Dertlere derman geldi. Alan yok mu?

• Konbuyu başlatan BeFa
  • Başlangıç tarihi

Konu hakkında bilgilendirme

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Kişisel Gelişim Yazıları kategorisinde BeFa tarafından oluşturulan Dertlere derman geldi. Alan yok mu? başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 19,114 kez görüntülenmiş, 84 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Kişisel Gelişim Yazıları
Konu Başlığı Dertlere derman geldi. Alan yok mu?
Konbuyu başlatan BeFa
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan MeDyC
B

BeFa

Kullanıcı
19 Nis 2008
En iyi cevaplar
0
0
Türkiye
Problemlerinizden kurtulmak için bir öneri...
  Hepimiz ne kadar dertliyiz değil mi? Etrafımızda olan hiç bir şeyden bir Allah'ın kulu hoşnut değil. Krizlerin canımızı sıktığı yetmiyormuş gibi, yanında bir de kişisel problem var. Çoğu insan kendinin çıkılması imkansız bir karanlık kuyunun dibinde olduğunu düşünür. Kuyu öylesine derin, öylesine karanlık ve öylesine dar ki;bir kişi  bile çıkıp özgüvenle: Benim burdan kendimi kurtarabilecek potansiyelim var. Olaylara biraz daha iyimser bakarsam, mutlaka bir çıkış yolu bulurum demiyor.

-Bu kadar kolay mı?

dediğinizi duyar gibiyim. Yani herşey onlara pozitif bakarak halledebilir mi? Kesinlikle böyle düşündüğümü söyleyebilirim! Her şey yemek, içmek, solumak kadar basit aslında. Aynaya bakınız yeterli.

İnsan nasıl düşünürse hakikaten öyle olur. Düş kurarsınız ve görürsünüz ki, bir zaman sonra düşler sizi içine çeker. Tüm dengelerin karşılıklarla düzenlendiği bu dünyada başka ne beklenebilir ki? Neye sahipseniz onu varebilirsiniz etrafınıza. Ne kadar çok severseniz, o kadar sevilirsiniz. Çalıştığınız kadar kazanır ve de yediğiniz kadar doyarsınız. Aynı sadece düşlediğiniz kadar olabileceğiniz gibi.

Eh işte bu bir yoldur. Dedim ya ne kadar düşlerseniz o kadar olursunuz. Bundan sonra negatif düşünün ister pozitif. Size formülü verdim. Verileri yerlerine yerleştirin ve sonuçları önceden bulun.

Eski düşünce tarzında ısrar edip, "ahh" larla "off" larla kalcaklara çözüm yok. Ama diğer "kendini düşünen " insanlara başlangıç için bir şeyler önereceğim: Arkadaşlar, pozitif düşünebilmek için kendinizi kötü olaylardan koruyacak bir sipere ihtiyacınız var. Adı da belli: Gülmek ve kucaklamak.

Bir gülücük nasıl bir enerji yayar...İş yerinizde, okulunuzda veya herhangi bir yerde ufacık bir tebessümünüzün, hem kendinize hemde etrafınızdakilere vereceği güç hayal gücünüzün ötesindedir.

Gülmek her yerde deva. Bir kere bağışıklık sisteminizi güçlendirir, gerginliği azaltır, zindelik katar, canlandırıcıdır. Üstelik hiç bir yan etkisi de yoktur. Neredeyse mucizevi bir ilaç. Doğaldır; Hiç bir katkı maddesi bulamassınız içerisinde. Kullanışlı bir icat. Yedek parça gereksinimi yoktur; pilini değiştirmeniz veya sağlık kontrolüne götürmeniz gerekmez. Az enerji kullanarak, müthiş enerji elde etmenizi sağlar.

Bayanlar korkmayın, şişmanlattığı şimdiye kadar hiç görülmemiştir. Sadece hanımlar için değil, beyler bu buluş tam büççenize göre: hiç bir götürüsü yok. TEMA'cılar, siz de meraklanmayın, gülmek tamamen geri dönüşümlüdür, çevreye bir zararı dokunmaz... Devam edeyim mi?

Devam etsem ömür yetmez tüm güzelliklerini anlatmaya bu inanılmaz şeyin... Öyleyse ne duruyorsunuz? Kullanmaya hemen başlayın. Herkese neşeyle yaklaşın, her gün gülün ve insanları kucaklayın.

Dertlere derman geldi.

Her şeyden iyi sonuçları çıkarmanız için işte size bir başlangıç. En iyiyi düşünün ve de hep en iyisini umut edin.

(alıntı)

C

catzilla

Çok güzel bir yazı,

kesinlikle benim tarzımı yansıtıyor diyebilirim :)

paylaşımın için teşekkürler befa.

K

Kristal

Bir gülücük nasıl bir enerji yayar...İş yerinizde, okulunuzda veya herhangi bir yerde ufacık bir tebessümünüzün, hem kendinize hemde etrafınızdakilere vereceği güç hayal gücünüzün ötesindedir.
Güzel bir paylaşımdı,teşekkürler. :)

A

ayçiçeği

Kullanıcı
31 Mar 2008
En iyi cevaplar
0
0
Gülmek, hayata pozitif bakmak,yaşam ilacım.
Paylaşım için teşekkürler.  :D

I

ibrahim58

Kullanıcı
9 Ara 2007
En iyi cevaplar
0
0
Sivas
çok güzel birşey paylaşım.Herşey kendi elimizde

R

roze

Ben hep uygulamışımdır, gülmeyi. Gerçekten süper hissediyor insan kendini. Yazıyı okurken bile hemen tebessüm etmeye başladım.
Çok güzel bir yazıydı, teşekkürler ;)

K

korsan

Kullanıcı
18 Kas 2007
En iyi cevaplar
0
36
Gaziantep
Her şeyden iyi sonuçları çıkarmanız için işte size bir başlangıç. En iyiyi düşünün ve de hep en iyisini umut edin.

Polyanna olun diyor
Hayatta hiç iyi sonuç çıkmayacak çıkamayacak o kadar ŞEY varki bildiğiniz gibi değil.

Vlevki çıkardınız her tuhaf durumdan bir iyi sonuç.Bu o durumda iyi bir sonuç oldugunu kanıtlamaz.Sadece sizin öyle düşündüğünüzü kanutlar.
Gerçekçi olmak böyle birşey heralde gerçekçi olmakmı gerekir bence sonde rece hemde.
İyiden iyi kötüden kötü sonuç çıkar abi eşyanın tabiatına aykırı bir durumdur bu POLYANNACILIK.
Ama geçmişte ve günümüzde ve dahi gelecekte revaçta olacğıda kesindir.

G

GulsahToptas

Kullanıcı
17 May 2006
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
gulsaht.blogcu.com
Bu kadar kolay mı?

dediğinizi duyar gibiyim. Yani herşey onlara pozitif bakarak halledebilir mi? Kesinlikle böyle düşündüğümü söyleyebilirim! Her şey yemek, içmek, solumak kadar basit aslında. Aynaya bakınız yeterli.

ne kadar doğru.bazen çevremde o kadar rastlıyorum ki kolay pes edenlere...oysaki ünlü bir söz vardır: hayat zor ama ben de kolay biri sayılmam

K

korsan

Kullanıcı
18 Kas 2007
En iyi cevaplar
0
36
Gaziantep
GulsahToptas' Alıntı:
Bu kadar kolay mı?

ne kadar doğru.bazen çevremde o kadar rastlıyorum ki kolay pes edenlere...oysaki ünlü bir söz vardır: hayat zor ama ben de kolay biri sayılmam
Ya nasıl sölesem kolay pes edilmesinden bahsetmiyorum mücadele verip verip kaybetmekten bahsediyorum
Sayısız mücadeleler vermiş birine ve kazanamamış hala pes etmekten bahsedebilirmisin yada bu durumdan OLUMLU bir yön çıkarmasını saglamayı.

Mesala lay lay lay lay hayat ne güzel bakın yine kaybetttim ne kadar güzel! ama ne kazandım en azından başaramayabiliyorum ne güzel lay lay lay gibi :)

Yani kaybedilmişlikleri mücadeleler sonun öğrenmiş birinin polyanna olmasını onun gibi düşünmesini bekleyemezssiniz ve geçmişte günümüzde muhtemelende gelecekte bu ve gibi insanlar çokça olucaktır.
Ve umarım azınlıktadır ve biliyorum şimdilik azınlıktadırlar.

Bu arada hoşgeldin buradn dim geyikte bi çabuk kaynıo bildiğin gibi değil :)

K

korsan

Kullanıcı
18 Kas 2007
En iyi cevaplar
0
36
Gaziantep
Bülent' Alıntı:
GulsahToptas' Alıntı:
Bu kadar kolay mı?

dediğinizi duyar gibiyim.
Evet Gülşah.
Ne demişler; zor problemlerin kolay çözümleri vardır.  ;)
Vesselam kimyada fizikte matematikte hayatta ve insana dair ÇÖZÜMSÜZ problemlerde mevcuttur.
Bu ne demişler diye yazdıgın sözüde bir polyannacı sölemiştir :)

N

nazarelif

Kullanıcı
22 Nis 2008
En iyi cevaplar
0
0
Kastamonu
befa gerçekten çok güzel olmuş
kelime bulamadım anlatmaya :)
walla ben bunları dış dünyaya uyguluyorumda bir aileme uygulayamıyorum.  :(
çok teşekkürler
harikaydı

G

GulsahToptas

Kullanıcı
17 May 2006
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
gulsaht.blogcu.com
öncelikle h.b. korsan. evet geyik bölümünde muhabbet güzel ama ben işten dolayı yetişemiyorum.. :)

birde yanlış anlaşılma oldu sanırım ben senin yazına istinaden yazmadım ben yazarken sen yazzarken bende yazmışım

K

korsan

Kullanıcı
18 Kas 2007
En iyi cevaplar
0
36
Gaziantep
GulsahToptas' Alıntı:
öncelikle h.b. korsan. evet geyik bölümünde muhabbet güzel ama ben işten dolayı yetişemiyorum.. :)

birde yanlış anlaşılma oldu sanırım ben senin yazına istinaden yazmadım ben yazarken sen yazzarken bende yazmışım
Hadiya ya aslında yazsanda olurdu farklı fikirleri severim vesselam.
Bende benim mesajın altında görünce senin mesajı cevapsız kalmasın dedimdi ama  neyse kusura bahma geyiğe gelince ya ben boşum yetişemiom :)

Konuya döner isek her anlamda polyannacılık =Gerçekdışılıktır.
Kısa ama net bana göre ve inanın bana benim gibi düşünenlerde pek azımsanacak sayıda değiller.

B

Bülent

Korsan' Alıntı:
Bülent' Alıntı:
Evet Gülşah.
Ne demişler; zor problemlerin kolay çözümleri vardır.  ;)
Vesselam kimyada fizikte matematikte hayatta ve insana dair ÇÖZÜMSÜZ problemlerde mevcuttur.
Bu ne demişler diye yazdıgın sözüde bir polyannacı sölemiştir :)
Problemlerin çözümsüz kalması, çözümü olmadığından değildir, arayanların yetersizliğindendir.
Sözü kim söyledi bilmiyorum, ben de atmış olabilirim.  :)

C

crnkcclr

Kullanıcı
25 Ara 2007
En iyi cevaplar
0
0
teşekkürler BeFa tam zamanında yetiştin, insan bazen bildiği halde yapamıyor...
güzel ve sonuna kadar haklı bir yazı :)

K

kabeka

Kullanıcı
17 Ocak 2008
En iyi cevaplar
0
16
İstanbul
crnkcclr' Alıntı:
teşekkürler BeFa tam zamanında yetiştin, insan bazen bildiği halde yapamıyor...
güzel ve sonuna kadar haklı bir yazı :)
bir yazında da olumsuzluk eki kullanma yaaa
konuşmanı değiştir
;D :D :p :-* bunlara daha çok yer ver hatta hepsinde kullan
konuşmalarında olumsuz şeyler olmasın
unutma biz ne söylersek "o"yuz
hayatında olumsuz şeylere yer verme