EN SON izlediğimiz filmler ve yorumları

• Konbuyu başlatan Codex
  • Başlangıç tarihi

Konu hakkında bilgilendirme

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Sinema kategorisinde Codex tarafından oluşturulan EN SON izlediğimiz filmler ve yorumları başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 127,548 kez görüntülenmiş, 479 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Sinema
Konu Başlığı EN SON izlediğimiz filmler ve yorumları
Konbuyu başlatan Codex
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan Codex
S

su perisi

Kullanıcı
4 Ocak 2007
En iyi cevaplar
0
0

Konu itibariyle Yeşilçam kilişelerini aratmayan Anadolulu saf masum bir ailenin,şöhret ve zengillik meraklısı çoçuklarının peşinden büyük şehire sürüklenmeleri ve yaprak dökümü gibi tek tek dökülmelerini dramatik bir halde ve usta oyunculukla,bazen güldürüp bazen de hüzünlendirmiş, kalitesiz filmlerin kaliteli sayıldığı bir ülkede,Recep ivediklerin gişe yapıp bu filmin gişede battığı,vizyondan kaldırıldığı hayatın gerçeklerini Levent KIRCA'nın usta oyunculuğu ile izleyebilirsiniz,tavsiye ederim..​

M

M

Kullanıcı
31 Tem 2008
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
Biraz önce Kanal D de gösterimdeydi..Hala devam ediyo mu bilmıyorum yarıda bıraktım filmi Levent Kırca'nın ağlaması ve ağlatmasına alışık değilim(= İzlediğim kısmına kadar şu sözü çok doğruladım bir baba yüz evlata bakar da yüz evlat bir babaya bakamaz..Kötü bir durum  :-X

S

su perisi

Kullanıcı
4 Ocak 2007
En iyi cevaplar
0
0
:(

Kesinlikle doğru bir noktadan bir çok noktaya değinmiş..Evet biraz önce biten filmdi.
Vziyona girdiğimde gitmek içimden gelmediği için kendimi kınadım böylesi bir konuyu ele alan-tamam bilindik hikayei,kolay yoldan köşeyi dönmeye çalışan çoçukların harep ettiği yaşamalar-film için gitmediğime ama gitmememin sebebide o dönem yayınlanan v bir kaçına gittiğim Türk fimlerinden çıktığımda "bir müddet mümkünse Türk filmine girmeyelim" dememdi buda bu filme denk geldi :(

Nereye kadar izledin bilmiyorum ama keşke sonuna kadar izleseydin..Babasının oğlunun evinden-zengin olanın- giderken uşağına söylediği sözleri duymuşsundur umarım.."koca oğluma selam söyle! sen onun kocaman olduğuna bakma! o doğduğunda 6kilo500 gr dı..Minicikci,her gün büyümesini gözlüyor seviniyorduk..Bir gün 150gr verdi..Ever 150 gr! Dünyamız başımıza yıkıldı neden verdi alamadı diye korktuk uykularımız kaçtı,derken aldı geri kilosunu kendine geldi sonra büyüdü kocamann oldu işte bura gibi kocamann! Selam söyle oğluma,kırgın degilim söyle" :(

Filmin sonunda tezgahtarlık yapan babanın şehir eşkiyalarına başkaldırıp artık para vermeyeceğim yeter ettniz diye başkaldırmasıyla cezasının kesilmesi üzerine büyük patrono götürüldüğü ve yüz yüze geldiğinde onun küçük oğlu Önder olduğunu gördüğündeki sözüde yürekleri dağlamaya yetti :(
-(Oğlunun babasını rajon geregi bacağından vurdurduğunda) Baba,ben sana cezanı vermezsem şuan,bana ceza verirler,Merak etme baba ölmeyeceksin
-Ölmem merak etme oğul ben seni gördüğümde öldüm zaten!
:(

S

su perisi

Kullanıcı
4 Ocak 2007
En iyi cevaplar
0
0
Atalarımız ne güzel söylemiş "Baba oğula bağ bağışlamışta,oğul babaya bir salkım üzüm vermemiş"
Filmin özünü anlatan söz..

M

M

Kullanıcı
31 Tem 2008
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
Nereye kadar izledin bilmiyorum ama keşke sonuna kadar izleseydin..Babasının oğlunun evinden-zengin olanın- giderken uşağına söylediği sözleri duymuşsundur umarım.."koca oğluma selam söyle! sen onun kocaman olduğuna bakma! o doğduğunda 6kilo500 gr dı..Minicikci,her gün büyümesini gözlüyor seviniyorduk..Bir gün 150gr verdi..Ever 150 gr! Dünyamız başımıza yıkıldı neden verdi alamadı diye korktuk uykularımız kaçtı,derken aldı geri kilosunu kendine geldi sonra büyüdü kocamann oldu işte bura gibi kocamann! Selam söyle oğluma,kırgın degilim söyle"

Evet bü sözü duydum ve kaçtım hemen içeri gözlerim doldu kmbilir yaşaması ne kadar güç olur..Bakıyorum da sende filmi yazmışsın resmen :)tekrar  canlandı gözümde o anki konuşmalar

S

su perisi

Kullanıcı
4 Ocak 2007
En iyi cevaplar
0
0
Çok güzel filmdi aslında izlerken bende kaçarım diye düşünüyordum ama yemek yemege reklam aralarında kaçtım...Belki bende bir anne olduğum için bu kadar duygulandım evlatların ailesine yaşattıkları,kendilerini heba ederken ailelerini yok ettiklerini görünce kaldım :(

M

M

Kullanıcı
31 Tem 2008
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
Evet  anne-babalar çocuklar için ne yaprlarsa yapsınlar yine de mutlu edemezler..Biraz bilirmiş gibi konuştum(=

Y

yağmur sezgi

Kullanıcı
8 Tem 2009
En iyi cevaplar
0
0
twligh saga: eclipse 7/10

serinin ilk iki filmi gibi edward ve bella benim gözümde çokta ön planda değillerdi.şahsen filmi izlerken onların sahnelerinde çok sıkıldım.. her kapının arkasından emmett gelecekmiş gibi bekledim ;D ama çoğunlukla gelmedi...) hrneyse  8)..alice ve jacper sahneleri çok şirindi. kavga sahneleri macera endeksliydi çok hoşnut kaldım. filmin müziklerine hiç laf yok. efektleri yerinde ve yeterinceydi.Genel olarak boyleydi film

edit: belladan nefret ettim resmen filmde.. edwardda ne kadar geniş bi insanmış ya. ;D

gezegen 51 ;  10/10

çok güzeldi cok cok güzeldi. filmin konusu süperdi ya hayran kaldım hangi insan evladının aklına gelmiş bole bi konu..) 'kime gore uzaylı ?? ' .... filmin konusunu bu cümle anlatıyor kısaca. çok beğendiğimi belirtmek boynumun borcu..gitmek isteyen arkadaşlar gönül rahatlığıyla kardeşlerini toplayıp gidebilirler.. 10 üzerinden 10 tam puanı hakketti...)

S

su perisi

Kullanıcı
4 Ocak 2007
En iyi cevaplar
0
0

Politik komedi..

"Değerli devlete" diye başlayan film, Midyat "Tinne" de geçiyor. Tinne kürtce bir kelime. Türkçe kelime anlamı "Yok" olan Tinne"de yaşayan herkes resmi olarak da yoklar. Bu trajik olayı traji- komik bir dille anlatmaya çalışmılar ve yok olan köyün var olma mücadelesini  tabiri caizse " Acınacak halimize gülme "bir trajik-politik uslupla böylesi güzel aktarılabilirdi tavsiye ederim..

Irkçı sempatizan bir filmdir..

''Şimdi dinleyin,zencilerden nefret edeceğiz,bugün yapacağımız sadece bu.Zencilerden nefret ediceğiz,oturup tüm gün zencilerden nefret edeceğiz.Zenci nedir bilmiyorum,yine de onlardan nefret ediyorum. ''

İmdb'nin en iyi 250 film listesi içinde 39. sırada yer alan Irkçılık karşıtı filmler denince akla ilk gelen filmlerden biridir. Filmin en can alıcı repliği ve en dokunaklı kısmı geriye baktığında insanlık adına,ırkçılık adına hayatta neler kazandığın yada kayebttiğine dair hayat dersiydi.. "Yaptıkların sana daha iyi bir yaşam sundu mu?

KESİNLİKLE İZLEYİN..

S

su perisi

Kullanıcı
4 Ocak 2007
En iyi cevaplar
0
0

Bilim kurgu severler ve Bruce willis hayranları mutlaka izlemeli :)

konusu itibariyle çok gerçekci şu an yavaş yavaş hayatımıza giren ve bir çok sahte kimliklerle oratada gezen sanal karekterlerin ileri halini yansıtıyor..Herkesin bir kopyası var istediği şekilde-genç,güzel- yatağa uzanıp-bilgisayarın başına geçenler gibi- hayatı yönetiyor istediği kimlikle ve ölümsüzlüğüyle sonsuz yaşama biyolojik bedeni son bulana kadar yaşıyor..Teknolojinin ve sanal alemin dezavantajları açıkça sunulmuş tembelliğin ht safhasındaki yapmacık yaşamlar..Tam çağımızın hastalığı sanal alemin çarpıcı yüzü..Kesinlikle izlenmeli

S

su perisi

Kullanıcı
4 Ocak 2007
En iyi cevaplar
0
0

Korku-gerilim

Psikoz.Adındanda anlaşıldığı gibi, kişinin gerçeklikle alakasını koparan akıl hastalıklarının genel adıdır.Ve film seri bir katilin kana susamış arzuları ile,polisiye bir yazarın yazdıkları arasında geçen ve içinde istemeden kendini bulan garip akıldışı hikayesini anlatıyor..Gerilim severler için fena film değil..

Bilim kurgu

Çoçukların oynadığı ve çok sevdiği oyunlardan olan dövüş oyunlarının hayata geçirilmiş hali ile sanal halinin birleşmesi.."Suretler" tarzı ve bagımlılıkta gelinen noktanın en uçunu görsel efeklerle filmin temposunu yüksek tutabiliryor..İlginç filmler listemde yerini aldı tavsiye ederim..

S

su perisi

Kullanıcı
4 Ocak 2007
En iyi cevaplar
0
0

Biyoğrafi

Vucuduma işkence yapabilirsiniz!
Kemiklerimi kırabilirsiniz!
bedenimi ele geçirebilirsiniz ama itaat ettiğimi göremeyeceksiniz!

"Yarı çıplak hint fakiri,bütün insanlığın vicdanının sesi,"diye nitelendiriler küçük adamın 20 yüzyılın yarısında ülkesini İngiliz sömürgesinden kurtarmak için verdiği "Pasif Direniş"i örgütleyen Mahatma Gandhi’nin boyundan büyük mücadelesinin nefes kesen 3 saate yakın en iyi çekilmiş biyoğrafisi, kesinlikle tavsiye ederim..

Einsteinin Gandi için der ki : “Hiçbir dış yönetim tarafından desteklenmemiş bir halk lideri: başarısı kabiliyete veya teknik aletlerin gücüne dayanmayan, sadece kişiliğinin ikna gücünden doğan bir politikacı; kuvvet kullanımını her zaman küçümsemiş olan zafer dolu bir savaşçı; amaç ve şaşmaz kararlılık ile donanmış bilge ve alçakgönüllü insan: bütün gücünü halkının yücelmesine ve geleceklerinin güzelleşmesine adamış bir kişi; sadece insan olarak Avrupa’nın eziyetlerine karşı gelmiş ve her zaman zafer kazanmış bir insan. Gelecek nesiller böyle bir kişinin yaşayıp, bu dünya üzerinden geçtiğine belki de inanmayacaklar.”

Dram gerilim

Amerikayı etkileyen gerçek bir olaydan esinlenen film,Meksikada yüzlerce yerli kadının hakları elinden alınarak uzun iş saatleri çalıştırılmaları ve iş güvenliği olmayan ortamda serbest ticaret anlaşmasına bağlı işverenlerin kadınların daha az şikayet edebildikleri ülkede daha çok kadın çalıştırıp ve köle tüccarı insanların kadınlara tecavüz ederek öldürmesini araştırmak için kendi hayatını ortaya koymuş bir gazeteci yazarın-bayan- adalete karşı verdiği mücadeleyi anlatıyor kesinlikle izlenmeli..

S

su perisi

Kullanıcı
4 Ocak 2007
En iyi cevaplar
0
0

Dram gerilim

11 Eylül saldırısından sonra ABD de Ulusal güvenlik iş başında ama hesaba katmadıkları bir şey var,canlı bombalar..Mesajlar güzel.Orta doğu projesi adı altında yapılan zulum ve ölümlere misilleme olarak kendilerini feda eden insanlar,kana kan...2,10 dk gerilim hat safhada,ABD nin 3 ayrı yerine yerleştirilmiş bombayı ve bombacıyı konuşturmak için yapılan işkence görüntüleri  kanınızı donduracak şekilde koltuğa bağlıyor...Film ne kadar ABD yanlısı olsada,terörün masum insanların ölmesiyle sonuçlansada,işkence odasında Yusuf un söylediği söz hiç filmin en güzel repliğiydi..."Siz ben 53 masum insanın ölümüyle şuçlarken benim ülkemdeki masum insanların haklarını kim verecek nerde vicdan nerde yürek!Bana kalmşış Tanrınız böyle bir şey istemez diyemessiniz,cihad  ve canımız tehlikede olduğu her zaman helaldir..Siz önce kendi vicdansızlığınıza bakında ondan sonra benimkini görün!
Sonuç mu? Sonuç,pastadan daha büyük dilim almak için gözünü bile kırpmadan öldürülem masum insanlar!

Dram psikolojik

''Hangisi daha kötü?Bir canavar olarak yaşamak mı yoksa iyi bir insan olarak ölmek mi?''

Leonardo DiCaprio'un son filmlerinden biri..İsmi kadar filmin konusuda ürpertici..Dikkali izlemeniz tek bir kareyi ve sözü kaçırmaz iseniz filmin sonunda şaşkınlığınız artacak..fight club  izleyenler varsa o tadı mutlaka alacaklardır küçük bir ip ucu olsun filme dair :)

S

su perisi

Kullanıcı
4 Ocak 2007
En iyi cevaplar
0
0

Dram komedi

Robın Wıllıams ve John Travolta ın birlikte başrol oynadığı eylenceli ailecek izlenecek türde bir film..Diğer filmlerine oranla biraz beklentiyi düşürmek ve repliklerin azılıgından yakınmamak gerekli,nasıl olsa onun adı yeterli  :)

B

bjkerim

Kullanıcı
8 Kas 2008
En iyi cevaplar
0
0
Samsun
Aşka Yolculuk güzel bi filmdi bakmak isteyen baksın.. Anlatmıyim şimdi:)

Codex

Codex

Özgür Şahin
Site Kurucusu
14 May 2006
En iyi cevaplar
0
48
Çanakkale
www.kendinigelistir.com

Yönetmen :  Andy Tennant
Senaryo Yazarı : Sarah Thorp
Tür : Aksiyon , Duygusal , Komedi
Etiketler :
Eklenmiş bir etiket yok. Etiket Ekle
Ülke : ABD
Oyuncular : Gerard Butler, Jennifer Aniston

Talihsiz bir ödül avcısı olan Milo Boyd (Gerard Butler), hayalini kurduğu işe, muhabir olan kanun kaçağı eski eşi Nicole Hurly (Jennifer Aniston) ‘ nin izini sürmekle görevlendirilince kavuşur. İlerideki her şeyin külfetsiz bir ödeme günü olduğunu düşünür, ama Nicole onu atlattığında böylece katil maskesi üzerine çok uğraşabildiğini gösterir, Milo kendisi ve Nicole ile arasında hiçbir şeyin hiçbir zaman basit gitmediğini görür. Eskiler devamlı bir şekilde birbirlerine karşı üstün gelirler ta ki kendilerini kendileri için iş üzerinde bulana kadar. Aşka, onura ve itaate olan sözlerinin güçlü olduğunu düşündüler ama canlı kalmak daha fazla zor olacaktır. Andy Tennant (Hitch, Sweet Home Alabama) filmi yönetiyor.
Kızkardeşimin aksiyon filmi sevmemesinden dolayı tercih ettiğimiz bir filmdi. Filmden sonra iyi ki dedik... Kesinlikle izleyin. En azından gülümsersiniz :)

8/10

S

su perisi

Kullanıcı
4 Ocak 2007
En iyi cevaplar
0
0

“Bir şarkıyla değişebilecek bir dünyamız yok. Ne yaparsanız yapın, dünya hareket halinde!”

“Blowin' In The Wind” adlı şarkı sözleri;

“Bir adamın katetmesi gereken ne kadar yol var
...Ona erkek demeniz için
Evet, ve kaç deniz aşmalı beyaz bir güvercin
Kumlarda uyumadan önce
Evet, ve top gülleleri kaç kez atılmalı
Sonsuza dek yasaklanmalarından önce
Cevap, dostum, rüzgarla esiyor
Cevap rüzgarda uçuyor”

1960 ların müzik ilahi Bob Dylan'ın hayatının 7 dönemini 6 ayrı karakterle ve şiirsel bir dilde anlatan müzikli biyoğrafisidir...
Filme dair son sözü yine kendisi söylüyor;
“Sanki elinizde bugün, dün ve yarın var ve hepsi aynı odaya tıkılmış.”

S

su perisi

Kullanıcı
4 Ocak 2007
En iyi cevaplar
0
0

Leonarda nın son filmi..Şuraya yazıyorum 2010 yılının en çok izlenen ve oscara aday olacak filmidir..
Rüya içinde rüya,İnsanların zihninde gezmek,fikir çalmak,fikir aşılamak,rüyayı gerçek,gerçeği rüya gibi göstermek karmaşık,hayalle gerçeğin iç içe olduğu helozonik biçimde uzayıp giden bir mekan ve o mekanda kaybolmuşluk duygusunu yaratan muhteşem efekli ve gerilim hat safhada olan bir film..Bilinçaltınızın derinliklerinde gezmekten korkmayanlar için tavsiye ederim,korkanlar bu filmi izlemesin:)

S

su perisi

Kullanıcı
4 Ocak 2007
En iyi cevaplar
0
0
Cσ∂єx' Alıntı:

Yönetmen :  Andy Tennant
Senaryo Yazarı : Sarah Thorp
Tür : Aksiyon , Duygusal , Komedi
Etiketler :
Eklenmiş bir etiket yok. Etiket Ekle
Ülke : ABD
Oyuncular : Gerard Butler, Jennifer Aniston

Talihsiz bir ödül avcısı olan Milo Boyd (Gerard Butler), hayalini kurduğu işe, muhabir olan kanun kaçağı eski eşi Nicole Hurly (Jennifer Aniston) ‘ nin izini sürmekle görevlendirilince kavuşur. İlerideki her şeyin külfetsiz bir ödeme günü olduğunu düşünür, ama Nicole onu atlattığında böylece katil maskesi üzerine çok uğraşabildiğini gösterir, Milo kendisi ve Nicole ile arasında hiçbir şeyin hiçbir zaman basit gitmediğini görür. Eskiler devamlı bir şekilde birbirlerine karşı üstün gelirler ta ki kendilerini kendileri için iş üzerinde bulana kadar. Aşka, onura ve itaate olan sözlerinin güçlü olduğunu düşündüler ama canlı kalmak daha fazla zor olacaktır. Andy Tennant (Hitch, Sweet Home Alabama) filmi yönetiyor.
Kızkardeşimin aksiyon filmi sevmemesinden dolayı tercih ettiğimiz bir filmdi. Filmden sonra iyi ki dedik... Kesinlikle izleyin. En azından gülümsersiniz :)

8/10

Komedi kısmı fazla olmuş sanki..Komedi filmi diye ve bu beğeniyi haketmiş diye almak gibi hata yaptım..Komedi pek yoktu hatta çok azdı diyebilirim.Bunun yerine "FELEKTEN BİR GECE" filmini tavsiye ederim...İzle mesenizde bir şey kaybetmezsiniz ama oyuncular için izlerim diyorsanızda bir şey kaybetmezsiniz..

S

su perisi

Kullanıcı
4 Ocak 2007
En iyi cevaplar
0
0

Aksiyon ve Angelina severler için izlemenizi tavsiye edeceğim bir film..Her karesinde tansiyonu yüksek, zaman zaman seyirciyi ters köşe yaptıran,kurgusuyla,görselliğiyle göz doyuran,keyifle izlenecek filmlerden....​