İYİ UYUMAK İÇİN NE YAPMALI.!!!

• Konbuyu başlatan payro
  • Başlangıç tarihi

Konu hakkında bilgilendirme

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Serbest Kürsü kategorisinde payro tarafından oluşturulan İYİ UYUMAK İÇİN NE YAPMALI.!!! başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 45,618 kez görüntülenmiş, 60 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Serbest Kürsü
Konu Başlığı İYİ UYUMAK İÇİN NE YAPMALI.!!!
Konbuyu başlatan payro
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan hırslı.28
S

sh3k3y

Kullanıcı
19 Şub 2008
En iyi cevaplar
0
0
ßurSæ
biz franszcamı yazıoruz yeter ama ha sabahtan beri 10 kişi uyardı kayt olduqumdan beri ! patlıcam sonunda  :-\

K

kabeka

Kullanıcı
17 Ocak 2008
En iyi cevaplar
0
16
İstanbul
sh3k3y' Alıntı:
biz franszcamı yazıoruz yeter ama ha sabahtan beri 10 kişi uyardı kayt olduqumdan beri ! patlıcam sonunda  :-\
Biz Fransızca mı yazıyoruz yeter ama ha! Sabahtan beri 10 kişi uyardı-kayıt olduğumdan beri!-

bence benim yazdığım daha güzel oldu :)
iyiliğini istiyoruz sadece...
Melek gibi insanlarız canııım hahaayy  :p

Z

Zynep

Kullanıcı
17 May 2006
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
sh3k3y' Alıntı:
Kabul görmeyen bir alışkanlığınızı değiştirmeye çalışıyoruz sadece ve bunun yararı size!
Bazı el alışkanlıkları, hiç ummadığımız yerlerde, örneğin bir sınav kağıdında, bir iş başvurusunda başımıza gelmesini istemediğimiz hoş olmayan sonuçlar yaratabilir.
Üstelik, bizim dilimiz ana dilimiz, kökeni kendimizin.
Dünya üzerinde kendi diline sahip ender ülkelerdeniz ve lütfen koruyalım!
Teşekkürler.

B

Bülent

Zynep' Alıntı:
sh3k3y' Alıntı:
Kabul görmeyen bir alışkanlığınızı değiştirmeye çalışıyoruz sadece ve bunun yararı size!
Bazı el alışkanlıkları, hiç ummadığımız yerlerde, örneğin bir sınav kağıdında, bir iş başvurusunda başımıza gelmesini istemediğimiz hoş olmayan sonuçlar yaratabilir.
Üstelik, bizim dilimiz ana dilimiz, kökeni kendimizin.
Dünya üzerinde kendi diline sahip ender ülkelerdeniz ve lütfen koruyalım!
Teşekkürler.
Galiba arkadaş o şekilde yazmayı marifet sanıyor.
Asi, çılgın, postmodern olduğunu düşünüyor olabilir.  ;D
Ancak, ne yazılarından bir şey anlaşılıyor, ne de yaptığı bir marifet gerektiriyor.
Anlamak için galiba biraz büyümesi gerekiyor...

S

sh3k3y

Kullanıcı
19 Şub 2008
En iyi cevaplar
0
0
ßurSæ
zynep aßla uyardı bnde düzeltmeye çalışıodum ! sıktınız ;) alın siteniz sizin olsun

B

bıldırcın

Bu yazı sitili çoğunlukla gençlerin kullandığı hatta dillerine bile yansıttıkları bir stil valla ben bişey anlamıyorum ayrıca yaşlıda değilim(24)
Bu anlamda diğer forumlarla  kendinigeliştir.com kıyaslanamaz bence

Ö

özoefe

Kullanıcı
17 Şub 2008
En iyi cevaplar
0
0
İSTANBUL
bana sorarsanız arkadalar güzel bir duş ve kitap okumak

C

cnslmst

Zynep' Alıntı:
Bünye neye alışırsa o şekilde sürer gider çünkü. Bak sana bir şey önerebilirim. Sabaha karşı uykun gelse bile yatma, ama ertesi gün de hiç uyuma, eminim gece daha normal bir saatte uykun gelecek. Böyle yavaş yavaş alışıtırabilirsin kendini yeni düzene.

ben bunu çok denedim ama ertesi gün hiç işe gidemedim bu seferde uyanma problemi oluyor...

Y

yasinyarar

Kullanıcı
6 Haz 2008
En iyi cevaplar
0
0
iyi uyku için vücud veya beyin yorgunluğu şarttır arkadaşlar bu yüzden kitap okuyun veya spor yapın paylaşım için teşekkürler

A

Arshimet

Kullanıcı
3 Haz 2008
En iyi cevaplar
0
0
Bursa
Her aksam ayni dertten muzdarip olsamda en etkili cozum kafayi vurup yatmak nasilsa uyuyon...

M

Masiva

Kullanıcı
3 Eyl 2008
En iyi cevaplar
0
0
Ankara
Burada soru iki türlü anlaşılıyor...

1-Tam vaktinde uykum geliyor ama binbir türlü sorunlar beynimi kemirdiği için uykum kaçıyor ve sonradan uyumuşta olsam gergin uyuduğum için uyandığımda her tarafım ağrı içinde  uyanıyorum, bu yüzden iyi uyumak için,dinlenmiş olarak uyanmak için ne yapılmalı ?

2-uyku sorunum var,bir türlü uykum gelmiyor ne yapmalıyım?

Birinci soruya cevabım (kendi yaptığım,benim sorunum uyuduğum halde sabah dinlenememiş olarak kalkmaktı) = Yatağa yattığınız zaman aklınızı kurcalayan şeyler girdiği zaman,olumsuz düşünceleri beyninizden kovun,ve sıcacık bir evde,kendi yatağınızda olduğunuz için Allaha şükürler edin,çünkü o anda buz gibi soğukta sokakta kimsesiz olabilirdiniz,sağlıklı olduğunuzu ve hayatta olduğunuzu bu yüzden hiç birşey için geç kalmadığınızı düşünün,böylece beden gevseyecek ve rahatlamış bir şekilde uyumaya başlayacaksınız....gevsemiş şekilde uyuduğunuz içinde uyandığınızda dinlenmiş olarak kalkacaksınız...

İkinci soruya cevabımda uykunuz gelmiyorsa sevmediğiniz bir işi yapın,bakın nasıl uykunuz gelecek....mesela bazı kişilere kitap okumak uyku getirir demişler,genelde kitap okumayı sevmeyenlerin kitap okurken uykusu gelir.... ;)

B

busra309

Kullanıcı
22 Haz 2007
En iyi cevaplar
0
0
Kayseri
melisa bitkisi özü sinir sistemini gevşetici ve uykuyu kolaylaştırıcıdır.

K

korsan

Kullanıcı
18 Kas 2007
En iyi cevaplar
0
36
Gaziantep
İYİ UYUMAK İÇİN NE YAPMALI.!!!

İyi uyuyunda, 8 saat ve üstü olmasın.
::)

F

Flamingo

Kullanıcı
31 Ağu 2008
En iyi cevaplar
0
0
İzmir
Uykum olsa da uyuyamıyorum. Ve -uyku hapı hariç- her yolu da denedim... Artık en son çare ona başvuracağım.
İşin garip yanı ayaktayken uykum geliyor, yatıyorum, puff diye uçmuş gitmiş...
Biraz da sinirsel benimki ama. Bin türlü şey geliyor aklıma, n'apıyım  :-[
Of ya... Eskiden böyle değildim ben... Bir de okulda ne yapacağım bilmiyorum... Uyur-gezer gibi dolaşacağım ortalıkta anlaşılan.  :-\

crt

crt

Kullanıcı
11 Eyl 2009
En iyi cevaplar
0
38
İstanbul
Gerçekten konuda öneriler güzel.
Aslında gece yarısından sonra uyumanın hücreleri yenilediğini biliyor olmama karşın..
Ahh bir uyuyabilsem ..
Neyse hepinize  iyi geceler : )

longcoming

longcoming

Kullanıcı
10 May 2008
En iyi cevaplar
0
0
Adana
Çok basit:

1.Spor yapmak.
2.Kafeinden uyku öncesi uzak durmak.
3.Süt ve süt ürünlerini tüketmek.
4.Melisa,sarı kantaron gibi bitki çaylarından faydalanmak.
5.Nefes egzersizleri yapmak.

Umarım faydası dokunur.

H

hayalhane

longcoming' Alıntı:
Çok basit:

1.Spor yapmak.
2.Kafeinden uyku öncesi uzak durmak.
3.Süt ve süt ürünlerini tüketmek.
4.Melisa,sarı kantaron gibi bitki çaylarından faydalanmak.
5.Nefes egzersizleri yapmak.

Umarım faydası dokunur.
zaten ben bi ara akşam 7-9 arası özel bir klüpte idman yapardım eve gelince yemek yemeye bile mecalim olmazdı uyuya kalırdımolduğum yerde,spor gibisi var mı yahu,spordan üstün aktivite tanımam ;D ;D ;D ;D

S

salihahmed

Sevgili arkadaşlar
Bütün dünyevi meselelerimize çare göstermiş olan sevgili peygamberimiz uykununda adabını anlatmıştır.şöyleki:Yatmadan önce güzel bir abdest alıyoruz.yatağımızı başımız yada sağa döndüğümüzde yüzümüz kıbleye gelecek şekilde seriyoruz.Yatakta oturup 3 defa felak nas ve ihlas surelerini okuyoruz ve avucumuza üfleyip bütün vücudumuzu sıvazlıyoruz.Sonra Allahümme bismike emutu ve ehya deyip Ancak Allah azze ve celle uyutursa uyuyabileceğimizi düşünüyoruz.Bu şekilde yatarsak uyuduğumuz içinde sevap alıyoruz gece ölürsek şehid olma ihtimalinide yakalayabiliyoruz.