Bilgisayar'da aklınıza takılanları buradan sorabilirsiniz.

• Konbuyu başlatan Safari
  • Başlangıç tarihi

Konu hakkında bilgilendirme

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Teknoloji Dünyası kategorisinde Safari tarafından oluşturulan Bilgisayar'da aklınıza takılanları buradan sorabilirsiniz. başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 269,454 kez görüntülenmiş, 714 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Teknoloji Dünyası
Konu Başlığı Bilgisayar'da aklınıza takılanları buradan sorabilirsiniz.
Konbuyu başlatan Safari
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan nazarelif
B

barisya

Kullanıcı
21 Ara 2008
En iyi cevaplar
0
16
resimde en altta ckvo diye bir exe var dikkatini çekmiştir mutlaka, virusu tetikleyen exe o :) başlangıçta onu kaldırdıktan sonra bu exe yi regeditte ckvo.exe diye arattırıp (ctrl+F ile yapabilirsin) bulunan kayıtları silebilirsin (bu işi yaparken dikkat etmelisin arama sırasında bulunan kayıtların ckvo.exe olduğundan emin olmadan silme :)). daha sonra gizli dosyaları görebilmemiz için klasör özelliklerinden gizli dosyaları göster kısmını biliyorsundur oradan hem gizli dosyaları, hemde korunan işletim sistemi dosyalarını görebileceğin şekilde ayarlaman gerekiyor. gizli dosyaları gösterdikten sonra, system32 klasörüne ve C:\ nin direk içine bakmanda da fayda var. hadi bakalım güveniyoruz sana, kolay gelsin :)

S

su perisi

Kullanıcı
4 Ocak 2007
En iyi cevaplar
0
0
ckvo denen dosya vürüs müymüş...
onun üzerini tıkladım sil şeçenegi felan çıkmadı,şeçenekler arasında "tümünü devre dışı bırak,iptal,tamam,yardım" tuşu aktif..Nasıl silecegim :(

Arama yerinden "regeditte ckvo.exe"  ve "ckvo" "ckvo.exe " "tüm dosya ve klasörlerde ara"diye arama yaptırdım,"görüntülenecek sorun yok" yazdı..Yanlış aratmadım demi  :-\

"Yerel disck C" den "program files ve documants and setting  Windows klasörlerinin hepsine tek tek baktım ama "ckvo" adlı şüpheli bir şey bulamadım..
Bu demek oluyor ki,pc temiz mi :)

Bu arada belirtmeden edemeyecegim...Faremin kontrolu şu an itibariyle bende...

Dosya adlarından pek anlamıyorum ama anlayan birine bütün hepsini kontrol ettirecegim....
Akşam gelişmeleri bildiririm...
Teşekkürler yardımın için... :)

B

barisya

Kullanıcı
21 Ara 2008
En iyi cevaplar
0
16
ckvo programının hemen yanındaki tiki kaldırmalısın :) böylece bir sonraki bilgisayarı açtığında bu program çalışmayacaktır. fakat dediğim gibi sadece başlangıçtan kaldırmak yeterli olmayacak. başlangıçtan kaldırdıktan sonra Regedite girip ctlr+F ile arama penceresini açıp oraya ckvo.exe yazıp aratırsak mutlaka aynı isimde kayıtlar bulacaktır, bulduğun kayıtlarıda silmen gerekiyor. hiçbir işlem yapmadan zararlı dosyaları basit bir arama ile bulmamız zor.

iyi haberlerini bekliyorum :)

B

barisya

Kullanıcı
21 Ara 2008
En iyi cevaplar
0
16
şimdi dikkatimi çekti :) Regedit (Registry Editor), bilgisayarımızdaki tüm herşeyin (programların, ayarların v.s.) bilgisini tutan bir kısımdır. O yüzden bilinçsizce bir kayıt silinmesi bilgisayarın düzgün çalışmamasına neden olabilir. Başlat>Çalıştır>Regedit yazarak Regedit penceresini açabilirsin. regediti açtıktan sonra CTRL+F kombinasyonunu kullanarak Regedit içerisinde arama yapabiliriz. Arama penceresine ckvo.exe yazman yeterli olacaktır. Bulunan kayıtlar 3-5 taneyi geçmeyecektir.

Bu kadar konuşmamıza neden olan zararlı exe nin nereden geldiğinden de biraz bahsedeyim. Bu tip dosyalar çoğunlukla flash disklerden geliyor. Çok fazla yazıp iyice bilgi karmaşası yaratmak istemiyorum, tek yapman gereken flash diski bilgisayarına taktığında açılan (Auto Play) pencereyi kapatıp masa üzerindeki bilgisayarımdan girmek olacaktır.

S

su perisi

Kullanıcı
4 Ocak 2007
En iyi cevaplar
0
0
barisya' Alıntı:
ckvo programının hemen yanındaki tiki kaldırmalısın :) böylece bir sonraki bilgisayarı açtığında bu program çalışmayacaktır. fakat dediğim gibi sadece başlangıçtan kaldırmak yeterli olmayacak. başlangıçtan kaldırdıktan sonra Regedite girip ctlr+F ile arama penceresini açıp oraya ckvo.exe yazıp aratırsak mutlaka aynı isimde kayıtlar bulacaktır, bulduğun kayıtlarıda silmen gerekiyor. hiçbir işlem yapmadan zararlı dosyaları basit bir arama ile bulmamız zor.

iyi haberlerini bekliyorum :)
iyi haberleri hemen veriyorum:)

İlk haber iki tane vürüs programı kurup, esed nod 32' nin bulamadıgı bir çok saklanmış vürüs buldurdum,ikincisi kayıt defteri düzenleyicisinden bir iki ayar yaptım,0 olan bir konumu 1 re getirdim,ve pc açıldıgında çalışır durumda bulunan ama kullanmadıgım üç beş programı kaldırdım...

Şu an itibariyle googlede sorunum devam ediyor ama farenin bütün kontrolu ellerimde  8)

Kayıt defterinden arama yapmasınıda ögrendim,ve diger yerde arama yaptırıp bulamadıgım saklanmış olan "ckvo.exe" dosyalarından 5 tane buldum hemen sil tuşuna bastım,ve rahatladım:) Bir kaç tanesini yok edememişim,onuda yok etmenin sevincini yaşadım sayende... :)

Bu kadar konuşmamıza neden olan zararlı exe nin nereden geldiğinden de biraz bahsedeyim. Bu tip dosyalar çoğunlukla flash disklerden geliyor. Çok fazla yazıp iyice bilgi karmaşası yaratmak istemiyorum, tek yapman gereken flash diski bilgisayarına taktığında açılan (Auto Play) pencereyi kapatıp masa üzerindeki bilgisayarımdan girmek olacaktır. 

Evet bir iki araştırma yaptım,Farenin kullanımının kısıtlanması Flash  bellkden bulaşan vürüslerden etkilenmesi imiş...
Bundan sonra flash bellek yada o tür bir şeyden aktarım yaparken açılan sayfayı asla kullanmayacagım ve tarama yapmadan açılmasına izin vermeyecegim :)
Alışkanlık haline getirebilsem bir, aldıgım resim,müzik,yazı, vs vs tarama yapıp kullanılır hale getirmesini... ::)

Yardımın için teşekkür ederim...

B

barisya

Kullanıcı
21 Ara 2008
En iyi cevaplar
0
16
viruslerle uğraşmaktan bir süre sonra bağışıklık kazanacaksın bundan eminim :) en azından ben sürekli uğraştığım için hiçbir virusu virus programlarıyla silmem hep kendim bu şekilde uğraşarak temizlerim. hatta bazen abartırım ve sanal bilgisayarıma kasten virus bulaştırıp temizlemek için uğraşırım :)

birde kayıt defterini çok kurcalama olur mu :) orada yapacağın bir değişiklik sonrası bilgisayarın açılmayabilir ve format atmak zorunda kalabilirsin.

S

su perisi

Kullanıcı
4 Ocak 2007
En iyi cevaplar
0
0
Emin ol 6 ay öncesine kadar benim pcye sürekli bulaşıyorlardı,sağlam ve güncellemsini tam yapan bir vürüs programı bulup kurana kadar....

Daha geçen hafta çokdandır vürüslerle boğuşmadıgımdan bahsetmiştim,eskiye özlemle  :p
demez olaydım,bir bulaştı faremi ele geçirerek  ::)
Şimdi fare benim kontrolum altında,ama ben siniz kadar hevesli degilim bu bulaşıp temizleme konusuna,benden uzak olsun gitsin şama kral olsun :)

Bende arada bir ugrayıp ne var ne yok bakayım diye düşünüyordum,kayıt defteri düzenleyicisini..Aynı vürüsü bulursam yada başka vürüs adlarına raslarsam sileyim diye..Ordan silmeyide ögrendim ne olsa..
Artık kimse durduramaz içimdeki vürüs öldürme sevgisini :)

R

reballious

Kullanıcı
21 Ara 2008
En iyi cevaplar
0
0
Arkadaşlar  benim sorunum da  Nod 32 ile  ilgili 
Baştan sona  anlatcak olursam  şöle ki;
Benim pc  de nod 32  deneme  sürüsü  bulunmaktaydı  süresi  dolunca  onu silip tekrar  yüklemek  istedim.Süresi  dolan  programı sildim yerine nod32 4  yükledim  bu programda  aktifleşmedi  silmek istedim ama  ne  program  ekle  kaldır  da  nod 32  gözükmüyor  başka nod 32  kurmak  istediğimdede  hata  werior  büyük bi ihtimal  eski kurulu olan dan dır die  düşünüyorum. Your unistaller  diye  bi programla  kaldırmayı denedim ondada  gözükmedi  nod 32  pc war  ama silinmior  pc  anti virüs  duruyor  yardım  edebilecek kimse  warmı :(:( Uzun  oldu ama  ayrıntılı bi şekilde  anlatmak istedim şimdiden  TeşeKürler... 

longcoming

longcoming

Kullanıcı
10 May 2008
En iyi cevaplar
0
0
Adana
Emin ol 6 ay öncesine kadar benim pcye sürekli bulaşıyorlardı,sağlam ve güncellemsini tam yapan bir vürüs programı bulup kurana kadar....

Daha geçen hafta çokdandır vürüslerle boğuşmadıgımdan bahsetmiştim,eskiye özlemle  Tongue
demez olaydım,bir bulaştı faremi ele geçirerek  Roll Eyes
Şimdi fare benim kontrolum altında,ama ben siniz kadar hevesli degilim bu bulaşıp temizleme konusuna,benden uzak olsun gitsin şama kral olsun :)

Bende arada bir ugrayıp ne var ne yok bakayım diye düşünüyordum,kayıt defteri düzenleyicisini..Aynı vürüsü bulursam yada başka vürüs adlarına raslarsam sileyim diye..Ordan silmeyide ögrendim ne olsa..
Artık kimse durduramaz içimdeki vürüs öldürme sevgisini :)
İyi bir antivirüs bulduğun için bilgisayarıma hiç virüs bulaşmaz diye düşünmemelisin.
Sonuçta doktorlar vardır,fakat insanlar yine de hasta olur.
Açtığın dosyalara,linklere,indirdiğin dosyalara dikkat et.En güzel korunma yolu budur.
İkincisi,Flashdiskler.Bilgisayara taktığın flashdiklere dikkat et.
Şu anda en iyi antivirüsleri bile(Kaspersky,Eset,Bitdefender,McAfee) devre dışı bırakarak sistemi ele geçiren,çökerten virüsler mevcut.
Adamlar işleri yok,hergün bu virüsleri daha da güncelleyip,güçlendiriyorlar.
Windows'u güncelleyebiliyorsan bu da virüslere karşı iyi bir korunmadır.

B

barisya

Kullanıcı
21 Ara 2008
En iyi cevaplar
0
16
reballious' Alıntı:
Benim pc  de nod 32  deneme  sürüsü  bulunmaktaydı   süresi  dolunca  onu silip tekrar  yüklemek  istedim.Süresi  dolan  programı sildim yerine nod32 4  yükledim   bu programda  aktifleşmedi  silmek istedim ama  ne  program  ekle  kaldır  da  nod 32   gözükmüyor  başka nod 32   kurmak  istediğimdede  hata  werior  büyük bi ihtimal  eski kurulu olan dan dır die   düşünüyorum. Your unistaller  diye  bi programla  kaldırmayı denedim ondada   gözükmedi  nod 32  pc war  ama silinmior  pc  anti virüs   duruyor   yardım  edebilecek kimse  warmı :(:( Uzun  oldu ama  ayrıntılı bi şekilde  anlatmak istedim şimdiden  TeşeKürler...  
Son kurduğun Nod32 yi daha önce hiç kurulmamış gibi tekrar kurmayı dener misin? Kurulum ekranı hatasız açılırsa Onarı (Repair) seçerek onarmaya çalış bakalım ne olacak. Burada da hata veriyorsa kaldırma işlemini Güvenli Modda yapar mısın? Güvenli Modda da bir işe yaramıyorsa yapılabilecek en güzeli ama bir o kadarda zor olanı Regeditte Nod32 yi aratıp bulunan tüm kayıtları silmek, gerekirse 2. kez tekrar arama yapabilirsin. Regeditten bulunan kayıtları sildikten sonra C:\Program Files altında Nod32 ile alakalı ne varsa kaldırabilirsin. Anlatmaya çalıştıklarım biraz karışık gelebilir ama bu işlemleri eksiksiz yapabilirsen problemi giderebilirsin.

R

reballious

Kullanıcı
21 Ara 2008
En iyi cevaplar
0
0
Yok usta  olmadı  regedit de  işe  yaramadı :S 

B

barisya

Kullanıcı
21 Ara 2008
En iyi cevaplar
0
16
reballious' Alıntı:
Yok usta  olmadı  regedit de  işe   yaramadı :S 
yaptığın işlemleri biraz daha detaylı yazabilir misin? sonuçta program ekle kaldırda görünen tüm programlar regeditte tutulur ve oradan sildiğinde program ekle kaldırda görünmez. mesela programı kaldırmak istediğinde ne hatası veriyor mümkünse ekran görüntülerini ekleyebilir misin?

longcoming

longcoming

Kullanıcı
10 May 2008
En iyi cevaplar
0
0
Adana
Benim pc  de nod 32  deneme  sürüsü  bulunmaktaydı  süresi  dolunca  onu silip tekrar  yüklemek  istedim.Süresi  dolan  programı sildim yerine nod32 4  yükledim  bu programda  aktifleşmedi  silmek istedim ama  ne  program  ekle  kaldır  da  nod 32  gözükmüyor  başka nod 32  kurmak  istediğimdede  hata  werior  büyük bi ihtimal  eski kurulu olan dan dır die  düşünüyorum. Your unistaller  diye  bi programla  kaldırmayı denedim ondada  gözükmedi  nod 32  pc war  ama silinmior  pc  anti virüs  duruyor  yardım  edebilecek kimse  warmı SadSad Uzun  oldu ama  ayrıntılı bi şekilde  anlatmak istedim şimdiden  TeşeKürler... 
Tahminimce sisteme Win32/Parite b isimli virüs bulaşmış durumda.Yoksa Nod32 bu hatalara yol açmaz.
Arkadaşın da bilgisayarına bu virüs bulaşmıştı ve virüs Nod32'in başlangıçta açılmasına engel oluyordu.
Bununla da kalmayıp Antivirüs sitelerine de bağlanamıyordu.
Kaspersky bile yükledik,sonuç yine.Sevgili virüs onu da etkisiz hale getirdi.Açılmasını engelledi.
Sana tavsiyem,yapabiliyorsan Sistem Geri Yükleme yap.(Yanlız virüs bulaşmışsa muhtemelen diğer sürücülere de kendini kopyalamıştır.İlerde yine hata verebilir.)
Antivirüs sitelerine bir bağlanmayı dene.Dediğim gibi,bağlanmazsa sisteme dediğim virüs bulaşmıştır ve tüm sürücülere format atmaktan başka bir çaresi de yok bildiğim kadarıyla.(Kaspersky Virus removal tool ile de temizlenmedi)
Çünkü virüsün tehdit derecesi antivirüslerde oldukça yüksek görünüyor.

B

barisya

Kullanıcı
21 Ara 2008
En iyi cevaplar
0
16
buradaki sorunun parite virusu ile ilgisi yok ki, arkadaş sadece suresi dolan bir virus programı kaldırmak istemiş fakat eksik kaldırıldığı için hatalar almakta ve virus programını tamamen kaldıramamakta. hatalı kaldırılan bir programı tekrar kurmak veya kaldırmak için en güzel çare tekrar kurmak olacaktır. tekrar kurmaya calıstığımızda ya hatalı programı onararan düzeltecek yada bilgisayarımızdan kaldıracaktır. en azından tekrar kurmak istediğimizde bize ne yapmak istediğimizi soracaktır.

S

su perisi

Kullanıcı
4 Ocak 2007
En iyi cevaplar
0
0
Yine ben  :-[

Bu fare ile başım belada...
Bir gün sessiz,ikinci gün kontrol elinde..
Geçen gün "regedit" kısmından "ckvo" olan dosyaları sil demiştin,bu gün yne donma yapınca fare tekrar baktım o bölüme,yine türemiş sildiklerim:(
Birde küçük kızım çok önce "metin2" diye bir oyun programını indirmeye çalışmıştı netten,ve o günden sonra vürüs gelmişti pcye..Taramada nerden geldigi yazıyordu..O programı kaldırmıştım ama şu an "metin2" diye orda görüyorum...

Bneim sorunum şu,önceden ordan ögrettiginiz gibi silmiştim,şu an tıkladıgımda bu şeçenekler çıkıyor,silemiyorum..Ne yapmalıyım.. :-\

Birde sol tarafda bulunan yerdeki yazıları başa nasıl dönderebilirim,tıkladıgım yerde kaldı,ilk yazılı yere dönderemiyorum :(

B

barisya

Kullanıcı
21 Ara 2008
En iyi cevaplar
0
16
ckvo dosyasını sadece resimdeki yerde mi buluyor yoksa bunun dışında ckvo ile ilgili başka kayıtlarda bulunuyor mu kayıt düzelneyicide? eğer sadece resimdeki yerde bulunuyorsa bu önemli değil, burada bulunan ckvo kayıtları senin yaptığın aramaların kayıtları korkulacak birşey yok. mouse problemine gelince kullandığın mouse optic mi? yoksa toplu mouse mu? birde usb girişine mi takılı yoksa normal yeşil uçlulardan mı? bu sorunu ilk yazdığında da sormuştum bunu ama yeteri kadar ne bilgi verememiştin.

"Birde sol tarafda bulunan yerdeki yazıları başa nasıl dönderebilirim,tıkladıgım yerde kaldı,ilk yazılı yere dönderemiyorum" bu söylediğinden birşey anlayamadım.

L

*layla

Kullanıcı
23 Şub 2009
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
textilerep.blogspot.com
Safari' Alıntı:
Pc kullanıcıları bilgisayar üzerinde yaptığı tüm işlemleri kaydeder. Bunların çoğu gereksizdir. Silindiğinde bilgisayar daha hızlı çalışır.

ilk olarak bilgisayarınız yavaş açılıyor ise

Bilgisayarım + C: sürücüsü ( sistemin yüklendiği sürücü ) + Windows + Prefect klasörünün içine girin. Orda uzantısı *.pf dosyalarını görüceksiniz. Tümünü seçip silmeniz bilgisayarınızın daha hızlı açılmasını daha hızlı kapanmasını sağlar.

ikinci olarak

Masaüstünüzde bulunan " Bilgisayarım " a sağ tıklayıp Özellikleri tıklayıp ardından gelişmişe gelmek suretiyle en üstte bulunan bilgisayar performansı, sanal bellek.. yazan yerin sağında ayarlar var ona tıklayıp " En iyi performans için ayarla " var onu seçip Tamam ı tıklayın. ( bu masaüstünüzün klasik modele geçirir. klasik model daha hızlı çalışır. dilerseniz sadece  masaüstündeki araç çubuğu klasik olmasın derseniz. Masaüstüne sağ tıklayıp özellikler ve görünümden düzeltebilirsiniz.

3. Adım olarak

internet explorer programına girdiğinizde üstteki araç çubuğu üzerindeki " Araçlar" Menüsünde " İnternet seçenekleri" var oraya girip " tanımlama bilgisi sil" "dosya sil ( çevrimdışı nesneleri sil i tıklayın" sonra " Geçmişi sil" i tıklayın. bu işlem 30 saniye sürebilir. sonrasında aynı form üzerinde " AYARLAR " sekmesine girip " Dosya Görüntüle" ye girip bir üst dosyaya ( Dur, ileri geri ikonunun yanında) Temp Klasörüne girip orda gördüğünüz tüm dosya ve klasörleri silin. ( hata verirse silmezse eğer açık programları kapatın. )

* "+" koyduğum yerlerde bir sonraki adımı temsil eder.

Teşekkürler.
Ben de yapmayı biliyordum ama çok iyi bir hatırlatmaydı.Teşekkürler.

S

su perisi

Kullanıcı
4 Ocak 2007
En iyi cevaplar
0
0
barisya' Alıntı:
ckvo dosyasını sadece resimdeki yerde mi buluyor yoksa bunun dışında ckvo ile ilgili başka kayıtlarda bulunuyor mu kayıt düzelneyicide? eğer sadece resimdeki yerde bulunuyorsa bu önemli değil, burada bulunan ckvo kayıtları senin yaptığın aramaların kayıtları korkulacak birşey yok. mouse problemine gelince kullandığın mouse optic mi? yoksa toplu mouse mu? birde usb girişine mi takılı yoksa normal yeşil uçlulardan mı? bu sorunu ilk yazdığında da sormuştum bunu ama yeteri kadar ne bilgi verememiştin.

"Birde sol tarafda bulunan yerdeki yazıları başa nasıl dönderebilirim,tıkladıgım yerde kaldı,ilk yazılı yere dönderemiyorum" bu söylediğinden birşey anlayamadım.
sorunum şimdilik halloldu gibi...Ama sorularına yanıt vereyim...
ckvo dosyaları sadece bu kısımda bulunuyor...Önceki gibi kutucukda işaretleri kaldırma yok..
Neyse, söyledigin gibi sadece resimi ekledigim bölümde çıkıyor ve orda çıkmasının önemi yok demişsin zaten ...
Mausem ise  normal yeşil uçlulardan  olan bu hangi si oluyor peki...Optik mi?
Bir arkadaşımın yardımı ile bir kaç degişiklik yaptım,ve yeni mause taktım.O gnden beridir sesi solugu çıkmadı,maşallah diyeyim:)

Sol taraf için boşver nasıl başa dönüleceginide öğrendim..

Hazır gelmişken bir soru  sorabilir miyim? peki soruyorum :)

ekledigim resimde "ad" kısmında "varsayılan,atanmamış ve 001,002" diye yazan yerlerin anlamı nedir...Hepsini 000 yapsam ne olur..yada olan bir numarayı 000 yapmış olsam( sanırım bir kere yapmıştım degeri 000 lamıştım)  :-\

teşekkürler...

B

barisya

Kullanıcı
21 Ara 2008
En iyi cevaplar
0
16
Su Perisi' Alıntı:
barisya' Alıntı:

sorunum şimdilik halloldu gibi...Ama sorularına yanıt vereyim...
ckvo dosyaları sadece bu kısımda bulunuyor...Önceki gibi kutucukda işaretleri kaldırma yok..
Neyse, söyledigin gibi sadece resimi ekledigim bölümde çıkıyor ve orda çıkmasının önemi yok demişsin zaten ...
Mausem ise  normal yeşil uçlulardan  olan bu hangi si oluyor peki...Optik mi?
Bir arkadaşımın yardımı ile bir kaç degişiklik yaptım,ve yeni mause taktım.O gnden beridir sesi solugu çıkmadı,maşallah diyeyim:)

Sol taraf için boşver nasıl başa dönüleceginide öğrendim..

Hazır gelmişken bir soru  sorabilir miyim? peki soruyorum :)

ekledigim resimde "ad" kısmında "varsayılan,atanmamış ve 001,002" diye yazan yerlerin anlamı nedir...Hepsini 000 yapsam ne olur..yada olan bir numarayı 000 yapmış olsam( sanırım bir kere yapmıştım degeri 000 lamıştım)  :-\

teşekkürler...
mouse probleminin çözülmesine sevindim. mouse çeşitleri için google.com a uğrarsan sevinirim :)

ad kısmındaki 001,002 gibi kayıt isimlerinin ne anlama geldiğini sormuşsun, 001,002 gibi isimlendirilmiş olmasıda aradığın her kayıta bir sıra ismi vermiş olmasıdır. 000 yapabilir misin bilmiyorum hiç denemedim aynı isimde (001,001 gibi) isimlendirmene izin vermeyebilir. :) yapabilirsende bir sakıncası yoktur.