Devirdiğin En Büyük Çam Neydi?

Konu hakkında bilgilendirme

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Serbest Kürsü kategorisinde Codex tarafından oluşturulan Devirdiğin En Büyük Çam Neydi? başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 14,424 kez görüntülenmiş, 62 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Serbest Kürsü
Konu Başlığı Devirdiğin En Büyük Çam Neydi?
Konbuyu başlatan Codex
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan tornado_53
Codex

Codex

Özgür Şahin
Site Kurucusu
14 May 2006
En iyi cevaplar
0
48
Çanakkale
www.kendinigelistir.com
Devirdiğin En Büyük Çam Neydi? 

Hergün komik onlarca olay gelir başımıza. Bazen de söylediğimiz bir söz kızartır suratımızı istemesek de.
İşte bunları merak ediyoruz kendinigelistir.com olarak. Sizi çok güldüren duyduğunuz veya yaşadığınız gaflar nelerdir?

İşte bu ayki forum konumuz bu :) Eminim yazacak çok şey bulacaksınız. Hadi sen de hikayeni YAZ!

Not : Biraz beyin fırtınası, biraz gülmece, biraz eğlence, biraz senden, biraz benden...
Tek dikkat edeceğimiz şey - yine ve her zamanki gibi-  "FORUM KURALLARI..."

A

ayben

Benim hayatımda devirdiğim öyle çok büyük çamlar olmadı ama en çok beni üzen bir sınav esnasında yaşadığım yanlışlıktı.
Ders: Analitik Kimya
Vize sınavımızdı soru üç aşamalı bir soru ama ben doğrusunu bildiğim halde yanlış olanı yaptım ve ilk defa ömrümde büt.lere kaldım.
Eeee bir inek denebilirdi bana ama ben ders çalışmayı çok severdim neyse büt.lerde verdim dersimi ama hiç kendimi affetmedim dersem yeridir.
Kendi kendime bir zarar verdim açıkçası ama Allah'tan telafisi olan birşeydi. Ya bir de olmasaydıı ....
Neyse çok şükür okul bitti artık rahatım şimdi işimde dikkatli olmaya çalışıyorum ve öğrendimki kendimi sadece işime odaklamalıyım, kafamı başka şeylerle oyalamamalıyım

S

sude19811981

Kullanıcı
17 Ocak 2008
En iyi cevaplar
0
0
lise zamanlarıydı.sınavlara herkes harıl harıl kopya hazırlardı.ben ise ancak yanımdakiyle yardımlaşmaya çalışırdım.onu bile zar zor yapardım.bir gün coğrafya sınavına ilk defa bende kopya hazırlamıştım.sıranın altına koydum.sınavda yavaş yavaş çekip bakmaya çalışıyordum. :) fakat onu yaparken de heran yakalanıcam diye çok korkuyordum.tabi korktuğum başıma geldi.coğrafya sınavında hoca beni kopyadan yakaladı.o an çok kötü oldum.çok utandım. :-[hiç yapmadığım yapmaya cesaret edemeyeceğim bir durumdu.belki de hocam bile kopyayı benden beklemiyordu.
düşününce bir an aklıma bu geldi.paylaşmak istedim. :-[

G

Gozde

Kullanıcı
9 Ocak 2008
En iyi cevaplar
0
0
Lüleburgaz
pek patavatsız değilimdir genelde bilerek yaparım fakat lise 1.sınıftayken 5 yıl kadar önce çok büyük bir çam devirmiştim uzak bir akrabamızın yeni doğmuş bebeğini görmeye gitmiştik isim vermiyim çocuğa çok komik bi isim koymuşlar ama öyle böyle değil hiçte huyum değildir akraba ziyaretlerinde lafa karışayım falan şeytan dürttü sanki içimde tutamadım birden söyleyi verdim dedimki 'çok mu aradınız bu ismi çocukla hep dalga geçerler okulda yazık...' biraz bişeyler daha dedim ama hatırlamıyorum net olarak dalga geçtim yani onu biliyorum kızın biri demesin mi benim babamın adı diye amcasıymış gittiğimiz evin sahibinin Allah'ım ne utandım hem adamda ordaymış gidene kadar defalarca yerin dibine girdim çıktım rezillikti resmen yol boyunca teyzem dalga geçti halimle unutana kadar her gördüğünde de devam etmişti hayatımda devirdiğim en büyük çamdı :-[ hala utanıyorum ya zaten hiç gitmedim bir daha oraya  :-[ 

B

bıldırcın

Yakın zamanda yaptığım en büyük gaf;çocuğu olmayan bir arkadaşımı uzun zaman sonra gördüğümde oldukça kilo almış olduğunu farkedip"hayırlı olsun hamilesin galiba"dememdi.Meğer hormon tedavisi kilo aldırmış ona :( ne kadar üzüldüğümü anlatamam.

U

UğurOnur

Kullanıcı
1 Ocak 2008
En iyi cevaplar
0
0
istanbul
Sene 2003 üniversiteye yeni başladığımız dönem.
Dershaneden çok sevdiğim bir arkadaşım vardı ayn
dönem girdik sınava o ankara gazi kazandı.Ben K.t.u'ya gittim.
Neyse ara dönem birbirimizi çok özlemişiz bu finallerden sonra
memlekete geldi.Bir kafede ekip hep birlikte oturmuş muhabbet ediyoruz.
Arkadaş Ankara'yı gördü ya artık memleketi beğenmiyo.Burası şöyle burası
böyle sürekli şikayet ediyor burda yaşanmaz diyo...Falan bende çok severim
arkadaşı ama sonradan görme davranışlara da çok sinir olurum.Hem de memleket
sevdalısıyım laf söyletmem :))
Neyse bizde bir laf vardır siz bilirmisiniz bilmem biri öyle sonradan görme olunca
deriz ki "Kestane kumuşundan çıkmış gerisini beğenmemiş.." Bu karadeniz de kullanılan
çok yaygın bir terim..Amma bu gençler kestane lafını argoda başka bir anlamda kullanıyorlar.  :eek: Tabi biz toy daha ne bilelim anne baba bize tek küfür ve argo sözcük söylememiş arkadaş çevremiz de hep öyle mülayim kişiler bilmiyoruz manasını.Ben pat diye
arkadaşa yapıştrdım "Kestane kumuşundan çıkmış gerisini beğenmemiş.." Tabi masada bir sessizlik herkes bana bakıyo...İşin feci tarafı arkadaş hemcinsim değil  :-[ hani hemcinsimiz olsa
erkek muhabbetine kurtarırız durumu ama karşıdaki bayan tabi  :D :D Felaket bir durum oldu ama benim jeton hala düşmedi saf saf bakıyorum üstüne üstlük ne var diyorum...yalan mı burda doğdun büyüdün gittin bir ankara gördün burnun büyüdü geldin diyorum... :D Millet sus pus tabi
o ara yanımda kuzenim vardı saolsun eğildi Uğur dedi konuştukça batıyorsun mola ver..sus..sus..  :p Bende sustum tabi...Kız kıpkırmızı...Ben hala kestane lafını nereye çektiler ondan habersiz bir şekilde istifimi bozmuyorum rahatım.Kıza tamam ya kızma dedim..Konu kapandı.Sonra masadan kalktık eve giderken kuzen açıklama getirdi.Kestane lafına  :-[ :-[ :-[
Utandım ama kendimi suçlu da hissetmedim yani ben o manada kullanmadım anlamını da bilmiyordum napımm...Alla Alla....Kız benle daha görüşmedi ondan sonra.. :D :D

Y

yaratici_idea

Kullanıcı
17 Ocak 2008
En iyi cevaplar
0
0
Bir gün öğretmenimiz ders anlatıyordu. Konu da hormonlar. Derse başlamadan önce 'anlamadığınız bir şey olursa sorabilirsiniz' demişti.
Neyse konuyu anlatırken dedi ki:
'Çocuklar hormonlarımız salgılandığı zaman duygularımız ortaya çıkıyor'
Ben de o zamanlar çok çekingendim.
Kalabalık ortamlarda konuşmaya alıştırıyorum kendimi.
Sormam normalde ama bir soru sordum:
'Öğretmenim Hormonlarımız salgılandığı zaman mı duygularımız ortaya çıkıyor,
yoksa biz o duyguyu yaşadığımız zaman mı? Çünkü bungee jumping yaparken atlayınca adrenalin salgılanıyor'
Öğretmenimiz soruya cevap veremeyince tüm sınıf gülmüştü :-[
Öğretmenimi utandırdığım için çok utanmıştım. :-[
Kendisini saygıyla anıyorum. Sevgiler hocam :)

A

ayben

Ben bir keresinde orta okuldaydım dersimiz biyoloji ve ben hocamı çok severdim anlatamam ders anlatmaya başlasın herkesi susturur derse odaklanırdım hem hocayı hem dersi çok severdim...
Neyse gene bir gün bir biyoloji dersi; kaptırmışım kendimi derse aklıma bir soru takılmış söz bile alma gereği duymadan ayağa kalktım veee  ''baba'' diyerek söze başladımm.
Farkında değiilim tabi bütün sınıf kırılmış ayy ne utanmıştım kendimden asla unutamam :-[

U

UğurOnur

Kullanıcı
1 Ocak 2008
En iyi cevaplar
0
0
istanbul
:D :D :D
"BABA"...  ;D ;D
Oda güzel...
Okul anıları bir harika ya...
Ben anadolu teknik lise mezunuyum.ve tam bi,r ingilizce
hastasıydım nerde bir kelime görsem hemen anlamını öğrenir
hafızama yerleştirirdim.Birgün programlama dersindeyiz. C++ orda
da kodlar ingilizce okuyan arkadaşlar varsa bilir.Hoca bir prgram yazıyor tahtaya
kodlarla beraber ben tabi her kelimeyi ingilizceye odakladığım için direk öyle görüyorum
hoca kodu yazdı yazdı....sonunda "goster" yazdı.Biraz silik çıkmış tabi ben transa geçmişim
bakıyorum ya "goster" alla alla ben böyle bir kod bilmiyorum ingilizcede de böyle bir kelime var mı
ki diye düşünürken sordum sağda ki arkadaşa bilmem dedi öndekine sordum bilmem dediDiyorum
Alla alla ezbere mi yazıyorsunuz program yazarken bunu nereye koyacaz derken el kaldırdım tabi
sazan  :p :-[ aynen diyalog şu;" hocam şu sonraki kodun anlamı ne ?...Hoca;Hangisi Uğur ?
ben aynen;Hocam hani şurda gostır yazıyor yaaaa  :D" tabi hoca br baktı :) Oğlum göster yazıyor orda... :))) tabi film koptu sınıfta bütün sınıf kahkahalara boğuldu...Birde olaya bakarmısınız hem kelimenin anlamını bilmiyorum hemde ingilizce bir okunuşla söylüyorum...Rezil olmuştum o gün bütün karizmam sıfıra inmişti yavvv  :D :D

Y

yaratici_idea

Kullanıcı
17 Ocak 2008
En iyi cevaplar
0
0
UğurOnur' Alıntı:
:D :D :D
"BABA"...  ;D ;D
Oda güzel...
Okul anıları bir harika ya...
Ben anadolu teknik lise mezunuyum.ve tam bi,r ingilizce
hastasıydım nerde bir kelime görsem hemen anlamını öğrenir
hafızama yerleştirirdim.Birgün programlama dersindeyiz. C++ orda
da kodlar ingilizce okuyan arkadaşlar varsa bilir.Hoca bir prgram yazıyor tahtaya
kodlarla beraber ben tabi her kelimeyi ingilizceye odakladığım için direk öyle görüyorum
hoca kodu yazdı yazdı....sonunda "goster" yazdı.Biraz silik çıkmış tabi ben transa geçmişim
bakıyorum ya "goster" alla alla ben böyle bir kod bilmiyorum ingilizcede de böyle bir kelime var mı
ki diye düşünürken sordum sağda ki arkadaşa bilmem dedi öndekine sordum bilmem dediDiyorum
Alla alla ezbere mi yazıyorsunuz program yazarken bunu nereye koyacaz derken el kaldırdım tabi
sazan  :p :-[ aynen diyalog şu;" hocam şu sonraki kodun anlamı ne ?...Hoca;Hangisi Uğur ?
ben aynen;Hocam hani şurda gostır yazıyor yaaaa  :D" tabi hoca br baktı :) Oğlum göster yazıyor orda... :))) tabi film koptu sınıfta bütün sınıf kahkahalara boğuldu...Birde olaya bakarmısınız hem kelimenin anlamını bilmiyorum hemde ingilizce bir okunuşla söylüyorum...Rezil olmuştum o gün bütün karizmam sıfıra inmişti yavvv  :D :D

:D :D

B

bıldırcın

itiraf yolladığım bir siteye üye olan bir şahıstan bir gün itirafımla alakalı mesaj aldım,anlayamadım ilk başta,çünkü yolladığım itiraf aylar önceydi"allah allah" dedim ve hiç çekinmeden sordum "nasıl hatırladın binlerce itiraf arasından" diye karşımdaki hiç bozuntuya vermeden "aa unutmak mümkün mü"dedi tabi bende aman sendeki ne hafızaymış be falan diyerek şişirdim de şişirdim,tabi jeton sonradan düştü,zaten rumuza tıklayınca otomatikman çıkıyo yolladığın itiraflar niye uzatırsın ki sus be kızım sus :p

T

tera_1032

Ayben' Alıntı:
Benim hayatımda devirdiğim öyle çok büyük çamlar olmadı ama en çok beni üzen bir sınav esnasında yaşadığım yanlışlıktı.
Ders: Analitik Kimya
Vize sınavımızdı soru üç aşamalı bir soru ama ben doğrusunu bildiğim halde yanlış olanı yaptım ve ilk defa ömrümde büt.lere kaldım.
Eeee bir inek denebilirdi bana ama ben ders çalışmayı çok severdim neyse büt.lerde verdim dersimi ama hiç kendimi affetmedim dersem yeridir.
Kendi kendime bir zarar verdim açıkçası ama Allah'tan telafisi olan birşeydi. Ya bir de olmasaydıı ....
Neyse çok şükür okul bitti artık rahatım şimdi işimde dikkatli olmaya çalışıyorum ve öğrendimki kendimi sadece işime odaklamalıyım, kafamı başka şeylerle oyalamamalıyım
ne ineği cnm sen sınıf için en basarılı bir beyindin bence eee herseyi tatmak lasım bende fırsatcı biri olsaydım senden kopya ceker bu 3 yılı okumazdımmmmm :D

T

tera_1032

erkek arkadasımın dogum günü idi neyse cocuga hediye alayım dedim paramda yoktu neyse borc buldum allem ettim kallem ettim bir kazak aldım  sonra dogum gününü kutladık hediyeleri felan verdik bende ısrar ettim; giy diye, giydi kazak  cocuga göbek üstü olmazmı cok utandım  :-[rezillikti ayben sen bu sevgilimi bilmessin ama hatırlarsın olcay   ;D ;D

Z

Zynep

Kullanıcı
17 May 2006
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
Hayatımda hiç kopya çekmedim.
Çalışkan olduğumdan falan filan değil, beceriksizliğimden:)
Lise 1; Tarih dersimize, evde kalmış demeyeyim hadi, kısmeti çıkmamış, bu durumdan ötürü sanırım sinirleri biraz bozulmuş, ve sanki ağabeyimiz varmış ta biz istememişiz gibi, durumunun intikamını bizden almaya çalışan bir öğretmenizmiz vardı. Kulakları çınlasın, ne hikmetse benden ayrı bir nefret ederdi. O aralar iki ağabeyim üstüste evlendiğinden midir nedir :p
Sınav yapacak, ben gerçekten çalıştım, çünkü garip bbir çelişki ama tarih derslerini seviyorum da:)
Ama yanımda ve arkamda oturan kankalarım ne yazık tın tın!
Ve bana "kağıdını açarsın" diye baskıyı koydular tabi.
Mümkünü yok, ben o kadar çalışmışım, birde malumaliniz gevezelikte var, ille yorum da katarak yanıtlar vereceğim ki, öğretmenimin bana karşı duyguları değişsin.
"Valla benden çekmeyin, ama kitabı açar yazdırırım size, uygun olursa" dedim. Çok anlıyorum ya bu işlerden:)
Ve daha 3. soruya gelmemiştim ki, yanımda ki arkadaşım kitabı açtı benim dizime koyuverdi, "Fısılda yazalım" diyerek.
İlk fısıltım do majör bir ses tonuyla olunca, kızlardan önce öğretmen duydu tabi:)
Yanıma geldi, yakaladı ya, o anın tadına vara vara şöleee bi gülümsedi;
"Napıyorsun sen?" dedi muzaffer bir komutan edasıyla.
Ben yanıtladım;
"Hocam vallahi billahi ben çok çalıştım, ben kopya çekmiyorum, onlara yazdırıyorum."

O asık yüzlü öğretmenimiz gülmemek için kendisini zor tuttu ama beni de disipline vermekten geri kalmadı sağolsun:)

F

Feveran Estomp

Kullanıcı
6 Ocak 2008
En iyi cevaplar
0
0
Mersin
Aslında biraz fıkra edasında olmuş..  :)

A

ayben

§edef' Alıntı:
erkek arkadasımın dogum günü idi neyse cocuga hediye alayım dedim paramda yoktu neyse borc buldum allem ettim kallem ettim bir kazak aldım  sonra dogum gününü kutladık hediyeleri felan verdik bende ısrar ettim; giy diye, giydi kazak  cocuga göbek üstü olmazmı cok utandım  :-[rezillikti ayben sen bu sevgilimi bilmessin ama hatırlarsın olcay   ;D ;D
Evet canım hatırlamamak ne mümkün

C

crnkcclr

Kullanıcı
25 Ara 2007
En iyi cevaplar
0
0
çalışmaya yeni başladığım firmanın personel yemeğine gitmiştik herkes uzun süredir firmada çalışıyor neredeyse kurulduğundan beri.. ben yeniyim iki ortaklı bir şirket patronlar gayet keyifli adamlar metroseksüel erkeklerle ilgili konuşurken ben manikür yaptıran erkeklerden hooşlanmıyorum bence feminen davranıştan daha da öte bir durum bu dedim... ve sanırım kayaya tosladım meğersem patronlarımdan biri 15 günde bir manikür pedikür olayına girmekteymiş :) gerçekten ciddi bir rezalettii....