tnctrkcell!in Kaleminden/iki çift sözü var kalemimin...(günlük,aylık,haftalık,yı

• Konbuyu başlatan tnctrkcell
  • Başlangıç tarihi

Konu hakkında bilgilendirme

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Özgün Kalemler kategorisinde tnctrkcell tarafından oluşturulan tnctrkcell!in Kaleminden\/iki çift sözü var kalemimin...(günlük,aylık,haftalık,yı başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 33,768 kez görüntülenmiş, 166 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Özgün Kalemler
Konu Başlığı tnctrkcell!in Kaleminden\/iki çift sözü var kalemimin...(günlük,aylık,haftalık,yı
Konbuyu başlatan tnctrkcell
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan tubis
T

tnctrkcell

özlem1980' Alıntı:
çıplak ayakla dolaşma, terli terli su içme diye seslen istiyorum arkamdan, ben yine geceleri sebebsiz uyanıp sana  hıçkıra hıçkıra ağlayabilmek istiyorum anne…

yanımızdayken kıymetini bilmemiz gereken yegane varlık
ne yalan sölim benide ağlattın musti  :'(
ağlamam yazdıklarının çoğunu onunla yaşayama fırsatım olmamasından
neyse canım kalemine sağlık :)
teşekkür ederim özlem abla...

T

tnctrkcell

birileri iltifat edince veya övünce veya işte bunun gibi şeyler olunca  :) çok şey yazasım geliyo ama oldum olası itici gelmiştir bana yani ne biliyim işte bir teşekkür ederim en güzeli galiba teşekkür ederim ablalarım :)
bu arada hakaten ya paso ablam var  ;D evde kaldım helal süt emmiş bi kız bulun bana madem ablasınız dimi haha  ;D  ;D

C

crnkcclr

Kullanıcı
25 Ara 2007
En iyi cevaplar
0
0
Mustafa hiç susmasın içindeki çocuk, hiç büyümesin..
güzel yüreğine ellerine kalemine ağlayan gözlerine sağlık...
bu yazdığını anneciğine verebilme şansın varsa hiç durma derim canım..

T

tnctrkcell

crnkcclr' Alıntı:
Mustafa hiç susmasın içindeki çocuk, hiç büyümesin..
güzel yüreğine ellerine kalemine ağlayan gözlerine sağlık...
bu yazdığını anneciğine verebilme şansın varsa hiç durma derim canım..
hmm... :)

T

tnctrkcell

:) İtiraf…

Bizim kâğıtlar, defterler, ajandalar, boş yapraklar, boş olmayan yapraklarla ilişkilerimiz kayda değerdir. Daha ilkokuldayken başladı, o mahallede oturduğu için o okula yazılan haliyle taşınınca okulunu da değiştiren ilkokul arkadaşlarım bir daha görüş(e)meyeceğini düşündüğü ilkokul arkadaşlarına bir hatıra defteri doldurturdu, hani şu sevgili Merve(siz istediğiniz adı yazabilirsiniz ben Şükrü ile Merve arasında kaldım her normal insan gibi Merve ‘yi seçtim zuhahaha )öncelikle bana kalbin kadar temiz bu sayfayı ayırdığın için teşekkür ederim diye başlayan, başlangıç ve bitiminde  olmak üzere isimlerinin baş harfleri ya da isimlerinin tamamı yazılı bir ok’ un kalbi delmesiyle oluşan o meşhur l love you sembolü,küçükken çok mu küçükmüşüz ne?..
Kâğıtla yıldızlarımızın barıştığı o ilk an çok farklıydı… Bir gün ilkokul öğretmenimiz; “Çocuklar öğretmenler günü ile ilgili Türkiye geneli şiir yarışması var katılmak isteyenler şiir yazıp getirsin ama başkasına yazdırmak yok. “ demişti, şiir yazmak için öğrencilere verilen süre dolduktan sonra elinde tek bir tane bile şiir’ in olmayacağından emin tavrıyla, malum ilkokul dört öğrencisi ne anlar şiirden... O an nasıl bir ruh haletine büründüm hatırla(ya)mıyorum ama öğretmenimizin şiir yarışmasıyla ilgili ağzından çıkan her cümleyi yazmışım. O akşam hemen eve gidip şiir yarışmasından bahsettim ama öğretmenimizin şiiri başkasına yazdırmayın dediğini söyle(ye)meden babam ben sana yardım ederim oğlum beraber çok güzel bir şiir yazarız deyivermişti bende olur manasına başımı sallamıştım… O sıralar babam şiir yazıyordu aklına estikçe, şiirlerinin çok az bir kısmını okudum içinde çok güzel olanlar da vardı ama ben bu şiiri babama yazdırmak istemiyordum çünkü eğer babama yazdırırsam öğretmenimiz bir başkasına yazdırdığımı anlardı.

Babama tamam demiştim ama öğretmenimiz şiir yarışmasından bahsederken o şiiri kime yazdıracağımı ben zaten kararlaştırmıştım. Bir sonraki akşam halamlara gittim, ilkokul mezunu ve yazıları ancak gözlük taktıktan sonra seçebilen halamla, arada benim için öz ablamdan farksız olan halamın kızınında katkısıyla gırgır şamata bir şiir yazdık, hayatımda görüp görebileceğim en güzel, en içten, en saf duygularla yazılmış en güzel şiir olarak kalacak bir şiir benim için…
Şiire son halini verdikten sonra götürüp teslim ettim. Teslim ettikten birkaç gün sonra babam oğlum senin şiiri yazdım okuyup götür teslim et istersen demez mi, alıp okudum şiiri bizimkinden çok farklıydı daha soğuk, daha hissiz, daha ustaca yazılmış bir şiirdi kesinlikle, tamam baba deyip aldım şiiri tabi okula teslim etmedim çünkü ben şiirimi zaten yazıp vermiştim. Şiir yarışmasının sonuçlarının açıklanacağı gün gelip çattı ve bizim şiirimiz birinci oldu…
Yazdığımız ilk şiirin girdiğimiz ilk yarışma da birinci olması, değerini bana hediye edildikten çok sonra anlayabildiğim hediyeler, tarifi imkânsız hisler... vs… vs…
Babam hala yazdığı şiirin birinci olduğunu söyleyip gurur duyar oğluyla. Teşekkür ederim baba ödevime içten ortak olabildiğin için,bize gerektiğinde baba gerektiğinde arkadaş  olduğun için, yaptığımız yanlışları kafamıza kakmadan doğruları öğrettiğin için, çocukken bile bir yetişkinmişiz gibi davrandığın için, o ufacık beynimle aldığım kararların arkasında kararlılıkla durabilmeyi öğrettiğin için,ve daha milyonlarcası için teşekkür ederim baba, çok teşekkür ederim… ve özür dilerim baba yazdığın şiir çoook güzeldi, ama o anki aklımla bizim yazdığımız şiiri vermek daha çocukça geldi bana, çünkü ben o zaman daha çocuktum… seni çok seven oğlun mustafa … :)

Y

yigitce

Kullanıcı
23 Nis 2008
En iyi cevaplar
0
0
yigitce2007.spaces.live.com
cok sicak...cok samimi bir yazi okudum kaleminden musatafa...
anilarindan bir buket yapip sunmussun sanki...
cocuk oldugun bir yasta babaninda sana verdigi güc ile kararlarinin ve inandiklarinin arkasinda olmayi ögrenmis olman ve bunun meyvesini aliyor olman ne kadar güzel...
tesekkürler...

T

tnctrkcell

yigitce' Alıntı:
cok sicak...cok samimi bir yazi okudum kaleminden musatafa...
anilarindan bir buket yapip sunmussun sanki...
cocuk oldugun bir yasta babaninda sana verdigi güc ile kararlarinin ve inandiklarinin arkasinda olmayi ögrenmis olman ve bunun meyvesini aliyor olman ne kadar güzel...
tesekkürler...
çok teşekkür ederim... samimi ve sıcak bulmana çok sevimdim ayrıca... :)

C

crnkcclr

Kullanıcı
25 Ara 2007
En iyi cevaplar
0
0
çok güzel yazmışsın mustafa gülümseyerek ve kendi çocukluğumu anımsayarak okudum..
kalemine sağlık arkadaşım :)

T

tnctrkcell

crnkcclr' Alıntı:
çok güzel yazmışsın mustafa gülümseyerek ve kendi çocukluğumu anımsayarak okudum..
kalemine sağlık arkadaşım :)
gülümsettim demek  :)
teşekkür ederim arkadaşım...
:) :) :) :)