tnctrkcell!in Kaleminden/iki çift sözü var kalemimin...(günlük,aylık,haftalık,yı

• Konbuyu başlatan tnctrkcell
  • Başlangıç tarihi

Konu hakkında bilgilendirme

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Özgün Kalemler kategorisinde tnctrkcell tarafından oluşturulan tnctrkcell!in Kaleminden\/iki çift sözü var kalemimin...(günlük,aylık,haftalık,yı başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 34,304 kez görüntülenmiş, 166 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Özgün Kalemler
Konu Başlığı tnctrkcell!in Kaleminden\/iki çift sözü var kalemimin...(günlük,aylık,haftalık,yı
Konbuyu başlatan tnctrkcell
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan tubis
T

tnctrkcell

Ruh eşim'e mektup

Sevgili ruh eşim “herkesin bir ruh eşi vardır”cümlesini sen de defalarca duymuşsundur. Belki sana da ilk duyduğunda saçma gelmiştir bana olduğu gibi ama her şey çok değişti, artık birçok kişi aslında hiç yapmak istemediği şeyle meşgul olurken buluveriyor kendini. ve evet makul geldi sana mektup yazmak. Belki sen bu satırları hiç oku(ya)mayacaksın belki okurken yazılanların sana yazıldığını aklının ucundan bile geçirmeyeceksin, okuduktan sonra yaşamına hiç bir şey olmamış gibi devam da edebilirsin ve belki yazılanları okudukça yaş akıtacak gözlerin, akan yaşlar kalbindeki ateşin alevine alev katacak, ateşin alevi arttıkça gözlerin daha çok yaş akıtacak…
Şimdi nerdesin acaba? Bunu bilmeyi her şeyden çok istememin senin için ne kadar kıymeti var bilmiyorum ama öğrendikten sonra inan ilk işim çantamı hazırlayıp yanında bitivermek olurdu , hayır hayır yanında 1 saniye daha fazla kalabilmek uğruna sana bir saniye daha fazla (b)akabilmek uğruna çantamı filan da toplamazdım ben…

Bilmek istersin diye düşündüm kafamı kurcalayan soru işaretlerinin büyük bir kısmını seninle ilgili olanlar oluşturuyor,ben hep seni düşlüyor ve düşünüyorum. Ne zaman yürümeyi bırakıp topuk seslerini sayan bir kız veya onu düşünürken yüzün de tatlı bir tebessüm belirdikten sonra koskocaman direğe toslayan bir delikanlı görsem sen bitiverirsin oracıkta, oracıkta bitivermen; dizlerine vura vura  savaş ortasında yitirdiği çocuğunu uzun süre aradıktan sonra tüm gücüyle evladına sarılan bir annenin kalbinin çarpması gibi çarpmasını beraberin de getirir kalbimin…

Yanına vardığım da uyuyor olacaksın belki o vakit uyandır(a)mazdım seni merak etme. Önce saatlerce seni izlerdim, sonra yine seni izlerdim, sonra yine… Sana az kaldığın da ağlıyor olacağın düşündürür durur,kahkahalarına sebep olacağımı garanti edemem,yaşlarını dindirmeyi de ama sana hıçkıra hıçkıra eşlik etmeye hazırım… Beni bekliyor olma ihtimalin kalbimi durduracak gibi… Yolculuk boyunca yanına vardığımda sana neyi nasıl söyleyeceğimi planlıyor olurdum herhalde söylemeyi planladığım hiçbir şeyi sana bakarken söyleyemeyeceğimi bile bile, sana sevgilim ve daha nice ruhsuz ve gereksiz yere kullanılmışlıktan yıpranmış sözcüklerle hitap edip onları çocuklar gibi şen yapmanın ilk fırsatını kollardım sonra…
Sevgili ruh eşim sana kavuşacağıma inancım tam lütfen sen de umudunu kaybetme, olur da bir gün umut suyundan damla eksilirse bil ki umuduna deniz olmak için her şeyini verecek olan biri var hayatta, olur da bir gün bir gitmek düşerse aklına kaderini gitmenle gitmek, kalmanla kalmak bilen soluk alıp veren biri var hayatta…

Ö

özlem1980

Kullanıcı
25 Nis 2008
En iyi cevaplar
0
0
Ankara
bir gün umut suyundan damla eksilirse bil ki umuduna deniz olmak için her şeyini verecek olan biri var hayatta, olur da bir gün bir gitmek düşerse aklına kaderini gitmenle gitmek, kalmanla kalmak bilen soluk alıp veren biri var hayatta…
bittim bu söze mustafa ne güzel yazmışsın dilerim ruh eşini bulursun ve bu yazdıklarını okutursun oda senin yazarken hissettiklerini hisseder tek kelime ile süperrrrrr olmuş

G

GulsahToptas

Kullanıcı
17 May 2006
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
gulsaht.blogcu.com
Söyleyebileceğim tek şey;

Okurken başka alemlere daldım. Ruh eşimi bulduğuma inanıyorum ve herkezzin de bir an önce bulmasını diliyorum :)

T

tnctrkcell

özlem1980' Alıntı:
bir gün umut suyundan damla eksilirse bil ki umuduna deniz olmak için her şeyini verecek olan biri var hayatta, olur da bir gün bir gitmek düşerse aklına kaderini gitmenle gitmek, kalmanla kalmak bilen soluk alıp veren biri var hayatta…
bittim bu söze mustafa ne güzel yazmışsın dilerim ruh eşini bulursun ve bu yazdıklarını okutursun oda senin yazarken hissettiklerini hisseder tek kelime ile süperrrrrr olmuş
çok teşekkür ederim  :) :)

Y

yaratici_idea

Kullanıcı
17 Ocak 2008
En iyi cevaplar
0
0
Çok güzeldi.
Oldukça etkilendim.
Acaba nasıl oluyor ruh eşinle karşılaşmak?
Hep merak etmişimdir. Umarım bulur ve öğreniriz ;)

T

tnctrkcell

yaratici_idea' Alıntı:
Çok güzeldi.
Oldukça etkilendim.
Acaba nasıl oluyor ruh eşinle karşılaşmak?
Hep merak etmişimdir. Umarım bulur ve öğreniriz ;)
teşekkür ederim burcu [yanlış hatırlamıyorum dimi :) ] :)
bende merak ediyorum hemde çook  :)

Y

yaratici_idea

Kullanıcı
17 Ocak 2008
En iyi cevaplar
0
0
[/quote]
bende merak ediyorum hemde çook   :)

[/quote]
Rica ederim.
Doğru hatırlıyorsun :)
Umarım bulursun :)

G

GulsahToptas

Kullanıcı
17 May 2006
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
gulsaht.blogcu.com
Şöyle oluyor arkadaşlar bulan bir kişi olarak;

Hedefler ve gittiğiniz yol her ne kadar farklı olsa da kesiştiğiniz nokta aynı oluyor ve içinzde o kişinin ruh eşiniz olduğunu bir şekilde hissediyorsunuz. :)
Yada bana öyle oldu.Yani aramakla olmuyor eğer farkındalıklarınız arttıysa ve daha bir bilinçli,ne istediğiniziz farkında yaşıyorsanız, birbirinizi buluyorsunuz "ruh eşinizle "  :)

T

tnctrkcell

bende merak ediyorum hemde çook   :)

[/quote]
Rica ederim.
Doğru hatırlıyorsun :)
Umarım bulursun :)
[/quote]
:)

Y

yaratici_idea

Kullanıcı
17 Ocak 2008
En iyi cevaplar
0
0
Gülşah' Alıntı:
Şöyle oluyor arkadaşlar bulan bir kişi olarak;

Hedefler ve gittiğiniz yol her ne kadar farklı olsa da kesiştiğiniz nokta aynı oluyor ve içinzde o kişinin ruh eşiniz olduğunu bir şekilde hissediyorsunuz. :)
Yada bana öyle oldu.Yani aramakla olmuyor eğer farkındalıklarınız arttıysa ve daha bir bilinçli,ne istediğiniziz farkında yaşıyorsanız, birbirinizi buluyorsunuz "ruh eşinizle "  :)
Ruh eşinle karşılaşmış olman çok güzel.
Kutlarım seni. :)

Z

Zynep

Kullanıcı
17 May 2006
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
Ne güzel yazmışsın Mustafa...
Gülümserken gözlerimden yaşlar süzülüverdi.
Çok şey yazmak isterdim bu yazının altına.
Sadece;
Bazen başkalarınca hiç uygun görülmeyen birisidir ruh eşiniz ve o başkaları kısır düşüncelerle ve sadece eleştiren hatta size sırt dönüveren sahte dost yüzleriyle ruhunuzu zedelemeye o kadar hazırdırlar ki. Hiç anlamadan yargılayan, kimbilir belki de ruh eşini bırak bir yana gerçek dostluktan bile nasip alamamış kişiler işte.

Teşekkür ederim, çok güzeldi, ben iyimser bir bakışla yorum yapayım yine de; Ruh eşini bulmak zordur belki ama hiç olmazsa dostlukları kaybetmemeniz dileğiyle...

T

tnctrkcell

teşekkür ederim ablacım  :)
evet hiç olmazsa dostlarımız var...

:) :) :)

T

tnctrkcell

Ben galiba büyüyorum anne…

Şimdiler de sadece yalnız kaldığında hatırlar hale geldi oğlun seni, o sesi aramayı unutmaya başladığım an başladı her şey, artık geceleri sebepsiz uyanıp sana hıçkıra hıçkıra ağla(ya)mıyorum ,sen büyümek diyeceksin olgunlaşmak diyeceksin kendi ayaklarının üzerinde durmayı öğreniyorsun diyeceksin belki adı bende taşlaşmak olan şeye…

Kendime engel bir kendim kaldım anne, istediğim saatte eve dönüp istediğim saatte uyuyorum tabi çatlayıncaya kadar koştuğum maçlardan eve döndüğümde istem dışı sızmalarımı saymazsak, televizyon izlerken sabahı ettiğim bilmem kaçıncı güne merhaba demek üzereyim hem de biraz sonra dersim var muhtemelen derste uyuyacağım anne, merak etme çıplak ayaklarla yere basmıyorum artık, azarladığın çok olmuş demek ki ne zaman çıplak ayaklarla yere bassam sanki yine odanın bir köşesinden bana bağıracakmışsın gibi hissediyorum kendimi, annesi ile babası ayrılmak üzere olan bir arkadaşım var anne arkadaşım sırtını hep duvara yaslıyor ona senin bana bağırdığın gibi bağırdım birkaç defa “sırtını duvara yaslama hasta olursun” diye, arkadaşım sırtını artık duvara yaslamıyor anne…

O televizyona çıktığın gün hiç çıkmaz aklımdan hani bir margarin şirketi mahalle mahalle evleri dolaşıp kendi margarinlerini kullanan ev hanımlarına kek kalıp seti hediye ediyorlardı,koskoca mahalleden piyango bizim eve vurmuştu sonra hediye dağıtan yetkililer “hanımefendi ne kadar süredir bizim margarinimizi kullanıyorsunuz” diye sormuşlardı sana sende bizim mahalleye girdiğinizi duydum koştum bakkaldan aldım demiştin…

Hani bir keresin de bisikletten düşüp bayılmıştım yoldan geçen polis kucağına alıp sana getirmiş beni gözlerimi açtığım da ağlamaktan şişen gözlerinin şişliğini fark etmemem için ne zaman yüzümü sana dönsem sen hep gülümsüyordun, hani yine bir keresinde mahalleden bir çocuğun kolu kırılmıştı bizim bahçedeki duvardan atlarken onu doğru senin yanına getirmiştik o ufacık aklımızla, sen her onun kolunun haline baktıktan sonra dönüp bana bakıp iç çekiyordun ona da üzülmüştün ama evlat başkaydı işte…

Ben biliyorum anne o bilmediğimi sandığınız şeyi ben biliyorum, ameliyathaneden çıkarılırken sedyede yarı baygın kafamı bir o tarafa bir diğer tarafa çevirmemin tek nedeni sendin anne, ağlamaktan şişen gözlerini görmemem için göz göze gelmememiz uğruna neler yaptığını biliyorum anne… Ben büyümek istemiyorum anne, kendi ayaklarımın üzerinde durabilmek umurumda değil, sırtımı duvara verdiğimde sen yine avazın çıktığı kadar bağır istiyorum, yine oğlum çıplak ayakla dolaşma, terli terli su içme diye seslen istiyorum arkamdan, ben yine geceleri sebebsiz uyanıp sana  hıçkıra hıçkıra ağlayabilmek istiyorum anne…

D

dideM

Kullanıcı
5 Eyl 2007
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
Mustafa içim eridi okurken. Ne kadar içten, ne kadar özlem dolu biraz da kırgın.. Hayata mı bilmiyorum bu kırgınlığın ama seni bu kadar zayıflatmasın yaşadıkların..
Çok güzeldi teşekkürler

Z

Zynep

Kullanıcı
17 May 2006
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
Beni ağlattın hıçkıra hıçkıra Mustafam. :'( :'( :'(
Siz çocuklar hiç büyümezsiniz ki anneler için...

G

GulsahToptas

Kullanıcı
17 May 2006
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
gulsaht.blogcu.com
Ben annemden yana biraz kırgın büyüdüm/yorum.
BU yüzden içim cız ederek okudum. :)

Kalemine ve yüreğine sağlık Mustafa.

Ö

özlem1980

Kullanıcı
25 Nis 2008
En iyi cevaplar
0
0
Ankara
çıplak ayakla dolaşma, terli terli su içme diye seslen istiyorum arkamdan, ben yine geceleri sebebsiz uyanıp sana  hıçkıra hıçkıra ağlayabilmek istiyorum anne…

yanımızdayken kıymetini bilmemiz gereken yegane varlık
ne yalan sölim benide ağlattın musti  :'(
ağlamam yazdıklarının çoğunu onunla yaşayama fırsatım olmamasından
neyse canım kalemine sağlık :)

T

tnctrkcell

dideM' Alıntı:
Mustafa içim eridi okurken. Ne kadar içten, ne kadar özlem dolu biraz da kırgın.. Hayata mı bilmiyorum bu kırgınlığın ama seni bu kadar zayıflatmasın yaşadıkların..
Çok güzeldi teşekkürler
:)
bilmiyorum ama olanlar üzerine çok kafa yoruyorum galiba bu gidişle ya kafayı yiyeceğim  :) ya da ya da bilmiyorum  :)
teşekkür ederim beğenmene çok sevindirik oldum  :)