Bilgisayar'da aklınıza takılanları buradan sorabilirsiniz.

• Konbuyu başlatan Safari
  • Başlangıç tarihi

Konu hakkında bilgilendirme

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Teknoloji Dünyası kategorisinde Safari tarafından oluşturulan Bilgisayar'da aklınıza takılanları buradan sorabilirsiniz. başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 269,463 kez görüntülenmiş, 714 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Teknoloji Dünyası
Konu Başlığı Bilgisayar'da aklınıza takılanları buradan sorabilirsiniz.
Konbuyu başlatan Safari
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan nazarelif
S

su perisi

Kullanıcı
4 Ocak 2007
En iyi cevaplar
0
0
Harun' Alıntı:
kaç kbps kalitede dinlediğine göre değişir. girdiğin sitede yazar.

örneğin

24kbps ise, 1 saatte yaklaşık 10 mb gitmesi lazım.
Harun....Bir şey söylüyorsun  ama soru sorunca yanıt vermiyorsun..Baktım radyoma göremedim nerde günlük kotası yazıyor,bir bakar mısın?

yoksa sende google denen bir şey var,git ordan kendi mantık çerçevende mi bak diyorsuun...

http://www.popturk.com.tr/player/

A

agokalper

Kullanıcı
9 Şub 2009
En iyi cevaplar
0
0
İzmir
denetim masasından kaldıramadığımız programları kesin çözüm olarak nasıl kaldırabiliriz?

S

su perisi

Kullanıcı
4 Ocak 2007
En iyi cevaplar
0
0
Ben biliyorum ama,benden daha iyi bilen arkadaşlar yardımcı olsun :)

Safari

Safari

Kullanıcı
7 Haz 2007
En iyi cevaplar
0
36
İstanbul
agokalper' Alıntı:
denetim masasından kaldıramadığımız programları kesin çözüm olarak nasıl kaldırabiliriz?
Youruninstall adında bir program var..
onu indirebilirsin.
Kayıt defterinden de kaldırıyor programları çok sağlıklı..

A

agokalper

Kullanıcı
9 Şub 2009
En iyi cevaplar
0
0
İzmir
Safari' Alıntı:
agokalper' Alıntı:
Youruninstall adında bir program var..
onu indirebilirsin.
Kayıt defterinden de kaldırıyor programları çok sağlıklı..
teşekkür ederim

S

su perisi

Kullanıcı
4 Ocak 2007
En iyi cevaplar
0
0
Kayıt defrerinden degiştirildigini biliyordum ama kayıt defterine  girmek için yazılan ismi unutum,  ;D o yüzden çekimser kalmak istedim,ama ısrar etse idin bulurdum yardımım olsun o kadar şey soruyoruz,öğrendiklerimle yardımcı olalım yeri geldiginde degil mi  ::)

K

karagün

Safari' Alıntı:
Bilgisayar üzerinde yapmak istediğiniz, takıldığınız yer olursa buradan paylaşabilirsiniz.
Mesela bilgisayarım açılırken yavaş açılıyor kapanırken yavaş kapanıyor diyormusunuz??
Bilgisayarda teknik konularıla ilgili bilemediğim ve öğrenmek istediğim o kadar çok şey varki.
Fazla soru sorup sıkmak istemem ama eğer bir daha dünyaya gelme oladağım olsaydı ...
Kasin Bilgisayar mühendisti olmak isterdim.(sanırım günümüzün en aranılan en sor mesleği)
Çünkü kendimi artık bilgisayarsız bir ortamda düşünemiyorum.
Muhteşem bir bilgi kaynağı..
Yardımlarınız için teşekkürler

Safari

Safari

Kullanıcı
7 Haz 2007
En iyi cevaplar
0
36
İstanbul
karagün' Alıntı:
Safari' Alıntı:
Bilgisayar üzerinde yapmak istediğiniz, takıldığınız yer olursa buradan paylaşabilirsiniz.
Mesela bilgisayarım açılırken yavaş açılıyor kapanırken yavaş kapanıyor diyormusunuz??
Bilgisayarda teknik konularıla ilgili bilemediğim ve öğrenmek istediğim o kadar çok şey varki.
Fazla soru sorup sıkmak istemem ama eğer bir daha dünyaya gelme oladağım olsaydı ...
Kasin Bilgisayar mühendisti olmak isterdim.(sanırım günümüzün en aranılan en sor mesleği)
Çünkü kendimi artık bilgisayarsız bir ortamda düşünemiyorum.
Muhteşem bir bilgi kaynağı..
Yardımlarınız için teşekkürler
Yardımcı olabiliyorsak ne mutlu bize..
Sorun olursa burdayız
Mesajınızı istediğiniz şekilde düzelttim.
İyi forumlar.

S

su perisi

Kullanıcı
4 Ocak 2007
En iyi cevaplar
0
0
İmagede bir sorun mu var?
Eskiden çevirme yaptıgım ayar 640x480 da çevirmelerim şimdi net çıkmıyor,yazılar okunmuyor örnek..

"Optimize without rezising" olan şeçenekde net çıkıyor ama ondada enine bir boyutla  :-X

Bu konu hakkında bilgisi olan varsa ve bana yardımcı olur,fikirlerini paylaşırsa sevinirim  :-\

B

barisya

Kullanıcı
21 Ara 2008
En iyi cevaplar
0
16
Su Perisi' Alıntı:
İmagede bir sorun mu var?
Eskiden çevirme yaptıgım ayar 640x480 da çevirmelerim şimdi net çıkmıyor,yazılar okunmuyor

"Optimize without rezising" olan şeçenekde net çıkıyor ama ondada enine bir boyutla  :-X

Bu konu hakkında bilgisi olan varsa ve bana yardımcı olur,fikirlerini paylaşırsa sevinirim  :-\
çözünürlük düştükçe resimdeki kalite de düşecektir, bu yüzden çok seçeneğimiz yok. Ya bu şekilde 640x480 çözünürlükte resim forumda tam görünecek şekilde eklenir, ya da gerçek ekran çözünürlüğünüzü kullanarak kenarlara taşacak şekilde ekleyebiliriz. optimize without resizing seçeneği resmin boyutlarıyla oynamadan gerçek çözünürlüğüyle yüklediği için net çıkıyor. kısaca iki seçenekten birini seçmeniz gerekiyor, veya 640x480 değilde, 800x600 çözünürlüğünüde kullanabilirsiniz.

S

su perisi

Kullanıcı
4 Ocak 2007
En iyi cevaplar
0
0
Benim anlamadığım,neden önceden böylesi bir sorun olmadı ve böylesi bir sorunla karşılaşmadım?
Ekran çözünürlüğümün 1024X768 Piksel oluşuyla bir ilgisi var mı?
Bu ebatlarda resim forumlar için çok idealdi :( diğeri büyük çıkacak:(

S

su perisi

Kullanıcı
4 Ocak 2007
En iyi cevaplar
0
0
Yine ben  :-\

Biraz önce elektirik kesildi,ama pc açık değildi sadece fişi takılı idi...
Kalktım pcyi açtım,bir an karşıma bot'a girmek için açılan sayfa çıktı karşıma ve Windows olagan şekli ile açılsın da onayımı bekliyor,enter dedim..Sonra ilk defa karşılaştıgım bir sayfa daha çıktı....
C:üzeri dosya sistemi denetleniyor.
Dosya sistemi türü NTFS...
Disklerinizin birinde tutarsızlık gözden geçirmesi gereklidir,isterseniz bu işlemi geçebilirsiniz ama devam etmesi pc için saglıklı vs vs..
CHKDSK dosyaları doğruluyor 
diye bir kaç dosyayı taradı,sonra normal şekilde açılımı tamamladı..
Ama ilk açılışda çok yavaşdı,özellikle googleye giriş felan.. :-\

Böyle bir şeyle neden karşı karşıya kaldım,neden kaynaklandı,ve neden her elektirik kesintisinde,takılı oldugu üçlüpirizin takılı oldugu yerden elektirik gitmiş gibi çalışmıyor pc..Başka bir gözüne taktıgımda çalışıyor...

Bu açılımdaki sorunla ilgili yardımcı olursanız sevinirim... :-\

Safari

Safari

Kullanıcı
7 Haz 2007
En iyi cevaplar
0
36
İstanbul
Bu karşınıza ilk defa çıkmamıştır 1
ikincisi elektrik kesildiğinde ram işlemini tamamlayamıyor. Dolayısıyla her anormal(elektrik kesintisi, düğmeden kapatma gibi) kapanışta.. açtığınızda bu olur..
3 böyle durumda bilgisayar taramasını yapsın açılınca normal şekilde yeniden başlatın sorun kalmaz..

Sürekli elektrik kesintisinin zararları.
Harddisk yüklü işlem yapıyorsa o anda yana bilir...
Power surpple yanabilir..
Abartırsam ana kart yanabilir :)

S

su perisi

Kullanıcı
4 Ocak 2007
En iyi cevaplar
0
0
Daha fazla abartıp strese sokma istersen... :mad:
Bu bilgiler benim için yeterli..Hele bir hazmedeyim sonra yine gelebilirm.. :mad:
Gökde gürlüyor yine,en iyisi pc nin elektirigini tümden kesip güvenli modda yagmur ve gök gürültüsü geçip sakinleşene kadar uzak durmak...

Abartmış olsanda,kafamdaki soru işaretini kaldırdığın için teşekkür ederim. :)

B

barisya

Kullanıcı
21 Ara 2008
En iyi cevaplar
0
16
Safari küçük bir ayrıntıyı gözden kaçırarak cevaplamış, bende kendi düşüncemi yazayım. Elektrik kesintisi yaşandığı sırada bilgisayar kapalıymış, buda ramin kendini sıfırlayamaması olasılığını ortadan kaldırıyor. Eğer pc açıkken elektrik kesintisi yaşanırsa Safari'nin söylediği durum olabilir. Ben Su Perisi'nin sorununun elektrikle ilgisi olmadığını düşünüyorum. Verilen hata windowsa ait bir yada birkaç dosyanın bozulduğu şeklindeyse bu dosyalar bir nedenden (virus, kullanıcı hatası, dosya kopyalama sırasında oluşan hatalar v.b.) dolayı bozulmuş olabilir. Herhangi bir dosya bozulduğunda bunun bozulduğunu bilgisayarı kapatıp açtıktan sonra anlayabiliriz. Büyük bir olasılıkla bilgisayarı kapatmadan önce yaptığın birşey bazı dosyalar üzerinde olumsuz etki yaptı ve bilgisayarı tekrar açtığında chkdsk otomatik başlatıldı. chkdsk ten sonra bilgisayar açıldığında çok yavaş olduğundan şikayet etmişsin, bunu önemsememek gerek. Sonuçta chkdsk tüm diski gözden geçirerek hataları düzeltmeye calısıyor. Bu durumda yapılacak en basit şey bilgisayarı normal yollarla kapatıp tekrar açmaktır.

chkdsk gözünü korkutmasın her zaman yaşanabilecek bir durum çünkü :)

önemli not: chkdsk hataları bulur ve düzeltemezse bilgisayar açıldığında başlat > çalıştır > cmd [enter]... çıkan siyah ekranda chkdsk /F yazdığında eğer C:\ sürücüsünde hata var ise kullanımda olan dosyaları tarayamayacağı için bir sonraki bilgisayar açılışında tarama yapılsın mı diye sorar, eğer bir sonraki bilgisayar açılışında disk gözden geçirmesi yapılsın isterseniz Y tuşuna, bir sonraki bilgisayar açılışında disk gözden geçirmesini istemiyorsanız N tuşuna basarak cevap verebilirsiniz.

S

su perisi

Kullanıcı
4 Ocak 2007
En iyi cevaplar
0
0
chkdsk hataları bulur ve düzeltemezse bilgisayar açıldığında başlat > çalıştır > cmd [enter]... çıkan siyah ekranda chkdsk /F yazdığında eğer C:\ sürücüsünde hata var ise kullanımda olan dosyaları tarayamayacağı için bir sonraki bilgisayar açılışında tarama yapılsın mı diye sorar, eğer bir sonraki bilgisayar açılışında disk gözden geçirmesi yapılsın isterseniz Y tuşuna, bir sonraki bilgisayar açılışında disk gözden geçirmesini istemiyorsanız N tuşuna basarak cevap verebilirsiniz.

Dediğin işlemi yaptım ve dediğin gibi tarama yapmadı....Bende bir sonraki açılışta tarama yap dedim...E/H tuşuna basın dedi,bende E (evet) dedim,şimdi pc kaaptıp açıyorum bakalım ne gibi bir şey gelecek başıma.. :-X
Ölmezde pc açılırsa gelir rapor ederim son durumu  :-X

S

su perisi

Kullanıcı
4 Ocak 2007
En iyi cevaplar
0
0
Reset atıp geldim,ama açılış normal oldu,o sayfadan da başlamadı...Sadece tek sorun" hoşgeldiniz" yazan yerle pcnin googleye girmem için geçen süresi 2 dkyı aldı  :-X
Taramada yapmadı  :-X