” kolumu kesiver komutanım ”

• Konbuyu başlatan mehmetd
  • Başlangıç tarihi

Konu hakkında bilgilendirme

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Kim, Neyi, Nasıl Başardı? kategorisinde mehmetd tarafından oluşturulan ” kolumu kesiver komutanım ” başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 7,836 kez görüntülenmiş, 24 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Kim, Neyi, Nasıl Başardı?
Konu Başlığı ” kolumu kesiver komutanım ”
Konbuyu başlatan mehmetd
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan Zynep
M

mehmetd

Kullanıcı
23 Şub 2007
En iyi cevaplar
0
0

Çanakkale savaşlarına kumanda etmiş bir subay anlatır:
       ” Çanakkale savaşın devam ettiği günlerden birindeyiz. O gün akşama kadar devam eden muharebe, bu nispetsiz üstünlüğe rağmen yine zaferimizle neticelenmek üzereydi. Gözetleme yerinde muharebenin son safhası heyecan içinde takip ediyordum. Mehmetçiklerin ” Allah, Allah...” nidaları ufku titretiyor, korkunç bir medeniyetin bütün heybetini temsil eden top seslerini bile bu müthiş haykırışlar bastırıyordu.
      Bir aralık yanımda bir ayak sesi duyar gibi oldum. Geriye dönünce Ali Çavuş ile karşılaştım. Sapsarı olmuş, yüzünden müthiş bir ıstırap okunuyordu. Daha neyin var demeye kalmadan , o her şeyi anlatmaya yetecek olan kolunu bana gösterdi. Dehşetle ürperdim. Sol kolu, üç parmak yukarısından, hemen hemen kopacak hale gelmiş, eli yere düşmekten ancak zayıf bir deri parçası alıkoymaktaydı. Al,i Çavuş dişlerini sıkarak ıstırabı yenmeye çalışıyordu. Sağ elindeki çakıyı bana uzatarak; ’ Şunu kesiver kumandanım ’ dedi. Bu üç kelime öyle müthiş bir istek, öyle bir mahcubiyet ifade ediyordu ki, gayri ihtiyari çakıyı aldım ve derinin uçunda sallanan eli koldan ayırdım. Bu tüyler ürpertici vazifeyi yaparken, bir şey söylemiş olmak için; ’ Üzülme Ali Çavuş, Allah vücuduna sağlık versin ’ diye mırıldandım.
       O, yere düşen eline, elsiz kalan koluna ve bir de oluk gibi boşalan kanlara kıymet vermiyordu. Gözlerini duman ve ateş içindeki yurt ufuklarına doğru çevirerek ”Feda olsun, vatan sağ olsun...”diye mırıldandı. Alı Çavuş yalnız elini değil, çok geçmeden hayatı da bu memleket uğruna, bu mukaddes vatanı korumak yolunda feda etti. Gözlerini hayata yumarken de , aynı kelimeleri  tekrarladı. ” Vatan sağ olsun... Allah imandan ayırmasın... Canım vatana feda olsun...”

Türkiye 1001 Osmanlı Hikayesi

O

ozlem71

Kullanıcı
3 Mar 2007
En iyi cevaplar
0
0
adana
çanakkale savaşında ölen şehitlerimizin ruhu şad olsun.onlar sayesinde cumhuriyet yönetiminin ve özgürlüğü doyasıya yaşıyoruz.

O

ozlem71

Kullanıcı
3 Mar 2007
En iyi cevaplar
0
0
adana
mehmet bey eğer mesleğinizi söylerseniz çok memnun olurum.

M

mehmetd

Kullanıcı
23 Şub 2007
En iyi cevaplar
0
0
sayın özlem 71 hanım;
bir kamu kuruluşunda yönetici olarak çalışmaktayım.
saygı ve başarılı dileklerimle

M

mehmetd

Kullanıcı
23 Şub 2007
En iyi cevaplar
0
0
ben de size teşekkür ederim.
hayat yolculuğunuzda sağlık, başarı, mutluluk ve huzur dolu günlerin sizlerin olması dilerim.

O

ozlem71

Kullanıcı
3 Mar 2007
En iyi cevaplar
0
0
adana
meslekdaş sayılırız iktisat mezunuyum ama verilen hakla öğretmen oldum bu arada çok şanslısız ben 94 mezunuyum o zamanlarda bile iktisat ve işletme mezunları iş bulmakta zorlanıyordu.şimdi aman diyorum iktisat işletme yazmayın çok güzel meslek alanları var ama iş alanları çok az ve istenen nitelikler çok 

M

mehmetd

Kullanıcı
23 Şub 2007
En iyi cevaplar
0
0
biliyorsunuz; iktisadı ve idari bölümler fakültesini kazanan arkadaşlar, eğer okula girdiklerinde hedeflerini tespit ederlerse önlerinde çok büyük imkanlar var.
örnek olarak; bütün kamu ve özel müfettiş likler
                  kaymakamlık hakkı da verildi biliyorsunuz
                  serbest muhasebeci, mali müşavir ve yeminli mali müşavirlikler
                  ayıca kamu ve özel sektör de branşlarına göre işler.

başarı ve mutluluk dileklerimle.

O

ozlem71

Kullanıcı
3 Mar 2007
En iyi cevaplar
0
0
adana
ben iş alanlarıkonusunda bir sıkıntı olduğu için seçmeyin demiyorum.iş alanları çok olabilir ama üniversiteyi bitirir bitirmez işe giremiyorsun.sınavlar çok zor ingilizcen çok iyi olmak zorunda kendini yetiştirmezsen çok zor bir süre ailene yük olabiliyorsun.rekabet acaip çünkü çok iktisat ve işletme mezunu var.sevgi ve saygılar

M

mehmetd

Kullanıcı
23 Şub 2007
En iyi cevaplar
0
0
dediklerinizde haklısız ama bu konularda yer elde ederseniz kariyer olarak üst düzey noktalarda hizmet etmek imkanları bulabilirsiniz. ayrıca biliyorsunuzdur; Yeminli Mali Müşavirler ABD’ de Vali’lerin de üzerinde kariyer ve saygınlıkları vardır.
saygı ve sevgilerimle, başarı ve mutluluklar dilerim.

O

ozlem71

Kullanıcı
3 Mar 2007
En iyi cevaplar
0
0
adana
TABİİ Kİ BÖYLE KİŞİLERİ DE CANDAN KUTLUYORUM.ÇÜNKÜ ZORU BAŞARANLARA SAYGIM BÜYÜK.

E

etki84

Kullanıcı
10 Ocak 2007
En iyi cevaplar
0
0
uşak
hep merak ediyorumm:şu durumda ülkemizin başına emperyalist güçlerin bir saldırısı bulunsa(ALLAH  KORUSUN!) bu ulusun ne kadarı tek bilek tek yürek olur???Yada devletin başındakiler ne kadar bir ulus olduğumuzu hissettirebilir... yada kim kendinden ne kadar ödün verir?...bir sürü konu var konuşulacak...bu ulusun miliyetçilik duyguları arttırmalıyız!!arttırmalıyız ki devleti için ne kadar çok çalışması gerktiğini bilsin!!!

K

kewser01

Kullanıcı
21 Kas 2006
En iyi cevaplar
0
0
Tokat
bu yazı benı cok etkıledı,böyle nıce kefensız yatan şehıtlerımız var.bu topraklar işte böle kolay kazanılmadı,nıce sehıtlerımız kanlarıyla suladı bu toprakları,ve VATAN SAOLSUN diyebilecek kadar da asil insanlarmış,helel olsun RUHLARI ŞAD OLSUN!

P

pınar2007

yazı superdi çok etkilendim okurken ağladım tum olen şehitlerimizin ruhu sad olsun aminn

K

kartalx8

Kullanıcı
19 Tem 2007
En iyi cevaplar
0
0
Batman
teşkkr mehmetd bey,sağolun kızlar... en az mehmetd kardeşim kadar sizi tebrik ve takdir ediyorum...

O aslan parçası vatan evlatlarını sizler yetiştireceksiniz UNUTMAYIN!!!
ERKEK arkadşlar nerdeler? hiçbiri yorum yazmamış dikkatimi çekti.belki dikkatlerini çekmedi görmediler.
inşallah onlar da okuyup fikir edinirler bu vatanın kurtuluşu hakkında.sevgiyle kalın 

Ç

çiçek

Kullanıcı
4 Eyl 2007
En iyi cevaplar
0
0
harıka olmuş...yüreğine saglıkk...