sizce arkadaşlık nedir.Ne değildir

• Konbuyu başlatan onurlu
  • Başlangıç tarihi

Konu hakkında bilgilendirme

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Serbest Kürsü kategorisinde onurlu tarafından oluşturulan sizce arkadaşlık nedir.Ne değildir başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 19,551 kez görüntülenmiş, 96 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Serbest Kürsü
Konu Başlığı sizce arkadaşlık nedir.Ne değildir
Konbuyu başlatan onurlu
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan Safari
Safari

Safari

Kullanıcı
7 Haz 2007
En iyi cevaplar
0
36
İstanbul
anlatmak istediğim yanlış tarafa çekmek değil.
söylediğinin gerçeklik payı var herşeyin bir bedeli var.. bunu müslüm gürses söylediğinde dalga geçiyorduk ama günümüzde doğru denebilecek birçok örnek olabiliyor..
ama herşeyin bi bedeli var sözü olumlu bir söz değil benim için bunu anlatmaya çalışıyorum :(

P

pınar2007

msj alındı safaricik peki arkadaşlık ve dostluk arasındaki farkıda soylermisin?

Safari

Safari

Kullanıcı
7 Haz 2007
En iyi cevaplar
0
36
İstanbul
hangi kelimelerle anlatacağımı inan bilmiyorum.. Arkadaşlık o anlık zaman geçirdiğin kişi olabilir çoğu zaman.. Dost; yanındayken hayatı dolu dolu yaşarsın tek kelime etmesen susup karşılıklı otursan en mutlu şey olabilir hayatta..
Ama arkadaş olmazsa olmaz ARKAdaş..

E

esranur

Kullanıcı
19 Mar 2007
En iyi cevaplar
0
0
ben de Safari ye katılıyorum, arkadas sahibi olmak cok sıradan bişey, herkesin biçok arkadası vardır..önemlii olan dost olmaktır... :)

P

pınar2007

demekki neymiş arkadaş yok dost varmış niye anlamıyosuz bunu  :(
demek istediğimi anlatabildim mi safari

Safari

Safari

Kullanıcı
7 Haz 2007
En iyi cevaplar
0
36
İstanbul
hayır sen bizi anlamadın pınarcm :)
bu çok farklı bişeydir.. Arkadaş asla olmazsa olmaz. ama dostun olmayabilir.. ama içinde en önemlisi dosttur gerçek dosttur. Dostun olduğunda bile her zaman yanında olmayabilir.. arkadaşda dostun olmadığı yerdeki boşluğu doldurur ve arkadaş'ın görevlerinden sadece bir tanesidir bu.

Ç

çiçek

Kullanıcı
4 Eyl 2007
En iyi cevaplar
0
0
en gusel ben açıkladım banane bananeee :D

P

pınar2007

safari o zaman senle benim duşunceerim zıt bu konuda senin arkadaşve dost değiğin benim tam tersi duşuncem bu konuyu uzatmayalım daha ne konular var demi:) ;)

S

SERDARÖZ

Kullanıcı
10 Eki 2007
En iyi cevaplar
0
0
arkadaşlar bu konu aile ve sosyal çevre ve eğitim ve aldığı eğitim ile ilgili olabilir.
serdar öz 

F

feridis

Kullanıcı
7 Eyl 2007
En iyi cevaplar
0
0
ya gerçekten bende bunu hiç anlayamadım.erkekle-kız arkadaşlığı neden yanlış anlaşılmıştır bilemiyorum.ama ben erkek arkadaşlarımla gayet iyi iletişim kurarım tabiki herzamn mesafe olmalıdır diye düşünüyorum.arkadaş olarak başlayıp sevgili olan çok kişiyide gördüm sanırım buyüzden yanlış bakış açısı var :)

R

Rables

Kullanıcı
10 Eki 2007
En iyi cevaplar
0
0
İzmir
    Arkadaşlık;
En az iki kişi arasında olabilir ve bu kişilerin arasında kan bağı yoktur.
İsteğe bağlı yada gönüllüdür.
Resmi bir kontrata bağlı değildir.
Karşılıklıdır.

Gerçek arkadaş iki gövdede yaşayan tek bir ruhtur. Gerçek arkadaş sağlık gibidir. Değeri ancak o yok olunca anlaşılır.
  Gülerken yanında olan dostun ağlarken yanında değilse ben ona arkadaş demem...

S

SERDARÖZ

Kullanıcı
10 Eki 2007
En iyi cevaplar
0
0
dost ve arkadaş kelimelerinin türkçe anlamına göre (sözlükteki anlamı ve ve insanların bu kelimelerden ne anladığı )değerlendirsek yanlış olur mu acaba ?
ben sırası ile  yabancı,tanıdık,arkadaş,dost,sevgili,.....olarak sıraladım bilmem ne dersiniz ..

M

meryem

Kullanıcı
25 Eki 2007
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
ne çektimse arkadaş seçemediğim için başıma geldi. dostluk arıyorun ben
aranıza yeni katıldım

N

Neşe Demirhan

Kullanıcı
28 Tem 2007
En iyi cevaplar
0
0
KAYSERİ
Arkadaşlar bende karşı cinslerin arkadaşlık ve dostluk kavramına katılmıyorum.Sebine gelince her iki tarafta bir birinin farklı yönlerini fark edip bu yönde paylaşımlara giriyorlar ve hem kendilerini hemde sorumlu oldukları kişileri zor durumda bırakıyorlar .SONUÇ.Hepsinde de tamiri mümkün olmayan tahribatlar oluyor ve yıpranılıyor.Ben karşılıklı diyaloğu sınırı aşmadan belli ölçülerde olmalı diye düşünüyorum.Ama bu ölçüyü ayarlayıp dengede tutabilen çok az kişi olduğunu düşünüyorum.