Okuduğumuz Kitaplardan En Beğendiğimiz bölümler...

• Konbuyu başlatan emine38
  • Başlangıç tarihi

Konu hakkında bilgilendirme

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde En Son Okuduğum Kitap kategorisinde emine38 tarafından oluşturulan Okuduğumuz Kitaplardan En Beğendiğimiz bölümler... başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 223,123 kez görüntülenmiş, 518 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı En Son Okuduğum Kitap
Konu Başlığı Okuduğumuz Kitaplardan En Beğendiğimiz bölümler...
Konbuyu başlatan emine38
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan Codex
M

M

Kullanıcı
31 Tem 2008
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
Biliyorum beni sarhoş sanıyorsunuz!... Saçma! Yani... ben fena halde sarhoşum, ama sorun bu değil; ben içkiden sarhoş değilim. Sizi görünce içki başıma vurdu..
Dostoyevski - Suç ve Ceza

M

M

Kullanıcı
31 Tem 2008
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
Hadiseler kendiliğinden unutulmaz,onları unutturan tesirlerini hafifleten,varsa kabahatlilerini affettiren daima öbür hadiselerdir.
Saatleri Ayarlama Enstitüsü-Ahmet Hamdi Tanpınar

M

M

Kullanıcı
31 Tem 2008
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
İyi ayarlanmış bir saat, bir saniyeyi bile ziyan etmez!Halbuki biz ne yapıyorz?Bütün şehir ve memleket ne yapıyor?Ayarı bozuk saatlerimizle yarı vaktimizi kaybediyorz.Herkes günde saat başına bir sanıye kaybetse,saatte on sekiz milyon sanıye kaybederiz.Günün asıl faydalı kısmını on saat addetsek yüz seksen milyon sanıye ederiBir günde yüz seksen milyon sanıye yanı üç milyon dakika; bu demektir ki,günde elli bin saat kaybediyorz.Hesap et artık günde kaç insanın ömrü birden kaybolur..
Ahmet Hamdı Tanpınar-Saatleri Ayarlama Enstitüsü

(en çok begendiğim bölümdür.) :)

M

M

Kullanıcı
31 Tem 2008
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
Aşk’ın hiçbir sıfata ve tanımlamaya ihtiyacı yoktur. Başlı başına bir dünyadır aşk. Ya tam ortasındadır, merkezinde, Ya da dışındasındır.

ElifŞafak. / Aşk

M

M

Kullanıcı
31 Tem 2008
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
Aşk bir milad demektir. şayet "aşktan önce" ve "aşktan sonra" aynı insan olarak kalmışsak, yeterince sevmemişiz demektir. birini seviyorsan onun için yapabileceğin en anlamlı şey değişmektir! o kadar çok değişmelisin ki, sen sen olmaktan çıkmalısın.

ElifŞafak. / Aşk

S

su perisi

Kullanıcı
4 Ocak 2007
En iyi cevaplar
0
0
-Size bir şey söyleyim:Bir adamın bir sözü var,çok sevdiğim bir söz;Diyor ki:"İnsanların kafaları,içinde düşünceler dolaşsın diye yuvarlaktır."Ha, nasıl söz? Düşünceler dolaşır,bu yana gelir,o yana gider,değişir...Bence düşünmek,yeni düşünceler üretmek,kimlerin nerede ne zaman,nasıl görüş değiştirdiğini izlemekten daha iyidir...

Suda ki İz / Ahmet ALTAN

M

M

Kullanıcı
31 Tem 2008
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
Erdal Demirkan... Kişisel Gelişim..Ben Dünyanın En Akıllı İnsanıyım

Herkesin kendine göre bir dağı vardır ve herkes kendi dağında yaşar mevsimleri….
Senin güneşin yakamaz beni, benim kışımla da sen asla zatürre olmazsın…,
Şimdi çık kendi dağına ayakkabılarını çıkar ve koş. Doludizgin koş! Arkana bile bakma koşarken. Bakma; çünkü arkanda hiç kimse yok’ o dağ sadece senin ayağını bastığın hiçbir yer kalmasınher yerini ezbere bil bu dağın. Yeni ağaçlar dik dağına ağaçları yeşile boya…

M

M

Kullanıcı
31 Tem 2008
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
İnsan ancak sevdiği ve hürmet ettiği şey uğruna mücdele eder... Adolfh Hitler -Kavgam

crt

crt

Kullanıcı
11 Eyl 2009
En iyi cevaplar
0
38
İstanbul
M' Alıntı:
İnsan ancak sevdiği ve hürmet ettiği şey uğruna mücdele eder... Adolfh Hitler -Kavgam
Öyle ya ne kadar kolay ırkçılık yapmak insanın hayatına kıymak..!
(kitabı okumadım ama  filmini izlerken bile tahammül sınırlarımı oldukça zorlamıştı..!)

M

M

Kullanıcı
31 Tem 2008
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
Kitabın dili bana oldukça ağır geldiği için  yarıda bıraktım  :) ilerleyen zamanlarda okumayı duşunuyorum..

S

su perisi

Kullanıcı
4 Ocak 2007
En iyi cevaplar
0
0
Belki de susmak, gerçeği anlamanın tek yoluydu.

Suskunlar/ İhsan Oktay ANAR

N

nil_92

Kullanıcı
26 Haz 2008
En iyi cevaplar
0
0
Yüreğim seni çok sevdi
o yürek talan
o yürek yangın yeri
o yürek seni istiyor
bir tek seni..."

N

nil_92

Kullanıcı
26 Haz 2008
En iyi cevaplar
0
0
M' Alıntı:
nil_92' Alıntı:
Yüreğim seni çok sevdi
o yürek talan
o yürek yangın yeri
o yürek seni istiyor
bir tek seni..."

Canan Tan -yüreğim seni çok sevdiDoğru mu ?? :)

tabikide doğru :) yüreğim seni çok sevdi canan tan yazmayı unutmuşum ;)

M

M

Kullanıcı
31 Tem 2008
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
Çocuklar boyama kitabı değildir onları en sevdiğin renklere  boyayamazsın..Uçurtma Avcısı

N

nil_92

Kullanıcı
26 Haz 2008
En iyi cevaplar
0
0
Her şey bu kadar basit aslında” dedim kendi kendime;"dünya tozlanan bir yerdir." Bütün insanlar toz almak için gelirler dünyaya.Kimisi bir ülkenin tozunu alır,kimisi bir sehpanın,kimisi bir ceketin. Ama bazen bir gözün tozunu almak gerekir dünyada, kabul etmek lazım en zoru budur.

Kovulmuşların Evi
Ali Ayçil

M

mavigül

Kullanıcı
27 Tem 2010
En iyi cevaplar
0
0
"İnsanlar onlara ne yaptığınızı da unutabilirler. Ama insanlar, onlara kendilerini nasıl hissettirdiğinizi asla unutmazlar..."
Empati-Adam Fawer

B

blt.cemile

Kullanıcı
11 Ara 2008
En iyi cevaplar
0
0
Musibetin imtihanı için verdiği ve imtihanın hangi sırları hedeflediğini bildiği gün imtihan biter veya çok hafifler.Çünkü Rabbimizin maksadı, bize acı çektirmek değildir.Sozsuz şefkat sahibi bize acı çektirmekten zevk-i mukaddes duyuyor değildir.Dertlerin bize kazandıracağı muhteşem kazançlar vardır.Dertlerin dış görünüşü gerçekten çirkin ve üzüntü vericidir.Ancak iç yüzü inanılmaz zevk ve lezzetleri barındırmaktadır.
Söz gelişi,açlık acısıyla kıvranmak kötüdür.Ancak oruç imtihanının hikmetini bildiğimiz için aç iken tokluktan ziyade lezzet alırız.
Çünkü imtihanın sırrını biliyoruz.
Cemil tokpınar
Ömür boyu aşk

N

nil_92

Kullanıcı
26 Haz 2008
En iyi cevaplar
0
0
Görünenle yetinirsen eğer sadece tırtılı bilirsin.

Çirkindir ya tırtıl, gönlünü çelmez.

Görünenin ötesine geçmek istersen eğer,

aradan örtüyü kaldırıp da gönül gözü ile bakarsan,

kelebeği bulursun karşında.

Güzeldir ya kelebek, gönlün ona akar.

Lakin gönül gözünle görürsen eğer,

kelebeğe değil tırtıla sevdalanırsın.“

Elif Safak – Pinhan

M

M

Kullanıcı
31 Tem 2008
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul

Hayallerini ve ideallerini bıraktıysan bari yaşamayı da bırak ...
MARİAN ANDERSON...\ BAŞARIYA GÖTÜREN SÖZLER