arkadaşlar size bir önerim var

• Konbuyu başlatan ozlem71
  • Başlangıç tarihi

Konu hakkında bilgilendirme

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Serbest Kürsü kategorisinde ozlem71 tarafından oluşturulan arkadaşlar size bir önerim var başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 15,598 kez görüntülenmiş, 72 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Serbest Kürsü
Konu Başlığı arkadaşlar size bir önerim var
Konbuyu başlatan ozlem71
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan Meltem83
O

only bjk

Kullanıcı
20 Ocak 2008
En iyi cevaplar
0
0
izmir
meraba özlem..Eveet fikirlerinde sana katılıyorum..Biz ülkemiz için bişeyler yapmassak Atatürk'ün Cumhuriyetii emanet ettiği gençler olarak bi sorumluluğumuzu unuturuz.
Ben kendi lisemde okul başkanıyım ve diğer fakir okullara kitap maddi manevi yardım ediyorus..Bunu böbürlenmek için değil herkesin örnek alması ve gerçekten ihtiyaç olduğnun farkıan varılması için söylüyorum..

H

hosap65

Kullanıcı
28 Ocak 2008
En iyi cevaplar
0
0
VAN
bence ikl yapmamız gereken ülkemizin sahip olduğu değerlere sahip çıkmamızdır. zengin bir kültüre sahibiz. bunu koruyabilmemiz gerekir. batıya şuna buna özenmeden olduğumuz gibi olalım. ama maalesef o çok zengin değerlerimizi yavaş yavaş kaybediyoruz.
o sahip olduğumuz değerler ki tüm toplumu yakuından ilgilendiren sosyal zenginliklerdir.
çok güzel bir konuya değindiniz. herkesin katkıda bulunması dileği ile.
teşekkürler.

S

suda

Kullanıcı
20 Eki 2007
En iyi cevaplar
0
0
çok güzel ve düşünceli bir yazı, hatırlıyorum da ben küçükken her ev kendi kapısının önünü süpürürdü hatta adabı ile biraz su serperek toz kalkmasın ki komşunun penceresinden girmesin ve çamaşırlara gelmesin falan.ev de yemek kokusu komşuyu çarptıysa iki kaşık yemek götürülürdü.
şimdi hala bir çok insan böyle düşünceli bir çokları da ne yazık ki yüzeysel.kimseye kızamıyorsun tabi neden bunu şunu yapmıyorsun diye.çünkü özgür ve mecbur değil.
en güzeli en safı ve doğrusu insanın gerçekten içinden koşulsuzca iyi bişeyler yapmak gelmeli mesela bu şu karda kışta ekmek kırıntılarını balkona,bahçeye kuşlar için atmak yiyecek artıklarını kapının önüne koymak kedi,köpek ve diğer hayvanlar için.bir yerlere boş konserve kutuları koyup hayvanların su ihtiyacını karşılama.
aynı dairede yaşlı ve yalnız biri varsa ekmek almaya giderken ihtiyacını sorma falan.telefon kaydımızı karıştırıp bu tanıdığımı arayayım demek.uzaktaki birine kart atmak.
birinin gönlünü alacaksak ona telgraf göndermek gibi...

K

kabeka

Kullanıcı
17 Ocak 2008
En iyi cevaplar
0
16
İstanbul
rejimi değiştirip diktatörlük yapalım
başınada ben geçeyim
bir ütopya yaratırım
30 sene içinde ülkemiz batı toplumlarından ilim ve kültür olarak ileri olur
haydi arkadaşlar bir el atın  :)

M

mankavi

ewet güzel bir konu açılmış ben şunu çok istiyorum türkiye olumsuz düşünen insanların düşünceleri çok çok fazla bunların azalmasını istiyorum :) alalalalal :D

M

mankavi

biraz karışmış pozitif olalım bütün olumsuz insanlara inat doğru yolu bulalım

M

mustea

Kullanıcı
10 Şub 2008
En iyi cevaplar
0
0
Gaziantep
keşke herkes senin gibi düşüne bilse arkadaşım o zaman türkiye daha iiii olur

H

Hyper

Kullanıcı
14 Şub 2008
En iyi cevaplar
0
0
Izmir
Güzel bir öneri ,verdiğin için tesekkurler.

U

ubudiyet

Kullanıcı
10 Şub 2008
En iyi cevaplar
0
0
edirne
evet ülkemiz için güzel şeyler yapmalıyız kesinlikle katılıyorum
bence bu ülke için yapılacak ilk şey herkesin işini sonuna kadar en iyi şekilde yapmasıdır....

M

Meltem83

Kullanıcı
24 Ağu 2008
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
HARIKASIN ÖZLEM !!!! ve Özlem gibi düsünenler
Dediginiz gibi sadece söylemekle olmuyor bu düsüncelerimizi hayata gecirmemiz gerekiyor, aslinda herkesde ne yapmasi gerektigini cok iyi biliyor o yüzden bir tavsiyem yok, söz  veriyorum bundan sonra daha da bilincli davranicam.En azindan kendi üzerime düseni yapicam.
Mesela, televizyoncular, sanatcilar bizim bu istedigimizi cok cabuk gerceklestirebilirler.
Nasil mi? ilk aklima gelen örnegi sizlerle paylasayim, gaffuru hepimiz hatirliyoruz dimi ? Adam bi pijama giydi :) olay oldu,   ;D cizgili pijamayi gördügümüz yerde  gaffuru bize cagristirdi.Bu aradada pijamada satis rekorlari kirildi.Sinemalarda, dizilerde, basinda  yada tv programlarinda örnek davranislar, konusmalar halki dahada cabuk etkiler, ama simdileri tv. de  neler görüyoruz, senaryo hep ayni, adam giyer takim elbiseyi,suratta hircinlik disinda baska tebbesüm yok, elinde cep telefon :) sonra biner son model arabasina, ordan iner yine silah, yine telefon ...  vurdulu kirdili, siddet iceren, bol gözyasi bulunan  filmer.Bu gibi yayinlar bize hic birsey kazandirmiyor.Faydali, insanlari iyiye tesvik edici yayinlar olursa dahada iyi olucak.
tesekkürler arkadaslar, yanliz olmadigimi anladim  ;)