Ne kadar kitap okuyorsunuuz?

• Konbuyu başlatan korsan
  • Başlangıç tarihi

Konu hakkında bilgilendirme

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde En Son Okuduğum Kitap kategorisinde korsan tarafından oluşturulan Ne kadar kitap okuyorsunuuz? başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 31,488 kez görüntülenmiş, 105 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı En Son Okuduğum Kitap
Konu Başlığı Ne kadar kitap okuyorsunuuz?
Konbuyu başlatan korsan
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan ekolıst

Ne kadar kitap okuyorsunuuz?

• Ayda 5'in üstünde

Kullanılan: 14 18.7%
  • Ayda 1-5 arası

Kullanılan: 41 54.7%
  • Birkaç ayda 1

Kullanılan: 11 14.7%
  • Yılda 1 veya 2 tane

Kullanılan: 6 8.0%
  • Hic okumam/okuyamiyorum

Kullanılan: 3 4.0%

• Kullanılan toplam oy
    75
K

korsan

Kullanıcı
18 Kas 2007
En iyi cevaplar
0
36
Gaziantep
Ne sıklıkta kitap okuyoruz?

Okumanıza yada okumamanıza etken olan durumlar nelerdir​

S

su perisi

Kullanıcı
4 Ocak 2007
En iyi cevaplar
0
0
Abi dönüşde cevap verecegim,şimdi strese girdim,sinemaya gidiyorum:)
Dönüşde ne kadar ve ne sıklıklda okudugumu belirtecegim.. :)

A

adem71

ayda 1-2 yaklaşık 300-350 sayfa 
ortalama nasıl  :D :D ülkemizde gercekten az ama benim ki iyi herhalde devamlı okur-- um

K

Kristal

Ayda 1-5 arası...
Kitabın türüne göre değişebiliyor.Bazı kitaplar var ki sindirerek okuyorum,bazıları bir nefesde bitiyor.

E

efsane_18

Kullanıcı
12 Ara 2007
En iyi cevaplar
0
0
Giresun
ayda 5in üstünde kitap okuyorum ::) ::) ama her ay değil

Ö

özlem1980

Kullanıcı
25 Nis 2008
En iyi cevaplar
0
0
Ankara
eskiden haftada bir kitap biterken malesef şimdi ayda bir kitabı zor bitiriyorum
okumama etken şeyler kitabın sürükleyici olması bedenen yorgun olmamam çünkü yorgunsam kitabu açınca uykum geliyor
okumama etkense kitabın bana göre sürükleyici olmaması anlattığı şeylerin bana hitap etmemesi ve dilinin bana göre ağır olması bide aşırı yorgunluk

B

bloodelf

Kullanıcı
23 Ocak 2008
En iyi cevaplar
0
0
Bursa
yılda 3-4 kitap okuyabiliyorum..çünkü okuduğum bir kitabın etkisinden 2ayda anca çıkabiliyorum..çoğunlukla felsefe kitapları okudğumdandır..

S

su perisi

Kullanıcı
4 Ocak 2007
En iyi cevaplar
0
0
Ne kadar kitap okuyorsunuzdan geç,ne sıklıkla kitap alır ve okursunuz olsa idi:) şöyle derdim...

Çarşıya indiğim  zaman mutlaka kitapçıma uğrarım,cebimdeki ekmek parasını kitaba yatırıp gelen başka biri varmıdır onuda bilmiyorum.... :)Her gittiğimde elim boş çıktığımı da daha görmedim...
Bu gün  cd yi bırakmak için uğrayıp aldığım 4 kitap gibi...:)

Ne sıklık ve etken olan sebeblere gelince,Etken olan birinci sebeb kitabın kapak resmidir...İkinci etken,ismidir,üçüncü etkende yazarı ve konusudur...

Bazen bunları bir kenara itip,sırf takip ettiğim ve beğendiğim yazar diye hiç sorgulamadan alırım...
Ne sıklıkda okumama gelince,bir kitabıp bitmeden diğeri başucumda sırasını bekler...Asla iki kitap arası mola yoktur..Hayatımdan asla vazgeçemeyeceğim şeylerin arasında kitaplarım geçer...

Bazı kitaplar akıcıdır,bazıları çeraz,bazıalrınıda sindire sindire okumak gerekir,bazılarınıda bitmesin diye az okumak gereklidir:)
ahhhh ahhh, empati adlı kitabımı bitirmemek için bir ay elimde süründürdüğümü hatırlayınca  :)

Birde ayda şu akdar kitap okurum diyemem,durumuma,ruh halime,içeriğine,ve sayfa sayısına bağlı olarak bu sayı değişkenlik gösterir..

Kaç aydır okuduğum kitap sayfası 600 civarı ve üzeri olunca,ve başka sorumlulukların olunca,bitirme süreside haliyle uzuyor..
Bu gün aldıgım 4 kitabın sayfa sayısını toplasam en son okudugum kitabın sayısına denk olur..Böyle olunca 3 haftada bir kitap anca bitiirirken,bu süre içinde  4 kitapda bitirmiş olacağım:)

...Kısaca söylemek istediğim, okumak ve öğrenmek,benim hayatımın ağır taşları arasında yerini alır... :)

S

su perisi

Kullanıcı
4 Ocak 2007
En iyi cevaplar
0
0
bloodelf' Alıntı:
yılda 3-4 kitap okuyabiliyorum..çünkü okuduğum bir kitabın etkisinden 2ayda anca çıkabiliyorum..çoğunlukla felsefe kitapları okudğumdandır..
Ne tür felsefe kitabı okuduğunu merak ettim bloodelf  :) paylaşmak ister misin?

B

bloodelf

Kullanıcı
23 Ocak 2008
En iyi cevaplar
0
0
Bursa
en son okuduğem felsefe kitabı: m.s 2150.. uyku düzenim bozuldu sayesinde..hala kitabın etkisindeyim..

onun dışında matix felsefesi,metafizik,parapsikoloji konularında yazılar falan okuyorum.

S

syn

Kullanıcı
12 Ara 2007
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
o ay okuduğum kitabın türüne göre değişir genelde
polisiye ve kurgusu olan herhangi bir kitapsa 5 i geçebilirim
ancak deneme veya herhangi kurgusu olmayan bir kitap okuyorsam o kitap bir sonraki aya sarkabilir sonra bir sonrakine sonra da okumaktan vazgeçebilir 2 ay sonra bitirmeden başka bir kitaba geçiş yapabilirim

S

su perisi

Kullanıcı
4 Ocak 2007
En iyi cevaplar
0
0
Doğaldır parapsikoloji ye girdin ise uyuku düzeninin bozulması :))) Varmı psişik güçlerin peki,trans olayları felan,bu kitapları beğenerek okuduğuna göre aşmış olman gerekli diye düşünüyorum:)
Tvde bir ara fenomenler diye bir proğram vardı,mutlaka izlemişindir sen;:)

S

su perisi

Kullanıcı
4 Ocak 2007
En iyi cevaplar
0
0
syn' Alıntı:
o ay okuduğum kitabın türüne göre değişir genelde
polisiye ve kurgusu olan herhangi bir kitapsa 5 i geçebilirim
ancak deneme veya herhangi kurgusu olmayan bir kitap okuyorsam o kitap bir sonraki aya sarkabilir sonra bir sonrakine sonra da okumaktan vazgeçebilir 2 ay sonra bitirmeden başka bir kitaba geçiş yapabilirim
İşte o geçişi asla yapmam:) Elime aldım ise bitirmeden bırakmamak gibi  kötü bir huyum vardır..Daha hayatımda bir kitap dışında, uzun süre elimde süründürüp bırakmak gibi bir eşy yapamdım:)

B

bloodelf

Kullanıcı
23 Ocak 2008
En iyi cevaplar
0
0
Bursa
su perisi' Alıntı:
Doğaldır parapsikoloji ye girdin ise uyuku düzeninin bozulması :))) Varmı psişik güçlerin peki,trans olayları felan,bu kitapları beğenerek okuduğuna göre aşmış olman gerekli diye düşünüyorum:)
Tvde bir ara fenomenler diye bir proğram vardı,mutlaka izlemişindir sen;:)
yok ya fala birşey yapmıyorum..fenomen programını da sadece bi kere izledim..belki aralarında sihirbaz yoktur diye ama hepsi sihirbaz çıktı ;D

B

bloodelf

Kullanıcı
23 Ocak 2008
En iyi cevaplar
0
0
Bursa
bloodelf' Alıntı:
yok ya fazla birşey yapmıyorum..fenomen programını da sadece bi kere izledim..belki aralarında sihirbaz yoktur diye ama hepsi sihirbaz çıktı ;D
üstte yalnış yazmışım da :)

S

su perisi

Kullanıcı
4 Ocak 2007
En iyi cevaplar
0
0
İlginçdi,ben sevdim ama her proğramını izleyemedim:)

Z

Zynep

Kullanıcı
17 May 2006
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
Valla bazen aynı anda 3 kitap birden aynı anda okuyorum, bazen tam bir okuma tembeli olup çıkıyorum.
Sürekli takip ettiğim yazarlar olduğu gibi, konusu ilginç gelen her türlü kitabı okuduğum olmuştur.
Bazen sırf kafamı boşaltamak için aşk romanları bile okuduğum olur ama bu seferde ciddi ciddi ağlarım... :)
Artık aşk romanlarıda o kadar gerçekçi olmaya başladı ki.

Bir de değişik bir huyum var benim, kitabın ilk okuduğum sayfası son sayfadır. Sonunu bilince kahramanların roman içinde ki davranışlarını daha iyi anlamlandırabildiğime inanıyorum çünkü... :)

Kitapçılarda ve özellike Migros'larda kaçak okuduğum kitaplarıda sayarsam... ayda 3 civarı okuyorum herhalde ortalama olarak.

Z

z.sav

Kullanıcı
10 Ara 2007
En iyi cevaplar
0
0
bankacýyýzbiz.com
Zynep' Alıntı:
Valla bazen aynı anda 3 kitap birden aynı anda okuyorum, bazen tam bir okuma tembeli olup çıkıyorum.
bütünüyle katılıyorum  bir kitaba bağlı kalamıyorum  2 - 3  aynı anda birini bırakıp diğerine geçiyorum

S

su perisi

Kullanıcı
4 Ocak 2007
En iyi cevaplar
0
0
Zynep' Alıntı:
Kitapçılarda ve özellike Migros'larda kaçak okuduğum kitaplarıda sayarsam... ayda 3 civarı okuyorum herhalde ortalama olarak.
Kaçak okudugun kitapalr mı zynep  ??? o nasıl bir eşy ki..Eline bir kitap alıyorsun alış veriş bitene kadar okuyorum deme bak gülerim işte buna.. :D