EINSTEIN BİYOGRAFİSİ

• Konbuyu başlatan SOSYALLİBERALİST
  • Başlangıç tarihi

Konu hakkında bilgilendirme

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Kim, Neyi, Nasıl Başardı? kategorisinde SOSYALLİBERALİST tarafından oluşturulan EINSTEIN BİYOGRAFİSİ başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 21,298 kez görüntülenmiş, 32 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Kim, Neyi, Nasıl Başardı?
Konu Başlığı EINSTEIN BİYOGRAFİSİ
Konbuyu başlatan SOSYALLİBERALİST
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan sbryknt
V

vedatylcn

Kullanıcı
23 Kas 2008
En iyi cevaplar
0
0
güzel paylaşımlar teşekürlerr

L

lazarus

Kullanıcı
13 Ocak 2009
En iyi cevaplar
0
0
Einstein'in sadece yüzeysel özellikleri gösterilmiş.Düşünsel anlamda birşeye rastlayamadım bende şuan araştırıyorum bulabilirsem  Sizinle paylaşmaktan onur duyarım.

H

Harun

Kullanıcı
29 Şub 2008
En iyi cevaplar
0
36
İstanbul
leftinthedark.wordpress.com
efza' Alıntı:
Einstein’ın En Meşhur Ve Müthiş Sözleri

Neden beni kimse anlamıyor ama herkes seviyor? (bir mülakattan, 12 Mart 1944)
Bak bu sözü hala geçerli he. Kime sorsan ünlü bir bilimadamı söyle diye "Aynştayyn tabiki abicim" derler. Ama adamın teorilerini okuyunca kimse bişey anlamaz. Üstelik teorileri sürekli çürütülmeye çalışılır.

D

dideM

Kullanıcı
5 Eyl 2007
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
Bak bu sözü hala geçerli he. Kime sorsan ünlü bir bilimadamı söyle diye "Aynştayyn tabiki abicim" derler. Ama adamın teorilerini okuyunca kimse bişey anlamaz. Üstelik teorileri sürekli çürütülmeye çalışılır.
Zaten o cümleyi kendi bildiklerinden yola çıkarak söylemiyorlarki! :)
Teori çürütmeye çalışmak demeyelim de gelişmeye çalışmak diyelim..?

H

Harun

Kullanıcı
29 Şub 2008
En iyi cevaplar
0
36
İstanbul
dideM' Alıntı:
Zaten o cümleyi kendi bildiklerinden yola çıkarak söylemiyorlarki! :)
Teori çürütmeye çalışmak demeyelim de gelişmeye çalışmak diyelim..?
Doğru gelişmeye çalışmak ama bence gelişmenin daha basit yolları da var ya. Düşünsene yıllarca çalışıyosun, kafa patlatıyosun sonra gidip Einsteinin teorisinin aksini ispat ediyosun, seni ne olarak hatırlayacaklar, " Einsteinin teorisin çürüten adam".

Sen fizikçisin daha iyi anlarsın  bu teorileri. Ben hala anlamış değilim mesela ışık hızı, zaman kavramlarını. :)

D

dideM

Kullanıcı
5 Eyl 2007
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
ışık hızı, zaman kavramlarını. :)
hehe çok keyifli konulardı yav.. İlk dinlediğimde çok enteresan gelmişti. Göreceli zaman falan.. Trenin içinde saat var, sen trendeyken ayrı, dışarıdayken ayrı..:)) Enteresan buluşlar, nereden akıllarına gelmiş bilemiyorum.

Abi hala onun teorilerini, formullerini kullanıyoruz, daha fazlasını keşfetmemiz gerekirken.. Bu daha bir enteresan ve bana inandırıcı gelmiyor açıkçası..

H

Harun

Kullanıcı
29 Şub 2008
En iyi cevaplar
0
36
İstanbul
dideM' Alıntı:
ışık hızı, zaman kavramlarını. :)
hehe çok keyifli konulardı yav.. İlk dinlediğimde çok enteresan gelmişti. Göreceli zaman falan.. Trenin içinde saat var, sen trendeyken ayrı, dışarıdayken ayrı..:)) Enteresan buluşlar, nereden akıllarına gelmiş bilemiyorum.

Abi hala onun teorilerini, formullerini kullanıyoruz, daha fazlasını keşfetmemiz gerekirken.. Bu daha bir enteresan ve bana inandırıcı gelmiyor açıkçası..
Benim de anlamadığım ışık hızında seyahat eden birisinin geçirdiği 1 yıl dünyadaki onlarca yıla denk olması. Hala kafamda anlamlandırabilmiş değilim.

D

dideM

Kullanıcı
5 Eyl 2007
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
İşte göreceliliko, ışık hızı değil yav.
Yani ayda yaşayan birinin 1 yılı bizim 7 yılımıza denk:) Eğer bundan bahsediyorsan bu, görecelilik kavramı.
Bence de tuhaf! İnsanın inanası gelmiyor.

H

Harun

Kullanıcı
29 Şub 2008
En iyi cevaplar
0
36
İstanbul
dideM' Alıntı:
İşte göreceliliko, ışık hızı değil yav.
Yani ayda yaşayan birinin 1 yılı bizim 7 yılımıza denk:) Eğer bundan bahsediyorsan bu, görecelilik kavramı.
Bence de tuhaf! İnsanın inanası gelmiyor.
Olurmu ya bak şimdi ışık hızıyla seyahat ettiğinde zamanda eğilme ve kayma oluyor. Yani senin 1 saniyen diğer insanların 2 saatine denk geliyor diyeyim.

Mesela koluna bir saat takalım, sonra sen ışık hızıyla o saate bakarak 10 saat gez geri gel, dünyada 1-2 gün geçmiş olacak belki. Böyle bi teorisi vardı, " zamanda görecelik" mi ney öyle bişey.

H

Harun

Kullanıcı
29 Şub 2008
En iyi cevaplar
0
36
İstanbul
dideM' Alıntı:
E normal : 300.000 km/saat:))
Çok hızlı. O hızda kafanı camdan dışarı çıkarsan çok feci üşütürsün :).

Işık hızında farları yakma muhabbeti var bir de. Bu fizik konusu çok karışık, daha çok kuantum fiziği aslında. Nerdeyse tamamı teori başka bişey değil.

S

sbryknt

Kullanıcı
23 Kas 2007
En iyi cevaplar
0
0
Mersin
SOSYALLİBERALİST' Alıntı:
Albert Einstein

Alman asilli ABD'li fizikci. Dindar olmayan Yahudi bir ailenin cocugu olarak olarak 1879 yilinda dogdu. 1902'de Isvicre vatandasi oldu. E=mc² formulunu buldu. 1921'de Nobel Fizik odulunu aldi. Hitlerin iktidara gecmesiyle bir daha ulkesine donemedi. Atom bombasini buldu fakat hic bir ulkeye uygulanmasini istemedi. 1946'da Atom Bilginleri Uyaniklik komitesi baskani oldu ve olumune kadar Nukleer Silahlara karsi cikti. 1955' de vefat etti.

Not: Albert Einstein'in okul yillarinda basarili bir ogrenci olmadigi bir soylentidir. O aslinda cok basarili bir ogrenciydi. Sadece ogretmenleriyle iyi gecinemiyordu.

İstek olursa ayrıntılı bilgi eklenecektir.

eline sağlık yalnız biraz daha bilgilendirseydin çok daha iyi olurdu biraz kısa geçmişsin.