Ne kadar kitap okuyorsunuuz?

• Konbuyu başlatan korsan
  • Başlangıç tarihi

Konu hakkında bilgilendirme

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde En Son Okuduğum Kitap kategorisinde korsan tarafından oluşturulan Ne kadar kitap okuyorsunuuz? başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 31,497 kez görüntülenmiş, 105 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı En Son Okuduğum Kitap
Konu Başlığı Ne kadar kitap okuyorsunuuz?
Konbuyu başlatan korsan
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan ekolıst

Ne kadar kitap okuyorsunuuz?

• Ayda 5'in üstünde

Kullanılan: 14 18.7%
  • Ayda 1-5 arası

Kullanılan: 41 54.7%
  • Birkaç ayda 1

Kullanılan: 11 14.7%
  • Yılda 1 veya 2 tane

Kullanılan: 6 8.0%
  • Hic okumam/okuyamiyorum

Kullanılan: 3 4.0%

• Kullanılan toplam oy
    75
Z

Zynep

Kullanıcı
17 May 2006
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
su perisi' Alıntı:
Zynep' Alıntı:
Kitapçılarda ve özellike Migros'larda kaçak okuduğum kitaplarıda sayarsam... ayda 3 civarı okuyorum herhalde ortalama olarak.
Kaçak okudugun kitapalr mı zynep  ??? o nasıl bir eşy ki..Eline bir kitap alıyorsun alış veriş bitene kadar okuyorum deme bak gülerim işte buna.. :D
Bu bir yöntem perim... :)
Özellikle çocuklarla gidince onlar alışveriş yaparken o kadar bol vaktim oluyor ki Migros'ta.:)
Hatta komik bir anımı aktarayım, aslında vahim ama, bir keresinde okuduğum kitapta kaldığım sayfaya ufak bir kağıt parçası koydum, bir hafta sonra gittiğimde kitabı raftan aldım ve kağıt parçası kaldığım sayfada duruyordu! :)

S

su perisi

Kullanıcı
4 Ocak 2007
En iyi cevaplar
0
0
Dikkat Dikkat....Yine elinde kitaba bakacağım diye alıpda,para vermemek için okuyan bayan yine geldi..En son dergi reyonundan dönerken görüldü,çabuk yakalayın yoksa yine yetişemeyeceksiniz,kitap bitmek üzere... gördüm gördüm,manava dogru saptı yakalayamanı bu sefer işten atarım...diye anons duyarsanız şaşmayın, o zyenpdir.. :D bundan sonra bende bu tattigi uygulasam mı nedir:) diyecegim ama bizim burda mügros felan yoki,kitapçıdan alırım kitapalrımı,onunda alan çk dar,okusam okusam 20 sayfa sonra yakalanırım... :D

Z

Zynep

Kullanıcı
17 May 2006
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
Kalabalık yerlerde bu olanak düşük... :)
Remzi Kitabevi elemanları çok höşgörülü hatta bu konuda:)

S

su perisi

Kullanıcı
4 Ocak 2007
En iyi cevaplar
0
0
Zynep' Alıntı:
su perisi' Alıntı:
Zynep' Alıntı:
Kitapçılarda ve özellike Migros'larda kaçak okuduğum kitaplarıda sayarsam... ayda 3 civarı okuyorum herhalde ortalama olarak.
Kaçak okudugun kitapalr mı zynep  ??? o nasıl bir eşy ki..Eline bir kitap alıyorsun alış veriş bitene kadar okuyorum deme bak gülerim işte buna.. :D
Bu bir yöntem perim... :)
Özellikle çocuklarla gidince onlar alışveriş yaparken o kadar bol vaktim oluyor ki Migros'ta.:)
Hatta komik bir anımı aktarayım, aslında vahim ama, bir keresinde okuduğum kitapta kaldığım sayfaya ufak bir kağıt parçası koydum, bir hafta sonra gittiğimde kitabı raftan aldım ve kağıt parçası kaldığım sayfada duruyordu! :)
Ben alışverişe giderken çoçukları götürmüyorumda:) kitapçıma gittiğimde bu teknigi denesem hiç  fena olmaz.. :D

S

su perisi

Kullanıcı
4 Ocak 2007
En iyi cevaplar
0
0
Zynep' Alıntı:
Kalabalık yerlerde bu olanak düşük... :)
Remzi Kitabevi elemanları çok höşgörülü hatta bu konuda:)
bende oraya geliyorum bekle :)

Z

Zynep

Kullanıcı
17 May 2006
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
Zaten Korsan şimdi ikimizi bu sayfadan atacak!
Takıl bana, doğru kitapçıya:)

Ama ben bu arada eklemeliyim, bazı kitapevleri okuma köşeleri hazırlıyorlar kitapseverler için ve pek çok, özellikle klasikleşmiş kitapları raflara diziyorlar, istediğini seçip okuyabilme şansın var. Çok hoş bir uygulama ve ben ne zaman gitsem hemen her yaştan meraklı okurla karşılaşıp mutlu oluyorum... :)

S

su perisi

Kullanıcı
4 Ocak 2007
En iyi cevaplar
0
0
Benim bu şanşı yakalama imkanım yok biliyorsun:( işte büyük şehirin avantajlarından birisi:(

G

GulsahToptas

Kullanıcı
17 May 2006
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
gulsaht.blogcu.com
Bugüne kadar verdiğim hiç bir kitap parasına acımadım.
Ve benimde vazgeçilmezim kitaplarımdır.Bu yüzden dışarı pek küçük çanta ile çıkamam.
Muhakkak kitabım yanımda olmalıdır.En ufak bir bekleme anında 1 sayfa da olsa çıkartır okurum. :)

S

su perisi

Kullanıcı
4 Ocak 2007
En iyi cevaplar
0
0
Aferim sana. senden benim gibiymişin:) evden dışarı bir günlügünede olsa başka bir yerde kalmaya gitsem,ilk alacagım şey kitabımdır:)

G

GulsahToptas

Kullanıcı
17 May 2006
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
gulsaht.blogcu.com
Birde en sevdiğim şey okuduğum kitapları paylaşmak.
En son 1 ay önce TNT Kargo'nun ücretsiz kapıdan alıp Doğu'ya kitap gönderme kampayasıyla 1 koli yeni ama eski değil kitap gönderdim ve hepsi güncel kitaplardı.
Yani onlarda bizim kadar okuyabilecekler. :)

S

su perisi

Kullanıcı
4 Ocak 2007
En iyi cevaplar
0
0
Ama ben okudugum kitapalrı verememki:( kütüphanemde her gün onları görmek beni ne kadar mutlu ediyor bilemesin....Satın alır onu  gönderirim ama,okumuş oldugum sayfalarına bir kere dokundugum kitaplarımı göndermemi isteme  :-X

Z

Zynep

Kullanıcı
17 May 2006
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
Gülşah' Alıntı:
Ve benimde vazgeçilmezim kitaplarımdır.Bu yüzden dışarı pek küçük çanta ile çıkamam.
Muhakkak kitabım yanımda olmalıdır.En ufak bir bekleme anında 1 sayfa da olsa çıkartır okurum. :)
Paraya acıdım ya da cimrilik yaptığımı mı düşündün Gülşah? :)
Bir şey demiycem bak şimdi.

G

GulsahToptas

Kullanıcı
17 May 2006
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
gulsaht.blogcu.com
Zynep' Alıntı:
Gülşah' Alıntı:
Paraya acıdım ya da cimrilik yaptığımı mı düşündün Gülşah? :)
Bir şey demiycem bak şimdi.

Senin yazından esinlenerek yazmadım. :)
Bazı kitap severler , kitapların pahalılığından bahsedip almayarak protesto bile edebiliyor, bende demek istedim ki,kitaplar vazgeçilmezim,yinede alırım. :)

S

su perisi

Kullanıcı
4 Ocak 2007
En iyi cevaplar
0
0
Ben ve gülşah ne düşündüğümüzü ve seninde ne anladığını çok iyi biliyoruz....Cimrisin işte cimri  :D :D :D :D :D :D
bundan sonra bende cimri olacagım bekle beni sitanbul geliyorum sana  :D :D

S

su perisi

Kullanıcı
4 Ocak 2007
En iyi cevaplar
0
0
Valla ne yalan söyleyeyim,Bütün kitaplarım orjinal degildir,öyle olsa idi,bir günde 4 kitap birden alma şanşım olmazdı:) bir iki yazarımın kitaplarını orjinal almaya gayret gösteririm,onun dışında büççeme göre hareket ederim:))

G

GulsahToptas

Kullanıcı
17 May 2006
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
gulsaht.blogcu.com
Son 3 yıldır korsan kitap almıyorum ama ondan önce aldıklarım oldu.
Çünkü artık bütün kitapçılar taksit imkanı sunuyor. ;)

S

su perisi

Kullanıcı
4 Ocak 2007
En iyi cevaplar
0
0
Bazı kitaplar çok pahalı,param kısıtlı olup ve içimdeki alma hissini durdurmayayınca kesin eve korsan kitapla dönmüş oluyorum:) ama büyük şehirde olsam,ikinci el orjinal kitaplarıda şeçerdim...Şöyle saglam kalmışlarından,ne olsa korsan kitaplar alma heveslisi degilim,göz saglıgını  bozuyor,hem yazarımızada saygısızlık yapmak varken...Ama burda ikinci el bulmak zor,hatta mümkün bile degil..Biliyorsunuz türkiyede kitap okuma oranının ne kadar düşük olduğunuda göz önünde bulundurursak.. :-\

Z

Zynep

Kullanıcı
17 May 2006
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
su perisi' Alıntı:
Ben ve gülşah ne düşündüğümüzü ve seninde ne anladığını çok iyi biliyoruz....Cimrisin işte cimri  :D :D :D :D :D :D
bundan sonra bende cimri olacagım bekle beni sitanbul geliyorum sana  :D :D
:)))
Susma hakkımı kullanıyorum!
İkinizin yaşını toplayıp kaçla çarpsam az gelir de... hadi ablalık bende kalsın:)
Yalnız çok önemli bir konuya şamataylada olsa parmak basılmış oldu.
Şu anda piyasada en pahalı kitap fiatı nedir? Ortalama 20 YTL dersek, bu her ay bütçeden ayrılmayacak bir para değil bence.
Çünkü bizim toplum yapımızı ben gerçekten inceliyorum, bakın şu sözler o kadar sıkça kullanılıyor ki; "Abla çocuk işte istiyor, arkadaşlarından görüyor onu bunu istiyor, almasam isyan edecek!"
Ben de anneyim, çok şükür maddi güçlük içinde değilim çok zengin filan olmasamda. Ama burada sizinle paylaşmak isterim, Korsan'dan özür dileyerek konuyu dağıtıyormuş gibi olmayayım, rahat bir ailenin kızıydım, ama bize şımarıklık yasaktı. Şimdi bana diyebilirsiniz, çocukların isteklerini karşılamak şımarıklık mı?:) Elbette değil, ama kararında! Çocuğu birey olarak kabul edip ona şartlarını anlayabileceği dilde anlatmak çok zor değil aslında.
Bunun dışında, gelişen teknoloji ile birlikte yaşam artık bize çok kolaylaştı, temizlik malzemeleri! Geçen yıl yardımıza gelen hanım bana şunu dedi; "Abla ya Bilmemne markanın bilmemne ürününü kullanıyorum ben yağları o kadar kolay çıkarıyor ki!"
Cep telefonu memlekete girdi, olmayan nerdeyse ikinci sınıf vatandaş ilan edildi!
Ama götürüleri hiç düşünülmedi.
Daha çok sayarım ne yazık:(
Biz ne yazık, daha aile içi ekonomi problemimizi çözemedik ki:(
Ve bir de, ayağımızı yorganımıza göre uzatmak kavramında ne yazık ki veriler öyle gösteriyor ki, çok başarısızız.
Biraz şımarıklık!
Kimse alınmasın, darılmasın, açgözlüyüz, herşeyimiz oluversin istiyoruz.
Genç arkadaşlarım için söylemiyorum ama, bazılarımızın anneleri otomatik çamaşır makinası tanımadı ama o dönemlerde ev halkının çamaşırları sakız beyazı idi! Halıları silmek için türlü türlü deterjan piyasaya sürülmemişti, arapsabunu her derde devaydı!
Burada örnekler elbet uzatılabilir.
Yaşlı insanlar içlerini çekerler geçmişi düşününce; "bereket vardı bereket!", diye!
Biz bu şımarıklığımızla ayda bir kitaba 20 YTL ayıramayız elbette!
O kitap yazılırken yazarın yaşadığı sancıların kim farkında? Nasıl bir emektir kim bunu düşünüyor?
Kitap pahalı filan değil, ucuz bile!
Ama bizim kafalarımız ne yazık yanlışa para ödemeye koşullanmış.

Bu arada ben marketlerde kitap okuyorsam, para ödememek için değil, bütçem her zaman yeterli olmadığı için. Ama saydığım şımarıklıklar nedeniyle değil, zorunlu yaşam harcamaları nedeniyle.

S

su perisi

Kullanıcı
4 Ocak 2007
En iyi cevaplar
0
0
O kadar güzel izah etmişin ki Zynepcim, tebessüm ediyorum.. :)
Haklısın dememek mümkün değil,ve bilinçli bireyler gülşahda bende yazarın yazma süresinde ki sancıların farkında olsakda, bütçemiz el vermediği zamanlar kendi adıma diyorum korsan kitapları alıyorum... :-\
Bahsettiğin gibi ortalama 20 ytl kadar fiatları,bizim burda ne kitap evleri mevcut, nede ikinci el kitap bulabilme imkanımız var,böyle oluncada şeçenekler sınırlı kalıyor... :)
Korsanın kızacağını düşünmüyorum,sonuçda  konunun içeriğine uygun sohbet ediyoruz...Konu buraya kadar geldi ise şuç bizde degil:) her şey en son okuduğumuz korsan kitapdan çıktı... :)