En iyi 10 meslek!

• Konbuyu başlatan Codex
  • Başlangıç tarihi

Konu hakkında bilgilendirme

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Mesleğiniz kategorisinde Codex tarafından oluşturulan En iyi 10 meslek! başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 79,378 kez görüntülenmiş, 290 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Mesleğiniz
Konu Başlığı En iyi 10 meslek!
Konbuyu başlatan Codex
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan ese13
T

TatlRya

Kullanıcı
25 Kas 2008
En iyi cevaplar
0
0
Ankara
bende doktor veya öğretmen ama bunlar galiba listede yok :)

B

blt.cemile

Kullanıcı
11 Ara 2008
En iyi cevaplar
0
0
Ben bilgisayar programcılıgını yada psikolog

B

büşra taşdemir

Kullanıcı
21 Ara 2008
En iyi cevaplar
0
0
ben endüstri mühendisliğinde okuyorum ama pişmanım malesef :'(belki ilerde parası iyi olabilir ama tabi mezun olabilirsek... :-[tıp okumak zordur denilir ama inanın bi mühendislik okumak hepsinden daha zor :-[

arsız meltem

arsız meltem

Kullanıcı
5 Nis 2008
En iyi cevaplar
0
0
kütahya
büşra taşdemir' Alıntı:
ben endüstri mühendisliğinde okuyorum ama pişmanım malesef :'(belki ilerde parası iyi olabilir ama tabi mezun olabilirsek... :-[tıp okumak zordur denilir ama inanın bi mühendislik okumak hepsinden daha zor :-[
bence istemediğin bölümü isteksiz okumak zorların en zoru

B

büşra taşdemir

Kullanıcı
21 Ara 2008
En iyi cevaplar
0
0
kesinlikle öle meltem :-\sonuçta geleceğin çok güzel olabilir ama ben bi öğretmenliği tercih etmeyi daha çok isterdim... :-[ama napalım seçtik bi kere...

B

blt.cemile

Kullanıcı
11 Ara 2008
En iyi cevaplar
0
0
Benim en çok istedigim iki meslekte içinde bilgisayar programcılıgı ve psikolog. :)
Bakalım ileride hangisi bana daha cazip gelecek ve hangisini seçecem kim bilir belki iki üniversite okurum :)

B

büşra taşdemir

Kullanıcı
21 Ara 2008
En iyi cevaplar
0
0
blt.cemile' Alıntı:
Benim en çok istedigim iki meslekte içinde bilgisayar programcılıgı ve psikolog. :)
Bakalım ileride hangisi bana daha cazip gelecek ve hangisini seçecem kim bilir belki iki üniversite okurum :)
inş dediğin gibi iki üniversite okursun ama şunu söyliyim inan devrimizde üniversite okumak çok zorlaştı..işin komik yanıda artk bi üni bitireni bile hesaba almayan insanlar var..anlicağın bu dünyada emeğe saygı yok :D ;D ;)

E

efe_09540

Kullanıcı
3 Haz 2008
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
polis memuruyum işin aslına bakarsanız polis olmak istemiyordum ama koşulllar beni buna zorladı ama şimdi mesleğimi seviyorum. ;)

N

nrykly

Kullanıcı
28 Mar 2008
En iyi cevaplar
0
0
istanbul
arkadaşlar ben mimar olmak istiyorum ama inanmıyorum mimar olabileceğime ve kendisine inanmayan birisinin o mesleği okuması zor :-\ hele ki puanları çok yüksekse.... :-[ :-X

G

gsonuc

Kullanıcı
31 Ara 2008
En iyi cevaplar
0
0
Adana
öncelikle herkese merhaba ben bu gruba yeni katıldım
evet doğru teknolojinin bu kadar geliştiği bi dönemde bilgisayar programcılığı çok cazip bir meslek sıralamada çok güzel

D

DENİZ YILDIZI1

Kullanıcı
10 Eki 2008
En iyi cevaplar
0
0
Ankara
İnsan psikolojisinden çok iyi anladımı düşünüyorum.  Psikolog olmak isterdim, ama işimide  severek yapıyorum. estetisyenim

S

sansliarzu

Kullanıcı
26 Kas 2007
En iyi cevaplar
0
0
Antalya
Turkıye sartlarında ve dunya sartlarında artık meslek demek hayatı garantıye alabılmek demek.Yanlıs ama bu dogru.Hangı meslegı secersen sec hayatını garantıye alabıldınse devam ettırebılıyorsun.Sevsen de garantıde olmadıgın surece degıstırıyorsun sectıgın meslegı.Aıleler genclerın uzerınde baskı kuruyor devlet işi devlet işi dıye.Ama kalmadı artık öyle bir iş.Öğretmenlık secıyorsun atama bekle.Cogu bölümlerde okulu bıtırsen bıle ardından baska baska sınavlar.Sınav bıtmıyor,sınavı gecsen iş bulma sıkıntın var.Hayat torpıl olmus.
Ama son sözüm su kısa hayatta her ne olursa olsun ıstedıgınız meslegı secın.Hayatın bır garantısı yokken ısın garantısını kım vermıs :-X

M

muhammet ali

Kullanıcı
12 Şub 2009
En iyi cevaplar
0
0
Bolu
merhabalar
bu işlerin hebsi birbirinden güzel ya biz adsız kahramanlar ne olacaz

D

denizze

Kullanıcı
17 Şub 2009
En iyi cevaplar
0
0
Bana en cazip gelen üniversitede ders verip araştırma yapmak.
teşekkürler

A

aysin_sadioğlu

Kullanıcı
11 Mar 2009
En iyi cevaplar
0
0
Osmaniye
evet ABD'ye göre mantıklı ve güzel bir sıralama olabilir ama malesefki bizim ülkemiz için aynısı gecerli değil :( zaten yukarıda sıralanan 10 mesleğin neredeyse 5inin yüzüne bile bakılmıor ülkemizde hatta eğitim alanları dahi yok geri kalanlarda zaten yıllardır klişeleşmiş meslekler fakan ne yazık ki iş alanları gittikçe daralıyor....

İ

İŞLETMECİ

Kullanıcı
6 Şub 2008
En iyi cevaplar
0
0
trabzon
bence en iyi meslek diye bişey yoktur.Belki sayılan mesleklere ihtiyaç var ama bu mesleklerden de çok fazla iş bulamayan arkadaş var

A

aslanyurek_03

Kullanıcı
11 Eyl 2008
En iyi cevaplar
0
0
afyonkarahısar
benim mesleğim beyaz esya teknisyenliği,Allah a şükür hiç işsiz kalmadım ama bu işi yapmak isteyenlere tavsiye etmiyorum,insanın kişiliği benim gibi biraz agresif olursa hele hiç tavsıye etmem.Çünkü sabah işe başladığınız anda sahaya3-0 mağlup olarak çııkıyorsunuz. :-\ :-[ :-\

Z

zabit

Kullanıcı
12 Mar 2009
En iyi cevaplar
0
0
Gaziantep
çok güzel meslekler bunlar tabiiki öğrençisen  geçerli meslekler bunlar  ya  ögrençi olmayanlar  ne yapsın . ama birde  bir ustanın yanında  yıllardır çalışıp bir meslek sahibi olmak var.ben bunlardan biriyim.memleketimin en meşhur mesleğinide yapıyorum .

A

aybuke

Kullanıcı
11 Nis 2007
En iyi cevaplar
0
0
ben de öğretmenim. aslında öğretmenim de diyemiyorum çünkü atama bekliyorum. branşım türkçe.  maalesefki  anadilinin türkçe olduğu  bir ülkede 300-200 gibi komik rakamlarda  türkçe öğretmeni alınıyor.    evet gerçekten istedim ben bu mesleği. ama koşullar sadece mesleği istiyor olmanıza yetmiyor.şimdi istemkten ziyade    seçeceğiniz mesleğin istihdam  alanı geniş mi  ve  maddi getirisi iyi mi  bu belirliyor tercihleri ki. bencede öle olmalı.  eğer  mesleğimin atanamayan bölümler arasına girebilceğini  öngörebilseydim her ne kadar çok  bu mesleği istesemde  eğitmini almaz ve tercih etmezdim. bence sizlerde  eğer meslek seçebilme şansına sahipseniz  isteklerinzden baskın olarak  ekonomik koşulları ve istihdam olanaklarını  önde tutun.  .maalesef. ülkemiz gerçeği böyle. istemediğiniz bir meslekte ne kadar verimli olabiliriz derseniz. buna bende cvp veremm. ama şayet ben gib atama bekelyen bir öğretmenseniz zatn bir süre sonra hevesinizi bile kalmıyorrr.

N

nefret_Esat

Kullanıcı
18 Mar 2009
En iyi cevaplar
0
0
Bilgisayar programcısı.  şu anda bunu okuyorum D: