arkadaşlar size bir önerim var

• Konbuyu başlatan ozlem71
  • Başlangıç tarihi

Konu hakkında bilgilendirme

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Serbest Kürsü kategorisinde ozlem71 tarafından oluşturulan arkadaşlar size bir önerim var başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 15,598 kez görüntülenmiş, 72 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Serbest Kürsü
Konu Başlığı arkadaşlar size bir önerim var
Konbuyu başlatan ozlem71
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan Meltem83
Safari

Safari

Kullanıcı
7 Haz 2007
En iyi cevaplar
0
36
İstanbul
seninde böyle düşünmene sevindim arkadaşım.

bu hayatı ya yaşayacağız ya yaşayacağız başka alternatifimiz yok bu konuda.. düşünsene şimdi 20 yaşındasın birine bi kötülük yaptığında 40 yaşına geldiğinde hatırlayıp durduğunu..

R

rüya

Kullanıcı
14 Eyl 2007
En iyi cevaplar
0
0
ankara
vicdan insan için hiçunutamaz insan kırdığı kalpleri
unutmak ister ve unuttuğunu sanır sadece
halbuki bir türlü kabullenemediği bir ses içini kemirir durur

Safari

Safari

Kullanıcı
7 Haz 2007
En iyi cevaplar
0
36
İstanbul
onun için herhangi bi olayda herhangi bi yerde herhangi birine birşey söylediğinde söylediğin sözün önce nereye gittiğini düşünüp sonra söylemek gerekir bence..

P

pınar2007

ozlemcim çok iyi bi konuya değinmişsin saol madem buyuklerimiz geleceğimiz çocuklar gençler diyo ama hiçbişey yapmıyolar bu int.dende ne kadar bşy yapabiliriz ki.Bizimde projemiz var antalyada her ozel gunlerde çocuklar için bişeyler yapalım diyoruz inş başarıcaz

Ç

çakır

Kullanıcı
22 Eki 2007
En iyi cevaplar
0
0
samsun
dusuncenız cok hos saygı duyuyorum be konuda ınsanlara yanlısı ogretmelıyız bugun bu ulkenın bu durumda olma sebebı ıse cahıllık ınsanların beyınlerını yıkıyorlar ve o ınsanları vatan haını yapıyorlar bunu teror orgutlerı için soyluyorum...yıne yazarım..

T

tnctrkcell

ARKADAŞLAR GEÇENLERDE GAZETEDE BİR HABER VARDI.KIRIK DÖKÜK BİR OKULU MANŞET YAPMIŞTI GAZETE.BEN GAZETENİN O BÖLÜMÜNÜ KESTİM BELKİ ELİMDEN BİŞEYLER GELİR DİYE. ADRES DURUYO HERŞEY AÇIK SİZDE UYGUN GÖRÜRSENİZ ARAMIZDAN BİRİ ADRES BELİRLESİN(Kİ BU BENDE OLABİLİRİM)EVDE OKUMADIĞIMIZ KİTAPLARI BELİRLENEN ADRESE YOLLAYALIM SONRA O ARKADAŞ TOPLUCA KİTAPLARI O OKULA YÖNLENDİRSİN...NE DERSİNİZ???(BİR HAYRA VESİLE OLAN ONU YAPAN GİBİDİR ÖZLEM SANAYDI BU İTHAM :))

R

rüya

Kullanıcı
14 Eyl 2007
En iyi cevaplar
0
0
ankara
tnctrkcell' Alıntı:
ARKADAŞLAR GEÇENLERDE GAZETEDE BİR HABER VARDI.KIRIK DÖKÜK BİR OKULU MANŞET YAPMIŞTI GAZETE.BEN GAZETENİN O BÖLÜMÜNÜ KESTİM BELKİ ELİMDEN BİŞEYLER GELİR DİYE. ADRES DURUYO HERŞEY AÇIK SİZDE UYGUN GÖRÜRSENİZ ARAMIZDAN BİRİ ADRES BELİRLESİN(Kİ BU BENDE OLABİLİRİM)EVDE OKUMADIĞIMIZ KİTAPLARI BELİRLENEN ADRESE YOLLAYALIM SONRA O ARKADAŞ TOPLUCA KİTAPLARI O OKULA YÖNLENDİRSİN...NE DERSİNİZ???(BİR HAYRA VESİLE OLAN ONU YAPAN GİBİDİR ÖZLEM SANAYDI BU İTHAM :))
çok haklısın bazı şeyleri sürekli birilerinden baklememek gerek
işin bir ucundan küçükte olsa tutabilmeli insan
o halde sen vaya site yönetiminden biri adres yazsın ve bu konuyu birçok kişinin okuması sağlansın
'DAMLAYA DAMLAYA GÖL OLUR!'
bir kişiye bile faydası olursa ne mutlu bize
çünkü o bir kişi bir kişiye anlatsa ve böyle katlanarak gitse
...............................

S

sarmut

Kullanıcı
31 Eki 2007
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
merhaba
ülkemizin daha iyiye gitmesi için eğitim şart deniliyor fakat sadece eğitim yetmediğini düşünüyorum tabi ki eğitimbelkeğimiz fakat "bilinçli vatandaş" olmakla aşılacağını daha çok düşünüyorum . çünkü eğitim alan fakat bencil, egoist birçok gençler görüyorum hep kendileri için birşeyler yapmayı hedef almışlar fakat ülkemiz adına ya da israfı önlemek tüketimi azaltmak , yardımsever olmak adına gençlerimizi duyarlılığa davet etmek istiyorum .
illa ki bir amaç için bir araya gelindiğinde değil gördüğmüz , şahit olduğumuz her olayda ya da konu da çorbada tuzumuz olsun misali el atmalıyız bir fakiri gördüğümüzde yardım etmek gibi , suları boşa harcamamak gibi , marka peşine giderek fazla tüketimi sağlayacağımıza tutuma yönelmek gibi vs...
bilmiyorum bana katılırmısınız ?
herkese yardımsever dolu günler diliyorum :)

B

buLut

Kullanıcı
29 Eki 2007
En iyi cevaplar
0
0
öncelikle konuyu açan duyarlı arkadaşımızı teşekkür ediyorum.bir ülkenin kalkınmasının en birincil koşulu eğitimdir.dolayısıyla kitap toplayım yardımcı olabiliriz kardeşlerimizi bu güzel bir düşünce.
bu soruyu ben hep düşündüm.ülkeme nasıl katkıda bulunurum,ülkem insanına nasıl yardım ederim diye.ülkemin birçok şehrinde bulundum ve bulunduğum süre içerisinde bir çok farklı hayat tanıdım ve bende hayatı öğrendim, paylaşmayı,yardımlaşmayı  öğredim.ama malesef hayatı tanıma konusunda herkes benim kadar şanslı değil.günümüz gençleri bencil ve bireysel çıkar peşinde,bir başkasını düşünen duyarlı nesil ölüyor yavaş yavaş yerine bencil nesiller yetişiyor ve yardımlaşma duyguları gitgide köreliyor duyguları alınmış gibi yetişen bir nesilde bizlerin yardımlaşma girişimleri hep havada kalıyor.

S

sansliarzu

Kullanıcı
26 Kas 2007
En iyi cevaplar
0
0
Antalya
ÖZLEM COK GUZEL BIR KONU ACMISSIN GERCEKTEN AMA TUM TURKIYE OLARAK DUYARLI OLMAMIZ GEREKIYOR.BU SADECE BEN SUNU YAPARIM YAPIORUM DEMEKLE KALMIYOR.INSANLARIN GIT GIDE BENCILLESTIGI BIR DUNYADA YASIYORUZ.YASADIGIMIZ ULKE GERCKTEN CENNET GIBI TABIRI CAIZDE AMA BU GUZEL ULKEYI HEM ICTE HEM DE DISTA YOK ETMEYE CALISANLARA KARSI BIRLIK OLMAYA DAVET EDIYORUM BEN SIZLERI BIZ KAPIMIZIN ÖNUNE FIDAN DIKMEYE CALISIP AT GÖZLUKLERIMIZLE YASARSAK ULKE ELDEN GIDIYOR.BIZ SADECE KAPIMIZIN ÖNUNDEKI FIDANIN DERDINDEYKEN TOPRAKLARIMIZ PARCALANIYOR.GENCLER NE OLUR GAZETE OKUYALIM GUNDEMI TAKIP EDELIM.ARASTIRALIM SADECE GUNUMUZU DEGIL YARINLARIMIZI DUSUNELIM.GENCLER HER KONUYA DUYARLI OLALAIM VE EL ELE VERELIM.TESEKKURLER ;)

T

tremacs

Kullanıcı
1 Ara 2007
En iyi cevaplar
0
0
ankara
bence dürüst olsak yeter osmanlının bile yıkılmasının sebepi rüşvetmiş(alt sepeb) :-\

P

POZİTİF

Kullanıcı
5 Ara 2007
En iyi cevaplar
0
0
İZMİR
DAHA YENİYİM AMA DÜŞÜNCE TARZIN HOŞUMA GİTTİ ÖZLEM  ;)
GÜZEL Bİ KONUYA DEĞİŞMİŞSİN ::)
O ZAMAN ÖNCE KENDİMİZLE BAŞLAYALIM YARDIMA
ETRAFI DAHA GÜZEL GÖRELİM
HEP OLUMSUZU DEĞİL GÜZEL ŞEYLER GÖRELİM
YANİ BARDAĞIN DOLU TARAFINI...
NASIL DAHA FAYDALI OLURUZ
İNSANLARI DAHA İYİ ANLAR YARDIMCI OLURUZ ONU BULALIM
ZATEN İÇİMİZ DEĞİŞİNCE İSTER İSTEMEZ DIŞARIYA DA FAYDAMIZ OLUR.
ÖNCE KENDİMİZİ...
SONRA HAYALLERİMİZİ
SONRA EVİMİZİ.....
SONRA MAHALLEMİZİ
SONRA ŞEHRİMİZİ....
DERKEN FARKINDA OLMADAN  BİDE BAKMIŞIZ DÜNYA HARİKA YERDE.
TABİ UMARIM  :-\

M

menzup

Kullanıcı
9 Kas 2007
En iyi cevaplar
0
0
konya
YA ARKADAŞLAR ONU BUNU GEÇİNDE SADECE ŞU DÜNYADA GÜNLÜK HAYATTA ÇEVREMİZE BAKARSAK EMİN OLUN KENDİMİZE GÖRE KISSADAN HİSSE ÇIKARIRIZ!!!

M

memo_06

Kullanıcı
16 Ara 2007
En iyi cevaplar
0
0
ankara
bence ulkemizin gelişebilmesi için ilk önce bilinçlenmemiz lazım.
herkezin bildigi gibi dogu bolgemiz bazı nedenlerden dolayı yoksul
oradakiler bi kitap bili bulamıyor.
yakınlarınızda bi okul felan varsa onlar dogu bolgelere kitap elbise v.s. gönderiyorlar
oralara yardım yapabiliriz

A

altyy

Kullanıcı
31 Ara 2007
En iyi cevaplar
0
0
konya
bende elimden geldiğince dinimin gerektirdiği gibi bişiler yapmaya çalışıyorum. ama benimde bir fikrim var ne dersiniz bilmiyorum bu sözüm özellikle codex e kendinigelistir.com üyeleri olarak bi yere kendi kullanmadığımız bişileri hayır olarak verebiliriz ortak bi projeyle bi adrese yollaya biliriz :)

E

efsane_18

Kullanıcı
12 Ara 2007
En iyi cevaplar
0
0
Giresun
güzel fikir önce sevmekle baslayalım herseyi herkesi ve önce kendimize faydamız dokunmalıki baskalarınada yardım edelim ;)

S

syn

Kullanıcı
12 Ara 2007
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
Ne güzel bir konuya değinmişsiniz  kendinigelistir.com olarak da bir şeyler yapabilir miyiz ?Şu anda öğrenciyim ve ne yalan söyleyeyim şu ana kadar kimseye zararım dokunmamış olsa da yararım da dokunmadı.Ben de bir şeyler yapmak istiyorum.Ama bunu bireyselleştirmekten ötürü daha ileriye götürseniz size katılmaktan gerçekten çok büyük bir mutluluk duyarım.
Bir film vardı adı sanırım İyilik Yap İyilik Bul du.Bir ilkokul öğrencisinin iyilik Zinciri adlı bir ödevi ile ilgiliydi.Belki hatırlarsınız.İyilik zincirine göre 3 kişiye yardım ediyorsun ve yardım ettiğin her bir kişiden de 3 kişiye yardım etmesini istiyorsun böylece zincir büyüyordu.Bunu ben bulmayı ve uygulayabilmeyi dilerdim . Umarım saçmalamamışımdır herkese iyi paylaşımlar

Y

Yalın

Kullanıcı
17 Ocak 2008
En iyi cevaplar
0
0
Tekirdağ
Merhaba..ben bu konudaki tüm düşüncelere katılıyorum..şahsen, küçüklerin büyüklerini örnek aldıklarını düşünerek en azından onlara sözlü öğütlerimizin yeteri kadar etkili olamadığını düşünüyorum ve bu konuda vermek istediğim çeşitli öğütleri, bizzat onların şahit olacağı ortamlarda uyguluyorum..özellikle toplum içindeki sosyal davranışlarla..örneğin yaşlı bir insanın trafikte karşıya geçmesine yardımcı olmak, herhangi bir eşyasını taşımak, yere çöp atmamak (gerekirse elimde taşımak) v.s.. eğitimle çok şeyi değiştirebileceğimize eminim..ne kadar batı yanlısı bir nesil geliyor gibi gözükse de, ben bunların geçici özentiler olduğunu düşünüyorum aslında..büyüklere görev düşüyor..mesela bayramlarda tatile gitmeyelim..bayram sabahı mutluluklarını, diğer büyüklerimizi ziyaret ederek paylaşmamız gerektiğini geleneksel töremize bağlarsak, gelecek olan neslin de hiç olmazsa alt yapısını, kültürümüze ters düşmeyecek şekilde hazırlamış oluruz..eğitim ihtiyacımızı sadece kitap bağışlayarak sağlayamayız..uygulamalara öncelik vermemiz gerektiğini düşünüyorum..