KARİYERRRRRRR İNSANLARIN GÖZÜNÜ KÖR EDİYORMU ?

• Konbuyu başlatan caylak_caylak
  • Başlangıç tarihi

Konu hakkında bilgilendirme

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Kim, Neyi, Nasıl Başardı? kategorisinde caylak_caylak tarafından oluşturulan KARİYERRRRRRR İNSANLARIN GÖZÜNÜ KÖR EDİYORMU ? başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 9,799 kez görüntülenmiş, 24 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Kim, Neyi, Nasıl Başardı?
Konu Başlığı KARİYERRRRRRR İNSANLARIN GÖZÜNÜ KÖR EDİYORMU ?
Konbuyu başlatan caylak_caylak
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan toprak43
C

caylak_caylak

Kullanıcı
15 Ağu 2007
En iyi cevaplar
0
0
istanbul
sizce bir işyerinde yükselmek için başarısızları ezmek lazım yoksa onalra yardım edip onlarla birlikte iş potansını artırmak mı dogru arkadaşlar ?

Safari

Safari

Kullanıcı
7 Haz 2007
En iyi cevaplar
0
36
İstanbul
Rasyonel düşünürsem ki böyle bişi yapacağımı sanmıyorum ezersen o zaman yükselirsin.. bunun için bir çok örnek verebilirim. bunu yapmak için inancının olmaması gerek çünkü ne kadar acı verirsen her ne olursa olsun o kadar çok üstüne geliniyor. önemseniyorsun..

ama ben olsam yardım edip iş potansiyelini arttırmayı seçerdim.

D

DUYARKAT

Kullanıcı
7 Eyl 2007
En iyi cevaplar
0
0
    Bence işle ilgili yeterince donanımlı olmak, güven vermek, tutarlılık sergilemek gerekir. İlla da ezmek konu ise bilgi seviyesi ve başarıyla da insanlar ezilir. Bir çalışanın altında kalınacaksa ayak oyunlarıyla değil başarılarıyla kalınmalı.

S

Sessizxx

Kullanıcı
12 Eki 2007
En iyi cevaplar
0
0
ARTVİM-MERKEZ
slm yeni üye oldum arkadaşlarrrr bu siteyee  ama daha tam gelişemedim geliştigim kadar söyliycemm :):):):
Tabikide ezmemek lazımm ondanda yüksek görünememek lazımmm hiç güzel birr anlayış diyill yardım edip berberr o işi başarmak lazım yardımcı olmak lazım bir ortamda herkez yarış içinde olursa o iş yürümez herzamn birlik içinde kardeş içinde yaşamsı gerekirr yoksa bu işler böylee yürümez byyyy

S

semaz

Kullanıcı
20 Eyl 2007
En iyi cevaplar
0
0
trabzon
bence eğer bireysel yükselme yerine grup arkadaşlarına yardım eden ve iş potansiyelini artıran kişi ister istemez  yükselır.bu her yöneticinin hayalindeki çalışandır zaten.iyi bi yöneticidede olması gereken bi özelliktir bu bence

P

purpleduck

Kullanıcı
13 Eki 2007
En iyi cevaplar
0
0
istanbul
bunun ne inançla ilgisi var ne de harhangi bir duyguyla... başarıyı istemekle ilgili... benim kadar başarılı biri varsa onu ezmek yerine yanıma alıp başarıma başarı katmayı tabi ki isterim... ama açıkçası birinin elinden tutmak büyük fedakarlık ister... iki tarafın da acayip sabırlı olması lazım... neden iki tarafın da?? yardımda bulunan için durumu açıklamaya gerek yok... peki yardım alan taraf... ben şahsen başarısızlığı bu şekilde birine ayak bağı olmanın sıkıntısına ezikliğine tercih ederim... umarım ne demek istediğim anlaşılır...

P

Paradoks

Basarılı olabilmek icinn öncelikle haz elde ettigin görevin basında severek ilerlemellisinn. Kariyer sahibi olabilmek icin grub icerisindeki ezmek yanlıs cünkü kariyer senin kariyerindir sen kendi yabtıklarından sorumlusundur.. Eger grub - birlik olarak yükselmek istiyorsanızz el ele vermelisinizz.. :)

K

kelebekcocuk

Kullanıcı
9 Eki 2007
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
www.sureyyaaktas.com
ADI ÜSTÜNDE

KAR-İ-YER

SOĞUK
İSTEM DIŞI

:))))

O GÜN KADIKÖY EVLENDİRME DAİRESİNİN ÖNÜNDEN GEÇİYORUM. " EVLENDİRME" KELİMESİNE TAKTIM. "OLUMSUZ BİR EK İLE BİTİYOR "ME" DÜŞÜNDÜM... BOŞANMALARIN ÇOĞALMA NEDENİ BUDUR DİYE
BAŞKA BİR KELİME OLUR MU DİYE ARAŞTIRMA YAPIYORUM...

KARİYER DE BÖYLE BİR ŞEY

O

okyanusya

Kullanıcı
3 Ağu 2007
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
kelebekcocuk' Alıntı:
ADI ÜSTÜNDE

KAR-İ-YER

SOĞUK
İSTEM DIŞI

:))))

O GÜN KADIKÖY EVLENDİRME DAİRESİNİN ÖNÜNDEN GEÇİYORUM. " EVLENDİRME" KELİMESİNE TAKTIM. "OLUMSUZ BİR EK İLE BİTİYOR "ME" DÜŞÜNDÜM... BOŞANMALARIN ÇOĞALMA NEDENİ BUDUR DİYE
BAŞKA BİR KELİME OLUR MU DİYE ARAŞTIRMA YAPIYORUM...

KARİYER DE BÖYLE BİR ŞEY
:eek: ilginç bir tespit...

K

korsan

Kullanıcı
18 Kas 2007
En iyi cevaplar
0
36
Gaziantep
σĸyคnцsyค' Alıntı:
malesef sistem ezerek yükselmeyi emrediyor...
Yok böyle bir şey sistem derken neyi kast ettiğinizi bilmiyorum ama özellikle iş hayatında kişi ilerleyeceği yada ilerleyebileceği sistemi kendisi belirler.

Hani bu bir tercih meselesidir konuya döner isek kariyer insanların gözünü körmü ediyor yada kör ediyormu genelleme yapmak yanlış olur ama kariyer ugruna birçok durumda gözü kör olanlar olabilir  ama geneli kapsamaz.

Fazlamı politik oldu diyeceğim ama idare edin artık.

G

Gülümse

Kullanıcı
8 Ocak 2008
En iyi cevaplar
0
0
Gaziantep
MERHABALAR,Ben birilerini ezerek yükselmeye her zaman karşıyım.Ama işe başladıktan sonra bilgiyi paylaşarak birlikte yükselmeye olan inancımda kalmadı.Çünkü,hiçbirşey bilmeyen insanlara yardımcı olup birşeyler öğretmeye çalışıyorsunuz,bir bakıyorsunuz onlar bildikleri birkaç şeyle çok şey biliyormuş havasına giriyorlar.Birde üzerine yalakalıklarını ekleyip patronları istedikleri gibi yönetiyorlar.Sizin başarınızı kıskanıp kendilerini ön plana çıkarmak için yapmadıkları kalmıyor.Ben bunu çok yaşadım.Onun için şimdi bilgilerimi değecek insanlarla paylaşıyorum.... :)

N

NoBLéqiRL

Kullanıcı
19 Kas 2007
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
ezmek diğer insanlara zarar vermek kesinlikle bir yükseliş değil aksine içten içe bir çöküş  ama dünyada ezenleri yüksege çıkardıkları için insanlar artık ezmek gerektiğine inanır oldu bu yüzdende bu politika hızla yayılıyor basarmaya dair hırs yapanlar bu yolun ezmekten gectiğine inanıyor maalesef....

Y

yaratici_idea

Kullanıcı
17 Ocak 2008
En iyi cevaplar
0
0
Evet kimi zaman kör edebiliyor. İnsanın kendine yapabileceği en büyük kötülük ise gönlünün gözünü kör etmesi. Başarısızlıkların başarı elde etmek için basamaklar olduğunu bilmemiz gerek.Olaylara objektif bakarak kendimizi eleştirebildiğimiz zaman kendi hatalarımızı görerek ve düzelterek istediğimiz mevkiye layık olabiliriz. Sahip olmadan önce layık olmak gerekiyor ve layık olmadan kazanılmış her başarı kayıptır. Çünkü kendinizi biraz daha kaybetmişsinizdir.

O

okyanusya

Kullanıcı
3 Ağu 2007
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
Korsan' Alıntı:
σĸyคnцsyค' Alıntı:
malesef sistem ezerek yükselmeyi emrediyor...
Yok böyle bir şey sistem derken neyi kast ettiğinizi bilmiyorum ama özellikle iş hayatında kişi ilerleyeceği yada ilerleyebileceği sistemi kendisi belirler.

Hani bu bir tercih meselesidir konuya döner isek kariyer insanların gözünü körmü ediyor yada kör ediyormu genelleme yapmak yanlış olur ama kariyer ugruna birçok durumda gözü kör olanlar olabilir  ama geneli kapsamaz.

Fazlamı politik oldu diyeceğim ama idare edin artık.
Gülümse' Alıntı:
MERHABALAR,Ben birilerini ezerek yükselmeye her zaman karşıyım.Ama işe başladıktan sonra bilgiyi paylaşarak birlikte yükselmeye olan inancımda kalmadı.Çünkü,hiçbirşey bilmeyen insanlara yardımcı olup birşeyler öğretmeye çalışıyorsunuz,bir bakıyorsunuz onlar bildikleri birkaç şeyle çok şey biliyormuş havasına giriyorlar.Birde üzerine yalakalıklarını ekleyip patronları istedikleri gibi yönetiyorlar.Sizin başarınızı kıskanıp kendilerini ön plana çıkarmak için yapmadıkları kalmıyor.Ben bunu çok yaşadım.Onun için şimdi bilgilerimi değecek insanlarla paylaşıyorum.... :)
yaklaşık olarak böyle birşeyi kastetmiştim  ...

A

altyy

Kullanıcı
31 Ara 2007
En iyi cevaplar
0
0
konya
8 yıllık iş deneyimimime göre ve aldığım terfilere göre yorum yapacak olursam.. öncelikle işin uzmanı olduysan ve kendinede güvenin tamsa ki bende mevcuttu oozamn birilerini ezmeye gerek yok aksine sen işini yap o başarısız olanlarada yardımcı ol ki hemm adınn ne uyuz kız veya adama çıkmasın :D yada acaba ne torpili var denmesin hemde beddua almassın zatenn nunları böyle yapıyosan birileri mutlaka görür ben bu konuda şanslıydım gördüler ve ödüllendirdiler :)