Bilgisayar'da aklınıza takılanları buradan sorabilirsiniz.

• Konbuyu başlatan Safari
  • Başlangıç tarihi

Konu hakkında bilgilendirme

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Teknoloji Dünyası kategorisinde Safari tarafından oluşturulan Bilgisayar'da aklınıza takılanları buradan sorabilirsiniz. başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 269,358 kez görüntülenmiş, 714 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Teknoloji Dünyası
Konu Başlığı Bilgisayar'da aklınıza takılanları buradan sorabilirsiniz.
Konbuyu başlatan Safari
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan nazarelif
B

bıldırcın

Safari' Alıntı:
bıldırcın' Alıntı:
ben pc ye yüklediğim hiç bir programı kullanamıyorum devamlı hata veriyor windows'un kopya olduğunu söylüyor bu durmu format çekmeden düzeltmek mümkün mü?
Windows'un kopya olduğunu söylemesine çözüm var.
hiç bir program çalışmıyor derken daha da açarsanız yardımcı olabilirim.
messenger'ı yükseltemiyorum video izleyemiyorum,slayt flash ne varsa...
gerekli programı kuruyorum ama hata veriyo kabul etmiyo sistem

D

dideM

Kullanıcı
5 Eyl 2007
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
Safari merhaba, benim PC'den ses çıkmıyor. Ne kulaklıktan ne ses sisteminden ses gelmiyor. Yeni bir ses kartı aldım, taktım, yükledim :) Ama yine olmuyor. Başka bir yerden de mi ayarlamak gerekiyor? Yardımcı olursan çok sevinirim, teşekkürler!

Safari

Safari

Kullanıcı
7 Haz 2007
En iyi cevaplar
0
36
İstanbul
bıldırcın' Alıntı:
Safari' Alıntı:
bıldırcın' Alıntı:
ben pc ye yüklediğim hiç bir programı kullanamıyorum devamlı hata veriyor windows'un kopya olduğunu söylüyor bu durmu format çekmeden düzeltmek mümkün mü?
Anladım.. Büyük ihtimal bilgisayarınızda iki Kullanıcı ismi var ve siz kısıtlı olanı kullanıyorsunuz.
Açılışta Administrator yada ilk açılan oturum ismiyle girmeniz gerekiyor.

Kısıtlı kullanıcı 1 MB'dan fazla bir dosya indiremez. Program kuramaz  vs. vs.

Eğer bu da değilse görmeden birşey diyemicem.

Safari

Safari

Kullanıcı
7 Haz 2007
En iyi cevaplar
0
36
İstanbul
dideM' Alıntı:
Safari merhaba, benim PC'den ses çıkmıyor. Ne kulaklıktan ne ses sisteminden ses gelmiyor. Yeni bir ses kartı aldım, taktım, yükledim :) Ama yine olmuyor. Başka bir yerden de mi ayarlamak gerekiyor? Yardımcı olursan çok sevinirim, teşekkürler!
Xp kullanıyorsanız ;
1-  Masaüstünde bulunan "Bilgisayarım" a sağ tıklayıp ard arda Özellikler+Donanım+Aygıt yöneticisine girin  Ses, video ve oyun kumandası göreceksiniz. üzerine iki kez tıklayıp genişletin (yada önündeki + işaretine tıklayın) açılan gördüğünüz satırlardaki ses özelliklerinin başındaki simge üzerinde kırmızı renkte çarpı işareti görürseniz ona sağ tıklayıp "Etkinleştir" i seçin.

Kırmızı çarpı işareti göremiyorsanız;

2- Başlat'a tıklayın sonra Çalıştır'a açılan analan    "    dxdiag  " yazın bir form açılacak ve oradaki menüyü kullanarak Ses donanımlarına tıklayıp aynı formda ortada Ses'i sına diye bir kutu çıkıcak ona tıklayın.
Sorun neredeyse altına not olarak düşecek.

Sorun giderilmezse nottaki yazılanları iletirseniz yardımcı olabilirim.

B

bıldırcın

Safari' Alıntı:
bıldırcın' Alıntı:
Safari' Alıntı:
bıldırcın' Alıntı:
Anladım.. Büyük ihtimal bilgisayarınızda iki Kullanıcı ismi var ve siz kısıtlı olanı kullanıyorsunuz.
Açılışta Administrator yada ilk açılan oturum ismiyle girmeniz gerekiyor.

Kısıtlı kullanıcı 1 MB'dan fazla bir dosya indiremez. Program kuramaz  vs. vs.

Eğer bu da değilse görmeden birşey diyemicem.
malesef tek kullanıcı :(neyse sağlık olsun format yolu görünüyor pc ye...
bilgilendirdiğin için teşekkür ederim safari :)

Ş

Şeker Prenses

Benim de bir sorunum var. Bugün bilgisayarı açtığımda mavi bi ekran geldi. Bir kaç kez yeniden başlattım.Şimdi biraz kendine geldi ama bazı klasörleri açamıyorum. Yardımcı olursanız sevinirim.  :)

Safari

Safari

Kullanıcı
7 Haz 2007
En iyi cevaplar
0
36
İstanbul
Şeker Prenses' Alıntı:
Benim de bir sorunum var. Bugün bilgisayarı açtığımda mavi bi ekran geldi. Bir kaç kez yeniden başlattım.Şimdi biraz kendine geldi ama bazı klasörleri açamıyorum. Yardımcı olursanız sevinirim.  :)
Mavi ekran gelmesi 2 şekilde olur bildiğim.. 1- Fiziksel hata raporunda ve 2.si de BİOS'dur. Bunların ikiside klasör açmana mani olmaz.

G

Gülisch

Kullanıcı
25 Eki 2007
En iyi cevaplar
0
0
Gözya$indan...
Safari' Alıntı:
ben şahsen  nod32'i çok beğeniyorum. bu zamana kadar kaspersky sürümlerini kullandım ama o da bozdu. şuan benim için en iyi antivirüs programı nod32.
Merhaba Safari.
Benim yine bir sorum / istegim olacakti : )
Virus programim dün itibariyle süresi bitti. Yeni bir program ariyorum. Dün birtane indirdim ama bilgisayari cok yava$latti. Geri silmek zorundayim. Senin nod32 tavsiye ettigini okudum. Bende tavsiyen üzerine indirmek istiyorum, yardimci olurmusun? Birde bu nod32 hangi dilleri destekliyor?

Bir ba$ka sorumda: Önceki virus program dedigim gibi lisansi bitti. Onu bilgisayarimdan silmem gerekirmi?

Te$ekkürler $imdiden.

Safari

Safari

Kullanıcı
7 Haz 2007
En iyi cevaplar
0
36
İstanbul
Gülisch' Alıntı:
Safari' Alıntı:
ben şahsen  nod32'i çok beğeniyorum. bu zamana kadar kaspersky sürümlerini kullandım ama o da bozdu. şuan benim için en iyi antivirüs programı nod32.
Merhaba Safari.
Benim yine bir sorum / istegim olacakti : )
Virus programim dün itibariyle süresi bitti. Yeni bir program ariyorum. Dün birtane indirdim ama bilgisayari cok yava$latti. Geri silmek zorundayim. Senin nod32 tavsiye ettigini okudum. Bende tavsiyen üzerine indirmek istiyorum, yardimci olurmusun? Birde bu nod32 hangi dilleri destekliyor?

Bir ba$ka sorumda: Önceki virus program dedigim gibi lisansi bitti. Onu bilgisayarimdan silmem gerekirmi?

Te$ekkürler $imdiden.
İnternetten indirebilirsin nod32'yi dil seçenekleri olarak Türkçesi mevcut lakin bulman biraz güç olabilir. Bilgisayar aynı anda 2 antivirüs programı taşıyamaz (Taşır ama bilgisayarının çok ağır çalışmasına neden olur.) öncekini kaldırmanız gerekir.
İsterseniz türkçe yamasıyla birlikte ulaştırabilirim.

Z

zelal

benimde bilgisayarımda yavaşlık var acılan sayfalar 5 yada 6 dakika kadar sonra kendiliginden kapanıyor.

M

militya44

Kullanıcı
4 Mar 2008
En iyi cevaplar
0
0
mersin
ben arkaşımın yanına gitdiğimde onun bilgisayarında benim MNS AÇILMIYOR NEDEN

Y

yigitce

Kullanıcı
23 Nis 2008
En iyi cevaplar
0
0
yigitce2007.spaces.live.com
zelal' Alıntı:
benimde bilgisayarımda yavaşlık var acılan sayfalar 5 yada 6 dakika kadar sonra kendiliginden kapanıyor.
bunun birkac sebebi olabilir...
1. si bilgisayarinizin rami yeterli olmayabilir...ram yükseltmesi yapmaniz gerekebilir...
2. si sisteminize spam veya adware türü zararli casus yazilimlari girmis olabilir...bunlarda arka kisimda sizin bilginiz haricinde calistigindan sisteminizi yavaslatabilir...bunlarin spware türü programlarla silinmesi gerekir...