Geleceğin Meslekleri

• Konbuyu başlatan Codex
  • Başlangıç tarihi

Konu hakkında bilgilendirme

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Meslekler Rehberi kategorisinde Codex tarafından oluşturulan Geleceğin Meslekleri başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 28,947 kez görüntülenmiş, 71 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Meslekler Rehberi
Konu Başlığı Geleceğin Meslekleri
Konbuyu başlatan Codex
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan tu_sevde
Q

qapina

Kullanıcı
18 Kas 2007
En iyi cevaplar
0
0
bandırma
Bende bilgisayar teknikeri olacağım seneye. Ama bana yeterli gelmiyor. Üstüne birde işletme istiyorum. Nasıl yaparım bilmiyorum ama şu nefret etiğim ingilizceyide öğrenmek istiyorum. Derslerinden değil insanlarından nefret ediyorum :)

S

sinevm

Kullanıcı
17 Ağu 2007
En iyi cevaplar
0
0
erzincan
Ben de bilgisayar mühendisi olmak istiyorum ve bunun için çalışıyorum. İnşallah hedefime ulaşıcam;inanıyorum.  :)
Ama eğer sayısal bölümden mezun olmasaydım sınıf öğretmeni olmayı çok isterdim.Bütün öğretmenlikler kutsal ama sınıf öğretmenliği başka...Diğer öğretmenlikler günümüzde genelde öğrencileri sınava hazırlama amacını kapsıyor.Oysa sınıf öğretmeni insanları bir yerde hayata hazırlar,geleceklerine etki eder.Öğrencinin hayatındaki yeri başkadır onun...Sınıf öğretmenliğinde okuyup da bırakmayı düşünen bir sürü kişi tanıyorum ama bu düşüncelerine bir anlam veremiyorum.

N

NESL!HAN_17

Kullanıcı
24 Ocak 2008
En iyi cevaplar
0
0
KAYSERİ
Tıp ve Sağlık Bilimleri

Doktorluk, hemşirelik, eczacılık gibi bölümleri kapsayan bu alan her zaman yıldızı parlayan meslekler arasında yer alacaktır. Özellikle estetik cerrahi, beslenme uzmanlığı ve psikiyatri popülerliği artan bölümlerden.

ben diyetisyenlik istiyorum.1 sene sonra sınava gircem inşallah olabilirim...geleceğin mesleği olduğuna inanıyorum...

E

esranur

Kullanıcı
19 Mar 2007
En iyi cevaplar
0
0
hımm maşallah herkesin ne güsel hedeflerii var, inş herkesin gönlüne göre olur hersey..ben de işletme son sınıftayım, belkii cogu insanın mezun oldugu bi bölüm ama önceden cok istemiştim, ama şimdi karar vermiş olsam psikoloji isterdim..

morkiz

morkiz

Kullanıcı
10 Şub 2008
En iyi cevaplar
0
0
ya ben küçüklüümden beri müzik adına bişeler başarmak istiodm.ama annem bunun sadece bir heves olduunu düşünüodu. :( hiç destek olmadı bana  :'(  ama bu istek hala içimde war.we yok olacaını da sanmıorm.en büyük hayalm bile diyebilirm çok ii bir müzisyen olmak.ama neymiş...''elinde önce altın bi bileziğin olsun,müzikle de hobi olarak uğraşırsın.'' ailemdeki herkes böle diyo. :'( yani kibarca ''bu mesleğin bi geleceği yok,şarkıcı olup da napıcan'' mı demek istiolar artk bilmiorm.böle ortada kaldm işte.napıım ben şimdi  :'(

Safari

Safari

Kullanıcı
7 Haz 2007
En iyi cevaplar
0
36
İstanbul
morkiz' Alıntı:
ya ben küçüklüümden beri müzik adına bişeler başarmak istiodm.ama annem bunun sadece bir heves olduunu düşünüodu. :( hiç destek olmadı bana  :'(  ama bu istek hala içimde war.we yok olacaını da sanmıorm.en büyük hayalm bile diyebilirm çok ii bir müzisyen olmak.ama neymiş...''elinde önce altın bi bileziğin olsun,müzikle de hobi olarak uğraşırsın.'' ailemdeki herkes böle diyo. :'( yani kibarca ''bu mesleğin bi geleceği yok,şarkıcı olup da napıcan'' mı demek istiolar artk bilmiorm.böle ortada kaldm işte.napıım ben şimdi  :'(
Böyle düşünmen için daha çok erken değil mi Morkız.. Şimdi senin yaşında olmayı ne çok isterdim :)

P

Pitoxil

Kullanıcı
10 Şub 2008
En iyi cevaplar
0
0
İzmir
Eskiden en çok popüler meslek doktor, eczacılıktı. Şimdi tercih edilen meslekler ise, bankacılık - finans piyasaları, halkla ilişkiler, satış, pazarlama gibi mesleklerdir. Gelecekte de bu mesleklerin popülerliğini koruyacağını sanıyorum.

M

merviş

Kullanıcı
30 Eyl 2007
En iyi cevaplar
0
0
afyon
bende 2 meslek arasında kaldım bir yanım hukuk diyo diyer yanım mimarlık ikisi de güzel meslekler ama kararsızım.şimdi hukuku okudum çok güzel ama mimarlıkta güzel

E

esin_89

Kullanıcı
29 Nis 2008
En iyi cevaplar
0
0
Meslek seçimimde yanılmadığmı anladım.  Bence reklamcılık/halkla ilişkiler   geleceğin meslekleri arasında ön sıralarda.Çünkü her gün gelişen ve değişen ürünlerin tüketiciye sunulmasında reklam çok önemli.Reklamı iyi yapılmış bir ürün her zaman daha fazla talep görür.Tabi reklamı her zaman iyi yapan reklamcı da daha çok talep görür. :D

T

Tuzlu Kahve

Kullanıcı
14 May 2008
En iyi cevaplar
0
0
Antalya
okt' Alıntı:
ben daha gerçekten ne istediğimi bilmiyorum...bir insan gerçekten ne istediğini nasıl anlayabilir?????? :-\ yardım edecek olan? :’(
meslek seçimi için ilgilerini,yeteneklerini ve değerlerini öncelikli olarak gözden geçirdikten sonra, değişik meslek belirleme envanterleri bulunuyor.bunları alanında uzman bir kişi ile değerlendirdiğin zaman eminim ki ne istediğini bulmak daha kolay olacaktır.bol şans

B

busra309

Kullanıcı
22 Haz 2007
En iyi cevaplar
0
0
Kayseri
bence en güzel meslek tıp insanların sağlına kavuşamasına vesile oluyosun :) :) :) :) :)

I

ilenay

Kullanıcı
28 May 2008
En iyi cevaplar
0
0
gelecekteki hedefim de bunların arasında  insallah herkes için hayırlısı olur

S

serhat3649

Kullanıcı
17 Eki 2008
En iyi cevaplar
0
0
kocaeli
yaa ben meslek lisesi bilgisayar bölümü mezunuyum 4 yıllık kazanamadım kazansamda öğretmen olucam başka çarem yok ben öğretmen olmak istemiyorum sayısalım çok güzel

bişe sorucam ben bu sene 2 yıllığa gitsem dikey geçişle bilgisayar mühendisliğine geçiş hakkında bilgi verebilirseniz sevinirim

M

M

Kullanıcı
31 Tem 2008
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
serhat3649' Alıntı:
yaa ben meslek lisesi bilgisayar bölümü mezunuyum 4 yıllık kazanamadım kazansamda öğretmen olucam başka çarem yok ben öğretmen olmak istemiyorum sayısalım çok güzel

bişe sorucam ben bu sene 2 yıllığa gitsem dikey geçişle bilgisayar mühendisliğine geçiş hakkında bilgi verebilirseniz sevinirim
Muhasebe de biraz sayıla kaçmıyo mu??Peki ne olmak istiyorsun :)

T

TrigonometRi

Kullanıcı
15 Eki 2008
En iyi cevaplar
0
0
morkiz' Alıntı:
kardeş miyiz acaba ??  :p bizimkiler de aynısını söylediler.  hocam çok iyi bir müzik kulağımın olduğu, yeteneğin harcanmaması gerektiğini söylemişti.. sonuçç.... " hı hı, ama hocam biliyorsunuz ki... " oldu. bilgisayar istiyordum, endüstri oldu. bakalım geleceğim nasl olacak

B

büşra taşdemir

Kullanıcı
21 Ara 2008
En iyi cevaplar
0
0
bnce geleceğin meslekleri mühendislikler üzerine kurulu... ama insan önce yaptığı mesleği sevmeli.sırf parası fazla die hayatınızı sakın mahvetmeyin...lisede hep sorarlardı niçin şu mesleği istiyosunuz diye genelde herkesin verdiği cevap aynıdır parası bol.. ama sakın diyorum sevdiğiniz mesleği yapmaya özen gösterin sonradan çok pişman oluyosunuz ama geri dönüş yolu size kapanmış oluyo :-[ :-[ :-[ :-[ :-[ :'(