tnctrkcell!in Kaleminden/iki çift sözü var kalemimin...(günlük,aylık,haftalık,yı

• Konbuyu başlatan tnctrkcell
  • Başlangıç tarihi

Konu hakkında bilgilendirme

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Özgün Kalemler kategorisinde tnctrkcell tarafından oluşturulan tnctrkcell!in Kaleminden\/iki çift sözü var kalemimin...(günlük,aylık,haftalık,yı başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 33,697 kez görüntülenmiş, 166 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Özgün Kalemler
Konu Başlığı tnctrkcell!in Kaleminden\/iki çift sözü var kalemimin...(günlük,aylık,haftalık,yı
Konbuyu başlatan tnctrkcell
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan tubis
A

arayış

Kullanıcı
24 Ara 2007
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
tnctrkcell' Alıntı:
arayış' Alıntı:
ölümü  yada öldüğümü daha önce cok kez düşündüm tasavvuf bunu değişik adlar ve değişik yöntemler le ele almıştır ben ölüm rabıtasına yattım cok kez inanın o an eğer gerçekçi olabilirseniz herşeyden önemlisi kendinizi öldüğünüze inandırabilirseniz buyuk bır mana aleminin kapısından girmiş olursunuz ki bu mana alemında boğulmamakda çok önemlidir eğer kendinizi öldüğünüze ınandırdıysanız  hayat bambaşka bır şekil ve kalıplarla bır manayla gozlerınızın onune gelır butun eksileriniz artılarınız  geride bıraktıklarınız bırakacaklarınız yasantınız kişiliğiniz velhasıl sizi uzankdan yakından ılgılendıren butun maddı manevı hersey ve kocaman bır dunya  bunu bu ölmüş olma eylemını gerçeklestirirseniz ki bunu gerçekten ayda bır kez yapmanızı tavsıye ederim hayatınızı daha anlamlı daha guzel ve daha mutlu yasayabılırsınız  çok basıt yatağa gırıyorsunuz ister sırtürsü iter sağ yanınız üzerine doğru yatıp gözlerinizi kapatıp nefesınızı tutabıldığınız aralıklarla az sekılde alarak  tebesırde yıkandınızı kefenlendınızı sızın ıcın ağlayanları mezara konulusunuzu ve oldukten sonra sızın yokluğunuzun yakınlarınızı ınsanları ve dunyayı nasıl etkıledığını dusunun bu cok ama cok fakrlı ve fydalı bir yöntemdir felsefe deikleri şey asıl bu noktada başlar halbuki tasavvuf ise bu noktayı oncesını sonrasını ve sürekliliğini kapsayan  biryaşam biçimii diyebiliriz neyse
Öyleki ölüm böylesine uzun bir kaç kısa cümle ile ifade edilebilirmi siz en sevdiğiniz ayakkabılarınızın ayakkabılıkta olmadığını düşünürken bir diğeri herzaman ekmek attığı güvercinlerin onu bekleyeceğini gelmeyınce uzuleceğini dahi düşünecektir bir diğeri cocuğunun ağlayısını ama ben sadece geçmişi değil geleceği yanı hesabı dusuneceğim  ki bu yasantımıda kapsayacaktır yasantım da elde edindiğim bilgilerle hesap vereceğim için
bu güzel kafiyeli kifayeli sözcüklerin  bir arada dans edişini ve uyumunu bize resmettiğiniz paylaşımınız için teşekkürler ama kanımca daha derin manalı olmalıydı biraz yüzeysel ve basitleştirilmiş gibi geldi bana
görüşlerine saygı duyuyorum arayış yani bana göre çok derin ve manalı olan birşey sana yüzeysel gelebilir.ama basit yakıştırmana katılmıyorum.çünkü bu benim tamamen amatörce öyle bir anda hadi yazayım deyip oluşturduğum bir yazıydı bozmadan değiştirmeden aktardım sen basit yaftasını yapıştırırsan bütün yazıya, benim bu yazıda anlattığım herşeyi basitleştirmiş olursun ki ben bunu kabul edemem...çünkü orda ben varım...
aslındaa söylemek istediğim şeyi anlayamamış olabilirsiniz bu sanırım alışık olmadığım imla kurallarının eksikliğinden kaynaklanıyor diğer tarafdan söylemek istediğimi tam anlamıyla ifade edememiş olabilirim buda benim hatam  demek istediğim basit değil basitleştirilmiş idi yani bir kulp takmak  sizi eleştirmekden çok ayrı bir boyut katmak ve bakışın manasını genişletip okuyan arkadaşların konuya tam anlamıyla hakim olmaları ve bir kez daha okuyyup ıyı anlamaları için bir yorum yapmaya çalıştım
yazınızın kötü yada basit sizin başarısız amatör yada usta olduğunuz hakkında yorum yapma haddini şuan için zaten kendimde görmüyorum  yanlışanlaşılmadan dolayı üzgünüm

T

tnctrkcell

arayış' Alıntı:
tnctrkcell' Alıntı:
arayış' Alıntı:
ölümü  yada öldüğümü daha önce cok kez düşündüm tasavvuf bunu değişik adlar ve değişik yöntemler le ele almıştır ben ölüm rabıtasına yattım cok kez inanın o an eğer gerçekçi olabilirseniz herşeyden önemlisi kendinizi öldüğünüze inandırabilirseniz buyuk bır mana aleminin kapısından girmiş olursunuz ki bu mana alemında boğulmamakda çok önemlidir eğer kendinizi öldüğünüze ınandırdıysanız  hayat bambaşka bır şekil ve kalıplarla bır manayla gozlerınızın onune gelır butun eksileriniz artılarınız  geride bıraktıklarınız bırakacaklarınız yasantınız kişiliğiniz velhasıl sizi uzankdan yakından ılgılendıren butun maddı manevı hersey ve kocaman bır dunya  bunu bu ölmüş olma eylemını gerçeklestirirseniz ki bunu gerçekten ayda bır kez yapmanızı tavsıye ederim hayatınızı daha anlamlı daha guzel ve daha mutlu yasayabılırsınız  çok basıt yatağa gırıyorsunuz ister sırtürsü iter sağ yanınız üzerine doğru yatıp gözlerinizi kapatıp nefesınızı tutabıldığınız aralıklarla az sekılde alarak  tebesırde yıkandınızı kefenlendınızı sızın ıcın ağlayanları mezara konulusunuzu ve oldukten sonra sızın yokluğunuzun yakınlarınızı ınsanları ve dunyayı nasıl etkıledığını dusunun bu cok ama cok fakrlı ve fydalı bir yöntemdir felsefe deikleri şey asıl bu noktada başlar halbuki tasavvuf ise bu noktayı oncesını sonrasını ve sürekliliğini kapsayan  biryaşam biçimii diyebiliriz neyse
Öyleki ölüm böylesine uzun bir kaç kısa cümle ile ifade edilebilirmi siz en sevdiğiniz ayakkabılarınızın ayakkabılıkta olmadığını düşünürken bir diğeri herzaman ekmek attığı güvercinlerin onu bekleyeceğini gelmeyınce uzuleceğini dahi düşünecektir bir diğeri cocuğunun ağlayısını ama ben sadece geçmişi değil geleceği yanı hesabı dusuneceğim  ki bu yasantımıda kapsayacaktır yasantım da elde edindiğim bilgilerle hesap vereceğim için
bu güzel kafiyeli kifayeli sözcüklerin  bir arada dans edişini ve uyumunu bize resmettiğiniz paylaşımınız için teşekkürler ama kanımca daha derin manalı olmalıydı biraz yüzeysel ve basitleştirilmiş gibi geldi bana
görüşlerine saygı duyuyorum arayış yani bana göre çok derin ve manalı olan birşey sana yüzeysel gelebilir.ama basit yakıştırmana katılmıyorum.çünkü bu benim tamamen amatörce öyle bir anda hadi yazayım deyip oluşturduğum bir yazıydı bozmadan değiştirmeden aktardım sen basit yaftasını yapıştırırsan bütün yazıya, benim bu yazıda anlattığım herşeyi basitleştirmiş olursun ki ben bunu kabul edemem...çünkü orda ben varım...
aslındaa söylemek istediğim şeyi anlayamamış olabilirsiniz bu sanırım alışık olmadığım imla kurallarının eksikliğinden kaynaklanıyor diğer tarafdan söylemek istediğimi tam anlamıyla ifade edememiş olabilirim buda benim hatam  demek istediğim basit değil basitleştirilmiş idi yani bir kulp takmak  sizi eleştirmekden çok ayrı bir boyut katmak ve bakışın manasını genişletip okuyan arkadaşların konuya tam anlamıyla hakim olmaları ve bir kez daha okuyyup ıyı anlamaları için bir yorum yapmaya çalıştım
yazınızın kötü yada basit sizin başarısız amatör yada usta olduğunuz hakkında yorum yapma haddini şuan için zaten kendimde görmüyorum  yanlışanlaşılmadan dolayı üzgünüm
üzülmeyin :)

K

Kristal

Ben çok beğendim.Yazıda ölümden sonrasına değil yokluğunda hayatın, alışkanlıkların devam etmesini anlatmışsın.Ölümden sonrasını değil.Bu konuda ''arayış'' arkadaşa katılmıyorum.

E

esranur

Kullanıcı
19 Mar 2007
En iyi cevaplar
0
0
tnctrkcell' Alıntı:
esranur' Alıntı:
offf yaa bu nasıl bi yazıdırrr :'( bunu sen mi yazdın tnctrkcell? süperdii wallaaaa...

...."Ne bitmez arzularımız vardır bizim,ne doymaz isteklerimiz.Her vardığı durakta bir sonraki durağı özleyerek geçen fani bir ömür.Temenniler emele,emeller ihtiraslara karışır gitgide ve bir avuç toprak doyurur en son gözümüzü..." :-X
evet ben yazdım ama şımartıyorsunuz  beni. :)

:)

T

tnctrkcell

Kristal' Alıntı:
Ben çok beğendim.Yazıda ölümden sonrasına değil yokluğunda hayatın, alışkanlıkların devam etmesini anlatmışsın.Ölümden sonrasını değil.Bu konuda ''arayış'' arkadaşa katılmıyorum.
:)

T

tnctrkcell

Dün geceden ibaretti sanki.Gece ise acıdan,yanlızlıktan,karanlıktan...
                                          Yürüdüğüm her sokağın önce ışıkları söndü teker teker.
                                                 Attığım her adım seni hatırlatıyordu bana.
                          Seninleyken senden ama sana koşmanın ne demek olduğunu sen hiç bilmedin.
                                 Sensizken sana uyuyup sana uyanmanın acısı hiç oturmadı içine.
                                  Çizdiğim her resim,yazdığım her sözcük,dinlediğim her müzik...
                                           bende her şey sende başlar sende biter...
                Gülünce kızaran yanakların,dokunmaya kıyamadığım saçların,bakmaya doyamadığım gözlerin...
                                       Sen şimdi gittin ya sevdiğim  ben bittim aslında...
            Giderken beni de benden alıp gittin;çocukluğumu,heveslerimi,yaşama sevincimi,öteki ne duyduğum güveni...,
                           "insanların umutlarını kırma belki de sahip olduğu tek şey odur" demiştin ya hani
                            işte şimdi bir umudum kaldı avuçlarım da "belki birgün dönersin" diye besliyorum onu,
                                                      "belki birgün dönersin..."

Z

Zynep

Kullanıcı
17 May 2006
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
:'( :'(
Aşkolsun sana Musti.
Atışmalara alıştık seninle şiirlerin altında ama ben şu an bunu başaramayacağım.

Seninleyken senden ama sana koşmanın ne demek olduğunu sen hiç bilmedin.
                                Sensizken sana uyuyup sana uyanmanın acısı hiç oturmadı içine.
Çünkü bu sözlerin benim içime oturdu canım arkadaşım. :(

Z

Zynep

Kullanıcı
17 May 2006
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
Arayış, sizin de bir sayfanız var?
Lütfen şiire şiire yanıt vermek yerine, kendi sayfanızda paylaşır mısınız yazılarınızı/şiirlerinizi?
Arkadaşımızın konusu bölünmesin.
Teşekkürler.

T

tnctrkcell

Değer misin bilmiyorum?..
kaç gece uykusuz kaldın benim için?..,
kaç kez ıslattı yağmur seni bana benim için yürürken?,
hangi ağlamalarına sebeb bendim?...
her telefon çaldığında işte bu defa o arıyo dediğin oldu mu hiç?,
her kapı çaldığında oturduğun yerden fırladın mı kapıya..?,
arayıp konuşamadığın oldu mu hiç?,
kaç defa gecenin bir vakti sadece beni düşünmek için uyandın?,
ara sıra kendine geldiğin oluyor mu bensizken üşümekten,sessizken sesime hasret kalmaktan?...
peki ya uykusuzken uykuya aç,düşen damlalara inat tebessüme hasret ve
ahizenin karşısında ki sesin senin sesin olmasını düşleyip,
yalın ayak düşlerle sabahı ettiğin oldu mu hiç?...
Değer misin bilmiyorum gördüğüm her boş sokakta ellerimi yanaklarıma sırtımı
duvara verip uğruna kara kara düşünmeye değer misin bilmiyorum?..

Z

Zynep

Kullanıcı
17 May 2006
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
İki kişilik dünyada tek kişi... :'( :'(
Değer mi?
Daha çok çok şeyler yazabilirdim ama... sustum.

T

tnctrkcell

eğer ben istersem bilinçdışı hariç kendimi kontrol edebilirim...
Giden gitmiştir gittiği gün bitmiştir...

T

tnctrkcell

evet soru çelişkili değil zaten benim salak olduğum açık  :-[ :'(