ilginç

• Konbuyu başlatan egeli_muh
  • Başlangıç tarihi

Konu hakkında bilgilendirme

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Garip Olaylar \/ İlginç Bilgiler kategorisinde egeli_muh tarafından oluşturulan ilginç başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 4,412 kez görüntülenmiş, 11 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Garip Olaylar \/ İlginç Bilgiler
Konu Başlığı ilginç
Konbuyu başlatan egeli_muh
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan çizmeli kedi
E

egeli_muh

dünyadaki her ağaçtan düşen yaprağın (her ne şekilde düşerse düşsün) pi sayısı(3,14...) ile orantılı düştüğünü biliyor muydunuz?

G

gökteki yıldız

Kullanıcı
13 May 2009
En iyi cevaplar
0
0
Antalya
egeli_muh' Alıntı:
dünyadaki her ağaçtan düşen yaprağın (her ne şekilde düşerse düşsün) pi sayısı(3,14...) ile orantılı düştüğünü biliyor muydunuz?
Neden öyle düşüyormuş ki?

A

agokalper

Kullanıcı
9 Şub 2009
En iyi cevaplar
0
0
İzmir
egeli_muh' Alıntı:
bilmiyoduk ama bu bilginin doğruluğunu bilmek istiyorum aslında biraz garip geldi  ::)

M

M

Kullanıcı
31 Tem 2008
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
bana ilginç glen iş ile ilgisi ne ki buraya açılmış konu ???

Diğerine gelince de doğrdudur heralde..Tespit edilmiş kı yazılmışş ben böyle düşünüyorum şahsen :) :)

E

egeli_muh

arkadaşlar bu yazıyı teknik bir dergiden aldım..
hani sadece birşey ortaya atmak için verilmiş bi bilgi değil...

E

ebruliyn

Kullanıcı
29 Nis 2008
En iyi cevaplar
0
0
egeli_muh' Alıntı:
Ne demek bu bende anlayamadım,biraz daha açıklarsan memnun olurum ;)

O

ovulkayaalp

Kullanıcı
28 Eyl 2007
En iyi cevaplar
0
0
İzmir
herşeyin pi sayısı ile orantılı olduğunu biliyordum ama yaprağın pi sayısı ile orantılı düştüğünü bilmiyordum..

Ayrıca nasıl anlamamız lazım bunu...?
Düşerken ki dönüş sayısı olabilir mi..??

:dusun

I

ilenay

Kullanıcı
28 May 2008
En iyi cevaplar
0
0
Pi sayısıyla nasıl orantılı düşüyor döndüğünden dolayı olabilir mi  ::)  ???

M

MEDİHA1

Kullanıcı
10 Eyl 2008
En iyi cevaplar
0
0
Kayseri
ilenay' Alıntı:
Pi sayısıyla nasıl orantılı düşüyor döndüğünden dolayı olabilir mi  ::)  ???
ben de öyle düşündüm ama yazan arkadaşımızın biraz açıklama yaması daha uygundur.Senin dediğin gibi orantılı mı düşüyor yoksa havadaki hareketlerinin resmi çizilip mi bu sonuca ulaşılmış? Karışık yazdım ama sonuç aynı yönde? Yarım bir konu bence

Ç

çizmeli kedi

Kullanıcı
22 Kas 2008
En iyi cevaplar
0
0
Samsun
ya ben bişeyi anlamadım ;düşme hızı mı pi sayısıyla orantılı yoksa düşme süresi mi?????? nasıl oluyo bu tam bilgi verirseniz daha iyi olur..