İYİ NİYETLİ OLMAK SİZCE NE DERECEYE KADAR DOĞRU

• Konbuyu başlatan onurlu
  • Başlangıç tarihi

Konu hakkında bilgilendirme

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Serbest Kürsü kategorisinde onurlu tarafından oluşturulan İYİ NİYETLİ OLMAK SİZCE NE DERECEYE KADAR DOĞRU başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 27,368 kez görüntülenmiş, 124 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Serbest Kürsü
Konu Başlığı İYİ NİYETLİ OLMAK SİZCE NE DERECEYE KADAR DOĞRU
Konbuyu başlatan onurlu
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan kzdnz
O

onurlu

Kullanıcı
6 Nis 2007
En iyi cevaplar
0
0
balıkesir
Arkadaşlar sizce iyi niyetli olmak ne dereceye kadar doğru.Ben iyi niyetli bir insan olarak yaşadım.AMA bunun karşılığında çok sıkıntı çekerek yaşadım.maddi manevi zorluk larla mucadele ettim.Ne kadar zahmete girsemde kalıplaşmış iyi niyetimden ders alsam da insanları kıramadım.BU yaşadığım olaylar insan lara olan güvenimi kaybettim.siz ler ne düşünürsünüz bu konu hakkında ONURLU

N

nehir

Kullanıcı
18 Şub 2007
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
İyi niyetli olman güzel birşey. ama senin bu ii niyetli olmandan istifade edipte kullananlar varsa boşver gitsin...  :mad:
Bazen hayat oyununu kuralına göre oynak lazım kötüye kötü iyiye ii....Ama ne olursa olsun iyiniyetini kaybetme çünki unutmaki her zaman iyiler kazanır ver mutlu olur. Bu dünya da olmasa bile öteki dünyda muhakkat iyi niyetli olmanın karşılığı alırsın ...

Saygılarımla.

O

ozlem71

Kullanıcı
3 Mar 2007
En iyi cevaplar
0
0
adana
iyilerin kazanacağına inanmıyorum öyle olsaydı kesinlikle şu an bu sitede olmazdım kendimi geliştir me çabalarına girmezdim çünkü bende çok yıprandım baktım hep ben üzülüyorum hayır diyemediğimden insanları kıramadığımdan bencil ve kendini düşünen birini yarattım ne yazıkki saf damgası almak hırsız katil damgası gibi kötü bir şey bu devirde yıpranmammak için artık çevreye ve insanlara karşı nasıl duyarsız olabilirim diye kendimi eğitiyorum çünkü biliyorum ki kimse benim gibi değil beklentilerini bitir özlem işine ailene eğil sadece onları düşün dedim yeter iyi niyet sadece aileye olur dedim yaşasın vurdumduymazlık

E

eSRa_uCKeRMaNn

Kullanıcı
23 Nis 2007
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
www.formspring.me
arkadaşlrr ii niyetlilik ve saflık farklı kavramlardır insanın dünyada yapabiliceği en ii şey ii niyetli olmakk ama tabikide kendinden taviz vermeden....

N

nehir

Kullanıcı
18 Şub 2007
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
Özlem ablam,
bu hayatta çok ii niyetlisin belli... Ama inşAllah öbür dünyada bunun karşılığı alman ümidiyle.....  :-*
Seviligi Esra sana da katılıyorum insan hiç bir zaman ne olursa olsun kendinden taviz vermemesi gerekiyr. :cool:

Saygılar....

E

emine38

Kullanıcı
5 Nis 2007
En iyi cevaplar
0
0
Merhaba arkadaşlar hepiniz hakklı şeyler yazmışsız düşüncelerinize katılıyorum.Onurlu bey bende sizin yaşadıklarızı yaşadım ve yaşıyorumda bu saflıktan gelmiyor tamamen iyi niyetlilikten kaynaklanıyor.İnsanlar hakkında iyi niyetli düşünüyorum ve maddi manevi iyi niyetle yaklaşıyorum;fakat karşı taraftan üzücü bir sonuçla karşılaştığım da insanlara olan sevgim zedeleniyor;ama ben kaybetmiyorum onlar beni kaybediyor.Yine de zedelensem de kin besleyemiyorum.

O

ozlem71

Kullanıcı
3 Mar 2007
En iyi cevaplar
0
0
adana
ya arkadaşlar sizler gibiler bugüne kadar niye karşıma çıkmadız  aslında bu site terapi gibi en azından benim gibi düşünen insanlar varmış diyorum ama arkadaşlar inanın bana bizim gibiler kalmadı bu yüzden zaman kaybetmek yerine iyi insan bulacağım diye ki bu çok zoe işimize ve ailemize kendimizi vermek  lazım ama iyi niyet konusunda hala kötümserim 9 yaşında bir oğlum var ve onu kesinlikle annemin beni yetiştirdiği gibi ince ve hassas biri olarak yetiştirmek istemiyorum oğlum iyibir insan olsun ama cin gibi de olsun insanlara güvenmesin hayır demeyi  bilsin sadece kendini önemsesin istiyorum şu an benim olduğu gibi

O

onurlu

Kullanıcı
6 Nis 2007
En iyi cevaplar
0
0
balıkesir
arkadaşlar yorumlarızı okudum.Sizlerde hayat kavgasında insanlara güvenmekle hata yapmışsız onu anladım inşallah bundansonra daha dikkatli olursunuz

E

emine38

Kullanıcı
5 Nis 2007
En iyi cevaplar
0
0
Özlem71 ablacım ne güzel bir ailen var Rabbim huzur,güzel muhabbetler versin,gerçekten hassas yetiştirmeyin,hayır demesinide bilsin.İnşallah dikkatli oluruz  Gönlünüzce sevgilerimle

O

ozlem71

Kullanıcı
3 Mar 2007
En iyi cevaplar
0
0
adana
teşekkürler emineciğim inşallah oğlum çok iyi ama ayakların üzerinde tek başına duran kaya gibi biri olur

N

nehir

Kullanıcı
18 Şub 2007
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
İnşAllah Özlem ablacığım..... Yüce Rabbim (c.c) gönlüne göre versin. AMİN

Allah a emanet olun

E

emine38

Kullanıcı
5 Nis 2007
En iyi cevaplar
0
0
İnşallah özlem abla Hayırlı günler dilerim

karateci_26

karateci_26

Kullanıcı
24 Mar 2007
En iyi cevaplar
0
0
eskişehir
özlem bende kesinlikle kimseye gayır diyemem benim bu çocuklukta yaşadıgım sebeblerden doalyı sanırm artık vadem gelsede ölsem diye bekliyroum ki daha 18 yaşındayım kötü düşüncelere sahip insanlar etrafı öyle bir sarmışki yaşamak zorlaşıyor...

F

firstmoontr

Kullanıcı
25 Şub 2007
En iyi cevaplar
0
0
sakarya
slm. İyi niyetli olmak doğru olan aslında. hepimiz birey olarak böyle düşünsek herşey ne kadar güzel olurdu hayatta. ama malesef böyle olmuyor. iyi niyetli olmak olumsuz birşey bu zamanda. Aksini yapasanız başarılı olabiliyorsunuz. Şöyle bi bakın iş hayatızda iyi niyetli olduğunuzda kaybediyorsunuz. Fakat çıkarcı ve sadece kendinizi düşündüğünüzde başarılı olabiliyorsunuz. Birçok kişide bunu yapıyor.Özel ilişkilerimizdede böyle. Arkadaşlıklarımızdada böyle.  Birçok kişide bunu yapıyor. Bende sizin gb iyi niyetten çok şey kaybettim. Eskiden her kötü şeyde önce olumlu tarafı görürken artık önce olumsuz aklıma geliyor. Güven problemi çok yaşıyorum bende. Ben şunu öğrendimki Önce kendini düşünerek yaşamalısın. Kimseye güvenmeye ihtiyacımız yok. Kendimize güvenmemiz yeterli.Sanırım hayat öyle birşey zamanla olgunlaşıyoruz. Size zarar vermeyecek şekilde iyi niyetli olmak en doğrusu. Çok fazla iyi niyetli olmamak gerek bu zamanda.Tabiki istisnalarda vardır. Hoşçakalın

N

ner

Kullanıcı
25 Nis 2007
En iyi cevaplar
0
0
Salihli/Manisa
İYİ NİYETLİ OLMAK,KÖTÜ YANİ ÇIKARCI İNSANLARIN KARŞISINDA SON DERECE YANLIŞ...GENEL ANLAMDA İYİ NİYETLİ OLMAK İYİDİR.AMA BAZI İNSANLARA SÖKMÜYOR.. :)

N

ner

Kullanıcı
25 Nis 2007
En iyi cevaplar
0
0
Salihli/Manisa
EVET ARKADAŞLAR ÖZELLİKLE DE İŞ YAŞAMINDA FAZLA İYİ NİYET KAYBETTİRİR BENCE..NE DERSİNİZ? :-*