehberi kategorisinde Codex tarafından oluşturulan Günümüzün popüler mesleği nedir? başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 60,926 kez görüntülenmiş, 155 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Meslekler Rehberi
Konu Başlığı Günümüzün popüler mesleği nedir?
Konbuyu başlatan Codex
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan shrewd_ua
Z

Zynep

Kullanıcı
17 May 2006
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
Bence girmelisin Codex.
Eğer bu konu bir rehber olma amacı taşıyorsa, bence herkes doğru bilgileri öğrenmeli.

Codex

Codex

Özgür Şahin
Site Kurucusu
14 May 2006
En iyi cevaplar
0
48
Çanakkale
www.kendinigelistir.com
Türkiye'min her taşı, her toprağı benimse... Doğudan-Batıya! Kuzeyden-Güneye...
Şöyle bir Doğu'ya gitmem, araştırma yapmadan, istatistiği ortaya koymadan içimi/içinizi karartmaya yetecektir.

Sonra hep ilk soracağımız şeyi, en son sorar hale geliyoruz! Neden "birbirimize düşüyoruz?" diye... Ülkem, ne bir İstanbul'dan, ne Bursa'dan, ne İzmir'den ne de Adana'dan oluşuyor! Ülkem Hakkari'siyle, Diyarbakır'ıyla, Ağrı'sıyla, Şırnak'ıyla, Edirne'siyle, Çanakkale'siyle bir bütün! Doğu'da okulum varken, sıra yok! Sıralar varken, hoca yok! Eğitim yok! Eğitimi olsa, destekleyecek onca şey yok! Yook, yok, yoook! İnsanlar ölümleriyle terkedilmiş gibi. Bunu hissettiriyoruz. Devlet olarak!

...

Bu ülkenin çok şeye ihtiyacı var! En başta Can Dündar'ın ERKEKLERE HİTAP ettiği yazısındaki gibi, avucunun içine alacak! sarıp, sarmalayacak, sahip çıkacak insanlara! Doktorlarına, hocalarına!

Umarım küçük notlar verebilmişimdir.
Saygılar.

A

ayben

aldım codex aldım küçük notları.
haklısın aslında biraz da sahip çıkılmalı milletimize. yardım bekleyen onca yer varken ya da ne bileyim bir el uzatılmasını isteyen bir çok insanımız varken boş durmak bize de yakışmaz...
yani bazı şeyleri de biraz biz yapmalıyız. yardım elini sadece devletten beklemekte olmaz gibi geliyor. bizim ülkemizde bu kadar varlıklı insan varken onlarda yardımda bulunabilecekken neden otururlar bende bunu anlamadım....

bilmem bende ne umarım dikkatinizi çekmek istediğim yere toplamışımdır :)

Z

Zynep

Kullanıcı
17 May 2006
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
Ayben'de haklı, hep bilinen gerçek; Girişimcilerin Doğu Bölgelerine yatırım yapmaması. Ancak Codex'in de parmak bastığı gibi, eğer böyle bir eksiklik varsa Devlet Baba'nın burada devreye girmesi gerekmiz mi? Yatırımcıları teşvik eden uygulamaların yapılması gerekmez mi? Özendirici raporlarla bu bölgelerimize yönlendirilemez mi yatırımlar?

A

ayben

aslında bildiğim kadarıyla bu sıralar bu konu hükümetin gündeminde yani doğu bölgelerimizi yatırımcılara ilgi çekici kılmak için bir kaç plan var tabi etken sadece bu değil doğunun kalkınması terörün yenilmesi vs vs.
ama nasıl olur sadece lafta mı kalır orasını zaman gösterecek ;)

S

sıcak

Kullanıcı
27 Ara 2007
En iyi cevaplar
0
0
Hatay
ayben güzel konulara değiniyorsun
en güzel meslek kendini dinlediğin tatilin fazla olmadığı sen den üstte birinin olmadığı rahat olduğun ve kendini yansıtabildiğin kendini verebildiğin meslektir.
ben buna mimarlık diyorum.özellikle iç mimarlık.
bir şirkette değil serbest olarak çalışarak ama

M

m!M@V!_

Kullanıcı
30 Ara 2007
En iyi cevaplar
0
0
ıstanbul
SANIRIM TAMM YERINDE YORUM YAPIYOR OLUCAM... EVET SICAK BIR MIMAR ADAYI OLARAK BENDE SENINLE AYNI GORUSTEYIMM... POPULER VE AYNI ZAMANDA ILK MESLEKLERDEN BIRI OLAN MIMARLIK_INSAAT SEKTORU HICBIR ZAMAN INKAR EDILEMEZ BIR ALAN TESKIL EDIYOR... BEN DE BU ALANDA YER ALDIGIM ICIN AZ COK YORUM YAPABILIRIM... EGITIM ASAMASI HIC KOLAY DEĞİL KABUL AMA ASLAA LISTE DEN DUSMEYEN VE DOGRU KULLANILDIGINDA IYI PARA GETIREN YANI EMEGINIZIN KARSILIGINI GERCEK ANLAMDA ALABILCEGINIZ ŞIK BIR MESLEK ...SON ZAMANLARDA OZELLIKLE BAYANLARIN TERCIH EDILDIGI HATTA COGU INSANIN MIMARLIGA ARTIK ""BAYAN"" MESLEGI OLARAK BAKMASINI BIR KENARA KOYUYORUM... GERCEKTEN ORJINAL VE YARATICI DUSUNCELERE SAHIP SENIZZ VE SABRINIZ  YUKSEKSE... INANIN TAM SIZE GORE KALITEYLI VE KALICI BIR MESLEK.....MIMARLIK..........

Z

Zynep

Kullanıcı
17 May 2006
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
m!M@V!_' Alıntı:
SANIRIM TAMM YERINDE YORUM YAPIYOR OLUCAM... EVET SICAK BIR MIMAR ADAYI OLARAK BENDE SENINLE AYNI GORUSTEYIMM... POPULER VE AYNI ZAMANDA ILK MESLEKLERDEN BIRI OLAN MIMARLIK_INSAAT SEKTORU HICBIR ZAMAN INKAR EDILEMEZ BIR ALAN TESKIL EDIYOR... BEN DE BU ALANDA YER ALDIGIM ICIN AZ COK YORUM YAPABILIRIM... EGITIM ASAMASI HIC KOLAY DEĞİL KABUL AMA ASLAA LISTE DEN DUSMEYEN VE DOGRU KULLANILDIGINDA IYI PARA GETIREN YANI EMEGINIZIN KARSILIGINI GERCEK ANLAMDA ALABILCEGINIZ ŞIK BIR MESLEK ...SON ZAMANLARDA OZELLIKLE BAYANLARIN TERCIH EDILDIGI HATTA COGU INSANIN MIMARLIGA ARTIK ""BAYAN"" MESLEGI OLARAK BAKMASINI BIR KENARA KOYUYORUM... GERCEKTEN ORJINAL VE YARATICI DUSUNCELERE SAHIP SENIZZ VE SABRINIZ  YUKSEKSE... INANIN TAM SIZE GORE KALITEYLI VE KALICI BIR MESLEK.....MIMARLIK..........
Bir de yer kazanmak amacıyla saçmasapan projeler üretmeseler:)
Karanlıkta kalan mutfaklar, apartman boşluğuna açılan ve ev halkının tüm sırlarını paylaştığı oturma odalarının tüm ahali tarafından... yani istemeden kulak misafiri olunması durumları, vs vs.

M

m!M@V!_

Kullanıcı
30 Ara 2007
En iyi cevaplar
0
0
ıstanbul
HER ALANDA ISTISNASIZ HER ALANDA YAPTIGI ISIN HAKKINI VERMEYEN INSANLAR MEVCUTTUR... AKLINIZA GELEN TUM ALANLAR ICIN BU GECERLI... HATTA INSAN OLMA YOLUNDA DA... BIR YERLERDEN CALIP MAL EDILEN DURUMLAR SOZ KONUSU... DEDIGINIZE KATILIYORUM ZEYNEP HANIM.... EVET DEDIGINIZZ GIBI COZUMSUZZ PROJELER SADECE PARA KAYGISI OLAN SAHTE PROJELER.....

ANCAK BEN YINE DE MIMARLIGIN BELLI BIR ASAMA KAYDETTIGINE INANIYORUM... VE DILIYORUM KI SAG DUYULU INSANLARIN ELINDE YUKSELI R BU MESLEK.... TSKLER....

Z

Zynep

Kullanıcı
17 May 2006
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
Elbette mavi. Ben sadece gördüğüm olumsuzluklardan sözettim.

M

m!M@V!_

Kullanıcı
30 Ara 2007
En iyi cevaplar
0
0
ıstanbul
dogru... aslında her meslegın ıyı ve kotu yanlarını ele alarak yaklasmalıyız ve boylece daha dogru kararlar alıp daha dogru mesleklerde yer alırız... kotuyuu ornek almadan ıyıyee yonelerek mesleklerın hakkını vermek adına ve kendımızı de bu olayın ıcın de mutlu etmek adına adımlar dogru adımlar olur....

yalnızz sunu da belırtmeden gecmek ıstemyorum... hayatta ınkar edılemez bır gercek var... hepımızın bıldıgı gıbı... maddıyat... yanı parasızz olmayan hayat... yapılan yanlıslar da para amacıyla ısı kuralına oyle yada boylee uydurmaktan gecıyor... bu yuzden kendınlerını haklı gorup "" bosver"" e bılıyorlar.... sanırım bu da sartların ıyı olmaması ve ınsanların da bu sartlar ıcınde kendı yolunu bır sekılde cızmesı....uzucu ama gercek :(

D

dantistka

Kullanıcı
29 Ara 2007
En iyi cevaplar
0
0
azerbaycan
Bence en guzel meslek doktorlukdur.hayat kurtayiyorlar,en guzel tarafida bu

T

trustworthy

Kullanıcı
1 Ocak 2008
En iyi cevaplar
0
0
kayseri
ÖNCELİKLE HERKESE SLM GÜNÜMÜZÜN POPÜLER MESLEKLERİ GIDA ÜZERİNE OLAN BÜTÜN MESLEKLER...

Z

Zynep

Kullanıcı
17 May 2006
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
trustworthy' Alıntı:
ÖNCELİKLE HERKESE SLM GÜNÜMÜZÜN POPÜLER MESLEKLERİ GIDA ÜZERİNE OLAN BÜTÜN MESLEKLER...
Biraz açın ama:)
Sonuçta marketlerde de gıda satılıyor.
Yani kazançlı bir iş olarak mı sözettiniz yoksa Gıda kontrolleri açısından mı?

A

ayben

bende bu sıralar gıda mühendisliğini düşünüyorum bakalım inşallah kazanırsan dgs'yi olur  :)

A

altyy

Kullanıcı
31 Ara 2007
En iyi cevaplar
0
0
konya
bence günümüzün popiler mesleği kozmetik konfeksiyon bujiteri gibi alanlar hem kazancı güzel hemde yapması zevkli işler

G

Gozde

Kullanıcı
9 Ocak 2008
En iyi cevaplar
0
0
Lüleburgaz
şimdi konudan sapmadan cevap vermeye çalışıcam ama popülerlik olarak okul öncesi öğretmenliği son yıllarda çok rağbet görmeye başladı öss sınavlarında puanlarının yükselmesinden belli kazanç anlamında dış ticeret uluslar arası ilişkiler diplomatik ve ekonamik alanda büyümekte olan ülkemiz için ayrıca gelecek vaat eden işler devamlılık anlamında ise kesinlikle turizm gıda vu su bölümleri böyle akıllara zarar paralar kazandırmaz ama kesinlikle ölmeyecek sektörler bence... :)

A

anti hümanist

Kullanıcı
31 Ocak 2008
En iyi cevaplar
0
0
istanbul
revaşta olan meslek elbetteki PDR!
çalışma alanları,iş imkanı,kariyer derecesi açısından...

sosyoloji isteyen biri olarak kişisel gelişime özellikle batıda önem verilmesi taraftarıyım. zira batıdaki cahiller,kişiliksizler, doğudaki okumamış insanlarımızdan daha tehlikeli...