Geleceğin Meslekleri

• Konbuyu başlatan Codex
  • Başlangıç tarihi

Konu hakkında bilgilendirme

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Meslekler Rehberi kategorisinde Codex tarafından oluşturulan Geleceğin Meslekleri başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 28,944 kez görüntülenmiş, 71 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Meslekler Rehberi
Konu Başlığı Geleceğin Meslekleri
Konbuyu başlatan Codex
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan tu_sevde
P

prensess35

Kullanıcı
24 May 2009
En iyi cevaplar
0
0
İzmir
Elektronik Mühendisliği okumak isterdim:(

K

kaplan

Kullanıcı
31 May 2009
En iyi cevaplar
0
0
kocaeli
bende elekronik okuyorum fakat mühendis olmamız çok zor çünkü bu katsayı herşeyi berbat ediyor.
bende okul değiştirmek zorunda kalıyorum gelecekteki mesleklerden birisi fakat işimizi zorlaştırıyorlar. buna isyan edesim geliyor. Ama dertlerimi paylaştım ve rahatladım. bu yazımı okuyanlara TEŞEKKÜRLERİMİ SUNUYORUM. :hapis

A

anti hümanist

Kullanıcı
31 Ocak 2008
En iyi cevaplar
0
0
istanbul
sosyoloji ihmal edilmemeli. toplumda neden bu umursamazlık var halen anlamış değilim... türkiyede sosyoloji okunmaz ya okuyorum bakalım,avrupada el üstünde tutulan sosyologlara burada kadro bile açılmıyor...

A

agokalper

Kullanıcı
9 Şub 2009
En iyi cevaplar
0
0
İzmir
Üniversite adayları tercihlerini yaparken nelere dikkat etmeli? Geleceğin meslekleri neler?

İLK ŞART ÖĞRENCİ YETENEKLERİNİ BİLMELİ

İşte Rehberlik uzmanı Turgay Polat öğrencilere öneml tavsiyelerde bulundu. ATV Haber'a konuşan Polat'a göre ilk şart öğrencinin yeteneklerini bilmesi.

İKİNCİ ŞART EN İYİ OLABİLME

Polat "hangi bölüme girilirse girilsin o bölümden sonra kendi işimizi kurabilme, kendi işimizde en iyisi olabilme anlayışı olmalı" diye konuştu.

5 YIL SONRASINI DÜŞÜNÜN

Polat öğrencilere "Devletler küçülüyor, kamu sektöründe çalışmak yerine girişimcilik ve yaratıcılık almaya başlıyor. Tercih yaparken 5 yıl sonrasının gereksinimi dikkate almalı" uyarısını yapıyor.

GELECEĞİN MESLEKLERİ

Bilişim (bilgisayarla her meslek)

Genetik mühendisliği

Biomedikal mühendislik

Enerji sistemleri mühendisliği

Ergonomi mühendisliği

Mekatronik mühendisliği (mekanik, elektrik-elektronik, bilgi teknolojileri)

Elektronik haberleşme mühendisliği

Sigorta risk mühendisliği

Kablosuz iletişim mühendisliği

Telekomünikasyon mühendisliği

İmalat mühendisliği

AB uzmanlığı

Uluslararası finans

Görsel iletişim tasarımcılığı

İnternet gazeteciliği

kaynak:internethaber

Polyanna160

Polyanna160

Kullanıcı
4 Ara 2009
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
Reklamcılık... Halkla İlişkilerr... veeeee tabi en önemlisi grafikerlik benim tercihiimm  :D

D

dydoo87

Kullanıcı
18 Kas 2009
En iyi cevaplar
0
0
fatih
iş ilanlarına baktınız mı hiç bilmiyorum.Ben yeni mezunum ve insanlar ilanlarında hep aynı şeyi yazıyor.Neymiş efendim tecrübeli eleman!!!Bu tecrübe şu tecrübe ararken benim gibiler heralde işsiz kalıyor ya da kendi mesleği olmayan küçük işlerle hayatını kazanmaya çalışıyor.Bu ülkede hiçbi zaman bu adaletsizlik bitmez.Bende ağzım açık öyle bakarım noluyor ne yapmalıyım diye.

A

alınyazısı

Kullanıcı
24 Nis 2009
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
bende hep psikoloji istemiştim olmadı şu anda ekonometri okuyorum :p

Y

YILAN723

Kullanıcı
11 Tem 2010
En iyi cevaplar
0
0
ÇORUM
valla bu sene tek hayalim vardı uluslar arası ilşikiler ve siyasi bilgilerdi tabi bunların yanında ab uzmanlıgı uluslar arası lojistik felanda var ama araştırdıktan sonra ögrendimki ab uzmanlıgı devlet okulunda yok hepsi özel yani olmaz ama araştırmalarım  3 dil bilen bi lojistik mezunu gelecekte önü çok açık inş hepimiz istedigimiz bölümü okur ve hayallerimi gerçekleştiriz

T

tu_sevde

Kullanıcı
14 Eyl 2010
En iyi cevaplar
0
0
denizli
hangi mesleği seçeceğimize biz karar veremiyoruz artık sürekli birileri hayatımıza müdahele ediyor istediğimiz meslek eğilimli olduğumuz mesleğin iş imkanı yok nasıl işdir bu yhaaa....  :mad: :'(