Sizce Başarılı Olmak 'ne demek'?

• Konbuyu başlatan Maximus
  • Başlangıç tarihi

Konu hakkında bilgilendirme

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Kim, Neyi, Nasıl Başardı? kategorisinde Maximus tarafından oluşturulan Sizce Başarılı Olmak 'ne demek'? başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 33,650 kez görüntülenmiş, 49 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Kim, Neyi, Nasıl Başardı?
Konu Başlığı Sizce Başarılı Olmak 'ne demek'?
Konbuyu başlatan Maximus
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan carix
Maximus

Maximus

Kullanıcı
17 May 2006
En iyi cevaplar
0
0
GÜMÜŞHANE
www.sevdayelim.com
Öğrencilerin çoğu için başarı derslerden geçmekten başka bir şey değildir.Ama asıl başarı hayatın her köşesinde başarılı olmaktır. Bu da her an her zaman mutlu olmaktır..

T

Tülay

Kullanıcı
17 May 2006
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
www.kalbim.gen.tr
Bencede basarı hayatımızın her alanında olmalıdır...

Lisedeyken sınavları iyi gecmek basarıydı ;geçtık. Şimdi ise OSS  var onu basarıyla atlatmak istıyorum ..

sonra....

H

Hayat

Kullanıcı
3 Haz 2006
En iyi cevaplar
0
0
İSTANBUL
Bence başarılı olmak,başarılı bir insan olmak herşeyden önce mutlu olmayı bilmektir.Ve mutlu olmayı biliyorsak hayatımızında her alanında başarılı oluruz.

Maximus

Maximus

Kullanıcı
17 May 2006
En iyi cevaplar
0
0
GÜMÜŞHANE
www.sevdayelim.com
O zaman size göre insanın mutlu olması kendi elindedir. Başarılı olmakta bizim elimizdedir haliyle . Size katılıyorum.Teşekkürler..

Z

Zynep

Kullanıcı
17 May 2006
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
Maximus' Alıntı:
Tülay,seni destekliyorum ve inanıyorum ki sen bu öss’yi bu sene inşallah kazanacaksın..
İyi çalışamalar dilerim..
Dürüstçe yorumda bulunmam gerekirse, ”inşallah” sözcüğü artık dilimize oldukça yerleşmiş bir sözcük ve iyi niyet temennisi olarak kullanılmış olsa da, acaba başarı yolunda önemi ne kadardır?
Sevgili Maximus, sözlerimin hedefi sen değilsin, yanlış anlaşılma olmasın. Çünkü bu sözcüğü ben de o kadar sık kullamıyorum ki. Sınava gireceklere, bir yarışa katılacak sporculara, bir iş başvurusunda bulunacak arkadaşlarıma, ”Haydi inşallah başarırsın.”, demeden uğurlamıyorum. Ancak şimdi okuyunca birden duraladım ve bu sözcük üzerine yazmak gereğini duydum açıkcası.
”İnşallah” ve ”başarmak” ...

Benim için başarılı olmak, üzerinde yoğunlaşılan bir konuda emek harcamaktır. Belki ilk seferinde hedefimize ulaşamayabiliriz, ama yılmamak gerekir diye düşünüyorum: Sonuçta başarmak emeğin ve azmin zaferi değil midir?

Teşekkürler.
Galiba bizim toplumumuzdaki bazı aksaklıkların dilimize yerleştirdiği bir sözcük bu:(

A

ali gündoğan

Kullanıcı
30 Ağu 2006
En iyi cevaplar
0
0
ankara
BAŞARILI OLMAK SADE BİR LİSE SINAVINI VERMEK YADA ÖSS SINAVINI VERMEK DEĞİLDİR ÖNMELİ OLAN BAŞARI SINAVLARA NASIL HAZIRLANILACAĞINI ÖĞRENMEKTİR...

X

xeinep

Kullanıcı
13 Ağu 2006
En iyi cevaplar
0
0
Eskişehir
ali gündoğan' Alıntı:
BAŞARILI OLMAK SADE BİR LİSE SINAVINI VERMEK YADA ÖSS SINAVINI VERMEK DEĞİLDİR ÖNMELİ OLAN BAŞARI SINAVLARA NASIL HAZIRLANILACAĞINI ÖĞRENMEKTİR...
çok doğru.bir şey daha;hayatın da bir sınav olduğunu düşünürsek bizim işimiz zor demektir  :-\

P

pelinyaprakdal

Kullanıcı
3 Eyl 2006
En iyi cevaplar
0
0
muğla
bence başarılı olmak hedefine istediğine ulaşmaktır.insan o zaman zaten mutlu olur

I

imgesell

Kullanıcı
10 Eyl 2006
En iyi cevaplar
0
0
Başarılı olmak demek,hayata karşı ayakların üzerinde durabilmek ve bütün zorluklara göğüs germektir.Hayatta zaten bir sınavdır.herşeye rağmen gülümseyebiliyorsak ne mutlu:))

B

bushy

Kullanıcı
11 Eyl 2006
En iyi cevaplar
0
0
ist
imgesell' Alıntı:
Başarılı olmak demek,hayata karşı ayakların üzerinde durabilmek ve bütün zorluklara göğüs germektir.Hayatta zaten bir sınavdır.herşeye rağmen gülümseyebiliyorsak ne mutlu:))
aynen katılıyorumm.

M

moray

Kullanıcı
16 Eyl 2006
En iyi cevaplar
0
0
tokat
buzamana kadar gerçekten yapmak istediğim tek şey

baran

baran

Kullanıcı
23 Eyl 2006
En iyi cevaplar
0
0
kayseri
hayatta ki hedeflerimizi gerçekleştirebiliyorsak ve aynı zamanda mutlu olabiliyorsak bundan daha büyük bir başarı olamaz bence ;)

O

orcunaktas

Kullanıcı
23 Eyl 2006
En iyi cevaplar
0
0
Galiba bizim toplumumuzdaki bazı aksaklıkların dilimize yerleştirdiği bir sözcük bu:(    .
”Tanrı dilerse, Tanrı nasip ettiyse” anlamlarında dilek anlatan bir söz .Türk Dil Kurumunu güncel Türkçe sözlük sitesinden alıntıdır.

Z

Zynep

Kullanıcı
17 May 2006
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
orcunaktas' Alıntı:
Galiba bizim toplumumuzdaki bazı aksaklıkların dilimize yerleştirdiği bir sözcük bu---Tanrı dilerse, Tanrı nasip ettiyse” anlamlarında dilek anlatan bir söz:
umarım sizi yalnış anlamadım.
Benim ”inşallah” sözcüğüne itiraz etttiğim gibi, siz de bu sözlere itiraz etmişsiniz ki, benim şahsi görüşüm haklısız. Yaradan elbette kulların aklı doğru yönde, doğru işlerde kullanması ister sanırım. Ve bu nedenle bizlere beyin verilmiş. Ancak, özellikle ”başarı” konusunu, ”Tanrı isterse, nasipse olur” gibi bir kavrama bağlamak yanlış. Çünkü Tanrı bize beynimizi kullanmamız için vermiş.
Eğer beynimize ”başarılı olmak” konusunda doğru sinyalleri gönderebilirsek, ve buna inançlı olursak... Neden olmasın?

Z

Zynep

Kullanıcı
17 May 2006
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
İlk mesajız benim alıntı yaptığım şekilde olunca, bana yanıt verdiğinizi anlayamadım ve konuya farklı bir yaklaşımla yaklaştığızı düşünerek yanıt verdim Orçun.

H

HANEDAN

Kullanıcı
24 Eyl 2006
En iyi cevaplar
0
0
alanya/Antalya
BAŞARI HAYALLERİ OLAN İNSANLAR İÇİNDİR. BU HAYALLER NEKADAR BÜYÜK OLURSA BAŞARI  O DENLİ BÜYÜK OLUR .
BELLİ KALIPLARA SOKMAK BAŞARIYI KÜÇÜMSEMEK VE KÖRERETMEK DEMEKTİR. HAYALLERİNİN PEŞİNDE KOŞMAYI BIRAKMAYAN İNSANLAR İÇİN YARATICI MÜHTEŞEM VAADLERDE BULUNUYOR. [/font]

M

MELIHADEMIRTAS

Kullanıcı
2 Eki 2006
En iyi cevaplar
0
0
kırşehir
HAYATA HER SABAH YENİ BİR GUN YENİ BİR UMUT DİYE BAKMAKTIR
BAŞARI
MUTLU OLMAKTIR HAYATTAN ZEVK ALMAKTIR.

H

hamitarslan

Kullanıcı
2 Kas 2006
En iyi cevaplar
0
0
ADANA
BENCE BASARILI INSAN HER SART VE KOSULDA PROBLEMINE COZUM BULAN....
HATTA ROBINSON CRUSE GIBI ISSIZ BIR ADAYA DUSMUS BILE OLSA ORADA KENDINE GORE BIR DOST BULAN INASNADIR.

C

CeRkEs_26

Kullanıcı
30 Eyl 2006
En iyi cevaplar
0
0
ESKİŞEHİR
Başarı; tabiri caizse, önce eşeğini sağlam kazığa bağlamak,daha sonra ”inşallah” ”maaşallah” larla Allah’a tevekkül etmektir...Üzerimize düşeni yapıyorsak, başarı elbet gelecektir...Etrafımda görüyorum, ”o kadar çok çalıştım ama sınavım düşük geldi,geçemedim...” ya da ”o kadar uğraşmama rağmen şu xxx işini bir türlü kavrayamadım, helledemedim”...Neden bunlar? Çok değil, ETKİLİ çalışmak bizi başarıya götürmez mi? O yüzden başarı için az ama öz çalışma, özveri, ve biraz da inanç gerekir...Yani başarı, bence bu saydıklarımın neticesidir... ;)