Bilgisayar'da aklınıza takılanları buradan sorabilirsiniz.

• Konbuyu başlatan Safari
  • Başlangıç tarihi

Konu hakkında bilgilendirme

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Teknoloji Dünyası kategorisinde Safari tarafından oluşturulan Bilgisayar'da aklınıza takılanları buradan sorabilirsiniz. başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 269,461 kez görüntülenmiş, 714 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Teknoloji Dünyası
Konu Başlığı Bilgisayar'da aklınıza takılanları buradan sorabilirsiniz.
Konbuyu başlatan Safari
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan nazarelif
S

su perisi

Kullanıcı
4 Ocak 2007
En iyi cevaplar
0
0
Yine ben :)
Googleye giriyorum ama siteleri tıkladıgımda açılmıyor...Yani bir site felan degil,genellikle sitelerim gidince,hepsi bir anlaşma yapmış gibi aynı anda gidiyor açılmıyor...
Biraz öncede aynı sorunu yaşadım,yaşadığım diger günler gibi...
Bir arkadaşım atanmış bir dns ayarı varsa onu kaldır dedi,bende zor bulsamda orayı atamış oldugum dns ayarını iptal ettim "otomatik algıla" yı tıkladım ve sihirli bir degnek dokunmuş gibi birden gözümün önü aydınlanıverdi :) yani siteler yasaklıymışda yasagı kalkmış gibi oldu...
Sorun kalktı ortadan neden yazıyorum bunu,dns ayarını youtubeden videoları izlemek için degiştirmiştim,şimdi ayarlar degişince,orası yasaklandı  :-[ Ne yapabilirim bu konuda...

B

barisya

Kullanıcı
21 Ara 2008
En iyi cevaplar
0
16
yine mi sen  :D

benim sana önereceğim şey youtubeu unutman olacaktır. eğer önerimi dikkate almak istemezsen "TreeWalk DNS" adında bir programı önerebilirim :)

S

su perisi

Kullanıcı
4 Ocak 2007
En iyi cevaplar
0
0
Sorunlarımla sıktıgımı biliyorum  :-[( sakın öyle bir şey demeyin,çok canım sıkılır da )

İzlemiyorum ama siteden arkadaşlarımın benim için ekledigi videoları göemeyince canım sıkıldı,hoş diger sorunum kalktı ortadan ama,ikisi bir arada olsaydı iyi olurdu  :-[

DNS dedim bu gün yaşadığım sorun geldi.. Hatta hiç gitmemişti,3 saate yakındır canımı sıktı..
Elektirik kesildi,1 sn sürmeden tekrar geldi,pc açıktı  ( bu elektirik kesintilerini hiç sevmiyorum,bir gün işlemcim çökecek sırf bu ani elektirik kesintisi yüzünden,haber verseler ben anında kapatırım ya neyse..) elektirik geldi ama net gitmiş yok,ne yaptım ise geri getiremedim,..
Hata kodu verdi ama hatırımda kalamdı :) onar dedigimde ise,"dns görmüyor  ve araç baglantı noktaları kaplosuz" diyerek beni oyaladı..çalıştırdan ping numarası girdim,"hedef ana bilgisayara ulaşılmıyor" dedigi halde genel bir sorun olsa,karsı komsumunkide giderdi sorun benden kaynaklanıyordu...Son çare "TRKY DNSAYAR" diye dns programımı çalıştırdım ama oda çare olamdı.."listedeki sunucuları geçen olmadı" uyarısı verdi.. ne bu şimdi,o kadar tarama sonuç bumu olacakı.. :mad:

Sorunuma gelelim... Bu sorun sık sık başıma geliyor,bu konuda ne yapmalıyım?
Yukarda adını yazdıgın dns yimi kullanayım.. yada dns yi otamatik algıladan çıkarıp yeni bir hepsi için geçerli bir adremi yazayım... Ama bildigim geçerli bir adres yok...

Son bir  istegim daha var...
Bilgisayar kitabı oluşturmayı düşünüyorum.. Bunun için bilgisayarın içindeki aaletlerden ve ayarlarını yapmak için girilen adresleri yazmanı istiyorum...Her seferinde unutuyorum  :-[
Örnek:Çalıştırıla yazılan isimler ve görevleri,nereye yönlendirdigi..( regedit  vs vs)
Klavyenin kısa yollarını yazma onu önceki sayfalarda bir arkadaşım yazdı sağolsun :)
internet gittiginde çalıştıra benim bildigim ping kodundan başka ne yazabilirim,yada ne gibi işlemler uygulayabilirim...Aklımda daha vardı ama şimdi gelmiyor,geldikçe buraya yazarım..

Yardımın için teşekkürler :)

N

nazarelif

Kullanıcı
22 Nis 2008
En iyi cevaplar
0
0
Kastamonu
su perisi  canım benim ya hiç kıyamam sana çok tatlısın :)

B

barisya

Kullanıcı
21 Ara 2008
En iyi cevaplar
0
16
ne çok derdin varmış bilgisayarla alakalı :) elektrik kesintisi olduktan sonra modeminde bir problem olmuş olabilir (genelde kilitlenmeler olur). bağlantı sorunu yaşadığında modemi kapatıp açtın mı hiç? (bunu yapmak bahsettiğin problemi büyük bir ihtimalle çözecekti) bu gibi durumlarda ilk yapman gereken modemi ve bilgisayarını kapatıp açman olmalı.

DNS sorunu için önceki mesajımda söylediğim şeyi tekrar söylüyorum ve mahkeme kararı kalkana kadar sabretmeni öneriyorum. DNS değişiklikleri pek sağlıklı olmuyor. alternatif birçok yol var (dns değişikliği, programlar v.b.) ama bu yöntemlerde bir nokta da sıkıntı yaratıyor. çok paran varsa evine bir dns sunucusu kur ve hiç sorun yaşama :)

tek odaklandığım nokta sorunlarınıza yardımcı olabilmek, o yüzden sorularınızla beni kesinlikle sıkmıyorsunuz. sabırlı olduğunuz sürece problemlerin bir çözümünü mutlaka buluruz.

bilgisayar kitabı oluşturma konusu biraz kapsamlı birşey onu en kısa sürede hazırlamaya çalışırım.

S

su perisi

Kullanıcı
4 Ocak 2007
En iyi cevaplar
0
0
nazarelif' Alıntı:
su perisi  canım benim ya hiç kıyamam sana çok tatlısın :)
Bu pc hakkında daha derin bilgi edinmek tatlılıgımı bozmaya yetiyor ama :)
Tamam Bil gates' e rakip olmakdan vazgeçtim,sorunlarımı kendim çözebileyim,kimseyi sıkmayayım yeterlidir  :)

S

su perisi

Kullanıcı
4 Ocak 2007
En iyi cevaplar
0
0
barisya' Alıntı:
ne çok derdin varmış bilgisayarla alakalı :) elektrik kesintisi olduktan sonra modeminde bir problem olmuş olabilir (genelde kilitlenmeler olur). bağlantı sorunu yaşadığında modemi kapatıp açtın mı hiç? (bunu yapmak bahsettiğin problemi büyük bir ihtimalle çözecekti) bu gibi durumlarda ilk yapman gereken modemi ve bilgisayarını kapatıp açman olmalı.

DNS sorunu için önceki mesajımda söylediğim şeyi tekrar söylüyorum ve mahkeme kararı kalkana kadar sabretmeni öneriyorum. DNS değişiklikleri pek sağlıklı olmuyor. alternatif birçok yol var (dns değişikliği, programlar v.b.) ama bu yöntemlerde bir nokta da sıkıntı yaratıyor. çok paran varsa evine bir dns sunucusu kur ve hiç sorun yaşama :)

tek odaklandığım nokta sorunlarınıza yardımcı olabilmek, o yüzden sorularınızla beni kesinlikle sıkmıyorsunuz. sabırlı olduğunuz sürece problemlerin bir çözümünü mutlaka buluruz.

bilgisayar kitabı oluşturma konusu biraz kapsamlı birşey onu en kısa sürede hazırlamaya çalışırım.
Elektirik kessintisinden sonraki kilitlenmeler için modemi açıp kapadım,resette atmasını biliyorum,ufacık bir igne işimi görüyor :) ama işe yaramadı,o inatlaştıkça ben dahada inatlaştım,ama modem kazandı ben pes edip başından ayrıldım..

Youtobe için "Youtube Jacker" diye bir programdan bahsediliyor,onu kurmayı düşünüyordum,vazgeçeyim mi? sitelerimi engeller mi,geçen ıp numaramı degiştirdigimde ki gibi?

Elini çabuk tut,merakla bekliyor olacagım,bilgisayar kitabımı :)
Teşekkürler Barış...Seninde derdin yetmiyor birde burda dertlerle ugraş ne yapalım zorla degil,gönüllü çalışan olmanın getirdigi dezavantajlar :)

B

barisya

Kullanıcı
21 Ara 2008
En iyi cevaplar
0
16
mabed528' Alıntı:
barisya Local Settings in içinde  T.I.F klasörü gözükmüyor neden olabilir? PCde gizli klasörleri göster seçeneği işaretli. Sen benim USB ile de ilgilenmedin? :)
kullandığın işletim sistemi vista mı? yoksa xp mi? vista kullanıyorsan yol biraz farklı olabilir. flash belleğin için bilgisayarında virus/spam/trojan taraması yaptırıp sonuçlarını benimle paylaşır mısın? 

mabed528

mabed528

Kullanıcı
3 Nis 2009
En iyi cevaplar
0
16
Ankara
barisya sana yaza yaza senle kanka olma aşamasına geldik ama benim PCdeki USB yeri hala çalışmıyor ;D

mabed528

mabed528

Kullanıcı
3 Nis 2009
En iyi cevaplar
0
16
Ankara
Nod32 var hiç virüs  uyarısı vermedi ve PCde hiç bir performans eksikliği yok hiç virüs olabileceğini düşünmüyorum

Safari

Safari

Kullanıcı
7 Haz 2007
En iyi cevaplar
0
36
İstanbul
USB neden çalışmaz?

Kasanın arkasındaki girişleri çalışıyor, öndeki girişler çalışmıyorsa jumper ayakları yerinden oynamış/çıkmış olabilir. Bunun için kasayı açıp girişleri kontrol etmeniz gerekir.

USB bellek/aygıt'ın kendisi/çıkışı bozuk olabilir

mabed528

mabed528

Kullanıcı
3 Nis 2009
En iyi cevaplar
0
16
Ankara
Mouse PCye USB ile bağlı mouse u çıkarıp USB belleği takıyorum çalışmıyor benim PCnin USB belleklere alerjisi var herhalde

S

su perisi

Kullanıcı
4 Ocak 2007
En iyi cevaplar
0
0
mabed528' Alıntı:
barisya sana yaza yaza senle kanka olma aşamasına geldik ama benim PCdeki USB yeri hala çalışmıyor ;D
:ahah :kihkih

S

su perisi

Kullanıcı
4 Ocak 2007
En iyi cevaplar
0
0
mabed528' Alıntı:
Nod32 var hiç virüs  uyarısı vermedi ve PCde hiç bir performans eksikliği yok hiç virüs olabileceğini düşünmüyorum
Sakın ona güvenmeysin,ne geldi ise benim başıma uyarı vermedigi yüzünden geldi.. :)
Bazı vürüsler uyarı vermesin diye rüşvet mi veriyorlar nedir :)

S

su perisi

Kullanıcı
4 Ocak 2007
En iyi cevaplar
0
0
Safari' Alıntı:
USB neden çalışmaz?

Kasanın arkasındaki girişleri çalışıyor, öndeki girişler çalışmıyorsa jumper ayakları yerinden oynamış/çıkmış olabilir. Bunun için kasayı açıp girişleri kontrol etmeniz gerekir.

Kesinlikle Safariye katılıyorum,girişlerde bir sorun vardır senin mabed528 ...
Gel bu sevdadan vazgeç,paraya kıyıp girişleri degiştir :)
Benim fare ile sorunum vardı,paraya kıyıp yenisini alınca sorun kalktı ortadan,burdan fare çalışmıyor diye arkadaşlarımı çileden çıkardıgım çabası :)

mabed528

mabed528

Kullanıcı
3 Nis 2009
En iyi cevaplar
0
16
Ankara
Su Perisi' Alıntı:
Safari' Alıntı:
USB neden çalışmaz?

Kesinlikle Safariye katılıyorum,girişlerde bir sorun vardır senin mabed528 ...
Gel bu sevdadan vazgeç,paraya kıyıp girişleri degiştir :)
Benim fare ile sorunum vardı,paraya kıyıp yenisini alınca sorun kalktı ortadan,burdan fare çalışmıyor diye arkadaşlarımı çileden çıkardıgım çabası :)
İşyerinin pcsi paraya kıymam :D neyse böyle olsun idare ediyim.: )

S

su perisi

Kullanıcı
4 Ocak 2007
En iyi cevaplar
0
0
Evet bencede böyle idare et :) dünyanın sonu degil :) şimdi nerden baksan 40 ytl gözden çıkaracaksın  şu kriz zamanında :)
Kankanda kurtulsuguna sevinsin :) yalnız benim bu fare yine hareketlendi,ben yazıyorum şimdi buraya,o ise başını altı köşeden kaçmaya çalışıyor,bak ben sorun ediyor muyum  8)
Sorunları çözemiyorsan,onlarla yaşamaya alışmalısın  8)

A

agokalper

Kullanıcı
9 Şub 2009
En iyi cevaplar
0
0
İzmir
Arkadaşlar İnternetten radyo dinlemek kotayı ne kadar etkiliyo bilgisi varsa yardımcı olursun lütfen..

S

su perisi

Kullanıcı
4 Ocak 2007
En iyi cevaplar
0
0
Bu radyo dinlerken az kota gidiyor diye, her pcye oturdugumda radyo açardım,ay sonları kotam bir kaç kez aştı bu yüzden,sadace ses varsa,daha az,hem ses hem görüntü varsa çok gidiyormuş...
Ayrıca Harun senin dedigin yer neresi,çok sevdigim bir radyo var ama dedigin kotasını yazacak bir yer göremedim  :(
Bak istersen..

http://www.popturk.com.tr/player/