Sigara İçmeyin!

• Konbuyu başlatan Codex
  • Başlangıç tarihi

Konu hakkında bilgilendirme

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Araştırma Sonuçları kategorisinde Codex tarafından oluşturulan Sigara İçmeyin! başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 52,204 kez görüntülenmiş, 211 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Araştırma Sonuçları
Konu Başlığı Sigara İçmeyin!
Konbuyu başlatan Codex
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan Safari
B

buLut

Kullanıcı
29 Eki 2007
En iyi cevaplar
0
0
içenler benim yanıma geliyorsa ne yapıcam  :)

okul arkadaşlarım sigara kullanıyor ve onlarla vakit geçirdiğim sürece sigaradan uzak durma gibi bir şansım yok.
ee akadaşlarımı da hiçe sayamam.ben içmeyim onlar içsin olmuyor.
biz en iyisi hep birlikte bırakmaya çalışalım.
okul bitsin sıkıntımda bitecek.belki o zamn  bırakırım

yalnız sıkıntı mı ban sigara içiyor benim tanımlayamadığım saçma eksik kalmış duygularımmı anlayamadım.
içme sebebimi bulsam belki içmeyeceğim bir daha ama bir çelişkideyim.nedense o çelişki sigarayla geçip gidiyor
aslında belki de bırakmak işime gelmiyor.(bunlar bilinç altımdan gelen seslerdi)

neyyse öneriniz için teşekkürler  ;)

R

roze

Haklısın arkadaşların içiyorsa bırakman zor olur. Bırakmayı gerçekten istediğnde, kendini bu fikre hazırladağında ya da içecik nedenin kalmadığında mutlaka bırakırsın. Yeter ki iste...

B

buLut

Kullanıcı
29 Eki 2007
En iyi cevaplar
0
0
aslında çok doğru söylüyorsun.
inş.bırakırım
teşekkür ediyorum. ;)

R

roze

Rica ederim. İnş. en kısa sürede bırakırsın. Çünkü sigaradan her çektiğinde içini zehirle dolduruyorsun malesef :(
Hadi iyi geceler ;)

G

Gozde

Kullanıcı
9 Ocak 2008
En iyi cevaplar
0
0
Lüleburgaz
Bulut emin ol el birliği ile bu kötü alışkanlığı bıraktırmaya çalışıyor canım ülkem...
heryerde yasak...
dolmuşta, sokakta, bahçede, parkta, cafelerde, her yerde vebalı muhamelesi görüyorsunuz.
annem bile sigara içilen bölüme giderken, kadıncağız suç işlemiş gibi mahcup oluyor  ;D
E amaçta zaten hem bırakmanızı sağlamak, hemde içmeyenlerin rahat etmesi
hadi içmeyin şu zıkkımı  ;)

R

Real_Factor

Kullanıcı
9 Nis 2008
En iyi cevaplar
0
0
istanbul
İngiliz bilimadamları, pasif sigara içiciliğinin, kalp hastalıklarının iki önemli belirtisi olan, fibrinojen ve homosistein seviyelerinin yükselmesine neden olduğunu belirtiyorlar.

Nottingham’s Üniversitesi Epidemiyoloji ve Toplum Sağlığı bölümlerinde profesör Andrea Venn açıklıyor: “Bu etkilerin büyüklüğü, aktif sigara içiciliğinin etkilerinin üçte biri ile yarısı arasında değişiyor. Bu oldukça büyük bir oran, ancak daha önce yapılan, hastalık riskiyle bağlantılı benzer etkilerin gösterildiği çalışmalarla örtüşüyor.”

13 Şubat’ta Circulation: Journal of the American Heart Association’da bu çalışmaya yer verilmiştir.

Araştırma için, Venn ve Dr. John Britton, Ulusal Sağlık ve Beslenme Araştırması’na (NHANES III, 1988-94) katılmış, 7,599 yetişkin kişiye ait verileri değerlendirdiler. Katılımcılar hiç sigara içmemiş kişilerden seçildi.

Yapılan çalışmalarda, katılımcıların kanındaki kotinin seviyesi ölçüldü. Kotinin nikotinin varlığına işaret eden bir maddedir. Ayrıca kalp hastalıklarının göstergeleri olan, fibrinojen, homosistein ve C-reaktif protein seviyeleri de değerlendirildi.

Araştırmacılar, katılımcıların %18’ininde kotinine ait bir bulguya rastlamadılar. Diğer katılımcılarda ise kotinin seviyesi hem yüksek hem de düşük olanlar vardı. Kotinin düzeyi düşük olan kişilerin %18’i, yüksek olanların ise %56’sı sigara içen biriyle beraber yaşadığını veya iş yerinde sigara dumanına maruz kaldığını belirtti.

Yapılan araştırmalarda, ayrıca düşük veya yüksek seviyede kotinin değerlerine sahip kişilerin fibrinojen ve homosistein seviyelerinin de yüksek olduğu belirlendi. Fibrinojen ve homosistein seviyesindeki artış, aktif sigara içicilerinin sahip olduğu seviyenin %30 - %45’ine mukabil gelmekteydi.

Venn, elde edilen verilerin, pasif sigara içiciliğinin, maruz kalınan sigara dumanı çok düşük seviyede olsa bile, kardiyovasküler hastalıklar üzerinde çok açık bir etki oluşturduğuna kanıt olduğunu belirtiyor ve ekliyor: “Kardiyovasküler hastalıklara neden olabilen pasif sigara içiciliği, önemli ölçüde önlenebilecek bir etken, ve toplumdaki pasif sigara içiciliğinin minimum düzeye indirilmesi son derece gerekli.”

Kaliforniya Üniversitesi’nden kardiyoloji profesörü Dr. Byron Lee, bu çalışmanın pasif sigara içiciliği tehlikesine yeni kanıtlar sunacağına inanıyor ve ekliyor: “Tütün şirketlerinin açıklamalarının aksine, pasif sigara içiciliğinin zararlı olduğuna dair elimizde güçlü deliller var.”

Lee, yapılan bazı araştırmalarda, sigara içmeyen kişilerin maruz kaldığı sigara dumanının, düşünülenden daha fazla zarar verdiğinin belirlendiğini söylüyor ve ekliyor: “Bu çalışma, bu görünen etkinin arkasındaki mekanizmayı anlamamıza yardımcı olmaktadır. Yapılan bu araştırma, pasif sigara içicilerinde, kardivasküler hastalıkların biyomarker seviyelerinin, hergün sigara içen kişilerdeki gibi yükseldiğini gösteriyor.”

R

Real_Factor

Kullanıcı
9 Nis 2008
En iyi cevaplar
0
0
istanbul
Özellikle o sigarayı içtikten sonra bitirmeden son fırt çekip otobüse binip (istanbuldaki otobüslerin hali malum) size karşı hiç nefes alıp veren oldumu arkadaşlar ben insanlarla dalaşmaktan bıktım artık ben içmiyorum dişlerimide fırçalıyorum insanlarında beni bu konuda rahatsız etmesini istemiyorum çok şeymi istiyorum acaba  :(

Ö

ölüdeniz

gôz∂є' Alıntı:
Bulut emin ol el birliği ile bu kötü alışkanlığı bıraktırmaya çalışıyor canım ülkem...
heryerde yasak...
dolmuşta, sokakta, bahçede, parkta, cafelerde, her yerde vebalı muhamelesi görüyorsunuz.
annem bile sigara içilen bölüme giderken, kadıncağız suç işlemiş gibi mahcup oluyor  ;D
E amaçta zaten hem bırakmanızı sağlamak, hemde içmeyenlerin rahat etmesi
hadi içmeyin şu zıkkımı  ;)
Benim tek dostum ve arkadaşım sigaraya nasıl zıkkım dersin seni insan hakları mahkemesine şikayet edecem haberin olsun :D

C

crnkcclr

Kullanıcı
25 Ara 2007
En iyi cevaplar
0
0
Real_Factor' Alıntı:
Özellikle o sigarayı içtikten sonra bitirmeden son fırt çekip otobüse binip (istanbuldaki otobüslerin hali malum) size karşı hiç nefes alıp veren oldumu arkadaşlar ben insanlarla dalaşmaktan bıktım artık ben içmiyorum dişlerimide fırçalıyorum insanlarında beni bu konuda rahatsız etmesini istemiyorum çok şeymi istiyorum acaba  :(
sigara kullananbir insan olarak söylüyorum ki... çok ama çooook haklısın ben toplum içerisinde buna çok fazla dikkat ederim çünkü içtiğim halde beni bile rahatsız ediyor ama bu sadace sigara için geçerli değil ;)

R

Real_Factor

Kullanıcı
9 Nis 2008
En iyi cevaplar
0
0
istanbul
Ya Allahınız aşkınıza kokusundandamı tiksinmediniz uykudan kalktığınızda ağzınız zehir zemberek tabiri caizse ve kimse kusura bakmasın özür dileyerek söylüyorum bu acı ama gerçek sigara içenin ağız kokusu hiç çekilmiyor,dost acı söyler kimse kızmasın ???

G

GulsahToptas

Kullanıcı
17 May 2006
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
gulsaht.blogcu.com
sigara içmeyen olarak, kokusundan o kadar rahatsızlık duyuyorum ki...Bulunduğum ortamda içilmesi bile beni rahatsız ediyor...Sağlığımıza verdiği zarar var bide üstümüze sinerek bıraktığı o kötü koku  :mad:

S

syn

Kullanıcı
12 Ara 2007
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
çok şey istemiyorsun rahatsız olanlar tarafında ben de varım ne yazık ki tiryakilik sanırım bencilliği de beraberinde getiriyor kapalı yerlerin tümüne yasak geldiğinde sigara tamamen sokağa taşacak  ya Çin ya da Japonyada bunun çözümünü bulmuşlar sokakta sigara içmek yasak içmek isteyenler sokakta bulunan karavan gibi yerlerde içiyorlar

S

su perisi

Kullanıcı
4 Ocak 2007
En iyi cevaplar
0
0
Sigara kullanlar bakmıyorlarki resime,onlar içn önemli olan ne kadar çok içebilirim:) boşuna reklam felan bahane,ama resim şahane :)

C

catzilla

bence bu resimler etkiler... ::)

kaldı ki, paketin üzerindeki yazılar bile etkiliyor beni.

S

SUNFLOWERS

Cσ∂єx' Alıntı:
Hayatımda kullanmadım.
Kullanmak için de ZERRE kadar özenmedim.

Bir NEFRET ETTIKLERIM listesi yapsam, kesinlikle baş sıralarda yer alır.
Kesinlikle sana katılıyorum :) :) 8) 8)

VE İçenlerede acıyorum :-\

Ö

ölüdeniz

Yok yok içelim arkadaşlar kendimizden geçelim sonrada tahtalı köye gidelim