Bilgisayar'da aklınıza takılanları buradan sorabilirsiniz.

• Konbuyu başlatan Safari
  • Başlangıç tarihi

Konu hakkında bilgilendirme

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Teknoloji Dünyası kategorisinde Safari tarafından oluşturulan Bilgisayar'da aklınıza takılanları buradan sorabilirsiniz. başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 269,461 kez görüntülenmiş, 714 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Teknoloji Dünyası
Konu Başlığı Bilgisayar'da aklınıza takılanları buradan sorabilirsiniz.
Konbuyu başlatan Safari
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan nazarelif
mabed528

mabed528

Kullanıcı
3 Nis 2009
En iyi cevaplar
0
16
Ankara
barisya USB bellek zaten FAT32. Şu an işyerindeki PCye tekrar takıp denedim donanımı kaldır bölümünde ve "Bilgisayarım" da "G" ile gözüküyor bilgisayarım dan G nin içine yani usb nin içli ne giriyorum içine birşey kopyalamak istediğimde hata veriyor  ve disk yönetiminde hala gözükmüyor.

Safari

Safari

Kullanıcı
7 Haz 2007
En iyi cevaplar
0
36
İstanbul
Arkadaşım
Masaüstündeki bilgisayarıma Sağ tıkla sonra "Yönet"i seç
sonra sol panelden G: sürücüsüne tıkla o zaman göreceksin.
Autorn virüsü bu büyük ihtimalle.
Bu şekilde çözebilirsin

mabed528

mabed528

Kullanıcı
3 Nis 2009
En iyi cevaplar
0
16
Ankara
Sol tarafta "G:" sürücüsü yokki. Biraz geriyi okuduysan diğer bilgisayarlarda açılıyor benim bilgisayarda açılmıyor, virüs bilgisayarda mı diyorsun?

B

barisya

Kullanıcı
21 Ara 2008
En iyi cevaplar
0
16
gün içinde yoğundum cevap yazamadım, klasör özelliklerinden gizli dosyaları ve korunan işletim sistemi dosyalarını gösterip flash belleğin içine tekrar girerek autorun.inf dosyasının olup olmadığını kontrol eder misin? bu isimde bir dosya varsa silmeni istiyorum. Safari'nin söylediği gibi dosya kopyalamanı virus engelliyor olabilir.

mabed528

mabed528

Kullanıcı
3 Nis 2009
En iyi cevaplar
0
16
Ankara
USB ile ilgili olduğunu düşünmüyorum bundan öncede söylediğim gibi diğer PClerle rahatça veri alışverişi yapabiliyorum?

B

barisya

Kullanıcı
21 Ara 2008
En iyi cevaplar
0
16
peki tamamen strateji değiştirelim :) iş yerindeki bilgisayarında başka belleklerde çalışmıyor demiştin sanırım, son günlerde herhangi bir virus taraması yaptırdın mı hiç? birde bunu dene istersen, buraya bilgisayarın açılırken başlayan programların ekran görüntüsünü ekleyebilir misin?

mabed528

mabed528

Kullanıcı
3 Nis 2009
En iyi cevaplar
0
16
Ankara
Evet başka bellekler de çalışmıyor, bilgisayarda bir problem yok hata vermeden işliyor bunun için virüs olabileceğini hiç düşünmedim.
Başlat>Tüm programlar> donatılar> paint
Burada paint gözükmüyor ve herhangi resmin üzerindeyken sağ tıklayıp düzenle dediğimde hata veriyor bundan önce de olmuştu bu da işin aksi tarafı : )

S

su perisi

Kullanıcı
4 Ocak 2007
En iyi cevaplar
0
0
Sinir oluyorum artık bu bilgisayarın sorun vermesi ve kullanıcıları üzmesinden  :mad:

B

barisya

Kullanıcı
21 Ara 2008
En iyi cevaplar
0
16
Su Perisi' Alıntı:
Sinir oluyorum artık bu bilgisayarın sorun vermesi ve kullanıcıları üzmesinden  :mad:
çok klasik olacak ama "gülü seven dikenine katlanır" mış :)

S

su perisi

Kullanıcı
4 Ocak 2007
En iyi cevaplar
0
0
barisya' Alıntı:
Su Perisi' Alıntı:
çok klasik olacak ama "gülü seven dikenine katlanır" mış :)
Ahh gül sevdası degil mi katkanmamıza sebbeb olan :) Ama bir gün gül felan dinlemeyecegim,kaldırıp balkondan atacagım,pc benden kurtulacak,ben de pcden  :)

S

su perisi

Kullanıcı
4 Ocak 2007
En iyi cevaplar
0
0
barisya' Alıntı:
yanılıyorsun :) bu tamamen ekran çözünürlüğünle alakalı birşey. istersen testini kendinde yapabilirsin. ekran çözünürlüğün nedir bilmiyorum ama ilk olarak ekran çözünürlüğünü 1024 x 768 e getirip bu şekilde ekran görüntüsünü alarak paint ile jpeg olarak kaydet, daha sonra ekran çözünürlüğünü 800 x 600 e getirip tekrar ekran görüntüsünü al ve tekrar paintte jpeg olarak kaydet. son olarak her iki dosyanında boyutlarını bir kontrol et bakalım arada fark görebilecek misin :)
Göründügü gibi ekran çözünürlügünü istedigin ayarlara getirerek,ve imageden ise 320x240 ayarına getirerek ekledim...resimler büyük degilde küçük çıkmış  ::)Görüntüde,çözünürlüge bağlı olarak netliklerinde bir problem var onun dışında söylediklerinin hepsi dogru  :-X

YANILMIŞIM  :-X

Bu son eklenen ise optimize without resizing ile çevrilmiştir..Senin denemene gerek yok,ben hazır deneme yapıyorken onuda denedim  ;D

Ve son olarak,her zaman kullanıgım ayarda çevrilmiş hali..640x480  8)

B

barisya

Kullanıcı
21 Ara 2008
En iyi cevaplar
0
16
çok emek vermişsin belli :)

S

su perisi

Kullanıcı
4 Ocak 2007
En iyi cevaplar
0
0
Alışıgım ben  8) Yeterki doğru olanı öğreneyim,sonuna kadar ne yapar eder öğrenirim :)

H

Harun

Kullanıcı
29 Şub 2008
En iyi cevaplar
0
36
İstanbul
leftinthedark.wordpress.com
Teyzemin bilgisayarı bozuldu;

Bilgisayar açılırken tam windows yükleyecekken mavi bir ekran çıkıyor kendini tekrar açıyor.

Tekrardan xp yüklemeye başladım ben de, formatladım falan herşeyi yaptım. kurarken dosyalar kopyalanıyor kısmına geldiğinde kurulum kapanıyor kendini baştan açıyor.

Sorun neden kaynaklanabilir ??

Safari

Safari

Kullanıcı
7 Haz 2007
En iyi cevaplar
0
36
İstanbul
Harun' Alıntı:
Teyzemin bilgisayarı bozuldu;

Bilgisayar açılırken tam windows yükleyecekken mavi bir ekran çıkıyor kendini tekrar açıyor.

Tekrardan xp yüklemeye başladım ben de, formatladım falan herşeyi yaptım. kurarken dosyalar kopyalanıyor kısmına geldiğinde kurulum kapanıyor kendini baştan açıyor.

Sorun neden kaynaklanabilir ??
Tahminimce Fiziksel bellek hatası alıyorsun
Ramlarını çıkar birden fazla varsa eğer yer değiştir.
Harddisk oynuyor mu sabit mi ona bak eğer vidasız duruyorsa sabitle
Format atarken de sadece klavye ve mause kabloları takılı olsun diğerlerin hepsini çıkar
bunları yaparsan atabilirsin formatı

S

su perisi

Kullanıcı
4 Ocak 2007
En iyi cevaplar
0
0
İki gündür pc açılışında şöyle bir pencere açılıyor..

Pek bir bilgim olmadıgı için,hiç ellemeden çarpıya basıncada bu sayfa çıkıyor

Geçen gün kayıt düzenleyicisine girdigimde sanırım bir şeyleri bozdum :)
Bu sorunu nasıl halledebilirim... :-\

B

barisya

Kullanıcı
21 Ara 2008
En iyi cevaplar
0
16
bu çok önemli birşey değil, msconfig (sistem konfigurasyon aracı) ile başlangıçta bazı ayarları değiştirmiştin diye hatırlıyorum. bu uyarı başlangıçta değişiklik yapıldığını bildiriyor. "Bu iletiyi gösterme ya da...." diye devam eden tiki atarak Tamam'a tıklarsan bir daha karşına çıkıp seni heycanlandırmaz :)

S

su perisi

Kullanıcı
4 Ocak 2007
En iyi cevaplar
0
0
Evet benimde aklıma geldi,"Bu iletiyi gösterme"  tikini kaldırarak sorunu örtbas etme :) ama yinede bir sorun çıkmasın sonra diye,bir biliyorsan da,bin bilene sormayı yeğlerim:)

Şimdi rahatladım ohh beeee 8)

Teşekkürler,bir dahaki açılışda tamam ı tıklayıp heyecan yapmasını engelleyecegim  ::)