Devirdiğin En Büyük Çam Neydi?

Konu hakkında bilgilendirme

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Serbest Kürsü kategorisinde Codex tarafından oluşturulan Devirdiğin En Büyük Çam Neydi? başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 14,483 kez görüntülenmiş, 62 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Serbest Kürsü
Konu Başlığı Devirdiğin En Büyük Çam Neydi?
Konbuyu başlatan Codex
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan tornado_53
E

efsane_18

Kullanıcı
12 Ara 2007
En iyi cevaplar
0
0
Giresun
benim cooooooooooooooooooooookkkkkkkkkkkkkkkkk hergünüm bi gafla geciyo yaaa sakin anlarımı yazsam daa kısa olur ;D ;D ;D

S

saydam

Kullanıcı
20 Ara 2007
En iyi cevaplar
0
0
malatya
profesyonel liglerde  futbol hakemliği yaparken bir gün 2. lig maçlarının birinde ofsayt kararı verdim.ancak bu kararı verirken diğer arkadaşıma bakma ihtiyacı hissetmedim kendimden emin dim çünkü arkadaşım pozisyonda hata yaptığımı işaret ederek ceza sahasında yerde yatan sporcuyu gösterince pütün stadın önün de  hata yaptığım için çok utanmıştım 

M

maviii

Kullanıcı
22 Eki 2007
En iyi cevaplar
0
0
istanbul
İLKOKUL YILLARIMDI..Bİ GÜN YEMEK YEMEK İÇİN YEMEKHANEDE TOPLANDIK..HERKES YEMEĞİNİ ALDI OTURDUK NESE..ÖĞRETMENLERİMİZ DE AYNI YEMEKHANEDE YEMEK  YİYODU..BNM YEMEĞİMDEN KURT ÇIKTI...MATEMATİK ÖĞRETMENİMDE KENDİ MASASINDA YEMEK YİYODU..ÇOCUKLUK İŞTE..GİTTİM SÖLEDİM..ÖĞRETMENİM BANA AYNEN ŞÖYLE SÖLEDİ...' SEMA HEMEN YERİNE GİT VE YEMEĞİNİ BİTİR ' BENDE DEDİMKİ İNANMIYOSUNUZ BANA DİMİ GETİRİP GÖSTERİM İSTERSENİZ..ÖĞRETMENİM BANA PATAVATSIZ DEMİŞTİ..ANLAMINI BİLMİYODUM SONRA SÖZLÜĞE BAKTIM..ÇOK UTANMIŞTIM...BUNU HİÇ UNUTMAM YAPTIĞIM ŞEY GERÇEKTEN PATAVATSIZLIKTI..AMA BUNU ANLAYACAK YAŞTA DEĞİLDİM YANE ..

B

berrak

Kullanıcı
28 Tem 2007
En iyi cevaplar
0
0
pembe...
yyaaa hala yaşadığım o anı düşündükce gülüyorum İşe gitmek için sabah erkenden çıktım biyere uğramak için arabadan indim sonra tekrar dönüp kendi arabam sandığım başka bir arabaya binip ( hemde şöför başkası tabi) oturdum ön koltuğa  :-[ gitmek için bekliyorum taki yanımda oturan adam bana hanfendi yanlış bindiniz sanırım :'( diyinceye kadar gayet normal oturuyorum.... ; allahım okdar utandımki bir insan nasıl bukadar dikkatsiz olabilir diye günlerce düşündüm allahtan şoför koltuğunda oturan bey kötü niyetli değilmiş sürüp gitmedi arabayı.... ;D

M

maviii

Kullanıcı
22 Eki 2007
En iyi cevaplar
0
0
istanbul
evet bitirmemi istedi kendisi de aynı yemeği yiyodu gidip sölemem biraz kötü oldu yane :) bide sonradan ban şnanmıyosanız getirim gösterim dedim yaa işte o zmn sinirlendi..patavatsız dedi bana :)

B

bıldırcın

maviii' Alıntı:
evet bitirmemi istedi kendisi de aynı yemeği yiyodu gidip sölemem biraz kötü oldu yane :) bide sonradan ban şnanmıyosanız getirim gösterim dedim yaa işte o zmn sinirlendi..patavatsız dedi bana :)
:)

H

humyra

Kullanıcı
2 Kas 2007
En iyi cevaplar
0
0
istanbul
BENIMDE BI COK GAFIM OLSADA GAF KELİMESİNİ OKUYUNCA NEDENSE ILK OLARAK AKLIMA SU HATIRAM GELDI :) BI AMCA VARDI KOMSUMUZUN EŞİ .. BENİM KURANI KERIM EGITIMI ADIGIMI ÖĞRENMİŞ EŞİNDEN NEYSE BI GUN ONLARI ZİYARETE GITTIM AMCA BANA '' KIZIM KURAN ÖĞRENIYRMUSSUN'' DEDI , BENDE '' EVET ÇOK ŞÜKÜR'' DEDIM. SONRA BANA '' BEN ÖLDÜKTEN SONRA RUHUMA OKURSUN OLURMU '' DEDI BENDE HİÇ DÜŞÜNCESİZ SANKI ÖLMESİ İÇİN VAKİT KOLLUYORMUŞCASINA :-[ '' TABİ AMCACIM SEN ÖLDE BEN OKURUM İNŞALLAH '' DEDIM  :-[ :-[ :-[ 

BU ARADA ..AMCACIK VEFAT ETTİ..

A

altyy

Kullanıcı
31 Ara 2007
En iyi cevaplar
0
0
konya
:D :D :D
Zynep' Alıntı:
Hayatımda hiç kopya çekmedim.
Çalışkan olduğumdan falan filan değil, beceriksizliğimden:)
Lise 1; Tarih dersimize, evde kalmış demeyeyim hadi, kısmeti çıkmamış, bu durumdan ötürü sanırım sinirleri biraz bozulmuş, ve sanki ağabeyimiz varmış ta biz istememişiz gibi, durumunun intikamını bizden almaya çalışan bir öğretmenizmiz vardı. Kulakları çınlasın, ne hikmetse benden ayrı bir nefret ederdi. O aralar iki ağabeyim üstüste evlendiğinden midir nedir :p
Sınav yapacak, ben gerçekten çalıştım, çünkü garip bbir çelişki ama tarih derslerini seviyorum da:)
Ama yanımda ve arkamda oturan kankalarım ne yazık tın tın!
Ve bana "kağıdını açarsın" diye baskıyı koydular tabi.
Mümkünü yok, ben o kadar çalışmışım, birde malumaliniz gevezelikte var, ille yorum da katarak yanıtlar vereceğim ki, öğretmenimin bana karşı duyguları değişsin.
"Valla benden çekmeyin, ama kitabı açar yazdırırım size, uygun olursa" dedim. Çok anlıyorum ya bu işlerden:)
Ve daha 3. soruya gelmemiştim ki, yanımda ki arkadaşım kitabı açtı benim dizime koyuverdi, "Fısılda yazalım" diyerek.
İlk fısıltım do majör bir ses tonuyla olunca, kızlardan önce öğretmen duydu tabi:)
Yanıma geldi, yakaladı ya, o anın tadına vara vara şöleee bi gülümsedi;
"Napıyorsun sen?" dedi muzaffer bir komutan edasıyla.
Ben yanıtladım;
"Hocam vallahi billahi ben çok çalıştım, ben kopya çekmiyorum, onlara yazdırıyorum."

O asık yüzlü öğretmenimiz gülmemek için kendisini zor tuttu ama beni de disipline vermekten geri kalmadı sağolsun:)

A

ASYA ASLIM

Kullanıcı
26 Ocak 2008
En iyi cevaplar
0
0
tokat
o çamları penüm anacuğum eyi devirir dili keskin bir baltadur haçen atasözlerinu yakışsün yakışmasun deyümleri uysun uymasun kullanur her anlattığunin peşina...derken yine öle bigün anacuğum çocuğu olmayan bacisuna bişeyler anlatii teyzecağizumda melül melül bakiy anlamayi belli konunun sonunda dedikü ablaa ha  anlamışım sen kızaysun eniştema (ki hiç alakası yok annem kaynana derdinden müzdarip anlatıyo anlatıyo tabii atasözleri havada uçuşuyoo ama teyzoşta tık yok garibim çocuk olmasını çok diledi çok ilaç kullandı hormonlar perişan beyin infilak etti neyse devam edeyim) uyy senemcuum çok kıtsun kizum pen hadımım deyirum sen oğlun uşağun varmı deyisun daa ... dedi ......büyük bir sessizlik teyzemin gözyaşları bozdu sessizliği annemim özürleri gerçekten hayatının gafını yaptı kii o insan yani teyzemin çok hassas olduğu bi konu idi  :-[ üzülmüştük vesselam annem hala tam gaz atasözleri ve deyimlere devam bende böle baltalı bi anne varken çam çok olur devrilen ;) arkadaşlar anacuğum lazdur orjinalini en azından sözcuklerde yaşatmak adına öle yazdum da bi kusur işledi isem yani çam devirdiysem affolaa kalın sağlıcakla...

Safari

Safari

Kullanıcı
7 Haz 2007
En iyi cevaplar
0
36
İstanbul
ASYA ASLIM' Alıntı:
o çamları penüm anacuğum eyi devirir dili keskin bir baltadur haçen atasözlerinu yakışsün yakışmasun deyümleri uysun uymasun kullanur her anlattığunin peşina...derken yine öle bigün anacuğum çocuğu olmayan bacisuna bişeyler anlatii teyzecağizumda melül melül bakiy anlamayi belli konunun sonunda dedikü ablaa ha  anlamışım sen kızaysun eniştema (ki hiç alakası yok annem kaynana derdinden müzdarip anlatıyo anlatıyo tabii atasözleri havada uçuşuyoo ama teyzoşta tık yok garibim çocuk olmasını çok diledi çok ilaç kullandı hormonlar perişan beyin infilak etti neyse devam edeyim) uyy senemcuum çok kıtsun kizum pen hadımım deyirum sen oğlun uşağun varmı deyisun daa ... dedi ......büyük bir sessizlik teyzemin gözyaşları bozdu sessizliği annemim özürleri gerçekten hayatının gafını yaptı kii o insan yani teyzemin çok hassas olduğu bi konu idi  :-[ üzülmüştük vesselam annem hala tam gaz atasözleri ve deyimlere devam bende böle baltalı bi anne varken çam çok olur devrilen ;) arkadaşlar anacuğum lazdur orjinalini en azından sözcuklerde yaşatmak adına öle yazdum da bi kusur işledi isem yani çam devirdiysem affolaa kalın sağlıcakla...
:)

K

Kardelen

bi gün annem başsağlına gidecek bende peşine takıldım anneee bendee diye ağlıyorum annemde diyoki kızım olmaz çoçuklar gelmiyo neyse uzun ağlamalar sonucu komşu teyze dediki onuda al hemen kalkarız başsağlığı verir neyse bende seviniyom aslında benim niyetim :) bişiler dağıtacaklar diye yemek  :-[ neyse gittik kadın ağlıyo herkes baş sağlığı veriyo bende kadına üzülmesin diye göya(çoçuk mantığı)aman teyze boşver iyiki kocan ölmüş kurtuldun dedim :( kadın hem daha çok  ağlamaya hem bağırmaya başladı (niye bağırıyosa teyze ben çoçuğum ama ) velakin ziyaret gerçekten kısa oldu :) ve bidaha ağlasamda annem beni baş sağlına götürmedi bende çok istemedim zaten hiç bişi vermediler :)şimdi çok utanıyorum ve teyzeye bidaha hiç gitmedik.....

S

senarist081

Kanuni Sultan Süleymanın hayatını anlatan belgesel film tarzında bir senaryo projem vardı,geçenlerde internette gezinirken çok feci bir şekilde sarsıldım,2008 yılının sonlarına doğru Şener Şen,Hülya Avşar ve Tolga Karelin başrollerini paylaştığı bir sinema filminde rol alacaklarını duydum...En büyük handikapim budur...Şu sıralar İstanbulun Fethi ve Ayasofya üzerine tarihi  bir film üzerinde çalışmalarım var,hayal gücüne güvenen,senaryo yazmaya gönüllü arkadaşlara açığım bunu da burada belirtmek istiyorum..Umarım bu projem Kanuni gibi olmaz..

B

bıldırcın

Hep hayal etmişimdir Osmanlı dönemini dosdoğru anlatan bir filmi  :)senarist umarım aklındaki projeyi tamamlarsın :)tabi onun film aşamasına geçmeside uzun iş ama düşüncen çok güzel tebrik ederim seni ;)

A

ayben

senarist081' Alıntı:
Kanuni Sultan Süleymanın hayatını anlatan belgesel film tarzında bir senaryo projem vardı,geçenlerde internette gezinirken çok feci bir şekilde sarsıldım,2008 yılının sonlarına doğru Şener Şen,Hülya Avşar ve Tolga Karelin başrollerini paylaştığı bir sinema filminde rol alacaklarını duydum...En büyük handikapim budur...Şu sıralar İstanbulun Fethi ve Ayasofya üzerine tarihi  bir film üzerinde çalışmalarım var,hayal gücüne güvenen,senaryo yazmaya gönüllü arkadaşlara açığım bunu da burada belirtmek istiyorum..Umarım bu projem Kanuni gibi olmaz..
Herşey ufak bir düşünceyle başlar. İnsanın içinde büyürde büyür, hayal olur...
Sonra birde bakmış ki hayatı olmuş...
İçinde, an ve an yaşıyor.
Umarım hayaliniz gerçeğe dönüşür ve hayata geçer. Biz de büyük bir zevkle beyaz perdenin karşısından sizi yahut çalışmanızı izleriz... :)

Z

Zynep

Kullanıcı
17 May 2006
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
senarist081' Alıntı:
Burada devirdiğimiz çamlardan sözediyoruz yalnız senarist?
Sanırım bir hata oldu?:)

K

ksklee

Kullanıcı
6 Şub 2008
En iyi cevaplar
0
0
İzmir/Karşıyaka
Bir akşam namazı sonrası… Balkon kapısından esen rüzgar beni karanlığa sürüklüyor. Batıdaki kızıllığı izlerken buluyorum kendimi. İlginç; geceyi sevmeyen ben şükre koyuluyorum hemen. Gündüzü örten Rabbe hamdolsun. Kızıllık azalıyor. Uzun zaman olmuştu güneşin batışını izlemeyeli. Vakitsizlikten şikayetçiyizdir hep. Vakit mi var dedim ben de içimden. Sonra hemen batıdaki o kızıllığın kaybolup içimi doldurduğunu fark ettim. Başımı eğdim. Her nasılsa boş sözlere, boş işlere her daim vaktimiz vardır bizim.Devirdiğim en büyük çam;boşa geçen günlerimmiş...