FIKRALAR

Konu hakkında bilgilendirme

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Mizah kategorisinde keyman tarafından oluşturulan FIKRALAR başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 187,177 kez görüntülenmiş, 698 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Mizah
Konu Başlığı FIKRALAR
Konbuyu başlatan keyman
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan ebruliyn
E

ebruliyn

Kullanıcı
29 Nis 2008
En iyi cevaplar
0
0
Mrs.Jadem' Alıntı:
İngilizce biliyormuş Temel Çımacı olmuş, ilk kez yurt dışına gitmişti. Gemi Liverpool Limanı'na yanaşırken, Temel iskeledeki İngiliz'e bağırdı: - Tut şu halatı! İngiliz anlamadı bir şey.. Temel yine bağırdı: - Tut şu halatı! İngiliz'de gene hareket yok.. Temel ortaokuldaki ingilizcesi ile bağırdı: - Do you speak English? - "Yes.. Yes.." dedi İngiliz; Temel öfkeyle bağırdı: - O zaman tut şu halatı..!
;D ;D
çok iyiydi do you speak english,teşekkürler

E

ebruliyn

Kullanıcı
29 Nis 2008
En iyi cevaplar
0
0
3 adam oturmuş eşlerine aldıkları hediyelerden
bahsediyorlarmış Birincisi demiş ki, 'karıma öyle bir hediye aldım ki, 6 saniyede 0'dan 100'e çıkıyor.'

Diğer ikisi anlamamışlar. 'Ne aldın?'diye sormuşlar.
'Beyaz bir Porsche aldım. Çok mutlu oldu.' diye cevap vermiş.

İkinci adam demişki, 'Ben de geçen doğum gününde karıma 4 saniyede 0'dan 100'e çıkan bişey almıştım.'
Hemen anlamışlar tabi ki: 'Heey, yoksa Ferrari mi aldın?'
Adam gülümsemiş: 'Evet, kıpkırmızı bir Ferrari aldım.
Gerçekten de ona çok yakıştı.' demiş.

Bu sefer üçüncü adama sormuşlar:
'Peki sen ne aldın karına?' Adam demiş ki: 'Ben öyle bişey
aldım ki;sadece 2 saniyede 0'dan 100'e çıkıyor.'
Adamlar şaşırmışlar: 'Atıyorsun!'demişler, 'Öyle bir araba olmaz ki!

'Adam cevap vermiş:'Araba aldığımı kim söyledi? İştebunu aldım demiş ne aldığını görmek için linki tıklayın... :kihkih

http://img193.echo.cx/img193/7475/adsz8oj.jpg

Ö

özlem1980

Kullanıcı
25 Nis 2008
En iyi cevaplar
0
0
Ankara
çok gıcıkmış canım sonuncu kocada ;D ;D ;D

H

Harun

Kullanıcı
29 Şub 2008
En iyi cevaplar
0
36
İstanbul
leftinthedark.wordpress.com
Özlem' Alıntı:
çok gıcıkmış canım sonuncu kocada ;D ;D ;D
Adam gerçekleri söylüyor  8)

Bir fıkra da benden, fıkra değil patronumun bir anısı ;

Ümraniye de mi nerde çok ünlü bir pideci varmış. Bunlar orayı arıyolar, tarif edilen yere geliyolar ama her yer de pideci var. Diyolar ya bunlardan hangisi acaba böyle etrafa bakarken bir afiş görüyolar. Kocaman harflerle " O BİZİZ " yazıyor.. hahhahaha..
Sonra gidiyolar oraya, adama soruyolar meğer orası değilmiş.  :)

E

ebruliyn

Kullanıcı
29 Nis 2008
En iyi cevaplar
0
0
  Diyarbakırlı bir iş için İstanbul'a gelmiş. İslerini hallettikten sonra karnı acikmis ve bir lokantaya yemek yemeye gitmiş.  Lokantanin kapisindan iceri girer girmez bir papagan : "Diyarbakirli geldi" demis.

Bunu duyan Diyarbakirli cok sasirmis. Lokanta sahibine "Beni bu kus nasil tanidi" diye sormus.

Lokanta sahibi esmer olusundan ve giyiminden bildigini soylemis.

Bizim Diyarbakirli bu kusu cok sevmis ve satin almak istemis ama lokanta sahibini bir turlu ikna edememis.

Çok israr uzerine lokanta sahibi papagani veremeyecegini zaten cok yaslandigini ama yumurtalarini verebilecegini soylemis. Ne de olsa yumurtadan cikan yavruda bu papagan gibi guzel renkli ve konusabilen bir kus olacak demis. Diyarbakirli bunu kabul etmis.

Lokantaci Diyarbakirliya papagan yumurtasi diye tavuk yumurtasi, bildircin yumurtasi, ordek yumurtasi artik ne bulduysa kakalamis.

Diyarbakirli evine donmus ve bu olanlari herkese anlatmis. Papaganin cok guzel renkleri oldugunu, cok guzel konustugunu ve hatta kendisinin Diyarbakirli oldugunu tanidigini soylemis herkese ve bu kusun yumurtasini aldigini yumurtadan cikacak yavrularinda aynen papagan gibi olacagini soylemis.

Millet buyuk bir merakla yumurtadan yavrularin cikmasini beklemeye baslamis. Zamani gelince ilk yumurtadan tavuk civcivi, ikinci yumurtadan bildircin yavrusu, bir sonrakinden ordek yavrusu cikmis. Tabi bizim Diyarbakirli cok bozulmus, mosmor olmus. Bu kizginlikta ilk otobuse atlayip İstanbul'a gitmis.

Lokantanin kapisindan iceri girer girmez papagan  "Aptal Diyarbakirli geldi" demis. Diyarbakirli papagana iyice yaklasmis ve şöyle demis:  "Benim aptal oldugumu bir tek sen biliyorsun ama senin ne fahişe oldugunu bütün Diyarbakır biliyor"

H

Harun

Kullanıcı
29 Şub 2008
En iyi cevaplar
0
36
İstanbul
En iyi arkadaşim diyen Sıla ve
Selena, Bizim mahalle'nin Arka sokakları'nda
Binbir Gece geçirdikleri Karınca Yuvası gibi
evlerindeki Sağır Oda'da sürdürdükleri, Acı
Hayat'larıyla Ters Köşe'lere yatarak şöhret'i
yakaladılar. Bunu duyan Cennet Mahallesi'nin
Maçolar'ı Karagümrük Yanıyor zannederek,
Çiçek Taksi'ye atlayıp Avrupa Yakası'ndan
Köprü'yü geçerek Gönül Yokuşu'ndaki Ihlamurlar
Altında'n Fırtına Gibi Bizim Mahalle'ye geldiler.
Bu arada Kırık Kanatlar'ı Gümüş renkli Yanık
Koza'nın, Kaybolan Yıllar'ına Doktorlar,
Hayatım Sana Feda Deseler de Kadın Böyle
Sever diyen Beyaz Gelincik, Ezo Gelin'e gider.
Bizim Evin Halleri'ni Hatırla Sevgili arkadaşım
diyen Candan Öte iki Dost, çareyi önce Acemi Cadı'ya,
ardından Hırsız Polise sorar. Ablam Böyle İstedi
diyen Kaynanalar, En Son Babalar Duyar diyerek
İki Aile arasına Yalancı Yarim diye bir Yabancı
Damat sokarak Yolcu eder.

Dede Korkut Hikayeleri'ndeki gibi Geniş Zamanlar'da
Polatların cirit attiğı mematilerin menekşe
topladiği Baronun ebesinin beşiğini tıngır mıngır
sallarken Dokülen yapraklar olmak isterseniz
televizyonun karşısına

dizilin… dizilin

H

Harun

Kullanıcı
29 Şub 2008
En iyi cevaplar
0
36
İstanbul
atlas okyanusu`nda giden geminin kaptanı gemideki herkesi güverteye çağırmış. yolcular toplanınca: -size bir iyi bir kötü haberim var.önce hangisini söyleyeyim? -elbette iyi olanını... -13 dalda oscar kazanacağız.

E

ebruliyn

Kullanıcı
29 Nis 2008
En iyi cevaplar
0
0
Anne mutfakta iki küçük oğluna kek pişirirken ikisi de “İlk dilimi ben yiyeceğim” kavgasına başlamış. Anne, çocuklarına ders vermek için “Bakın çocuklar” deyip şöyle sürdürmüş: “Eğer burada İsa peygamberimiz olsaydı ‘Anne keki önce siz kardeşime verin, ben beklerim’ derdi.”

“Hmmm...” demiş dersi alan ağabey ve kardeşine dönüp, “Tamam... Sen İsa ol!”  :)

Adamın biri denizaşırı bir ülkeye iş seyahatine giderken en iyi arkadaşını yeni evlendiği genç karısına göz kulak olması için görevlendirmiş. “Normalin dışında bir durum olursa hemen bana haber ver” diye sıkı sıkı tembihlemiş.

Aradan iki hafta geçmiş en ufak bir haber yok, ama 3’üncü hafta iş adamı tek cümlelik bir telgraf almış: “Karınla her gece kalmaya gelen o adam dün gece gelmedi..!”

E

ebruliyn

Kullanıcı
29 Nis 2008
En iyi cevaplar
0
0
Irgat koşa koşa ağasının yanına gelir;
-Ağam akşam rüyamda seni gördüm
-Hayırdır len nasıl gördün?
-İkimizde aynı uçakta seyahat ediyorduk.
-Eeee
-Sonra uçak arıza yaptı ve düştü.
-Hayırdır inşallah,ne oldu sonra?
-Ben b..k çukuruna, sen de bal çukuruna düştün.
-Olacak di mi o kadar fark. Ağalığım rüyada bile belli olmuş.
-Sonra birbirimizi yalaya yalaya temizledik.

H

Harun

Kullanıcı
29 Şub 2008
En iyi cevaplar
0
36
İstanbul
Ebruliyn' Alıntı:
Irgat koşa koşa ağasının yanına gelir;
-Ağam akşam rüyamda seni gördüm
-Hayırdır len nasıl gördün?
-İkimizde aynı uçakta seyahat ediyorduk.
-Eeee
-Sonra uçak arıza yaptı ve düştü.
-Hayırdır inşallah,ne oldu sonra?
-Ben b..k çukuruna, sen de bal çukuruna düştün.
-Olacak di mi o kadar fark. Ağalığım rüyada bile belli olmuş.
-Sonra birbirimizi yalaya yalaya temizledik.
;D ;D

H

Harun

Kullanıcı
29 Şub 2008
En iyi cevaplar
0
36
İstanbul
bir ülkede bir bakan, kendisini gazetecilere hiç sevdirememisti. ne yapsa makbule geçmiyor, basin hergün kendisiyle ugrasiyordu. artik canina tak etmisti ve "öyle birsey yapayim ki, gazeteciler mat olsun" diye düsünürken aklina bir fikir geldi.
bakanin bazi özel yetenekleri vardi ve bu yeteneklerinden birini kullanarak basin mensuplarini etkilemeye karar vererek bir basin bildirisi yayinladi : "pazar günü saat 10:00 da bakan denizin üzerinde yürüyecek..."
pazar sabahi saat 10:00 da tüm basin mensuplari bildiride belirtilen yerde toplandilar... bakan geldi ve elinde bastonuyla denizin üzerinde yürümeye basladi ve karsi kiyiya kadar da yürüyerek ilerledi... herkesin gözleri dehsetle açilmisti. fakat ertesi günü tüm gazetelerde su baslik okundu :
"bakan yüzme bilmiyor!.."

H

Harun

Kullanıcı
29 Şub 2008
En iyi cevaplar
0
36
İstanbul
haha ya bu fıkralar çok komikmiş bir tane daha

Hoca bir gün gölün yanına bağdaş kurmuş, elindeki arı kovanına kaşık kaşık yoğurt çalıyormuş. bunu gören ahalinin bir dallama mensubu kendisine şu suali yöneltmiş, demiş ki: "hocam, arı maya tutar mı?" hoca da patlatmış cevabı: "e tuttu ki, oynadı televizyonda yıllarca!

H

Harun

Kullanıcı
29 Şub 2008
En iyi cevaplar
0
36
İstanbul
Temel Cemal'e soruyor:

-kafestedur, saridur öter.

-kanaryadur

-pilemedin paluktur.

-sari paluk olurmu?

-boyadum.

-kafestedur dedun

-ben koydumda.

-Paluk hiç öter mi?

-Bu da bimecenin şaşırtmacasidur.

E

ebruliyn

Kullanıcı
29 Nis 2008
En iyi cevaplar
0
0
Adam müftüye gitmiş
Yahu, hakikaten biz cennete gittiğimizde huri alacak mıyız?' demiş
Müftü, 'namazını kılar, orucunu tutar, zekâtını verirsen 4 huriyi alacaksın elbette' demiş.
Adamın derdi başka...'Peki benim hanım cennete gidince ne olacak?' demiş.Müftü cevap vermiş'Ona da 4 Nuri düşer 'Adam şaşkın !!! Kös kös evine dönmüş.
Bakmış karısı namaz kılıyor..Basmış tekmeyi..... ...'Ne namazı len bu..? Ha..haaa... ne namazı..? Derdin Nuriler mi..??

E

ebruliyn

Kullanıcı
29 Nis 2008
En iyi cevaplar
0
0
Küçük kız annesine;
-İlk insan nasıl dünyaya geldi? diye sordu.Annesi;
-Biz Adm ile Havva'dan geliyoruz dedi
Kız aynı soruyu bu kez babasına sordu.Baba gözlüğünün altından bakıp;
-Binlerce yıl önce maymunlar vardı.Bizde evrim geçirerek onlardan türedik karşılığını verdi.
Küçük kız iki ayrı yanıt karşısında bocalayınca annesine gitti yine;
-Sen Adem ile Havva'dan,babamsa maymunlardan geldiğimizi söylüyor,karıştırıyorum anne...Annesi;
-Karıştırılacak bişey yok yavrucuğum dedi,Ben sana kendi ailemin geçmişini anlattım,babanda kendisininkini

G

GulsahToptas

Kullanıcı
17 May 2006
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
gulsaht.blogcu.com
Ebruliyn' Alıntı:
Küçük kız annesine;
-İlk insan nasıl dünyaya geldi? diye sordu.Annesi;
-Biz Adm ile Havva'dan geliyoruz dedi
Kız aynı soruyu bu kez babasına sordu.Baba gözlüğünün altından bakıp;
-Binlerce yıl önce maymunlar vardı.Bizde evrim geçirerek onlardan türedik karşılığını verdi.
Küçük kız iki ayrı yanıt karşısında bocalayınca annesine gitti yine;
-Sen Adem ile Havva'dan,babamsa maymunlardan geldiğimizi söylüyor,karıştırıyorum anne...Annesi;
-Karıştırılacak bişey yok yavrucuğum dedi,Ben sana kendi ailemin geçmişini anlattım,babanda kendisininkini
Süperdi  ;D ;D ;D ;D ;D

longcoming

longcoming

Kullanıcı
10 May 2008
En iyi cevaplar
0
0
Adana
Ünlü bir rock yıldızı yaşadığı monotonluktan kurtulmak için biraz anonim takılıp halkın arasına karışayım demiş.
Çarşıda onu gören genç kızlar çığlık çığlığa:"Siz o ünlü rock yıldızı değilmisiniz?" diye sorarlar.
Rock yıldızı:Ehh işte,çoğu zaman.