Hangi sektörde calışıyorsunuz?

• Konbuyu başlatan Codex
  • Başlangıç tarihi

Konu hakkında bilgilendirme

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Mesleğiniz kategorisinde Codex tarafından oluşturulan Hangi sektörde calışıyorsunuz? başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 161,148 kez görüntülenmiş, 460 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Mesleğiniz
Konu Başlığı Hangi sektörde calışıyorsunuz?
Konbuyu başlatan Codex
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan Codex
T

tubaonde

Kullanıcı
29 Eki 2009
En iyi cevaplar
0
0
Konya
Merhaba, ben de öğretmenim, resim bölümü mezunuyum ama teknoloji ve tasarım dersine giriyorum.

-birisi-

-birisi-

Kullanıcı
22 Kas 2009
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
ARANIZDA YENİYİM...PSİKOLOJİK DANIŞMANLIK SON SINIF ÖĞRENCSYM VE Bİ DERSANEDE HEM KAYIT KABUL HEM PSİ. DANIŞMANLIK YAPIORM...ÇALIŞTIĞM KURUM ÇK SIKICI -KAYIT İŞLERİ AĞIRLIKTA OLDUĞU İÇİN- AMA SENEYE ÖĞRETMENİM İNŞALLAH

Y

yiğido58

Kullanıcı
9 Kas 2009
En iyi cevaplar
0
0
antrenörlük ve öğretmenlık yapıyorum. işimi seviyorum. :)

N

nefa-ca

Kullanıcı
12 Ocak 2009
En iyi cevaplar
0
0
Trabzon
halk eğitimde nakış hocasıyım,işimi seviyorum ama kadrosuz çalışmaktan müzdaribim.

B

beyazdilekce

Kullanıcı
1 Ara 2009
En iyi cevaplar
0
0
Antalya
Emniyette çalışıyorum.Mesleğimi severim.Her meslekte olduğu gibi,işini hakkıyla adalet, dürüstlük ve aldığım parayı hak etme düşüncesi  çerçevesinde yaptığın müddetçe mutlu ve huzurlu oluyorsun.
Tüm arkadaşlara mutlu ve huzurlu bir meslek hayatı diliyorum.
Codex bey üye arkadaşlardan yaramazlık yapanlar olursa,haberimiz olsun gereğini yaparız :) Asayiş Berkemal
:)
Teşekkürler...

0

0km

Kullanıcı
7 Şub 2010
En iyi cevaplar
0
0
Antalya
Mrb arkadaşlar, Mükemmeliyetçi bir yapım var, sanırım koç burcunun özelliği. Bazen çok zorluk çektiriyor. Kamuda Kimya Mühendisi olarak görev yapıyorum.  Konum gereği kurumu buraya yazamam anlayışla karşılayacağınızı düşünüyorum. Özelde de çalıştım. Pozitif ve negatif yönleri aklıma geldiğince yazabilirim. Üniversite bitince 2-3 yıl özel sektörde, çok sevdiğim, okulda üzerine projeler hazırladığım işi yaptım. Hiç iş aramadım, daha okul bitmeden iş vermişlerdi. Bir konu ya da bir iş hakkında bilgi sahibi olmak ve bildiklerini uygulayabileceğin işleri yapmak gerçekten insana inanılmaz mutluluk veriyor ve kendini değerli hissettiriyor. El üstünde tutuluyorsun. 
Özel sektör çok geniş bir yelpaze. Sadece bir yerde  çalışıpta iyi ya da kötü diye bu sektörü karalamak doğru olmaz. Bir kişinin çalıştığı işletmeler de var binlerce kişinin çalıştığı devasa işletmelerde var. Ama özel sektörün bazı kesimleri dışarıdan bakıldığı gibi değil içine girince anlıyorsun insanların ne kadar aklım almaz işler yapabileceklerini. Yapına, kişiliğine ters geliyor yapılan çirkin işler. Olumlu olmayan örnekler o kadar fazla ki hiç birini yazmak bile istemiyorum. 

Her iki sektöründe sadece kendi çalıştığım kısmında yaşadığım pozitif ve negatif yönleri yazıyorum  bu her yerde aynı mıdır orasını bilemem..

Özel sektörün Pozitif yönleri; sevdiğim işi yapmam, farklı şehirleri gezme ve daha çok insanla tanışma, fikirlerine değer verilmesi ..

Negatif yönleri; zaman sorunu var, kendine ,ailene ,arkadaşlarına , sosyal aktivitelere vs.. zaman kalmıyor, akşam hangi saat çıkacağın belli olmuyor, hafta sonu sadece Pazar günü boş. O günde yatıp hiç kalkmamak istiyor insan. Ekonomik yönden düzenli değil, hiç bir garantisi yok, zaten ekonomi bozuksa psikoloji de bozuk oluyor, dolayısıyla bütün hayat alt üst oluyor.

Yaklaşık bir yıl kadar önce kamuya geçtim.
Artı yönlere bakarsak; saat 17:00 de bitiyor mesai, hafta sonu boş zaten, hafta da o kadar az iş var ki buraya yazsam kimse inanmaz. Her türlü aktivite için vakit var..ekonomik anlamda da oldukça yüksek sayılır..şehir ayrı bir güzel, iş yeri ayrı. Garantili bir iş. Bankaya filan gidiyorsunuz maaş bordrosunu verince kefilsiz kredi imkânlarını rahatça sunuyorlar. İnsan kendini ayrı bir değeri varmış gibi hissettiriyorlar!!. Evlilik işlerinde de kolaylık sağlıyor, devlet memuru arıyorlar güvence için kız tarafı da erkek tarafı da. Bulunmaz bir nimet diyebilirim daha aklıma gelmeyen birçok yönden. Özelikle bu kriz yıllarında…

Eksi yönler; burada senin fikirlerin işlemez, bitirdiğin bölümle pek alakalı değil, herhangi birisi de gelse aynı işi yapabilir , mantık şu: işini yap hiçbir şeye karışma, ..sabit bir şehirde kalmak, dışarıyla pek ilişki yok, daha fazla insanla  tanışma şansı az…sabitsin,yükselme şansı az..

Yaptıgız işi seviyormusunuz ?

Etraftan bana kızan çok oluyor,  böyle şartları bulmuşsun daha ne uğraşıp duruyorsun, otur oturduğun yerde diye. Ama benim istediğim tam anlamıyla bu değil. Çok sıkılıyorum işte. Bir ömür yatarak ya da hiç ilgini çekmeyen bir işle geçmemeli benim yapıma ters geliyor. Sevdiğim şeylerle meşgul etmeye çalışıyorum kendimi. Burada ne kadar süre daha kalırım bilmiyrum yakında aradığımı bulacağıma inanıyorum.  Bu siteyi, birkaç kişisel gelişim  sitesini ve kişisel gelişimle ilgili seminerler eğitimler kitaplar vs.. takip etmeye çalışıyorum. Bir yandan da yabancı dil sınavları için hazırlık yapıyorum..  Zaman çok hızlı geçiyor.

Sizce ticaret mi? yoksa kamu personeli olmak mı?

Bir yerde okumuştum“Bir milyon dolara kadar para kazanmak isteyenler ticaret, bir milyar dolara kadar para kazanmak isteyenler siyaset, daha çok kazanmak isteyenler savaş yaparlar.”
İçinde bulunduğumuz yıllar biraz sıkıntılı geçiyor. Benim gözlemlediğim tek iş yapmamak. İki taraftan da faydalanmak  lazım. Devletin güvencesinden, özelin ticaretinden  :)
Aranızda olmak güzel…

A

ay_ışığı

Kullanıcı
8 Şub 2010
En iyi cevaplar
0
0
Türkiye
Merhabalar,bende sağlıkçiyim,sitenizi çok beğendim aranızda olmak güzel :)

K

katya

Kullanıcı
8 Mar 2010
En iyi cevaplar
0
0
bende 657 tabi bir memurum. bütün gün yapacak cok işi olmayan napsam ki bugün diye düşünen sonra yükseklisansa başlayan ama yine de bütün günü dolduramayanlardanım

A

adorable_izmir

Kullanıcı
23 Kas 2007
En iyi cevaplar
0
0
İzmir
bende kalite kontrol teknisyeniyim genl itibariyle memnunum imkanların doğrultusunda kendi işini yapmak kadar keyifli bişey olmasa gerek

I

ibrahimgemlik

Kullanıcı
23 Ocak 2010
En iyi cevaplar
0
0
Bursa
Ben ameleyim.

Suan için Ögrenci amelesi
Bir fabrikada bir bucuk sene  Galvanız işçisi olarak çalısdım .Baktım işçilik zor acık üniversite okuyam dedim geldim İstanbul semalarında alçakdan sürünmeye devam heleki su vize ve final dönemi ömrümden ömür götürüyo.
Ama bir gün o gün gelecek bende diplomalı amele olucam evet hissedıyorum o gune ıkı yıl var. :baliktayim :ahah

K

kajmeran50

Kullanıcı
25 Eki 2007
En iyi cevaplar
0
0
Aksaray
Evet öğrenciyiz birbirimizin halini anlıyoruz hemde vize final döneminde :D . Ve işyerinde de yoğunluk var ne yapıcam vizelerde hayırlısı...

P

peligara

Kullanıcı
26 Şub 2009
En iyi cevaplar
0
0
Zonduldak
Aranızda yeniyim öncelikle herkese selamlar,zabıt katibiyim işimi severek yapıyorum ve en önemlisinin de bu olduğuna inanıyorum...

B

beyazdilekce

Kullanıcı
1 Ara 2009
En iyi cevaplar
0
0
Antalya
hoşgeldiniz.Bende üç sene önce katiplik sınavına katılmıştım.3 dakikada 160 kelime yazmıştım;ama yaklaşık 100 tane kelimenin arasına farklı harfler girmişti :)
yani gerekli olan 90 kelimeyi yazamamıştım. Nasip kısmet işi tabi,şimdi iyikide kazanamamışım diyorum.
Ayrıca on parmak öğrenmem çok iyi oldu,çok çok işime yarıyor. :)

P

peligara

Kullanıcı
26 Şub 2009
En iyi cevaplar
0
0
Zonduldak
kesinlikle on parmak bilmek sadece iş alanında değil insana her alanda yardım ediyor. Sınavı kazanamamanda senin için daha hayırlıymış demek ki  :) her işte bir hayır vardır diye boşuna demiyorlar...

Ş

şale

Kullanıcı
19 Mar 2010
En iyi cevaplar
0
0
Adana
yabancı dilim olduğu için müşteri temsilcisi olarak çalıştım uzun yıllar

textil sektöründe ama patron çok eğitimsiz  idi sürekli yalan konuşuyordu
oysaki yurtdışı bağlantısı çok iyi idi hırsına kapıldı süreklü kaliteyi düşürdü

en sonunda iş vermez oldular bende epey deneyim kazandım ama o bölgede bulunan patronlar arasında gizli anlaşma varmış büro kısmından birisi işi bıraktığında kimse işe almayacakmış

bu elemanlar zor yetiştiğinden sonra bunlardan haberdar oldum

Codex

Codex

Özgür Şahin
Site Kurucusu
14 May 2006
En iyi cevaplar
0
48
Çanakkale
www.kendinigelistir.com
0km' Alıntı:
[/i]Özel sektörün Pozitif yönleri; sevdiğim işi yapmam, farklı şehirleri gezme ve daha çok insanla tanışma, fikirlerine değer verilmesi ..

Negatif yönleri; zaman sorunu var, kendine ,ailene ,arkadaşlarına , sosyal aktivitelere vs.. zaman kalmıyor, akşam hangi saat çıkacağın belli olmuyor, hafta sonu sadece Pazar günü boş. O günde yatıp hiç kalkmamak istiyor insan. Ekonomik yönden düzenli değil, hiç bir garantisi yok, zaten ekonomi bozuksa psikoloji de bozuk oluyor, dolayısıyla bütün hayat alt üst oluyor.

Yaklaşık bir yıl kadar önce kamuya geçtim.
Artı yönlere bakarsak; saat 17:00 de bitiyor mesai, hafta sonu boş zaten, hafta da o kadar az iş var ki buraya yazsam kimse inanmaz. Her türlü aktivite için vakit var..ekonomik anlamda da oldukça yüksek sayılır..şehir ayrı bir güzel, iş yeri ayrı. Garantili bir iş. Bankaya filan gidiyorsunuz maaş bordrosunu verince kefilsiz kredi imkânlarını rahatça sunuyorlar. İnsan kendini ayrı bir değeri varmış gibi hissettiriyorlar!!. Evlilik işlerinde de kolaylık sağlıyor, devlet memuru arıyorlar güvence için kız tarafı da erkek tarafı da. Bulunmaz bir nimet diyebilirim daha aklıma gelmeyen birçok yönden. Özelikle bu kriz yıllarında…

Eksi yönler; burada senin fikirlerin işlemez, bitirdiğin bölümle pek alakalı değil, herhangi birisi de gelse aynı işi yapabilir , mantık şu: işini yap hiçbir şeye karışma, ..sabit bir şehirde kalmak, dışarıyla pek ilişki yok, daha fazla insanla  tanışma şansı az…sabitsin,yükselme şansı az..
Harika bir özeleştiri ve iyi bir bakış açısı olmuş.
Herkese ışık tutması dileğiyle...

Teşekkürler.

0

0km

Kullanıcı
7 Şub 2010
En iyi cevaplar
0
0
Antalya
" ... bir eğitmen!"  den teşekkür almak gerçeküen güzel bir duygu.. Ben de teşekkür ediyorum.

T

talebeyim

Kullanıcı
31 Ara 2007
En iyi cevaplar
0
0
beyazdilekce' Alıntı:
Emniyette çalışıyorum.Mesleğimi severim.Her meslekte olduğu gibi,işini hakkıyla adalet, dürüstlük ve aldığım parayı hak etme düşüncesi  çerçevesinde yaptığın müddetçe mutlu ve huzurlu oluyorsun.
Tüm arkadaşlara mutlu ve huzurlu bir meslek hayatı diliyorum.
Codex bey üye arkadaşlardan yaramazlık yapanlar olursa,haberimiz olsun gereğini yaparız :) Asayiş Berkemal
:)
Teşekkürler...
Emniyetde göreviniz nedir ? Tam bilgi verirmisiniz.