Bilgisayar'da aklınıza takılanları buradan sorabilirsiniz.

• Konbuyu başlatan Safari
  • Başlangıç tarihi

Konu hakkında bilgilendirme

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Teknoloji Dünyası kategorisinde Safari tarafından oluşturulan Bilgisayar'da aklınıza takılanları buradan sorabilirsiniz. başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 269,459 kez görüntülenmiş, 714 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Teknoloji Dünyası
Konu Başlığı Bilgisayar'da aklınıza takılanları buradan sorabilirsiniz.
Konbuyu başlatan Safari
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan nazarelif
N

nazarelif

Kullanıcı
22 Nis 2008
En iyi cevaplar
0
0
Kastamonu
ya barış bu kez de resim büyük geldi olmuyor. senden ben nasıl özür dileyeceğimi bilmiyorum ya kafanı çok şişirdim yardım etmek zorunda değilsin.

N

nazarelif

Kullanıcı
22 Nis 2008
En iyi cevaplar
0
0
Kastamonu
pc ye zaten daha yeni format atıldı su perisi canım sıkılınca format atarsak yandık yani ;)

B

barisya

Kullanıcı
21 Ara 2008
En iyi cevaplar
0
16
nazarelif' Alıntı:
ya barış bu kez de resim büyük geldi olmuyor. senden ben nasıl özür dileyeceğimi bilmiyorum ya kafanı çok şişirdim yardım etmek zorunda değilsin.
özür dilenecek birşey yok, sorunlar elbette olacaktır bizde burada elele verip bir şekilde çözmeye çalışıyoruz, sizlerde biraz daha sabırlı olun yeter :)

M

METALLORD

Kullanıcı
5 Mar 2009
En iyi cevaplar
0
0
;D teknik destek isteyen olursa....

S

su perisi

Kullanıcı
4 Ocak 2007
En iyi cevaplar
0
0
METALLORD' Alıntı:
;D teknik destek isteyen olursa....
Aman aman  ;D
Teknik destek verenleride gördük,bir süre sonra ortadan pırrrrrrr ;D

S

su perisi

Kullanıcı
4 Ocak 2007
En iyi cevaplar
0
0
barisya' Alıntı:
nazarelif' Alıntı:
özür dilenecek birşey yok, sorunlar elbette olacaktır bizde burada elele verip bir şekilde çözmeye çalışıyoruz, sizlerde biraz daha sabırlı olun yeter :)
Foruma uygun boyutta çıkması için image sitesindeki "resize image" butonunu "640x480" getirmelisin  :)
Yoksa tüm resimler büyük çıkar..

B

barisya

Kullanıcı
21 Ara 2008
En iyi cevaplar
0
16
Su Perisi' Alıntı:
barisya' Alıntı:
nazarelif' Alıntı:
Foruma uygun boyutta çıkması için image sitesindeki "resize image" butonunu "640x480" getirmelisin  :)
sanırım paintte kaydederken bmp olarak kaydetti o yüzden büyük göründü :) nazarelif burayı okursan paintte kaydederken Kayıt türü kısmından JPEG olanı seçersen dosya boyutu daha da küçülecektir.

S

su perisi

Kullanıcı
4 Ocak 2007
En iyi cevaplar
0
0
barisya' Alıntı:
Su Perisi' Alıntı:
barisya' Alıntı:
nazarelif' Alıntı:
sanırım paintte kaydederken bmp olarak kaydetti o yüzden büyük göründü :) nazarelif burayı okursan paintte kaydederken Kayıt türü kısmından JPEG olanı seçersen dosya boyutu daha da küçülecektir.
Kaydeterken "JPEG" olması etki eder mi bilmiyorum,o yüklemede yavaşlatır diye biliyorum..(ilk denemelerimde bu hataya çok düşüp,bir resim için ne kadar bekledigimi düşününce  ::))
Benim dedigim yerdeki degeri degiştirmez ise,senin dedigini yapmış olsada resim yine büyük çevrilecek...
Bundan kesinlikle eminim :)

B

barisya

Kullanıcı
21 Ara 2008
En iyi cevaplar
0
16
Su Perisi' Alıntı:
barisya' Alıntı:
Su Perisi' Alıntı:
barisya' Alıntı:
nazarelif' Alıntı:
Kaydeterken "JPEG" olması etki eder mi bilmiyorum,o yüklemede yavaşlatır diye biliyorum..(ilk denemelerimde bu hataya çok düşüp,bir resim için ne kadar bekledigimi düşününce  ::))
Benim dedigim yerdeki degeri degiştirmez ise,senin dedigini yapmış olsada resim yine büyük çevrilecek...
bu kadar emin konuşmamalısın :) paintte bir resmi direk kaydedersek bmp olarak kaydeder ve bu kaydedeceğimiz bmp dosyasının boyutu ekran çözünürlüğüne orantılıdır (boyutu ortalama 2 mb civarındadır). jpeg ise sıkıştırılmış resim formatıdır ve boyut olarak bmp ile karşılaştırıldığında 10/1 kadardır. aynı dosyası jpg olarak kaydedersek ortalama 100-200 kb arasında bir boyutu olur. bahsettiğin resim yükleme sitelerinde de durum aynı sayılır, forum sitelerine göre çözünürlük ve boyut otomatik ayarlanabiliyor.

N

nazarelif

Kullanıcı
22 Nis 2008
En iyi cevaplar
0
0
Kastamonu
kpss klavuzunu açmam için adobe reader yüklü olması gerekiyor ya benimki format atınca gitmişti. bana uygun bir link atarmısınız baris

mabed528

mabed528

Kullanıcı
3 Nis 2009
En iyi cevaplar
0
16
Ankara
Merhabalar,
İşyerinde PC'ye Kingston USB bellek takıyorum Bilgisayarım' a giriyorum gözükmüyor ama ekranın sağ-altında "donanımı kaldır"ı tıklıyorum, orada usb bellek markası ve boyutuyla gözüküyor ve diğer PC'lerde deniyorum hepsinde tak diye açılıyor, fikri olan var mı?

B

barisya

Kullanıcı
21 Ara 2008
En iyi cevaplar
0
16
sürücü harfleri çakışıyor olabilir. örneğin iş yerindeki bilgisayarında C: ve D: adında iki sürücü var, flash diski taktığında büyük bir ihtimalle ona da sürücü harfi olarak D: atanıyor. Bunun için masaüstündeki Bilgisayarım simgesine ters tıklayıp Yönet'e girdiğinde açılan pencerede Disk Yönetimi kısmına gelmen gerekiyor. Burada flash diski görüyorsan diski seçip üzerinde yine ters tıklayıp Sürücü Harfi Değiştiri/Yolu tıklayıp herhangi bir harf atadığınızda flash diskte verdiğiniz sürücü harfi ile bilgisayarımda da görünecektir.

Safari

Safari

Kullanıcı
7 Haz 2007
En iyi cevaplar
0
36
İstanbul
İlgili konular tarafımdan birleştirilmiştir.

Yalnız! Bu konuyu açarken amacım şuydu:
Forumumuzun misyonu ve vizyonu bellidir ve bu kesinlikle KİŞİSEL GELİŞİM'dir.
"Bilgisayar dünyası kategorisi" adından benim anladığım Bilgisayar ile ilgili daha güncel daha teknolojik bunun yanısıra tabiki aklınıza takılabilecek sorulardır. Bunu yapmayın demiyorum.
Bunun için açmış olduğum "Bilgisayar'da aklınıza takılanları buradan sorabilirsiniz" konusunda paylaşmanızı istiyorum.
Konu dağınıklığını bu şekilde önlemiş olacağız.

Anlayışınız için teşekkürler

S

su perisi

Kullanıcı
4 Ocak 2007
En iyi cevaplar
0
0
barisya' Alıntı:
Su Perisi' Alıntı:
barisya' Alıntı:
Su Perisi' Alıntı:
barisya' Alıntı:
nazarelif' Alıntı:
bu kadar emin konuşmamalısın :) paintte bir resmi direk kaydedersek bmp olarak kaydeder ve bu kaydedeceğimiz bmp dosyasının boyutu ekran çözünürlüğüne orantılıdır (boyutu ortalama 2 mb civarındadır). jpeg ise sıkıştırılmış resim formatıdır ve boyut olarak bmp ile karşılaştırıldığında 10/1 kadardır. aynı dosyası jpg olarak kaydedersek ortalama 100-200 kb arasında bir boyutu olur. bahsettiğin resim yükleme sitelerinde de durum aynı sayılır, forum sitelerine göre çözünürlük ve boyut otomatik ayarlanabiliyor.
Neden "jpeg" oldugunu ögrendim,o formata çevirsemde nedenini bilmiyordum teşekkürler açıklaman için ama benim söylemek istedigim bu formatla çevirsende image sitesinde o ayarı degiştirmedigin sürece ( kendi ayarında kalırsa eger) sitelere göre resim büyük ve kaydırma çubugunda çıkıyor...
Yanlış biliyorsam düzelt diyecegim ama doğru bildiğimden yine adım kadar eminim  ::)

YANLIŞ MI?

B

barisya

Kullanıcı
21 Ara 2008
En iyi cevaplar
0
16
yanılıyorsun :) bu tamamen ekran çözünürlüğünle alakalı birşey. istersen testini kendinde yapabilirsin. ekran çözünürlüğün nedir bilmiyorum ama ilk olarak ekran çözünürlüğünü 1024 x 768 e getirip bu şekilde ekran görüntüsünü alarak paint ile jpeg olarak kaydet, daha sonra ekran çözünürlüğünü 800 x 600 e getirip tekrar ekran görüntüsünü al ve tekrar paintte jpeg olarak kaydet. son olarak her iki dosyanında boyutlarını bir kontrol et bakalım arada fark görebilecek misin :)