Bilgisayar'da aklınıza takılanları buradan sorabilirsiniz.

• Konbuyu başlatan Safari
  • Başlangıç tarihi

Konu hakkında bilgilendirme

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Teknoloji Dünyası kategorisinde Safari tarafından oluşturulan Bilgisayar'da aklınıza takılanları buradan sorabilirsiniz. başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 269,448 kez görüntülenmiş, 714 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Teknoloji Dünyası
Konu Başlığı Bilgisayar'da aklınıza takılanları buradan sorabilirsiniz.
Konbuyu başlatan Safari
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan nazarelif
F

Feveran Estomp

Kullanıcı
6 Ocak 2008
En iyi cevaplar
0
0
Mersin
Ben yine yardımcı olmaya çalışırım.

Ö

özlem1980

Kullanıcı
25 Nis 2008
En iyi cevaplar
0
0
Ankara
sayfalar açılırken çıt çıt çıt diye sesler geliyor birde mausun oku titreyip duruyor bi süre sonra gitsede pek hayra alamet bişey değil sanırım nedendirki acaba?

F

Feveran Estomp

Kullanıcı
6 Ocak 2008
En iyi cevaplar
0
0
Mersin
Sayfalar açılırken ki çıt çıt olayı ses kartıyla alakalıdır. Mouse'n titremesi olayıyla ilgili biraz daha detay verebilirmisin?

Ö

özlem1980

Kullanıcı
25 Nis 2008
En iyi cevaplar
0
0
Ankara
Sayfalar açılırken çıkan sesle mausun imlecinin titremesi aynı anda oluyor ve yaklaşık bir dakika  sonrada normale dönüyor
mausun titremesi ise ben mausu oynatmadığım halde oku normalde sabit dururken kontrolsüz bi şekilde hareket ediyor diyeyim çünkü o anda mausu kontrol edemiyorum.
Bilgisayarla ilgili terimleri fazla bilmediğimden sorunu dile getirirken biraz zor anlatmış olabilirim
artık kusuruma bakma teşekkürler.

T

ThuNDeR

Kullanıcı
28 Haz 2006
En iyi cevaplar
0
0
Gaziantep
www.osmanmaasoglu.com
Özlem' Alıntı:
Sayfalar açılırken çıkan sesle mausun imlecinin titremesi aynı anda oluyor ve yaklaşık bir dakika  sonrada normale dönüyor
mausun titremesi ise ben mausu oynatmadığım halde oku normalde sabit dururken kontrolsüz bi şekilde hareket ediyor diyeyim çünkü o anda mausu kontrol edemiyorum.
Bilgisayarla ilgili terimleri fazla bilmediğimden sorunu dile getirirken biraz zor anlatmış olabilirim
artık kusuruma bakma teşekkürler.
Mause kontrolden çıktıysa o sesleri duyman gayet normal, windows ses efektinin tıklama sesidir o duyduğun.
Mause'un kontrolden çıkması birçok sebepten kayklanabilir, eğer kalitesiz bir mause kullanıyorsan artık miladını doldurmuş olabilir, bu tür sorunlar genelde A4Tech marka mause larda oluyor. Birde kontroldan çıktığı esnada mause un fişini çekip bak, ekrandaki dengesiz hareketler devam ediyormu. Eğer ediyorsa sorun mause da olmayabilir, bir trojan virüs kapmış olabilirsin.
Mause'un CD yada disket içerisinde bir driveri(yazılımı) varsa yüklemeyi dene, sorunu çözebilir.
Olmadı şunu yap, bir arkadaşının/komşunun mause'u ile kısa süreli değişiklik yap, bakalım başka mause ile devam edecekmi.

A

AYSBERGE

Kullanıcı
2 Kas 2008
En iyi cevaplar
0
0
SORUN: SAG TUS İLE YENİ > OFFİCE WORD ACTIGIM ZAMAN İSİM DEGİSİKLİGİ YAPAMIYORUM FAKAT BASLAT'an ACTILDIGI VAKİT SORUN OLMUYOR... :-\

Ö

özlem1980

Kullanıcı
25 Nis 2008
En iyi cevaplar
0
0
Ankara
Bilgisayarıma geçen hafta format atıldı daha hızlı olması gerekirken eskisindende yavaş oldu ?

S

su perisi

Kullanıcı
4 Ocak 2007
En iyi cevaplar
0
0
Bende eskiden attığımda öyle olurdu,Formatı "çabuk at hızlı " şeçenegini şeçtigim için oluyormuş,şimdi öyle olmuyor...Belki senin sorunun farklıdır,yüklemede hata oluşmuştur...Bakalım teknisyenlerimiz ne diyecek bende merak etim :)

Safari

Safari

Kullanıcı
7 Haz 2007
En iyi cevaplar
0
36
İstanbul
Özlem' Alıntı:
Bilgisayarıma geçen hafta format atıldı daha hızlı olması gerekirken eskisindende yavaş oldu ?
http://www.kendinigelistir.com/forum/index.php/topic,1262.msg7680.html#msg7680
Sayın mod'um Linkteki mesajda yazanları uyguladığında biraz daha hızlanacaktır bilgisayarınız.

T

ThuNDeR

Kullanıcı
28 Haz 2006
En iyi cevaplar
0
0
Gaziantep
www.osmanmaasoglu.com
Özlem' Alıntı:
Eskisinden daha yavaş oldu diyorsan formattan sonra ekran kartı driver'in yüklenmemiş, yada yanlış yüklenmiş olabilir. Format atılan eski bir bilgisayar dahi olsa bir süre seri çalışır..

Ö

özlem1980

Kullanıcı
25 Nis 2008
En iyi cevaplar
0
0
Ankara
Safari teşekkürler onu önceden deniyordum ama bu sefer formattan geldiğinden beri yavaş
Thunder sanırım senin dediğin gibi bir sorun olabilir çünkü ekran kartımda değiştirilecekti.
Birde ekranda görüntü çok büyük çıkıyor ayarı öncekiyle aynı olmasına rağmen ve hatta bazı sitelerin bir kısmı ekrana çıkmıyor kaydırma çubuğuyla çıkmayan tarafa kaydırdığımdada orda görüntü oluşmuyor yada biraz beklemek gerekiyor bununda ekran kartıyla bir alakası varmıdır? Yardımlarınız içinde ayrıca teşekkürler :)

T

ThuNDeR

Kullanıcı
28 Haz 2006
En iyi cevaplar
0
0
Gaziantep
www.osmanmaasoglu.com
Sorunun ekran kartı olma ihtimali güçleniyor :D hatta bence ta kendisi..

Masaüstü
Bilgisayarım SAĞ TIKLA
Özellikler > Donanım > Aygıt Yöneticisi +- Ekran bağdaştırıcıları
kısmına bir bak, sarı ünlem işareti varmı? yada parantez içerisinde (Microsoft Corp..) gibi bir yazı varmı..
Mümkünse o pencereyi Print Screen yaparsan resminide görmek isterim..

T

ThuNDeR

Kullanıcı
28 Haz 2006
En iyi cevaplar
0
0
Gaziantep
www.osmanmaasoglu.com
AYSBERGE' Alıntı:
SORUN: SAG TUS İLE YENİ > OFFİCE WORD ACTIGIM ZAMAN İSİM DEGİSİKLİGİ YAPAMIYORUM FAKAT BASLAT'an ACTILDIGI VAKİT SORUN OLMUYOR... :-\
Böyle bir şeyi ilk defa duyuyorum, normal olmadığı kesin.. Bunun sebebi bir trojan yada virüs olabilir.. Virüs programın herhangi birşey bulamıyorsa format atmak en temizi olur..

Ö

özlem1980

Kullanıcı
25 Nis 2008
En iyi cevaplar
0
0
Ankara
Thunder dediğini yaptım fakat resmi bir türlü kaydedemedim yada kaydettim ama birtürlü bulamadım  :(
senin dediğin gibi
(Microsoft Corp..) yazısı çıktı ama sarı ünlem işaretinide göremedim

T

ThuNDeR

Kullanıcı
28 Haz 2006
En iyi cevaplar
0
0
Gaziantep
www.osmanmaasoglu.com
Özlem' Alıntı:
Thunder dediğini yaptım fakat resmi bir türlü kaydedemedim yada kaydettim ama birtürlü bulamadım   :(
senin dediğin gibi
(Microsoft Corp..) yazısı çıktı ama sarı ünlem işaretinide göremedim
Sorun çözülmüştür umarım Özlem ;)

N

nazarelif

Kullanıcı
22 Nis 2008
En iyi cevaplar
0
0
Kastamonu
mrb benim bir sorum olacaktı ben kaskpersky  virus programını yüklemeye çalıştım ama bir türlü düzene oturmadı sürekli ekrana bişeyler geliyor.ingilizce olduğu için anlayamadım bana bu konuda yardım edrseniz sevinirm

F

Feveran Estomp

Kullanıcı
6 Ocak 2008
En iyi cevaplar
0
0
Mersin
nazarelif' Alıntı:
mrb benim bir sorum olacaktı ben kaskpersky  virus programını yüklemeye çalıştım ama bir türlü düzene oturmadı sürekli ekrana bişeyler geliyor.ingilizce olduğu için anlayamadım bana bu konuda yardım edrseniz sevinirm
İki ihtimal var. Trial version kullanıyorsanız sürekli key istiyordur. Yani lisans. İkinci ihtimalle hassas ayarlarını yapmadığınız / yapamadığınız için bulduğu her tehlike içeren dosyayı uyarı olarak ekrana yansıtıyordur. Options sekmesinden ayarlama yaparsanız düzelecektir.