Elif şafak'ın son kitabı "AŞK"

• Konbuyu başlatan su perisi
  • Başlangıç tarihi

Konu hakkında bilgilendirme

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Kitap Önerileri kategorisinde su perisi tarafından oluşturulan Elif şafak'ın son kitabı \"AŞK\" başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 36,792 kez görüntülenmiş, 79 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Kitap Önerileri
Konu Başlığı Elif şafak'ın son kitabı \"AŞK\"
Konbuyu başlatan su perisi
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan rehnüma
S

su perisi

Kullanıcı
4 Ocak 2007
En iyi cevaplar
0
0

"Ya ortasındasındır AŞK'ın merkezinde; ya da dışındasındır, hasretinde... Ella Rubinntain (40) Amerikalı bir ev kadınıdır. Tipik burjuva değerlerinin hâkim olduğu oldukça varlıklı bir ailesi, düzenli ve görünüşte “sorunsuz” bir evliliği vardır. Üç çocuğunu da büyüttükten sonra bir yayınevinde editör-asistanı olarak iş bulur; görevi A. Z. Zahara adlı tanınmamış bir yazarın tasavvuf felsefesini konu alan tarihi romanını değerlendirmektir. Ancak hayatının kritik bir döneminde eline aldığı bu kitap, hiç beklemediği bir şekilde Ella’yı derinden sarsacak, dünyevi aşkı keşfetmek adına zorlu ve tehlikeli bir yolculuğa çıkmasına neden olacaktır. Hayatlarımızın durgun gölünü dalgalandıran taş misali, yüzleşmek zorunda olduğumuz sıkıntılar, acılar… ve aşkın peşinde kat etmek zorunda olduğumuz zorlu yollar, ödediğimiz bedeller… Aşk… kitap içinde bir kitap, hayatın anlamı peşinde bir aşk macerası… Aşk… Elif Şafak’tan arayışa, gerçeğe ve keşfetmeye dair bir roman."

Kopsun nerden inceyse artık bu bağ, bu düğüm!
Her gece daha berbat, daha vahim gördüğüm.

Korkulu düşlerimi yorumdan kaçırıyorum;
Sırf sana üzülüyor, sırf sana acıyorum!

Git iş işten geçmeden, çok geç olmadan vakit,
Günahıma girmeden, katilim olmadan git! ...

M

mert.efe.58

Kullanıcı
27 Haz 2008
En iyi cevaplar
0
0
Sivas
Gerçekten okumaya değer bir kitaptı.  :) Şimdiye kadar okuduğum kitaplar içinde en çok zevk aldığım kitap "AŞK" oldu. Bu kitapla beni buluşturduğunuz için çok teşekkür ederimmm...

S

su perisi

Kullanıcı
4 Ocak 2007
En iyi cevaplar
0
0

Sitede bu kitabı okuyan benden sonra ikinci kişisiniz, ve bunu burda paylaşmanız beni mutlu etti..
Dilerim ve isterim ki,sitede ki tüm üyelerimiz bu muhteşem eseri ve içerigindeki nagmelerin derinligini keşfetsin..

Bu linkten http://www.timsah.com/Sems-in-Gidisi-Gozum-Mevlana-Celaleddin-i-Rumi/eTVVVYgdeN2
Tebrizli Şems için. Ve Mevlana bu gamlı gidişini Yılmaz ERDOĞAN'ın dokunaklı sesinden  izleyebilirsiniz...
Kitapda okuyanlar bilirler aslında neler hissettiğini...

M

mert.efe.58

Kullanıcı
27 Haz 2008
En iyi cevaplar
0
0
Sivas
Bağlantı çok güzel teşekkür ederim.... Yine duygulandırdı beni...

S

su perisi

Kullanıcı
4 Ocak 2007
En iyi cevaplar
0
0
Dönem dönem okunmalı degil mi :)

M

mert.efe.58

Kullanıcı
27 Haz 2008
En iyi cevaplar
0
0
Sivas
Evet hocam kesinlikle zaman zaman okunmalı. Onun üzerine mevlana ve şemsle ilgili bir çok yazı daha okudum ve yeni bilgiler edindim.

K

karagün

Su Perisi' Alıntı:
Elif Şafak düşünce özgürlüğüne müdehalede baya bi'mücadele vermiş yazarlar arasındadır.
Yazarın tartışmalı kitabı "Baba ve Piç"'i romanını okumuştum.
Su Perisi : )belki de bana  Karagün !  bu kitabı ("AŞK") okumadıysan ne diye yorum yazıyorsun da diyebilirsin ...
Tabii ki haklısın . Ama bende yazarla ilgili bişeyleri paylaşmak istedim : )
Teşekkürler

S

su perisi

Kullanıcı
4 Ocak 2007
En iyi cevaplar
0
0
mert.efe.58' Alıntı:
Evet hocam kesinlikle zaman zaman okunmalı. Onun üzerine mevlana ve şemsle ilgili bir çok yazı daha okudum ve yeni bilgiler edindim.
Ben bulamadım,iki kitapla kaldım:( tavsiye edecegin,her ikisinin "Allah aşkını" anlatan kitaplarını tavsiye edersen bizde burdan bakabiliriz...

karagün' Alıntı:
Su Perisi' Alıntı:
Elif Şafak düşünce özgürlüğüne müdehalede baya bi'mücadele vermiş yazarlar arasındadır.
Yazarın tartışmalı kitabı "Baba ve Piç"'i romanını okumuştum.
Su Perisi : )belki de bana  Karagün !  bu kitabı ("AŞK") okumadıysan ne diye yorum yazıyorsun da diyebilirsin ...
Tabii ki haklısın . Ama bende yazarla ilgili bişeyleri paylaşmak istedim : )
Teşekkürler
Tabiki görüşlerini paylaşmalısın.. Bende okumadıgım ama yazarı takip ettiğim kadar başka kitapalarına öznel yargımı paylaşırım...Elif ŞAFAK takit ettigim  bir yazardır,bütün kitaplarınıda hemen hemen okudum,bir kaç kitabı dışında,onlarıda bulamadıgım için kaldı..
"Baba ve piç" adlı kitabınıda okudum,Ermeni ve Türk kökenine doğru yolculuk yapmış ve bir çok olumsuz tepki almıştır...

G

GulsahToptas

Kullanıcı
17 May 2006
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
gulsaht.blogcu.com
Şuan okuyorum ama hızlı okuyarak geçiştirmek istemediğimden daha bir süzerek, düşünerek ve hazmederek okuyorum.
Öyle kelimeler, cümleler var ki vurgun etkisinde ve ilerde bir kez daha okumak istedim daha şimdiden, o kadar etkiledi beni içerik.
Daha önce Mevla'nın Kızı isimli kitanı okumuş ve orad da Mevlana ve Şems'in dostluğu çokca işlnemişti, tekrar farklı yönden okumak iyigeldi ruhuma...

Kesinlikle kitaplıkta yer alacak, ara ara okunabilecek bir kitap.
Kalemine sağlık; Elif Şafak.
Ve paylaşım için sağol SuPerisi  :)

S

su perisi

Kullanıcı
4 Ocak 2007
En iyi cevaplar
0
0
Bu kitabı aldıgım ve okuduğum ay,saydım 8 tane alıp hediye etmişim,iki kişiyede kendi kitabımı verip okumalarını zorla :) söylemişim...Okuyan o iki kişi zorla okuttugumdan çok memnun kalıp bu ve benzer bir kitap daha avrsa bu sefer zorla degil gönüllü okuyacaklarını belirttiler ve ben bu seferki adres olarak "Ahmet ÜMİD /Bab-ı esrar'a yönlendirdim"  :)

Kitabı okurken Bitmesni hiç istemeyip,aklımda kalmasını istedigim yerlerin sonra gözden geçirmek için çizdigimde,bir baktım nerde ise kitabın tamamını çizmişim  ;D

Ayrıca kitabın içinde geçen "40 kural" ı çıkattırıp panoma yapıştırdım..Her  önünden geçerken bir kuralı mutlaka okuyup her okuyor,her okudugumda da  başka bir anlam kazanıyor içimde..

A

agokalper

Kullanıcı
9 Şub 2009
En iyi cevaplar
0
0
İzmir
bu kitabı bugün bi arkadaşımı ziyaret ettiğimde evinde gördüm oda o kadar övdü ki en kısa zamanda okuyacağım  :) :)

S

su perisi

Kullanıcı
4 Ocak 2007
En iyi cevaplar
0
0
Övülmeyecek kadar degil :)
Ayrıca kitabın rengi,kapak modeli ve ismi ile de ayrı bir albenisi var :)
Yazar ehr yönden okunası bir kitap yazmış...

Bekliyorum merakla yorumlarınızı  :)

A

agokalper

Kullanıcı
9 Şub 2009
En iyi cevaplar
0
0
İzmir
Su Perisi' Alıntı:
Övülmeyecek kadar degil :)
Ayrıca kitabın rengi,kapak modeli ve ismi ile de ayrı bir albenisi var :)
Yazar ehr yönden okunası bir kitap yazmış...

Bekliyorum merakla yorumlarınızı  :)
valla öyle tansaşta renk dikkatimi çekmişti ilk tanışmamız öyle oldu bu kitapla  ;D

S

su perisi

Kullanıcı
4 Ocak 2007
En iyi cevaplar
0
0
Arkadaşın evi tansaşdamı  ::)

S

su perisi

Kullanıcı
4 Ocak 2007
En iyi cevaplar
0
0
Tamam şimdi anlaşılmıştır  8)
İlk görüşde elektirik almak önemli :)

Örnek ben  8)
Kitapçıma her gittiğimde,yeni kitaplar arasında elektirik aldıgım albenisi gözüme batan bir kitap buldummu yazarı kim olursa olsun mutlaka alırım...Ve bu şeçimlerimde bu güne kadar hiç yanılmadım...
Nasıl derler,yemek mideye hitap etsede,önce göze hitap etmeli  8) O hesap  :)

A

agokalper

Kullanıcı
9 Şub 2009
En iyi cevaplar
0
0
İzmir
o zaman sana şiddetle bi kitap tavsiye ediyorum (KELEBEK)  umarım okumuşundur, okumadıysan bu önerimi dikkate almanı istiyorum.  eğer kitap bakmaya gittiğin bi zaman satıcıya sorarsan ve biliyorsa kitabı mutlaka seni almaya ikna edecektir zaten  ;)

S

su perisi

Kullanıcı
4 Ocak 2007
En iyi cevaplar
0
0
Hiç işlemediği bir suçtan ötürü müebbete mahkum olan bir kürek mahkumunun  verdiği mücadeleyi anlatan kitap..Önce filmini izleme gibi bir şanşızlığım oldu...
Ve "en iyi kaçış" filmleri arasında yerinide aldı..Kesinlikle güzel ve yazar olmadıgı halde akıcı ve samimi bir uslubla yazıdıgı için Henri Charriere'in bu kitabı yayınlandıgı zaman Fransada en çok okunanlar listesinde yerini aldı...
Kitap okumayı sevmeyenelr için ikinci altarnetif olarak filmini izleyebilirler...Kitapdan çokda bagımsız degil,tabi kitabı okumak başka...

A

agokalper

Kullanıcı
9 Şub 2009
En iyi cevaplar
0
0
İzmir
Su Perisi' Alıntı:
Hiç işlemediği bir suçtan ötürü müebbete mahkum olan bir kürek mahkumunun  verdiği mücadeleyi anlatan kitap..Önce filmini izleme gibi bir şanşızlığım oldu...
Ve "en iyi kaçış" filmleri arasında yerinide aldı..Kesinlikle güzel ve yazar olmadıgı halde akıcı ve samimi bir uslubla yazıdıgı için Henri Charriere'in bu kitabı yayınlandıgı zaman Fransada en çok okunanlar listesinde yerini aldı...
Kitap okumayı sevmeyenelr için ikinci altarnetif olarak filmini izleyebilirler...Kitapdan çokda bagımsız degil,tabi kitabı okumak başka...
kitabı okumak başka hatta bambaşka detaylar için teşekkürler peri  ;)

S

su perisi

Kullanıcı
4 Ocak 2007
En iyi cevaplar
0
0
Ben teşekkür ederim...Kitap dostlarıyle bilgi alış verişi yapmak hoş :)