Emeğin karşılığını alıyormusunuz

• Konbuyu başlatan zor_yilar
  • Başlangıç tarihi

Konu hakkında bilgilendirme

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Mesleğiniz kategorisinde zor_yilar tarafından oluşturulan Emeğin karşılığını alıyormusunuz başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 27,126 kez görüntülenmiş, 80 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Mesleğiniz
Konu Başlığı Emeğin karşılığını alıyormusunuz
Konbuyu başlatan zor_yilar
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan crt
Z

Zynep

Kullanıcı
17 May 2006
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
zor_yilar' Alıntı:
bu konuyu açmamın sebebi dün bir haber okudum altındaki yorumlarıda okudum bir  arkadaşlar diyorki 1300 ytl alıyoruz emeğimizin hakkını alamıyoruz geçinemiyoruz diye yazmış bende de merak oldu.Amcamın internet cafe işletiyorum
Bir üst mesajımı silmeden, biraz geriye gidip bu mesajlarınızı buldum ve amca iş yeriymiş, alım satım biraz akraba işi olmuş galiba, diye düşündüm önce ama...

zor_yilar' Alıntı:
patronuma   yaz aylarınada  3 milyar kazandırıyorum kışın ise 7.50 milyar kazandıyorum sigortasız 450 ytl maaş alıyorum bulunduğum yerin şartlarına göre iyi maaş ama 13-14 saat çalışıyorum
Böyle bir çalışma temposu ve azimle hakkınız olanı elde ettiğinizi düşünerek, bir kez daha çok içten hayırlı olsun diyorum genç arkadaşım. Yolunuz açık olsun.

Z

zor_yilar

Kullanıcı
17 Ocak 2007
En iyi cevaplar
0
0
Konuyu bölmek gibi olmasın ama, bu cümlenizi okuduktan sonra profilinize baktım ve yaşınızın henüz 23 olduğunu gördüm. Çalıştığınız yeri satın almak için epey birikiminiz olması gerek diye düşünüyorum ve biraz şaşırdım açıkcası.
Hayırlı olsun.

tşkler fazla bir para gittmedi  biraz borçlandım sadece onu da 3 ay içersinde ödedim ve aileme yeni söyledim satın aldığımı

C

chatlaq

Kullanıcı
1 Tem 2008
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
daha okuorum ama çaLışırsam neden emeğimin karşıLığını alMayımqi?   ???

K

korsan

Kullanıcı
18 Kas 2007
En iyi cevaplar
0
36
Gaziantep
Valla genelde mahkemelik oluyorum gibi :)
Emeğimin karşılıgını alırken yada almaya çalışırken heheheh yerinde bir konu oldu bu günlerde benim için.
Artık kimse sözleşmelere uymuyor vesselam.
Anlamadım gitti
Emeğin karşılığını alıyormusunuz  almaya çalışıyorum desem daha dogru olur.

G

grace

Kullanıcı
8 Tem 2008
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
Korsan' Alıntı:
Valla genelde mahkemelik oluyorum gibi :)
Emeğimin karşılıgını alırken yada almaya çalışırken heheheh yerinde bir konu oldu bu günlerde benim için.
Artık kimse sözleşmelere uymuyor vesselam.
Anlamadım gitti
Emeğin karşılığını alıyormusunuz  almaya çalışıyorum desem daha dogru olur.
Evet bence de kesinlikle cevabım bu:"Emeğin karşılığını alıyormusunuz  almaya çalışıyorum desem daha dogru olur."

N

Nbtet

Kullanıcı
4 Ağu 2008
En iyi cevaplar
0
0
Adana
Hayat işte bazen emeğimin karşılığını alıyorum bazen alamıyorum.Sadece parasal yönden değil bu söylediklerim(zaten öğrenciyim  :D ).

E

efza

Kullanıcı
26 Eyl 2008
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
alamıyorum belki bir gün olur diye bekliyorum emegimin karşılıgını alacagım günü :-[

H

hayalhane

Geçenlerde Cem Yılmaz bir espiri yapmıştı
-Adamlar İsviçre de tıp bayramlarında şampanya patlatıyolar,bizim doktorlar tıp bayramını kurupasta ve meyvesuyu ile kutluyorlar

dedi.Bence haklı hende çok haklı :D

E

emosin

Kullanıcı
18 Şub 2009
En iyi cevaplar
0
0
Bursa
alamadığım için çktım zaten :(  gerçekten hakettiğini alamıyorsun..

N

nal1

Kullanıcı
24 Ağu 2009
En iyi cevaplar
0
0
Bursa
Veysel karani hz leri için deli demişler ve onu kovmaya karar vermişler. Ahaliden birisi onu develerimize çoban yapalım diye söylemiş,ahali de bunu uygun bulmus ucuza iş yaptırmak için. Veysel karani hz. lerini çağarmışlar bu konuyu ona söylemişler o da cok sevinmiş para konusunada gelince 1 dinara anlamıslar ahali 1 deve için teklif ederken Veysel karani hz leri tüm develer için 1 dinar demiş bu para bana yeterde artar demiş, ahali bu adam şaşırmış demişler ve develeri teslim aldıktan sonra daha iyi süt  vermeye başlamış ...
Siz neler düşünüyorsunuz ?
Biraz hikaye oldu kusuruma bakmayın

E

erdem9

Kullanıcı
11 Eyl 2006
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
hayellerimi zamanında gerçekleştirebilmek için emeğimin karşılığını almak isterim İstanbul'un sıkıcı bunaltıcı stresli ortamından doğup gözümü açtığım topraklara Kuşadası'na taşınmak orada  yaşayabilmek  için  çalışıyorum küçük bir tekne alıp denize açılıp kendimi dinlemek imrendiğim bir defa denediğim süper haz aldığım bidahada fırsarını yaratamadığım  balık tutmaya çalışmak ,yeni arkadaşlar tanımak tüm dünyadan bir sürü arkadaşım olsun  isteğim  şuanda çalıştığım zaman gözümün önündedir ve durağan olmayı sevmiyorum her sene kişisel gelişim sayesinde emeğimin karşılığını almamda fayda sağlıyor

Murat ,
hayellerinin peşinde ...

E

ege82

Kullanıcı
27 Eki 2008
En iyi cevaplar
0
0
hmmm baslik emegimizin karsiligini aliyor muyuz? bu baslik beni derinden etkileyen bicumle acikcasi.. kazandigim ilk universitede bolum birincigiyle baska bi uniye yatay gecis yap, uykusuz geceler, yorgun - bitkin girilen sinavlardan muazzam notlar al,uni'yi guzel bir ortalamayla bitir, askerligini aradan cikar. hadi bide yurtdisina git  biton zorluklar icerisinde yabanci dilini hallet, çizim programlari ogren. bildim bileli kriz icerisinde yasayan bir ulke olarak, bide global stilli yakisikli afilli bi kriz icerisine gir.. butun bu yasadıklarım basarıları kendi ellerimle - beynimle - sabrimla - disiplinimle  basarmis biri olarak, bu emeklerimin bosa gittigini gorunce sizin konunuz basligini okuduktan sonra bunlari yazip - icimi dokmek istedim. maalesef emegimin karsiligini hicbir zmn alamadim ve alamayacam. bu ulkede alinmiyor - alinmayacak. ben bunu gordum bunu bildim bunu soylerim maalesef..

crt

crt

Kullanıcı
11 Eyl 2009
En iyi cevaplar
0
38
İstanbul
zor_yilar' Alıntı:
çalıştığınız iş yerinde Emeğinizin karşılığını alıyormsunuz
Gerçekten soru çok güzel .
Ehh işte emeğimizin  karşılığını alabilmek için mücadele edip duruyoruz.
Kendi adıma konuşur isem hayır alamıyorum!

K

korsan

Kullanıcı
18 Kas 2007
En iyi cevaplar
0
36
Gaziantep
Kim bilir belki proleter devrim olur. Emek hak ettiği yere gelir.
Belkide ben hayal kuruyorumdur :d Keza bu makinalaşma hızı devam ederse  ortada emek sunacak pek fazla kişi kalmayacak gibi.
Neyse..

crt

crt

Kullanıcı
11 Eyl 2009
En iyi cevaplar
0
38
İstanbul
Korsan' Alıntı:
Kim bilir belki proleter devrim olur. Emek hak ettiği yere gelir.
Belkide ben hayal kuruyorumdur :d  Neyse..
Öyle hale geldik ki bırakın  proleter devrim
artık bu tür hayal bile kurmayorum .
Emeğin karşılığını zaten alamıyor konuşamıyor birde susturuluyoruz.

H

hayalhane

nal1' Alıntı:
Veysel karani hz leri için deli demişler ve onu kovmaya karar vermişler. Ahaliden birisi onu develerimize çoban yapalım diye söylemiş,ahali de bunu uygun bulmus ucuza iş yaptırmak için. Veysel karani hz. lerini çağarmışlar bu konuyu ona söylemişler o da cok sevinmiş para konusunada gelince 1 dinara anlamıslar ahali 1 deve için teklif ederken Veysel karani hz leri tüm develer için 1 dinar demiş bu para bana yeterde artar demiş, ahali bu adam şaşırmış demişler ve develeri teslim aldıktan sonra daha iyi süt  vermeye başlamış ...
Siz neler düşünüyorsunuz ?
Biraz hikaye oldu kusuruma bakmayın
estağfirullah ne demek değerli kardeşim.Ben çok severim Veysel Karani hz. ni

bunla ilgili bir örnekte İmam-ı Azam Ebuhanife hz.inde var ;D