Günümüzün popüler mesleği nedir?

Konu hakkında bilgilendirme

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Meslekler Rehberi kategorisinde Codex tarafından oluşturulan Günümüzün popüler mesleği nedir? başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 60,350 kez görüntülenmiş, 155 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Meslekler Rehberi
Konu Başlığı Günümüzün popüler mesleği nedir?
Konbuyu başlatan Codex
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan shrewd_ua
S

spiritualsigns

Ha birde burada okumuştum triptronik mi mekatronik mi bir mühendislik dalı varmış... düşünün derim FM ciler... :D

E

ebu_ubade

Kullanıcı
20 May 2009
En iyi cevaplar
0
0
KONYA
en iyi meslek memurluk :D öğretmende olmican :D :D :D :D memur olcan

longcoming

longcoming

Kullanıcı
10 May 2008
En iyi cevaplar
0
0
Adana
Dünya gelişmelerine bakarsanız-günden güne gelişen teknolojiyle yalnızlaşan,kendine ve topluma yabancılaşan,yedikleri,yapamadığı spor yüzünden sağlıksızlaşan toplumlar- en revaçta olacak meslekler hemen gözlerinizin önüne gelecektir:Sağlık Sektörü,Bilişim Sektörü

İnsanlar herzaman için doktorlara ihtiyaç duydu ve bundan sonra da duyacaklardır.
Bilişim dünyası ise bugünün ve geleceğin mesleği.

Tabi bunlar en gözde olacağını düşündüklerim.

Fakat bunlardan önce bireysel özellikler,yetenekler,istekler ve zevkler daha önemlidir diye düşünüyorum.
Kendi yeteneklerimize,özelliklerimize ve zavklerimize göre bir meslek seçmeliyiz.
Ondan sonra bunun toplumdaki konumuna bakabiliriz.

E

Eylül 06

Kullanıcı
17 May 2008
En iyi cevaplar
0
0
Ankara
Bence en popüler meslek arbitraj.Şu gün fazlaca kişi tarafından bilinmiyor.Ve çok yüksek paralar kazanıla bilen bir alan.

Çok kısa bahsediyim:

iki farklı piyasa arasında ki fiyat farklarından yararlanarakpara kazanılan bir alan.

V

vega

Kullanıcı
24 Ara 2008
En iyi cevaplar
0
0
Diyarbakır
nanoteknoloji mühendisliğinin geleceğin en popüler mesleği olacağı söyleniyor ama bence cerrahi uzmanlık ve sağlık alanı günümüz için ideal...

C

cadı

Kullanıcı
26 Haz 2009
En iyi cevaplar
0
0
Antalya
bence rehber öğretmenliği..bir sürü değişik yerde çalışabilme imkanı da var  ;)

S

sinos

Kullanıcı
9 Kas 2008
En iyi cevaplar
0
0
İçel
bence bilişim tıp eğitim bu mesleklersiz hayat çekilmez oolurdu

A

aylinyalnız

Kullanıcı
15 Tem 2009
En iyi cevaplar
0
0
Hatay
ya ben 2 yıl sonra sınava gireceğm erken erken derken geldi çattı bide karar wersem meslek konusunda ne alaaa ???psikoloji ,hukuk,veya edebiyat falan istiyorum ama :-[aaaa

Ç

çiçek

Kullanıcı
4 Eyl 2007
En iyi cevaplar
0
0
bnde 2 yıl sonra girecem :s
eczacılık istiyorum tek hedef. ama korkuyorum yaa  :'(

Codex

Codex

Özgür Şahin
Site Kurucusu
14 May 2006
En iyi cevaplar
0
48
Çanakkale
www.kendinigelistir.com
aylinyalnız' Alıntı:
ya ben 2 yıl sonra sınava gireceğm erken erken derken geldi çattı bide karar wersem meslek konusunda ne alaaa ???psikoloji ,hukuk,veya edebiyat falan istiyorum ama :-[aaaa
Ne kadar birbirinden uzak meslekler.
Bence bu konuda net bir karar vermelisin.
"Hayatta ne olursan, sabah kalktığında ayakların geri geri gitmez" konusuna net bir cevap vermelisin. VE idealin konusunda ne kadar ve ne şekilde çalışman gerektiği konusunda kendine bir hedef çizmelisin. Hedef bazlı ve hayalini kurarak çalışma sürecini "neşeli" hale getirebilirsin.

çiçek' Alıntı:
bnde 2 yıl sonra girecem :s
eczacılık istiyorum tek hedef. ama korkuyorum yaa  :'(
Anlamsız bir korku.
Bunun ne kadar anlamsız olduğunu yıllar sonra anlayabileceksin...
Sana şu öneriyi sunabilirim.
Yapılan araştırmalarda korkuyu yenmenin en önemli yollarından birinin "korktuğun şey hakkında bilgi sahibi olmak, üstüsinden gelebilecek niteliklerle kendini donatmak ve özgüven" olduğu gözlenir. Dolayısı ile çalışmaktan vazgeçme, ısrar et ve pes etme...

Göreceksin, olacak!

Saygılar.

D

deryam

Kullanıcı
6 Ağu 2009
En iyi cevaplar
0
0
YOZGAT
aslında matematik ögretmenligi için kpss den çok yüksek puan almak gerekiyor bunu unutmamak lazım

D

deryam

Kullanıcı
6 Ağu 2009
En iyi cevaplar
0
0
YOZGAT
iyi meslek aynı zamanda çok çalışmayı erektirir bene artı kolay meslek yok 8)

F

fuat_eris

Kullanıcı
8 Eyl 2008
En iyi cevaplar
0
0
İzmir
bence en popüler meslek mimarlıkk ..ben okuyorum da :D

C

CaRDeNaS

Kullanıcı
14 Eyl 2009
En iyi cevaplar
0
0
Mersin
Nanoteknoloji Mühendisliği ya da Moleküler Biyoloji ve Genetik geleceğin meslekleri diyebilirim.Ancak bu iki meslek maalesef ülkemizde gelişmiş değil.Bu yüzden kesinlikle yurtdışı deneyimi gerekir.Hedefim Genetik,çalışmak lazım  ;)