İYİ NİYETLİ OLMAK SİZCE NE DERECEYE KADAR DOĞRU

• Konbuyu başlatan onurlu
  • Başlangıç tarihi

Konu hakkında bilgilendirme

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Serbest Kürsü kategorisinde onurlu tarafından oluşturulan İYİ NİYETLİ OLMAK SİZCE NE DERECEYE KADAR DOĞRU başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 27,206 kez görüntülenmiş, 124 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Serbest Kürsü
Konu Başlığı İYİ NİYETLİ OLMAK SİZCE NE DERECEYE KADAR DOĞRU
Konbuyu başlatan onurlu
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan kzdnz
D

dilek033

Kullanıcı
24 Ağu 2007
En iyi cevaplar
0
0
Mersin
    arkadaşar bir kere, iyi niyetli olmak inasının yaradılışıyla ilgili bir olgu..herkes kötü diye sizde kötü olmak zorunda değilsiniz..zaten yaradılışınız böyle değilse olamazssınız da...
    aa sabah uyandım baktım insanların hepsi kötü ben de kötü olmalıyım diyemezsiniz..öyle bir şey zaten olamaz..

iyi niyetli olmak sizce ne dereceye kadar doğru?
    her zaman sen ol, kişiliğinden ödün verme, iyiysen iyi kal, doğrusuda budur...senin iyi niyetini sömüren, kullanan kişiler zaten bir süre sonra senin hayatında yer almayacaktır..hayatımızda tercihler yapmak durumunda kalırız her zaman, eğer bu insanlar yanlış tercihse hayatımızdan çıkar zaten...bunu da hayatımızda bir tecrübe oldu diye yorumlayıp olayı kapatırız...
    tabi kendini salaklık boyutunda kullandımaktan bahsetmiyorum...

sevgiler arkadaşlar... :)

E

emreyenicag

Kullanıcı
28 Ağu 2007
En iyi cevaplar
0
0
KONYA
iyi niyetli olmak şart ama kendini ezdirmeden yoksa, gün gelir içindeki iyi niyet ateşi söner içimizdeki iyi şeyleri harcayıp tüketmemek lazım...

A

arslanxxx

Kullanıcı
23 Eyl 2007
En iyi cevaplar
0
0
antepp
Fazla iyi niyetlilere saf gözüyle bakılıyor, en iyisi adamına göre davranmak, bazıları iyiliği hak etmez...

B

berrak

Kullanıcı
28 Tem 2007
En iyi cevaplar
0
0
pembe...
iyi niyet güzel bişey insanın içini rahat ettiriyo duygularını hoş tutuyo ama gelgelelim iyi niyetli insanlar bu devirde saf muamelesi görüyor hal böyle oluncada iyiler kazanamadan yarışmadan çekilmek durumunda kalıyolar ... insanlara olan güveninizi yitiriyorsun belirli bir zamandan sonra :'( :'(

D

derman86

Kullanıcı
2 Eki 2007
En iyi cevaplar
0
0
Ankara
BENCE SEN DOĞRU YOLDASIN HER ZAMAN İYİ NİYETLİ OL. KAYBETSEN BİLE BİRGÜN MUTLAKA KAZANIRSIN. KÖTÜ OLDUĞUN ZAMAN KENDİ KİŞİLİK ÖZELLİKLERİNİ KAYBEDERSİN. ÇÜNKÜ SEN İYİ NİYETLİ OLARAK YAŞAMINI SÜRDÜRMÜŞSÜN BUNDAN SONRADA DEĞİŞME BENCE.

C

CaspeR

Kullanıcı
27 Ara 2006
En iyi cevaplar
0
0
İyi olmak Zorda. kötü olmak neden bukadar kolay? ::)

H

hayal_12

Kimseye güveni kalmamak kadar kötü bir şey olamaz herhalde.. Güven olmadan yaşanır mı?? Eşiniz, sevdiğiniz, dostunuz, arkadaşınız, komşunuz, bakkalınız, öğretmeniniz, sıra arkadaşınız, kardeşiniz, aileniz.. Güvenmemek için bazen bir çok sebep ortaya çıksa da, güvenmek için sebepler hep daha çoktur.. Ayrıca, iyi niyetini görmediğimiz biri yüzünden, belki aslında "gerçek iyi" olanları neden siliyoruz ki!.. Evet belki iyi olmak zordur.. Belki iyiyi bulmak da zordur.. E en azından kendimiz iyi olalım.. Başaramazsak da, iyi yolda biteriz.. Yani iyi olanı aramak kadar iyi olmak da önemlidir ki biz de "aranan iyi" olalım...

E

eftalya_er

Kullanıcı
19 Eki 2007
En iyi cevaplar
0
0
İyi niyetli olmak önemli bir özelliktir. Bir çok insanlar doğuştan sahiptirler. İyi niyetli olmak, görgü kurallarının temelini oluşturur. İyi niyet, güzel ve doğru düşünmek demektir. İyi bir insan başkaları için de iyi şeyler düşünür.Fakat bizi yok eden en önemli çok duygusal olmamızdır.

B

buLut

Kullanıcı
29 Eki 2007
En iyi cevaplar
0
0
ölümlü dünyada niye kötü niyetli olsun ki bir insan.her şey karşılıklı zaten.' iyilik yap denize at balık bilmezse Halık bilir demiş atalarımız'.çok da doğru söylemişler.iyi insanlardan olalım ve iyi insanlarla karşılaşalım inş.

D

dempol

Kullanıcı
29 Eki 2007
En iyi cevaplar
0
0
istanbul
sözde de denildiği gibi "iyi niyet yargılanması gereken en ulvi düşüncedir" bence sen de hep yargıla ama eminim ki iyi niyet tekrar tekrar beraat edecektir. zaten bunu yargılaman içindeki iyinin iyiyi yargılaması olabilir.

N

nilcan

Kullanıcı
24 Eki 2007
En iyi cevaplar
0
0
izmir
herkese hakettiği kadar değer vermeye çalışyorum fazla iyi niyetli olunca insanlar bunu kullanyor kendine değer vediğini insanlara belli edeceksin ki onlar da sana değer versinler..  ::)

S

sansliarzu

Kullanıcı
26 Kas 2007
En iyi cevaplar
0
0
Antalya
MERHABA ONURLU BENCE YAPMAN GEREKEN CITAYI COK YUKSELTMEMEK INSANLAR SEN TAVIZ VERDIKCE SENDEN FAZLASINI GÖTURMYE CALISIYORLAR.GEREKLI FEDAKARLIGI YAP FAZLASINI DEGIL ORANINI SEN AYARLAMALISIN YOKSA TABI INSANLARA KÜSERSIN GUVENMEZSIN.HAYATTA YASAMA AMACIN KALMAZ.GEREKTIGI YERDE HAYIR DEMESINI BILMELISIN.ICINDE BULUNDUGUN DURUMDAN MEMNUN DEGILSEN YAPMAK ISTEMIYORSAN HAYIR DEMESINI BILMELISIN VE SÖYLE DE BIR SEY VAR KI AILE VE DOST DISINDA DA GERISI YALAN COK TAVIZ VERME.BUNLAR DA BENIM NACIZANE GÖRUSLERIM :D

S

sonsuzkar

Kullanıcı
2 Ara 2007
En iyi cevaplar
0
0
adana
iyi niyetli olmak güzelde ..karşındaki kişi pek iyi niyetli olmuyor malesef

Y

yavuzsayoğlu

Kullanıcı
9 Mar 2008
En iyi cevaplar
0
0
osmaniye
sevgili arkadaşım senin yaşadıklarını aynen bende yaşadım ve sonra acıma acınacak hale düşme felsefesine uymaya başladım düşene bir de ben vurdum böylece çevrem de yükseldim ama hiç de huzurlu değildim sonra geri vazgeçtim ve yine eskisi gibi acıyan değil acınan oldum ama şimdi acıyan benim niye mi dürüstlüğümden ödün vermedim ve cefasız sefa olmaz felsefesine inandım

G

GTRST_ZEKİCİ

Kullanıcı
26 Eyl 2007
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
siz her şeye rağmen iyi olun.. kötülük edene bir iyilikte siz yapın..kıssadan hisse..

A

aslı hemşire

Kullanıcı
22 Mar 2008
En iyi cevaplar
0
0
karabük
bende şimdiye kadar hiçkimseye kolay kolay hayır demedim diyemedim hep ii niyetle yaklaştım ama hep yanıldım.bundan sonra da hep aynı olucak ben biliyorum kendimi