Okuduğumuz Kitaplardan En Beğendiğimiz bölümler...

• Konbuyu başlatan emine38
  • Başlangıç tarihi

Konu hakkında bilgilendirme

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde En Son Okuduğum Kitap kategorisinde emine38 tarafından oluşturulan Okuduğumuz Kitaplardan En Beğendiğimiz bölümler... başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 223,113 kez görüntülenmiş, 518 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı En Son Okuduğum Kitap
Konu Başlığı Okuduğumuz Kitaplardan En Beğendiğimiz bölümler...
Konbuyu başlatan emine38
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan Codex
H

hayalhane

Aziz Nesin Serisiin yeni bir Kitabını Okudum.
Dün bitti.

Mahallenin Kısmeti...

Çok güzeldi tavsiye ederim... :)

B

beyazdilekce

Kullanıcı
1 Ara 2009
En iyi cevaplar
0
0
Antalya
Tavsiyen için Teşekkürler Kadirim.
Okumak kısmet olur inş. :)

B

blt.cemile

Kullanıcı
11 Ara 2008
En iyi cevaplar
0
0
....kalbibde çözülmeden kalan herşey için sabırlı ol.Sorunların kendisini sevmeye çalış,kilitli odalar ve yabancı lisanda yazılmış kitaplar gibi.Cevaplar sana verilmez,çünkü sen henüz onlarla yaşayamazsın.Bu, her şeyi yaşama meselesidir. Şu anda, senin soruyu yaşaman gerekiyor.Belki daha ileride,farkına bile varmadan, günün birinde kendini cevabını yaşayarak bulacaksın.
Rainer Maria Rilke

Sen ölünce Kim Ağlar
Robın Sharma

S

su perisi

Kullanıcı
4 Ocak 2007
En iyi cevaplar
0
0
Biz insanlar,düşündüklerimizin aksi yönündeki kanıtları göz ardı ederiz…Yani kendi yargımızın doğruluğundan,bizim söylediğimizi teyit etmeyen kanıtları geçersiz sayacak kadar eminizdir…Doğru sayılmayı hak eden  hiçbir şeye bu şekilde varılmaz…

Kimi zaman,normalde kesinlikle mantıksız sayılan bir şeylere inanmayı seçersiniz…Bu,o şeyin gerçekten mantıksız olduğu değil,kesinlikle mantıklı olmadığı anlamına gelir…Elbette mantık ötesi denen bir durum vardır:Gerçekliğin veya verilere dayalı mantığın normal tanımlarının ötesindeki bir neden;yalnızca gerçekliğin büyük resmini görebildiğiniz zaman bir anlam ifade eden bir şey…Belki de inaç bu tanıma uymaktadır…

Baraka/Wıllamp.YOUNG

M

mvö_4ever

Kullanıcı
9 Mar 2008
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
"eğer,hayatımızın herhangi bir an'ına gidip orada sonsuza dek kalacaksınız deseler yalnızca iki şeyden birini seçmek isterdim.biri,o çocukluğun bahçesindeki ağacın dalına asılı salıncakta sallanırken...
öteki,bütün hayatım boyunca en çok sevdiğim adamla öpüştüğüm ilk gün..
herkes aşık olmanın ortak dilini bulup yazmaya çalışıyordu.
ama aslında bu kadar basitti işte:
birini öptüğünde salıncakta sallanır gibi hissediyorsan aşıksın..."

Başucumda Müzik / Kürşat Başar

M

M

Kullanıcı
31 Tem 2008
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
"İnsanları kitaplar gibi düşünün ve kapaklarına bakıp aldanmayın, okumaya başlayınca değerini anlarsınız."
Ahmet Şerif İzgören / "Şu Hortumlu Dünyada Fil Yalnız Bir Hayvandır"dan

M

mvö_4ever

Kullanıcı
9 Mar 2008
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
"Birini sevmen için elle tutulur bir neden bulamıyorsan onu sahiden seviyorsun demektir..."

M

M

Kullanıcı
31 Tem 2008
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
mvö_4ever' Alıntı:
"Birini sevmen için elle tutulur bir neden bulamıyorsan onu sahiden seviyorsun demektir..."

Bugünlerde bu kitap ismini çok duyar oldum merak edip araştırdım nasıl bir kitap diye ve bir sözü hoşuma gitti

paylaşmak istedim

Ne olursa olsun hayatını durdurma! Durup hayata bakmaya başladığın zaman yaşamak zordur...
Kürşat Başar/ "Başucumda Müzik"

S

su perisi

Kullanıcı
4 Ocak 2007
En iyi cevaplar
0
0
Elimdeki ağır kitap bitince,bir bahar esintisi gibi gelecek "başucumdaki müzik" adlı romanı kesinlikle okuyacağım..Bu sefer başka kitaba geçmek yok:)

S

su perisi

Kullanıcı
4 Ocak 2007
En iyi cevaplar
0
0
Kar,kar,kar...Bu kadar beyazlık da neye yarıyor?Dünyanın kirini bu kadar beyazlık bile temizlemiyor...
Yunus; Belki de kir benim gözlerimde! Diye söylendi..

Dertli DolAp/Neziha ARAZ

M

mvö_4ever

Kullanıcı
9 Mar 2008
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
M' Alıntı:
mvö_4ever' Alıntı:

Bugünlerde bu kitap ismini çok duyar oldum merak edip araştırdım nasıl bir kitap diye ve bir sözü hoşuma gitti

paylaşmak istedim

Ne olursa olsun hayatını durdurma! Durup hayata bakmaya başladığın zaman yaşamak zordur...
kesinlikle etkileyici bir kitap... üstelik birebir aynı olmasa da yaşanmış bir olay.

S

su perisi

Kullanıcı
4 Ocak 2007
En iyi cevaplar
0
0
Biliyorum o kitabı ve sözlerin etkisinde bıraktıgını:)

M

M

Kullanıcı
31 Tem 2008
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
Su Perisi' Alıntı:
Elimdeki ağır kitap bitince,bir bahar esintisi gibi gelecek "başucumdaki müzik" adlı romanı kesinlikle okuyacağım..Bu sefer başka kitaba geçmek yok:)
Ben de o kitabı okumak istiyorum yaa :-[

M

M

Kullanıcı
31 Tem 2008
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
mvö_4ever' Alıntı:
M' Alıntı:
mvö_4ever' Alıntı:

paylaşmak istedim

kesinlikle etkileyici bir kitap... üstelik birebir aynı olmasa da yaşanmış bir olay.

Kitabı çok inceledim  ve beğendim artık sayfalarını çevirmek istiyorum  :(

M

mvö_4ever

Kullanıcı
9 Mar 2008
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
durma çevir öyleyse  8) bende kitabın sonuna yaklaştım bitmesin diye okumuyorum  ;D

M

M

Kullanıcı
31 Tem 2008
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
Güzel bir yöntem ama ben senın gibi sabırla duramazdım :) Kitabı bulabilsem..

M

M

Kullanıcı
31 Tem 2008
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
Bence yaşamını tümüyle ve dolu dolu yaşamak istiyorsa bir insan her duygusuna şekil vermeli, her düşüncesini ifade etmeli ve her rüyasını gerçekleştirmelidir. (...) Ama içimizdeki en cesur insan bile kendinden korkuyor.

Oscar Wilde / "Dorian Gray'in Portresi"nden

M

mvö_4ever

Kullanıcı
9 Mar 2008
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
M' Alıntı:
Güzel bir yöntem ama ben senın gibi sabırla duramazdım :) Kitabı bulabilsem..
yaklaşık iki dakika önce bitti maalesef...mutsuz sonları sevmiyorum :aglama