YA KADINLAR OLMASAYDI...

• Konbuyu başlatan yasinyarar
  • Başlangıç tarihi

Konu hakkında bilgilendirme

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Serbest Kürsü kategorisinde yasinyarar tarafından oluşturulan YA KADINLAR OLMASAYDI... başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 20,264 kez görüntülenmiş, 114 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Serbest Kürsü
Konu Başlığı YA KADINLAR OLMASAYDI...
Konbuyu başlatan yasinyarar
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan Zynep
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Z

Zynep

Kullanıcı
17 May 2006
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
Yav zaten yıllardır en tatlı atışmalarımız kadın/erkek üstüne olmuştur ve bizi hep gülümsetir.
Ben arada FB/GS'lı arasındaki sonuçsuz tartışmalara benzetirim bu durumu ve Fatih Altaylı'nın bir sözü gelir aklıma; "GS'lıyım ama yurt dışında bir takımı yendiğimizde keyif almıyorum, çünkü telefonu kaldırıp karşı takımdan birisini kızdıramıyorum! İyi ki FB var iyiki GS var!" ... : )
Kadın/erkek, olmazsa olmazımız, olduğunda tatlı tatlı kızdırdığımız...

K

korsan

Kullanıcı
18 Kas 2007
En iyi cevaplar
0
36
Gaziantep
manas' Alıntı:
Kadınlar olmasa emin misiniz erkekler bunu istediğinizden?
Buraya yazılanlar sadece hayatınıza aldığınız kadınlara hissettikleriniz, ben de başlayabilirim erkekler şöyle böyle diye, ama ortya çıkan şudur ki ben sadece tandığım erkeklerden bahsediyorumdur
Yaşamını erkeksiz sürdüren çok kadın bilirim ama erkekler kadınsız yapamazlar.
Her durumda genellemeye karşıyımdır ama bir kadın olarak şunu diyebilirim kadınlar erkeklere göre daha hırslı ve kurnazdır.  :)
Yav istediğimiz için değil tamamen varsayımlardan yola çıkarak yazıyoruz.
Ama bazı zamanlarda kadınların olmaması erkeklerin bekaası açısından daha iyi desem yalan olmaz.
Bazı zamanlarda diyorum.

N

narudulsu

Kullanıcı
3 Eyl 2008
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
Zynep' Alıntı:
Hemen ben yanıtlayayım; Eğer dünyada sadece erkekler olsaydı ve hiç kadın tanımamış olsalardı, belli bir düzen kurarlardı ve o düzende yaşamayı sürdürürlerdi! Tıpkı erkeksiz bir dünyada kadınların yaşayabiceği gibi...  :D :D
eğer dünyada sadece erkekler olsaydı

kadın olmasa erkekler zaten olamazdı :)))erkek olazsa kadın da olamazdı
tavuk mu yumurtadan yumurta mı tavuktan oluyor bu mesele

T

tugba 44

Kullanıcı
26 Ağu 2008
En iyi cevaplar
0
16
kadinlarin degerini bilmek gerekiyor bence!!!bizsiz olmaz ;)

K

korsan

Kullanıcı
18 Kas 2007
En iyi cevaplar
0
36
Gaziantep
tugba 44' Alıntı:
kadinlarin degerini bilmek gerekiyor bence!!!bizsiz olmaz ;)
Orasını biliyoruzda zaten biz Olmasaydı DAN  yolaçıktık.

Kadınlar olmasaydı fazlası ile sükut bir dünyaya sahib olabilirdik.
Ne bileyim belki erkekler daha uzun yasardı :)
Kraliçe denen kavram olmazdı nefret ederimde
Başka gecegenleri arastırma derdine düşmezdik :)
Yer küre bize yeterdi heheheh

G

GulsahToptas

Kullanıcı
17 May 2006
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
gulsaht.blogcu.com
Kusuruma bakmayın ama yazamadan edemeyeceğim;
Sonuçta 2 cins varlık olarak evrendeyiz ve birimizden birimizin olmama olasılığı yok en azından şu yıllarda .
Bu yüzden kıymetimizi bilelim. :)

K

korsan

Kullanıcı
18 Kas 2007
En iyi cevaplar
0
36
Gaziantep
Varsayımdan gidiyoruz yav :)
Saygımız sonsuz vesselam cinsiyet ayrımına karsıyız tabiki.
Yani bir an için acaba diye sesli pardon yazılı düşünüyoruz.
Mesela kadınlar olmasaydı benim bu mesajı yazma olasılıgım olmazdı zamandan tasarruf ederdim demi gülşah :)

G

GulsahToptas

Kullanıcı
17 May 2006
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
gulsaht.blogcu.com
Aslında yine edebilirdin Mustafa  :D :D :D
Ve evet Zeynep 3.bir cinsimiz daha olsaydı ne yapardık bilemiyorummm,daha doğrusu işime gelmiyor  ;)

K

korsan

Kullanıcı
18 Kas 2007
En iyi cevaplar
0
36
Gaziantep
Gülşah' Alıntı:
Aslında yine edebilirdin Mustafa  :D :D :D
Dogru yok sayabilirim :)

Ama kadınlar olmasaydı
Evlilik çoluk çocuk geçim sıkıntısı vs vs vs Yada ebelik denen bir meslek olmazdı kadıun dogum uzmanı vsvs :)

Z

Zynep

Kullanıcı
17 May 2006
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
3.cins var aslında ama... neyse:)
Kimbilir kadınlar olmasaydı belki bu değişik cins daha bir revaçta olurdu... diyip kaçayım buradan dayak yemeden ben! :p :p

K

korsan

Kullanıcı
18 Kas 2007
En iyi cevaplar
0
36
Gaziantep
İşte kadınlar olmasaydı biz konusurduk erkek erkeğe :)
Boşaltın başlıgı erkeklere bakayım.
Gidin erkekler olmasaydı diye başlık açın kendinize :)

Z

Zynep

Kullanıcı
17 May 2006
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
yav bakın benim aklıma geldi yine, paylaşmıştım ama, pek eskilerde kaldı.
Arkadaşım çalıştığı için  oğlunu bakıcıyla büyütmek durumunda kaldı. Oğlan o zamanlar 3/4 yaşlarında. Bakıcı Hayriye Hanım dünya tatlısı bir hatun ama Allah vergisi biraz fazlaca esmer ve dudaklarının üzerindeki tüyler biraz fazlaca işte... :) Pekte güzel değil.
Birgün akşamüstü arkadaşım, oğlu, mutfaktayız. Hayriye Hanım'da yanımızda.
Arkadaşım ayaküstü oğluna eğitim veriyor ya; sordu:
"Söyle bakalım insanlar kaça ayrılır?"
Oğlunun yanıtı aynen;
"3'e ayrılır: Erkekler/kadınlar ve Hayriye'ler!"

G

GulsahToptas

Kullanıcı
17 May 2006
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
gulsaht.blogcu.com
Zynep' Alıntı:
yav bakın benim aklıma geldi yine, paylaşmıştım ama, pek eskilerde kaldı.
Arkadaşım çalıştığı için  oğlunu bakıcıyla büyütmek durumunda kaldı. Oğlan o zamanlar 3/4 yaşlarında. Bakıcı Hayriye Hanım dünya tatlısı bir hatun ama Allah vergisi biraz fazlaca esmer ve dudaklarının üzerindeki tüyler biraz fazlaca işte... :) Pekte güzel değil.
Birgün akşamüstü arkadaşım, oğlu, mutfaktayız. Hayriye Hanım'da yanımızda.
Arkadaşım ayaküstü oğluna eğitim veriyor ya; sordu:
"Söyle bakalım insanlar kaça ayrılır?"
Oğlunun yanıtı aynen;
"3'e ayrılır: Erkekler/kadınlar ve Hayriye'ler!"
:ahah :ahah :ahah

Y

yasinyarar

Kullanıcı
6 Haz 2008
En iyi cevaplar
0
0
Zynep' Alıntı:
yasinyarar' Alıntı:
Gülşah' Alıntı:
Hepi topu Doğa'da zaten türümüz olarak 2 cinsiyetiz: kadın-erkek

Neden böyle imkansız sorular sorulur anlayamıyorum.Yani "kadınlar olmasaydı yada erkekler olmasaydı"

Böyle bir şey şuan için bulunduğumuz evrende imkansız gibi bir şey. Sonuçta varız. :-\
İyi ki varsınız ya olmasaydınız bilemiyorum halimiz nice olacaktı
Değil mi yasinyarar?:)
Kim yıkardı çamaşırlarınızı? Kim her öğün bıkmadan usanmadan önünüze yemek koyardı? Dağınıklığınızı kim toparlardı? Hatta bazılarının egolarını tatmin etmek için itirazsız dayak yemeye kim razı gelebilirdi edilgen kadınlarımız kadar? Tv kumandası bozulduğunda kumanda olarak kullanabileceği bir kadın elinin altında yoksa napardı bütün gün çalışıp yorulan erkek?
Daha uzarrrr gider bu liste!
Kimse bana kalkıp şimdi, "Estağfurullah" demesin. Ben nerde olduğumun bilincindeyim ve bu Site çatısı altında paylaşımlarda bulunan erkek arkadaşlarım kendilerini aşmış olsalar bile, beni ilgilendiren her zaman toplumun daha büyük kısmı olmuştur.
O nedenle bu mesajınız içten yazılmış bile olsa, bugün ne kadar gelişmekte olduğuna inansam bile ülkem gerçeğidir benim yanıtım!
evet zynep bu söylediklerine katılmamak içten deil ama toplumda böyle insanlar olmasına rağmen kendini geliştirmiş ve kadına bir mal gibi değilde bir insan gözüyle bakanlarda olmuştur ve daima olacaktır.
Bu ikilem sonsuza kadar sürecek.
ben kendi adıma kadına şiddet en büyük insanlık ayıbı olur.
kadına karşı şiddet yerine saygı şevkat ve sadakat göstermek gerekir.

Z

Zynep

Kullanıcı
17 May 2006
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
Kadına şiddet göstermek, şiddet gösterenin acizliğinden kaynaklanan bir durum çoğunlukla Yasin ama bunun ötesi var:( Kadının şikayetçi olmaması... buda ne yazık kadının acizliğinden kaynaklanmakta. Sorunda asıl bu noktada sanırım.
Ya ekonomik güvence, daha üst gelir düzeyindeki kişilerde ise durumdan utanç... vahim!
Şiddete maruz kalan kadınlardan şikayetçi olanlar ne yazık  ki çok az.

Y

yasinyarar

Kullanıcı
6 Haz 2008
En iyi cevaplar
0
0
Zynep' Alıntı:
Yav zaten yıllardır en tatlı atışmalarımız kadın/erkek üstüne olmuştur ve bizi hep gülümsetir.
Ben arada FB/GS'lı arasındaki sonuçsuz tartışmalara benzetirim bu durumu ve Fatih Altaylı'nın bir sözü gelir aklıma; "GS'lıyım ama yurt dışında bir takımı yendiğimizde keyif almıyorum, çünkü telefonu kaldırıp karşı takımdan birisini kızdıramıyorum! İyi ki FB var iyiki GS var!" ... : )
haklı olana nedenirdi bilemiyorum..  :)
haklısın iki tarafta muhakkak olmalı

Z

Zynep

Kullanıcı
17 May 2006
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
yasinyarar' Alıntı:
Zynep' Alıntı:
haklı olana nedenirdi bilemiyorum..  :)
haklısın iki tarafta muhakkak olmalı
Şimdi tam burada; madem bir varsayım ortaya attın, ve bizler varsayımda bile çelişkilere düştük.:) Olmadığını kabul edemedik. Hep ikiside birbirini tamamlar filan dedik.
Ama bizler farklı bir cins tanımadık ki!
Olup olmama durumuda yaşamadık?
Sonuçta "olmama" durumunu kabul edemedik! :)
Birbirimizi tanıdığımız ve birbirimize gereksinim duyduğumuz için.
Varsayıma sanırım en doğru yanıtlar Korsan'dan geldi. Bu yanıtlarada itiraz ettik.: )
Ben dedim ki, iyiki 3.cins yok. Olsaydı eminim onuda bir yerlere koyar, "olmazsa olmazımız" yapardık. :)

A

alpagu

Kullanıcı
6 Eyl 2008
En iyi cevaplar
0
0
Aydın
www.besyohaber.com
bence ..  kadınlar erkeklere muhtaç erkeklerde kadınlara birisinin olmaması digerininde olmamasıdır .... tabiki manevi anlamdan bahsediorum muhtaç fln yanlıış anlaşılmasın  ;)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...