Sizce Başarılı Olmak 'ne demek'?

• Konbuyu başlatan Maximus
  • Başlangıç tarihi

Konu hakkında bilgilendirme

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Kim, Neyi, Nasıl Başardı? kategorisinde Maximus tarafından oluşturulan Sizce Başarılı Olmak 'ne demek'? başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 33,649 kez görüntülenmiş, 49 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Kim, Neyi, Nasıl Başardı?
Konu Başlığı Sizce Başarılı Olmak 'ne demek'?
Konbuyu başlatan Maximus
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan carix
C

crea

Kullanıcı
10 Ocak 2007
En iyi cevaplar
0
0
İnsanın kendini iyi tanıması ve ne istediğini bilmesi... Bu özelliklere sahip insan mutlaka başarılı olur.
Bir oraya bir buraya savrulan insanların mutsuzluğu ve başarısızlığı seçimlerinin yanlışlığından kaynaklanır.

N

nil

Kullanıcı
19 Ocak 2007
En iyi cevaplar
0
0
konya
herşeyden önemlisi başarılı olmak kendi beyninle hareket etmektir o zaman mutlulukta kendiliğinden geliyor..
ancak toplumumuzda baskaların basarısızlıklarından kendilerine mutluluk sağlayan insanları düşündüğümüzde inşallahlar la maşallahlarla bişey olmayacağı kavramamız gerektiğine inanıyorum..
en doğru yol insanın kendi bildiği yoldur ilk önce kendimiz sonra cevremiz at gözlüklerini cıkarırsak gerekli bilgi ve kültür seviyesine ulaşacağımızı düşünüyorum..
    sevgi ve saygılar...... :)

E

etki84

Kullanıcı
10 Ocak 2007
En iyi cevaplar
0
0
uşak
başarılı olmak,kendinii geliştirmeyii becerebilmektir,her hatadan bir olumlu tarafıı görebilmektirr...

E

emine38

Kullanıcı
5 Nis 2007
En iyi cevaplar
0
0
Başarılı olmak,istenilen hedefe ulaşmaktır.

C

ceyda

Kullanıcı
11 Mar 2007
En iyi cevaplar
0
0
başarı yıllardır hayalini kurup oraya ulaştığız noktadır, fakat gerçek başarı en son ulaştığın noktada hem kalabilmek hemde huzur içinde yaşamak yani o en son nokta da yıllardır ulaştığın başarının mutluluğunu hissedebilmekdir bence

K

korsan

Kullanıcı
18 Kas 2007
En iyi cevaplar
0
36
Gaziantep
Valla, sabahtan beri yazıyorum.
Ayrıca buraya yazmayacağım, parmaklarım ağrıyor.
Genelde bir birinin aynı konular.

Az kategori başlığı değişeyim ben en iyisi.

F

Fulden Çakmak

Kullanıcı
18 Ocak 2009
En iyi cevaplar
0
0
izmir
Hedeflerine ulaşan herkes bence kendi dünyasında başarılı olmuştur.
Bunun ölçütü olmamalı diye düşünüyorum.

Ç

çocuk

Kullanıcı
2 Eki 2008
En iyi cevaplar
0
0
Nevşehir
CeRkEs_26' Alıntı:
Başarı; tabiri caizse, önce eşeğini sağlam kazığa bağlamak,daha sonra ”inşallah” ”maaşallah” larla Allah’a tevekkül etmektir...Üzerimize düşeni yapıyorsak, başarı elbet gelecektir...Etrafımda görüyorum, ”o kadar çok çalıştım ama sınavım düşük geldi,geçemedim...” ya da ”o kadar uğraşmama rağmen şu xxx işini bir türlü kavrayamadım, helledemedim”...Neden bunlar? Çok değil, ETKİLİ çalışmak bizi başarıya götürmez mi? O yüzden başarı için az ama öz çalışma, özveri, ve biraz da inanç gerekir...Yani başarı, bence bu saydıklarımın neticesidir... ;)
evt bncede katılıyorum

başarı aslında bizim yaptıklarımızın toplamıdır yaptıklarımız değildir
çalışıyoruzdur ama özveri yoktur ne işe yarar ?...başarısız oluruz
çalışıyoruzdur ama inanmıyoruzdur o zamn başarısız olma ihtimali yüksek (başarının yarısı inanmak)
onun için bunların hepsi olması gerekir.
yani ;

Ç

çocuk

Kullanıcı
2 Eki 2008
En iyi cevaplar
0
0
Nevşehir
yani;
başarı  bizim yaptıklarımızın toplamıdır yaptıklarımız değildir

U

Unstable

Kullanıcı
9 Ağu 2009
En iyi cevaplar
0
0
bence başarılı olmak kesinlikle okul başarısı veya akademik herhangi bir başarı demek değildir...
sayılarla ölçülen başarı anlayışına kesinlikle karşıyım..
insan  bir kağıt üzerinde evrak üzerine başarılı görünebilir...barajı geçmesi için uygun görülen baraj puanını da geçebilir..diploma almaya sertifika almaya hak kazanabilir ama bu ancak teoride başarılı olmaktır..
önemli olan gerçek hayattaki başarı ve bu da ne yazık ki kuru kuru bilgiyle olmuyor...bu bilgileri kendi birtakım kişisel özelliklerimizle harmanlayarak kendimize özel bir biçimde insanlara sunmalıyız...

eğer yaptığım herhangi birşeyde (bu şey belki duvara bir çivi çakmak kadar basit bir eylem bile olabilir) o şeyi yapmamı kalbim, mantığım ve vicdanım onaylıyorsa ve doğru olduğuna inanıyorsam o zaman başarılı olmuşum demektir....veya sevdiğim değer verdiğim insanlara en ufak bir şekilde katkım yardımım oluyor ve onları mutlu edebiliyorsam kendimi başarılı sayarım...başkasının takdirine veya vereceği diplomaya ve dereceye ihtiyacım yok...

B

beyazdilekce

Kullanıcı
1 Ara 2009
En iyi cevaplar
0
0
Antalya
Zynep' Alıntı:
Maximus' Alıntı:
Tülay,seni destekliyorum ve inanıyorum ki sen bu öss’yi bu sene inşallah kazanacaksın..
İyi çalışamalar dilerim..
Dürüstçe yorumda bulunmam gerekirse, ”inşallah” sözcüğü artık dilimize oldukça yerleşmiş bir sözcük ve iyi niyet temennisi olarak kullanılmış olsa da, acaba başarı yolunda önemi ne kadardır?
Sevgili Maximus, sözlerimin hedefi sen değilsin, yanlış anlaşılma olmasın. Çünkü bu sözcüğü ben de o kadar sık kullamıyorum ki. Sınava gireceklere, bir yarışa katılacak sporculara, bir iş başvurusunda bulunacak arkadaşlarıma, ”Haydi inşallah başarırsın.”, demeden uğurlamıyorum. Ancak şimdi okuyunca birden duraladım ve bu sözcük üzerine yazmak gereğini duydum açıkcası.
”İnşallah” ve ”başarmak” ...

Benim için başarılı olmak, üzerinde yoğunlaşılan bir konuda emek harcamaktır. Belki ilk seferinde hedefimize ulaşamayabiliriz, ama yılmamak gerekir diye düşünüyorum: Sonuçta başarmak emeğin ve azmin zaferi değil midir?

Teşekkürler.
Galiba bizim toplumumuzdaki bazı aksaklıkların dilimize yerleştirdiği bir sözcük bu:(
Zynep hanım, kusura bakmayın ama bende bu mesajınızı okuduktan sonra durakladım. yanlış anlamadığım kadarıyla inşaallah sözcüğü aksaklıklar sonucu ortaya çıkmıştır diyorsunuz öyle mi?
inş. kelimesinin anlamını biliyormuyuz bu bir. ikincisi bilidiğimiz halde bunu savunuyorsak buda inançsızlığın göstergesidir çünkü inşaallah kelimesi "Allahın izniyle" demek oluyor ve bizim inancımıza görede Allahın izniyle başarırsın, Allah kolaylık  versin vs. sözler biz inananlar için başarı yolunda  çok önemli yeri oluğuna inanıyoruz.

H

hayal73

Kullanıcı
4 Ocak 2010
En iyi cevaplar
0
0
Başarılı olmak kişinin her alanda kendini ispat etmesi demektir .

K

kehanet

Kullanıcı
10 Ocak 2010
En iyi cevaplar
0
0
basarılı olmak kendini aşmaktır. sınırları zorlayabilmektir bir bakıma. kendi sınırlarını.. Beynimizin içindeki o duvarları yıkmak kanaatimce önemli bir ayrıntıdır.

E

ethnics06

Kullanıcı
11 Ocak 2010
En iyi cevaplar
0
0
Ankara
Başarı her zaman olumlu sonuç değildir hayatta...
Herhangi birşeyi yapmaya çalışmak ve başaramamak.. O başarısızlığı bir şekilde kabullenmek.. Kendin içinde de bir başarıdır aslında.

K

kahvekeyfi

Kullanıcı
11 Ocak 2010
En iyi cevaplar
0
0
başarılı olmak sadece sınavdan geçerli not almak değil ...
kaldı ki hayat bir sınavdır..
bence başarı yenmektir...her şeye rağmen hayatı yaşamaktır..
yen-geç ....hayatı yenip geçmelisin..işte başarı budur  ;)