Emeğin karşılığını alıyormusunuz

• Konbuyu başlatan zor_yilar
  • Başlangıç tarihi

Konu hakkında bilgilendirme

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Mesleğiniz kategorisinde zor_yilar tarafından oluşturulan Emeğin karşılığını alıyormusunuz başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 27,125 kez görüntülenmiş, 80 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Mesleğiniz
Konu Başlığı Emeğin karşılığını alıyormusunuz
Konbuyu başlatan zor_yilar
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan crt
Z

zor_yilar

Kullanıcı
17 Ocak 2007
En iyi cevaplar
0
0
çalıştığınız iş yerinde Emeğinizin karşılığını alıyormsunuz

S

seca

Kullanıcı
1 Haz 2007
En iyi cevaplar
0
0
mersin
çalıştığım yerde kafam rahatsa eğer, sıkıntılı bir ortamda çalışmıyorsam, başımda durmadan bana işlerimi hatırlatan bir yönetici var ise ben kendi adıma söyleyeyim emeğimin karşılığını alamıyorum... nedeni ise beynim bir yorulacağına 10 yoruluyor matematiksel olarak bu da 1 alıyorsan 10 hakediyorsuna denk geliyor...

yani anlayacağın kafam rahat olduktan sonra, işimi severek zevkle mutlu bir ortamda yapıyorsam aldığım karşılığı seve seve kabul ederim... ama bu durum türkiyede pek mümkün gibi gözükmüyor... çünkü biz hep çok stresli ve sıkıntılı bir ortam yaratıyoruz çalısanlarımıza... memurlarımıza ...işçilerimize doğal olarak oluşan kafa yorgunluğu alınnan emek karşılığının yetersiz olduğunu vurguluyor...

güzel bir konu açmışsın saol.... :) :)

zor_yilar' Alıntı:
çalıştığınız iş yerinde Emeğinizin karşılığını alıyormsunuz

Z

zor_yilar

Kullanıcı
17 Ocak 2007
En iyi cevaplar
0
0
seca tşkler Hangi meslekte çalışıyorsunuz

S

seca

Kullanıcı
1 Haz 2007
En iyi cevaplar
0
0
mersin
ben mersin üniversitesi turizm otelcilik bölümü 2. sınıfta okuyorum... iki senedir turizmde çalışıyorum bu dediklerim turizm içinde gecerli tabi her meslek  için diyelim...ya da böyle söylersek yanlış olabilir kişisine göre değişebilir ben sadece ufak bi genelleme yaptım... sıkıntılı ortamda zevkle çalışabilirim diyen birini görmedim bugüne kadar... siz ne iş yapıyorsunuz... bide merak ettim bu güzel konuyu açmanızın sebebini?
ben teşekkr ederim :)

Z

zor_yilar

Kullanıcı
17 Ocak 2007
En iyi cevaplar
0
0
bu konuyu açmamın sebebi dün bir haber okudum altındaki yorumlarıda okudum bir  arkadaşlar diyorki 1300 ytl alıyoruz emeğimizin hakkını alamıyoruz geçinemiyoruz diye yazmış bende de merak oldu.Amcamın internet cafe işletiyorum

S

seca

Kullanıcı
1 Haz 2007
En iyi cevaplar
0
0
mersin
ya öle zaten bu isler... bak para kazanan insanları dikkat et nedense hiç yetmez bu para onlara.. bende çok gördüm adam ayda milyara para demiyor ama genede yetmiyor yaa borç alıyorum kredi çekiyorum diyor....

Codex

Codex

Özgür Şahin
Site Kurucusu
14 May 2006
En iyi cevaplar
0
48
Çanakkale
www.kendinigelistir.com
Sağlam bir konu olmuş.
Ben de henüz iş arama süreci içersindeyim. Bir takım firmalar var. Geriye dönüp de reddettiklerim de var... İnşallah bu sorunun cevabını işe girdikten sonra uzun uzun vereceğim.

D

dileklerperisi

Kullanıcı
8 Ağu 2007
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
:'( hep ağlarsınız zaten diyeceksiniz ama ben gerçekten alamıyorum.
Ama hedeflerimi bir gerçekleştireyim ondan sonra inşallah.
Daha çok yolum var çok.
Ama azmin elinden ne kurtulmuş dimi?

O

okyanusya

Kullanıcı
3 Ağu 2007
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
emek vermek kadar emeğin karşılığınıda almak çok güzel ama bence önce emek verilmeli....
ama gerçek emek terlemeden yorulmadan sıkılmadan emek olmaz..
bunlar oluştuktan sonra alınan para kadar sağlam bi meta varmıdır acaba?

S

sedef

Kullanıcı
16 Nis 2007
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
çalıştığım yerde emeğimin karşılığını alamıyorum :mad:
acaba patron senin verdiğin emekten memnun mu ???
hiç bi zaman tek taraflı asla düşünmemek lazım bence... işçiyseniz patronun penceresinden, patronsanız işçinin penceresinden bakabilmelisiniz..

Safari

Safari

Kullanıcı
7 Haz 2007
En iyi cevaplar
0
36
İstanbul
sedef' Alıntı:
çalıştığım yerde emeğimin karşılığını alamıyorum :mad:
acaba patron senin verdiğin emekten memnun mu ???
hiç bi zaman tek taraflı asla düşünmemek lazım bence... işçiyseniz patronun penceresinden, patronsanız işçinin penceresinden bakabilmelisiniz..
iki taraftanda görebileceğin şeyler.. karşındakine hak vermekten başka bişi değil. iş olacağına varıyor fakat uyanık olucaksın bu konuda.. herşeye eyw. dediğin taktirde kendini kullandırırsın diye düşünüyorum..

Z

zor_yilar

Kullanıcı
17 Ocak 2007
En iyi cevaplar
0
0
patronuma  yaz aylarınada  3 milyar kazandırıyorum kışın ise 7.50 milyar kazandıyorum sigortasız 450 ytl maaş alıyorum bulunduğum yerin şartlarına göre iyi maaş ama 13-14 saat çalışıyorum

M

Mavison

Kullanıcı
10 Ağu 2007
En iyi cevaplar
0
0
Eskişehir
secaya katılıyorum güzel bir konu.. aslında bende emeğimin karşılıgını alamıyorum ama işimde huzurum iyi ortam çok iyi, yani emeğimin manevi karşılıgı, maddi karşılığını kapatıyor, emeğimin karşılıgını alsaydım ama huzurum olmasaydı, o işe giderken huzursuz gitseydim, yada hiç gitmek istemeseydim işe bence daha kötü bi durum.. 

D

desire

Kullanıcı
10 Ağu 2007
En iyi cevaplar
0
0
izmir
EMEK DENİLDİĞİ ZAMAN HERKESİN AKLINA ÜCRET GELİR. AMA ÇOĞU İŞ YERİNDE YAPILAN EMEĞE SAYGI EN BÜYÜK ÖDÜLDÜR. BİR ÇALIŞAN OLARAK ÇAIŞTIĞIM YERDE EMEĞİMİN KARŞILIĞINI SÖZLÜ BİR TEŞEKKÜR OLARAK BİLE ALAMAMAK BENİ YAPTIĞIM VEYA YAPMAK İSTEDİKLERİMDEN UZAKLAŞTIRIYOR. BU ELBETTEKİ ÇALIŞANIN MOTİVASYONUN VE VERİMİNİN DÜŞMESİNE SEBEP OLUR. YÖNETİCİLERE ÇALIŞANIN MORALİNİN YÜKSEK TUTULMASININ ÖNEMİNİN KAVRATILMASI GEREKTİĞİNİ DÜŞÜNÜYORUM...

Safari

Safari

Kullanıcı
7 Haz 2007
En iyi cevaplar
0
36
İstanbul
desire' Alıntı:
EMEK DENİLDİĞİ ZAMAN HERKESİN AKLINA ÜCRET GELİR. AMA ÇOĞU İŞ YERİNDE YAPILAN EMEĞE SAYGI EN BÜYÜK ÖDÜLDÜR. BİR ÇALIŞAN OLARAK ÇAIŞTIĞIM YERDE EMEĞİMİN KARŞILIĞINI SÖZLÜ BİR TEŞEKKÜR OLARAK BİLE ALAMAMAK BENİ YAPTIĞIM VEYA YAPMAK İSTEDİKLERİMDEN UZAKLAŞTIRIYOR. BU ELBETTEKİ ÇALIŞANIN MOTİVASYONUN VE VERİMİNİN DÜŞMESİNE SEBEP OLUR. YÖNETİCİLERE ÇALIŞANIN MORALİNİN YÜKSEK TUTULMASININ ÖNEMİNİN KAVRATILMASI GEREKTİĞİNİ DÜŞÜNÜYORUM...
çok haklısınız..

Maddi olarak gereğinden az aldığımı düşünüyorum. Ama çalıştığım işyerinde en azından personel ilişkilerini çok iyi bir şekilde karşılıyorlar. Önem veriyorlar.. düşünüyorlar.. o yüzden maddi olmasada manevi olarak rahatım..

M

Mavison

Kullanıcı
10 Ağu 2007
En iyi cevaplar
0
0
Eskişehir
desire' Alıntı:

kesinlikle katılıyorum bu sölediklerine desire, bunun eksikliğini şuan ben yaşıyorum, eksikleri söylemeye geldiklerinde hiç tereddüt etmeden seni eleştirebiliyorlar ama iş takdir etmeye gelince nedense çoğu yöneticiden bir şeyler göremiyoruz  :(

S

seca

Kullanıcı
1 Haz 2007
En iyi cevaplar
0
0
mersin
AYNEN ÖYLE İŞTEE  BENDE DESİRE ARKADAŞA KATILIYORUM BENİMDE DEMEK İSTEDİĞİM ŞEY BU EMEK KARŞILIĞI DENDİĞİNDE SADECE PARA DEĞİLDE KARŞILIĞINDA Bİ GÜLERYÜZ Bİ TEŞEKKÜR BEKLİYOR İNSAN...
ÇOK AĞIR İŞLERDEDE ÇALIŞTIM ESKİDEN AMA İŞ BİTTİĞİNDE SICAK BİR GÜLERYÜZ....SIRTINI OVMA İNANIN HERŞEYE YETİYOR...

TAM TERSİ İSE BENİ ÖLDÜRÜYOR YANİ EMEĞİMİN KARŞILIĞI ARTIYOR O ZAMAN DAHA ÇOK YORULUYORUM SANKİ... :)

D

desire

Kullanıcı
10 Ağu 2007
En iyi cevaplar
0
0
izmir
beni destekleyen arkadaşlara teşekkür ederim. aslında daha üzücü olanı ise düşünün yöneticiniz  2 arkadaşınız ve sizden iş yerinizi temsil edecek bir faaliyet yapmanızı istiyo. siz ve arkadaşlarınız birlikte çalışarak birçok insanın beğenisini kazanan bir iş çıkarıyorsunuz ortaya. Bu işin sonunda yöneticiniz diğer iki arkadaşınıza teşekkür ediyor fakat size etmiyor. sizin içinizde birşeyler yapmak için heves kalır mıydı? Kırılmaz mısınız?