Hangi sektörde calışıyorsunuz?

• Konbuyu başlatan Codex
  • Başlangıç tarihi

Konu hakkında bilgilendirme

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Mesleğiniz kategorisinde Codex tarafından oluşturulan Hangi sektörde calışıyorsunuz? başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 161,133 kez görüntülenmiş, 460 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Mesleğiniz
Konu Başlığı Hangi sektörde calışıyorsunuz?
Konbuyu başlatan Codex
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan Codex
Codex

Codex

Özgür Şahin
Site Kurucusu
14 May 2006
En iyi cevaplar
0
48
Çanakkale
www.kendinigelistir.com
Arkadaşlar hangi sektörde calışıyorsunuz?

Yaptıgız işi seviyormusunuz ?

Sizce ticaret mi? yoksa kamu personeli olmak mı?

Dip Not :
Küçük bir ricam olacak. Aslında bu konuyu açmamın en büyük nedeni buydu :

Mesleğin içinde olan arkadaşlar, artısı ve eksisiyle değerlendirip (nasıl girilir? hoşunuza giden yanları? illallah ettiren tarafları? başvuru şekilleri? piyasa analizi? vs. vs.) bu bölüme "yeni bir konu" olarak açarsa daha da güzel olur.

Örneğin Çağrı Merkezinde müşteri temsilcisi nedir? Ne değildir? Ne iş yapar? Burada çalıştığınız firmanın ismini verebilirsiniz... İnsan kaynakları tarafını eleştirebilir ya da ne şekilde işlediğni dillendirebilirsiniz. Bu sayede çok insanın da önünü açacağız, diye düşünüyorum.

Safari

Safari

Kullanıcı
7 Haz 2007
En iyi cevaplar
0
36
İstanbul
Ben Ulusal bi gazetenin ajansında grafiker olarak çalışıyorum.
yaptığım işi elbette seviyorum. sevmesem bana cazip gelmeyen ve/veya yaptığımda zevk almayacağım bi işte çalışabileceğimi düşünemiyorum.

Kamu Personeli Şuanda sadece kendini geçindirmekle yetiniyor. İleriye dönük yatay  bile büyümesi çok zor.
Akıllı insan ticaret yapar. ki para kazanmayı biliyorsan hiç sorun olmayacak..
velhasıl TİCARET.

F

FreNzA

Kullanıcı
10 Haz 2007
En iyi cevaplar
0
0
izmir
Slm ben bu siteyi çok beğendim ve aranıza yeni katıldım tanışma bölümüne dene bilmiyorum başlık açamadım bende buraya yazdım :)))
Ben memurum tayin durumu harici mesleğimdende memnunum :)))

Safari

Safari

Kullanıcı
7 Haz 2007
En iyi cevaplar
0
36
İstanbul
Ms. Frenza;
Yanlış anlamamışsızdır umarım söylediklerimi
Demek istediğim hani bizler hep daha fazlası isteriz ya. Daha Çok paramız olsun, hayat standartlarımızı daha üstün tutmak isteriz ya...

kendi çalıştığım yerdeki işi kendim özel olarak yapmak istesem ki öyle bi imkan var aldığım ücretin 2-3 katı alabilirim..

demek istediğim bundan ibaret yani.

F

FreNzA

Kullanıcı
10 Haz 2007
En iyi cevaplar
0
0
izmir
Kesinlikle yanlış anlamadım çok haklısız da ama kendi adıma ben halimden memnunum yazıza karşılıkı lorak yazmadım yani :)

Safari

Safari

Kullanıcı
7 Haz 2007
En iyi cevaplar
0
36
İstanbul
peki
Yanlış anlaşılmak istenmem belirtmek istedim.

Hayatızda başarılar dilerim

M

mary

Kullanıcı
10 Haz 2007
En iyi cevaplar
0
0
ben de özel eğitim ve rehabilitasyon merkezinde usta öğretici
olarak çalışıyorum

O

origami

Kullanıcı
12 Haz 2007
En iyi cevaplar
0
0
istanbul
ben öğretmenim
yaptığım iş seviyorum.
bence güvencesi olduğu sürece kamuda ya da özel sektördede çalışmak fark etmez.
ama daha atamam olmadı atanırsam daha mutlu bi öğretmen olurum ::)

O

ozlem71

Kullanıcı
3 Mar 2007
En iyi cevaplar
0
0
adana
bence her insan sevdiği işi yapmalı.işlerin karşılaştırması olmaz.en iyi meslek o mesleği seçen kişinin sevmesine ve  çalışmasına göre değişir.

Safari

Safari

Kullanıcı
7 Haz 2007
En iyi cevaplar
0
36
İstanbul
Özlem tabiki insan sevdiği işi yapmalı fakat günümüzde bazı değerlerin (maneviyattan bahsetmiyorum) üstünde oluyo kazancın. onun için hayat standartları yakalamak gerek diye düşünüyorum.

O

ozlem71

Kullanıcı
3 Mar 2007
En iyi cevaplar
0
0
adana
katılıyorum ama sanırım ben bayan olduğum için şanslıyım.bayanlar için özellikle evi seven hem çalışıp hem de özel hayatına evine vakit ayırmak isteyenler için  yani hayatta ne istiyorsan işini de ona göre seçmeli insan gerçi türkiyede zor hepimiz 3 saatlik bir sınav sonucu meslek seçiyoruz.yoksa tabii ki para önemli

Safari

Safari

Kullanıcı
7 Haz 2007
En iyi cevaplar
0
36
İstanbul
Özlem;
Şu da bi gerçek
Üniversite mezunları bile işsiz geziyor deniyorya veya ben iş arıyorum dediği zaman biri ben sinir oluyorum onlara.
İş arıyorsan bunu gerçekten istiyorsan bulursun. sadece işinde uzmanlaşman girişimci yeteneğinin olması ve/veya içindeki girişimci gücü dışarı çıkarman gerekiyor.
Üniversite okusan dahi fazla bi etkisi olmuyor sadece erkekler için askerlik
her iki cinsiyet için memursan eğer emekli maaşı daha yüksek alıyorsun bundan ibaret.
Ama girişimci isen kendi işini kurabilirsin.
iş arııyorum hususunda ise ben
istanbulu bilmeyen ben istanbula geldikten 4 gün sonra çok güzel bi işe girdim.

Safari

Safari

Kullanıcı
7 Haz 2007
En iyi cevaplar
0
36
İstanbul
Teşekkür ederim.
bu 3 saat çok önemli değil bencileyin.
ben kendimi bildim bileli çalışıyorum ama çok faydası gördüm olumsuz yönleri de var tabiki..
Neticede hayat. biz sadece gelip geciciyiz. ....

Z

zor_yilar

Kullanıcı
17 Ocak 2007
En iyi cevaplar
0
0
ben hamalım işimi seviyorum sizide seviyorum kib

A

adolean

Kullanıcı
24 Haz 2007
En iyi cevaplar
0
0
merhaba bende yeni üyeyim ve tanışma bolumune konu acamadıgım için buraya yazıyorum..
657 tabi kamu personeliyim...
faydalı olacağına inandığım bir site...

Ö

öztürkzafer71

Kullanıcı
28 Haz 2007
En iyi cevaplar
0
0
ankara
selam. aranıza yeni katıldım. mali müşavir olarak kendi işyerimde çalışıyorum. çok daha kurumsallaşmış bir şirkette çalışmayı ve hedeflediği kariyerime daha emin ve hızlı ulaşmayı tercih ederdim. herkese mutluluklar

Z

Zynep

Kullanıcı
17 May 2006
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
mary' Alıntı:
ben de özel eğitim ve rehabilitasyon merkezinde usta öğretici
olarak çalışıyorum
Özlem mesleğinizi biraz açabilir misiniz rica etsem? Özel eğitim... bu çocuklara yönelik bir eğitim mi?

R

rabbit

Kullanıcı
1 Tem 2007
En iyi cevaplar
0
0
izmit
ben endüstri mühendisiyim..çorap sektöründe çalışıyorum..

öğrendimki ne mezunu olduğunuz öenmli değil ne bildiğiniz ne kadar bildiğiniz önemli...

kamuda çalışıp kendini çok geliştiren muhendisler var...sanırım asıl önemli olan hedefinizin olup olmadığı...

G

Gamzelim

Kullanıcı
17 May 2006
En iyi cevaplar
0
0
www.kalbim.gen.tr
Bir bankada egitim görüyorum.

Isteyerek sectim bu alani, bugün yine ’iyiki secmisim’ dedim hatta :)

Güler yüzlüyüm, konusmayi, anlatmayi vs. seviyorum. Okuldayken herkes bu yönde biseyler yapmami önermisti, iyiki secmisim bu bölümü :)

Isimi cok seviyorum : ))