Bilgisayar'da aklınıza takılanları buradan sorabilirsiniz.

• Konbuyu başlatan Safari
  • Başlangıç tarihi

Konu hakkında bilgilendirme

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Teknoloji Dünyası kategorisinde Safari tarafından oluşturulan Bilgisayar'da aklınıza takılanları buradan sorabilirsiniz. başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 269,406 kez görüntülenmiş, 714 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Teknoloji Dünyası
Konu Başlığı Bilgisayar'da aklınıza takılanları buradan sorabilirsiniz.
Konbuyu başlatan Safari
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan nazarelif
İ

İSA 1453

Kullanıcı
28 May 2008
En iyi cevaplar
0
0
KARAMAN
BENİM BİLGİSAYARİM DA 6 AY ÖNCESİNE GÖRE COK YAVAŞLADİ,ARKADAŞLAR FORMAT ATTİR FALAN DİYOR,FORMAT NEDİR,NASİL ATİLİR BİLMİYORUM,YARDİMCİ OLUR MUSUNUZ?

A

aykut03

Kullanıcı
19 May 2008
En iyi cevaplar
0
0
www.ayyildiz.org
Bilgisayarınıza format atmak demek tüm bilgileri ( Windows dahil ) tamamen silmek demektir. Peki niçin format atılır? diye sorarsanız tüm kullanıcılar sistemlerini ilk aldıkları zaman rahat bir şekilde kullanırlar takiii bir gün gelip windows'un çökmelerine dayanamadıkları güne kadar. Ve son çare olarak windows'u silme yöntemi uygulanır.

bence bilgisayar kasanı al tanıdığın bildiğin bilgisayarcıya git formatı o atsın görsel olarak gör tanımadığın kişilere bilgisayar kasanı teslim edersende başında bekle mutlaka :)

A

adem71

arkadaşlarım bende fotosop cs2 var yalnız çok merak ettiğim haldee bu kullanımını beceremedim bir çok yeri ing ve karmaşık gibi bana kullanım kolaylıkları ve bu programda yardımcı olabilirmisiniz teşekkürler

Codex

Codex

Özgür Şahin
Site Kurucusu
14 May 2006
En iyi cevaplar
0
48
Çanakkale
www.kendinigelistir.com
adem71' Alıntı:
arkadaşlarım bende fotosop cs2 var yalnız çok merak ettiğim haldee bu kullanımını beceremedim bir çok yeri ing ve karmaşık gibi bana kullanım kolaylıkları ve bu programda yardımcı olabilirmisiniz teşekkürler
Photoshop'u Türkçeleştirsen de kullanımı basit bir program olmadığından işin içinden çıkabileceğini zannetmiyorum. Hele ki ilk defa açmış, kullanıyorsan.

Ama ille de programı Türkçeleştireyim ben işin içinden çıkarım diyorsan sana Türkçe Yamasını bulabileceğin adresi veriyorum. Buraya tıklayarak Türkçe Yamanı indirebilirsin.

Kolay gelsin.

N

nazarelif

Kullanıcı
22 Nis 2008
En iyi cevaplar
0
0
Kastamonu
benimde bir sorum vardı :)
pc ilk geldiğinde yoktu ama nasıl olduğunu anlayamadım birden oldu. masaüstündeki simgelerin etrafında kutucuk oldu. onun düzeltilmesi gerken yer denedm hatta dah pek çok yöntem denedim ama olmadı. ne yapabilirim?

Safari

Safari

Kullanıcı
7 Haz 2007
En iyi cevaplar
0
36
İstanbul
nazarelif' Alıntı:
benimde bir sorum vardı :)
pc ilk geldiğinde yoktu ama nasıl olduğunu anlayamadım birden oldu. masaüstündeki simgelerin etrafında kutucuk oldu. onun düzeltilmesi gerken yer denedm hatta dah pek çok yöntem denedim ama olmadı. ne yapabilirim?
Hay hay efendim :))
Masaüstünde bulunan "Bilgisayarım" a sağ tıkla "Özellikler"i seç sonra "Gelişmiş"i tıkla
sonra "Performans" bölümünde
Görsel efekt, işlemci zamanlaması, bellek kullanımı ve sanal bellek de AYARLAR'ı tıkla
aradığın bu konuda herşey orada
ben orayı en iyi performans için ayarla diyorum mesela sende istediğini seçebilirsin.
Kolay gelsin :)

N

nazarelif

Kullanıcı
22 Nis 2008
En iyi cevaplar
0
0
Kastamonu
çok teşekkür ederim dediğinizi yaptım yanlız şunu farkettim arka planı değiştirdiğimde o gölgeler yine çıkıyor. düz zeminde kutucuk olmuyor. şimdi ne yapmalıyım??*

Safari

Safari

Kullanıcı
7 Haz 2007
En iyi cevaplar
0
36
İstanbul
nazarelif' Alıntı:
çok teşekkür ederim dediğinizi yaptım yanlız şunu farkettim arka planı değiştirdiğimde o gölgeler yine çıkıyor. düz zeminde kutucuk olmuyor. şimdi ne yapmalıyım??*
Rica ederim
o bahsi geçen yerde yani " Görsel Efektler " bölümünde
"Masaüstündeki simge etiketlerinde bırakma gölgesi kullan" ı aradığın şey olabilir
yada "Menü altında gölge göster"

N

nazarelif

Kullanıcı
22 Nis 2008
En iyi cevaplar
0
0
Kastamonu
safari yok değişmedi yine aynı
sadece ekran düz bir renk olduğunda simgelerin arkasında kutucuk çıkmıyor  başka resim koyduğumda hemen simgelerin arkası gölgeleniyor

Safari

Safari

Kullanıcı
7 Haz 2007
En iyi cevaplar
0
36
İstanbul
nazarelif' Alıntı:
safari yok değişmedi yine aynı
sadece ekran düz bir renk olduğunda simgelerin arkasında kutucuk çıkmıyor  başka resim koyduğumda hemen simgelerin arkası gölgeleniyor
Ben normalde arkaplan resmi kullanmıyorum. Şimdi denedim bir resim koydum ve gölgeyi kaldırdım.
Görsel Efektlerde sadece " Masaüstündeki simge etiketlerinde bırakma gölgesi kullan " bunu işaretle ve diğerlerinden bu işaretlerini kaldır düzelicek

N

nazarelif

Kullanıcı
22 Nis 2008
En iyi cevaplar
0
0
Kastamonu
safari  denetim masasındaki  görüntüm değişti senin bu ayarları yapınca xp şekline dönmesi için  ne yapmalıyım??*

Safari

Safari

Kullanıcı
7 Haz 2007
En iyi cevaplar
0
36
İstanbul
Masaüstüne boş bi yere sağ tıkla "Özellikler" sonra üstten "Görünüm" sonra da "Pencere ve Düğmeler" bölümünden "Windows Xp stili" ni seçmen gerek

S

su perisi

Kullanıcı
4 Ocak 2007
En iyi cevaplar
0
0
Bir soruda benden....
İki gün önce pcme format attım...
Nete girdigimde,açtıgım siteler pcnin alt sırasında yan yan sıralanırken,şimdi nasıl oldu,neden oldu bilmiyorum,birden çok site açık ise,kendiliignden bir sutunda toplanıp,üst üste sıralanıyorlar....
Msn de de oluyor böyle..birden çok kişiyle aynı anda konusuyor isem,hepsi bir sutunda yine üst üste birikiyor:( ve ben bu hali hiç sevmedim,eski haline nasıl döndürebilirim...
YAN YANA DURMASINI İSTİYORUM AÇTIGIM GİRDİGİM SİTELERİN..
Anlatabilmişimdir umarım,eger anlatamadı siem,resmini çekip ekleyedebilirim..
Şimdiden teşekkürler... :)

N

nazarelif

Kullanıcı
22 Nis 2008
En iyi cevaplar
0
0
Kastamonu
Safari' Alıntı:
Masaüstüne boş bi yere sağ tıkla "Özellikler" sonra üstten "Görünüm" sonra da "Pencere ve Düğmeler" bölümünden "Windows Xp stili" ni seçmen gerek
BU DEDİĞİNLE ANCAK MAVİ GÖRÜNTÜYE ULAŞILIYOR. denetim masasına girdiğimde yan tarafta bir menü çubuğu vardı o gitti ben onu istiyorum.  kusura bakma baydım seni ama idare et artık ;)

N

nazarelif

Kullanıcı
22 Nis 2008
En iyi cevaplar
0
0
Kastamonu
her girdiğim masaüstü simgesinde yan tarafında kullanım menüsü vardı şimdi onlar kayboldu. o konuda yardım istiycektim az önce yetrli anlatamadım sanırım :)

Safari

Safari

Kullanıcı
7 Haz 2007
En iyi cevaplar
0
36
İstanbul
su perisi' Alıntı:
Bir soruda benden....
Nete girdigimde,açtıgım siteler pcnin alt sırasında yan yan sıralanırken,şimdi nasıl oldu,neden oldu bilmiyorum,birden çok site açık ise,kendiliignden bir sutunda toplanıp,üst üste sıralanıyorlar....
Msn de de oluyor böyle..birden çok kişiyle aynı anda konusuyor isem,hepsi bir sutunda yine üst üste birikiyor:( ve ben bu hali hiç sevmedim,eski haline nasıl döndürebilirim...
Masaüstünde bulunan "Başlat" a sağ tıklayıp "Özellikler" diyoruz. Sonra Sol üstte "Görev Çubuğu"na tıklayıp " Benzer görev çubuğu öğelerini grupla" seçeneğinin başındaki çeltiği kaldırıyoruz ve Tamam diyoruz. Sorun hallolmuştur.

Safari

Safari

Kullanıcı
7 Haz 2007
En iyi cevaplar
0
36
İstanbul
nazarelif' Alıntı:
her girdiğim masaüstü simgesinde yan tarafında kullanım menüsü vardı şimdi onlar kayboldu. o konuda yardım istiycektim az önce yetrli anlatamadım sanırım :)
Masaüstünde bulunan "Bilgisayarım" a sağ tıkla "Özellikler"i seç sonra "Gelişmiş"i tıkla
sonra "Performans" bölümünde
Görsel efekt, işlemci zamanlaması, bellek kullanımı ve sanal bellek de AYARLAR'ı tıkla
oradaki seçeneklerden "Klasördeki ortak görevleri kullan" seçeneğini de işaretle
sorun kalmamıştır :)

S

su perisi

Kullanıcı
4 Ocak 2007
En iyi cevaplar
0
0
Safari' Alıntı:
su perisi' Alıntı:
Bir soruda benden....
Masaüstünde bulunan "Başlat" a sağ tıklayıp "Özellikler" diyoruz. Sonra Sol üstte "Görev Çubuğu"na tıklayıp " Benzer görev çubuğu öğelerini grupla" seçeneğinin başındaki çeltiği kaldırıyoruz ve Tamam diyoruz. Sorun hallolmuştur.
İşlem tamamdır Aloha.. :)