sadece APTALLAR 8 SAAT UYUR/ERDAL DEMİRKIRAN

• Konbuyu başlatan altınay
  • Başlangıç tarihi

Konu hakkında bilgilendirme

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Kitap Önerileri kategorisinde altınay tarafından oluşturulan sadece APTALLAR 8 SAAT UYUR\/ERDAL DEMİRKIRAN başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 26,316 kez görüntülenmiş, 104 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Kitap Önerileri
Konu Başlığı sadece APTALLAR 8 SAAT UYUR\/ERDAL DEMİRKIRAN
Konbuyu başlatan altınay
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan hayalhane
A

altınay

Kullanıcı
2 Ağu 2007
En iyi cevaplar
0
0
Antalya
biraz önce yerim seni öss de de bahsetmiştim.Çok güzel kitap tavsiye edilir.

N

nesrin nur

Kullanıcı
28 Haz 2007
En iyi cevaplar
0
0
mersin
  paylaşımın için teşekkürler altınay,kitapla ilgili biraz daha bilgi verirsen sevinirim.en azından yazarın hangi kitabından başlayacağıma karar vermeme yardımcı olmuş olursun,hep kendinle barışık ve mutlu ol,sevgiler

Safari

Safari

Kullanıcı
7 Haz 2007
En iyi cevaplar
0
36
İstanbul
nesrin nur, yetişkin bir kişinin 8 saat uyuması normal. bence bilgi vermemesinin nedeni ilgi çekici olduğunu ifade etmek  olabilir diye düşünüyorum

teşekkürler altınay

A

altınay

Kullanıcı
2 Ağu 2007
En iyi cevaplar
0
0
Antalya
yanlış düşünmüşssün safari amacım ilginç olduğunu ifade etmek değildi.Yetişkin bi insanın günde 8 saat uyuması tamamen uyuşukluktur.Kitapta da bunu tamamen kanıtlıyo bence yani verilen örneklerde adamın ne kadar haklı olduğunu anlarsınız.Ve sağlıklı bi  birey olarak 4-5 saatle de nekadar zinde olabileceğinizi anlarsınız.8 saat uykunun nekadar fazla olduğunu ve bize bunu nasıl inandırdıklarını gösteriyor kitap.Yani bilimsel olarak bi kanıtı warmı 8 saat uykunun gerekli olduğuyla ilgili? Arkadaşm sana da tavsiyem Üniversiteye girmiceksen önce APTALLAR 8 SAAT UYUR la baslayablirsin...tesekkürler

Safari

Safari

Kullanıcı
7 Haz 2007
En iyi cevaplar
0
36
İstanbul
teşekkür ederim :))
ama bu benim görüşümdü.. zaten üni okuyorum..

A

altınay

Kullanıcı
2 Ağu 2007
En iyi cevaplar
0
0
Antalya
üniversite sınavına girmiceksen okuma diye sana söylememiştim..Nesrin nur hangi kitabindan başlamama karar vermeme yardımcı olurmusun demişti onu söylemiştim.neyse..

O

okyanusya

Kullanıcı
3 Ağu 2007
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
bende okudum bu kitabı ve gerçekçi örnekleri ve akıcı anlatımıyla beni çok etkiledi.bende tavsiye ederim sadece ve sadece 1 günde bitirdim okadar güzel yani.en azından toplam uyku saatimin 2 saat daha düşmesine sebep oldu tekrar tavsiye ederim.

A

altınay

Kullanıcı
2 Ağu 2007
En iyi cevaplar
0
0
Antalya
:D evet çok sürükleyici hatta ben kitabın önsözüne bakayım okursam sabah çantama koyayım die gece 3 gibi otururken bi hata yaptım :D o gece uyumadım bi gün sonra gece kitabı bitirdim :D neyse.safari önemli deil...

Codex

Codex

Özgür Şahin
Site Kurucusu
14 May 2006
En iyi cevaplar
0
48
Çanakkale
www.kendinigelistir.com

Bu kitap,
"Erişkin bir insan günde en az 8 saat uyumalıdır." palavrasını ve / veya önyargısını kırarak 8 saat uyumanın bir alışkanlıktan ibaret olduğunu öğretmektedir. 4 saat uyuyarak 8 saat uyumuş gibi zinde uyanmayı da anlatan kitap, bunun nasıl yapılabileceğini öğretmektedir.

Matematik Diye Bir şey Var
60 yıl yaşadığı varsayılan sıradan bir insan, ömrünün 15 yılını çocuklukta, 15 yılını gıvır zıvır işlerde, 20 yılını da uykuda geçirmektedir ki bu hesapla geriye 10 yıl kalır. Ancak bu aynı sıradan insan, 8 saat yerine 4 saat uyursa, ömrünün sadece 10 yılını uykuda geçirecek ve böylece 10 sene daha fazla yaşamış olacaktır. Bunu başardığında ise sıradanlığı sona erecek ve sıra dışı başarılar elde edecektir; çünkü sıra dışı başarılar elde edenler tüm başarılarını bu ikinci 10 yıla borçludurlar. Keops, Da Vinci, Edison, Newton, Dostoyevski, Armstrong gibi...

Hipotalamus Hediyeli Kitap (İlk defa)
Kitabın sağ üst köşesini keserek söz konusu köşeye bir kutu yerleştirdik. Kutunun içine ise kitabın ilerleyen bölümlerinde adı sıkça geçecek olan 'Uyku Kontrol Merkezi'ni koyduk. Kitaba göre, okuyucu uykusunu azaltmak için bu merkeze hükmettiğine inanmak zorundadır.

Kişisel Gelişim RomanıAslında uyku sıkıcı bir konudur. Çevrenizde biri uykudan bahsedince esnemenize engel olamazsınız çoğu zaman. Ancak yazar bu konuyu roman formatında işleyerek öyle eğlenceli bir hale getirmiş ki; kitabı bitirmeden uyumak neredeyse imkansız gibi. Ee tabi kitabı bitirdikten sonra da...

A

altınay

Kullanıcı
2 Ağu 2007
En iyi cevaplar
0
0
Antalya
:D aynen codex :D kitabın anlatılış şekli de süper adam uyurken herşey olup bitiyo..cinler sağolsun

N

nesrin nur

Kullanıcı
28 Haz 2007
En iyi cevaplar
0
0
mersin
  altınay,ben en iyisi bu yazarın iki kitabını da alayım ve okuyayım,baya bir merak ettim çünkü.eminim ki bana faydası olacak çünkü ben çok uyurum,uyumayıda çok severim.bakarsın bana bu anlamda faydası olur,teşekkürler arkadaşım

N

nesrin nur

Kullanıcı
28 Haz 2007
En iyi cevaplar
0
0
mersin
Safari' Alıntı:
nesrin nur, yetişkin bir kişinin 8 saat uyuması normal. bence bilgi vermemesinin nedeni ilgi çekici olduğunu ifade etmek  olabilir diye düşünüyorum

teşekkürler altınay
  safari;aslında bu kitap tanıtılana kadar bende senin gibi düşünüyordum,ama baksana hiç de öyle değilmiş.zaten çok uyumak gibi bir sorunum var,bakarsın bana faydası olur.ilgine teşekkürler  :)

Safari

Safari

Kullanıcı
7 Haz 2007
En iyi cevaplar
0
36
İstanbul
kitap okumak için kendime zaman ayıramıyorum. bütünlemede 5 tane dersim var vermem gereken başka kitap okuyacağıma bunları okusam ya diyorum. bu konuda kendimi çok uyuşuk hissediyorum..

N

nesrin nur

Kullanıcı
28 Haz 2007
En iyi cevaplar
0
0
mersin
  safari;bardağın dolu tarafından bak birde,üniversiteyi kazanmışsın ve mükemmel bir branşta okuyorsun,bir çok kişinin kazanmakta zorlandığı bir bölümdesin.kendini kasmana gerek yok öyle ya da böyle bu üniversite bitecek nasıl olsa bi şekilde.emeklerinin karşılığını da meslek hayatında fazlasıyla alacaksın emin ol ki,çünkü çok geçerli bir iş alanı senin bölümün.daha üniversite sınavına yeni hazırlananlar napsın?sen yolun sonlarındasın.bütünleme sınavlarında başarılar arkadaşım,sevgiyle kal

E

esge35

Kullanıcı
19 May 2007
En iyi cevaplar
0
0
ben buna katılmıyorum sabah gazetesınde gulse bırselın yazısıyla sıze karsılık verıyorum

http://www.sabah.com.tr/2007/06/10/pz/haber,BAADF69DA3DE417BA86A8DF7A12D83EC.html

ve uykuyu çok sevıyorumm sızlere ıyı geceler uyumaya gıdıyorum... :)

buda az uyku uyuyanlar ıçın bır linkk cevabı gulse bırsel verıyor...

http://arsiv.sabah.com.tr/2006/03/18/gny/yaz1278-200-102-20060318-200.html

D

derin_3486

Kullanıcı
7 Nis 2007
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
Bu kitabı aylar önce  isminin ilginç gelmesi ve uyku sorunum dolayısıyla almıştım ama  okumadım hala  :-[ sizlerin bu yorumları sonucunda okumaya karar verdim tavsiyeler için teşekkürler